Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

z 750 plakalık iptali

Motovento
    REKLAM ALANI
    flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Önce kullandığım tüm motosikletlerde katlanabilir plakalık uyguladım.Fakat bu sefer direk plakalık ve çamurluğu iptal edeceğim.Plakayı kesip biçmek yerine tam mafsalın bulunduğu yere yeni bir plaka yapıp ayakla oturtacağım.Beğenmezsem bu şekilde değiştirip tekrar katlanabilir kullanabilirim.

http://mcdn01.gittigidiyor.net/9034/...g?_=1374527357 bu şekil plastik veya fiber plaka üzerine baskı ile fakat daha okunaklı yazı karakteri düşünüyorum.

Sorum şu;stop lambasını değiştirip gömme sinyal kullanmak istemiyorum.Sizce kuyruğa nasıl bir sinyal entegre edebilirim ?

Eagle eye düşündüm fakat nasıl olur ? Yada ne tavsiye edersiniz ?
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Hani şu 600f'e falan takilan gömme ön sinyaller var ya. Onlar biraz çıkıntılı oluyor her tarafına veriyor ışığı. Onu kuyruk altına sağlı sollu bir şekilde gömerek uydurabilirseniz iş görebilir gibi geldi bana. Olursa estetik de olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:35 ----------

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Her gün yeni bir apaçi olley

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    birazdan dolar burası bu yağtığınız yasal değil...de ayrı yazılır...ah deme oh de...böyle uzar gider

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Şu sinyaller yakışabilir

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Ufak ve kalitesiz sinyaller gündüzleri çok az görünebiliyor. KLX 250 de sürekli sinyal kırdığım için gömme sinyal taktım fakat gündüz performansı oldukça kötü. Tekrar eski tip koca kafalı sinyallerden takıcam

Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Benim fotoğrafını attığım gömme sinyaller arkadaşımda var net görünüyordu markaya bağlı olabilir. Yalnız Hisvarların önerdiği sinyalleri ben tavsiye etmiyorum. Görüntü olarak çok şıklar fakat nedense camları zamanla çok kararıyor içten, temizlemek mümkün değil. Levent kullanıyor, kararmış durumda, güneşli havalarda verdiği sinyali görmek için özellikle bakmanız gerekiyor. Ayrıca led sinyal taktığınız zaman flaşör hızlanıyor, ön arka led olursa flaşör çalışmıyor sinyal verince sürekli yanıyor. onun önüne geçen bir parça vardı ama esktra bir masraf

Motosikleti
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim fotoğrafını attığım gömme sinyaller arkadaşımda var net görünüyordu markaya bağlı olabilir. Yalnız Hisvarların önerdiği sinyalleri ben tavsiye etmiyorum. Görüntü olarak çok şıklar fakat nedense camları zamanla çok kararıyor içten, temizlemek mümkün değil. Levent kullanıyor, kararmış durumda, güneşli havalarda verdiği sinyali görmek için özellikle bakmanız gerekiyor. Ayrıca led sinyal taktığınız zaman flaşör hızlanıyor, ön arka led olursa flaşör çalışmıyor sinyal verince sürekli yanıyor. onun önüne geçen bir parça vardı ama esktra bir masraf
    Tam ismi nedir acaba ??? Çok teşekkür ederim hepinize bu arada

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:18 ----------

Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birazdan dolar burası bu yağtığınız yasal değil...de ayrı yazılır...ah deme oh de...böyle uzar gider
    Bekledim bende ama gelmedi kimse :D
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

onuRRtas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GS500 K4'
    Alıntı flame adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önce kullandığım tüm motosikletlerde katlanabilir plakalık uyguladım.Fakat bu sefer direk plakalık ve çamurluğu iptal edeceğim.Plakayı kesip biçmek yerine tam mafsalın bulunduğu yere yeni bir plaka yapıp ayakla oturtacağım.Beğenmezsem bu şekilde değiştirip tekrar katlanabilir kullanabilirim.

http://mcdn01.gittigidiyor.net/9034/...g?_=1374527357 bu şekil plastik veya fiber plaka üzerine baskı ile fakat daha okunaklı yazı karakteri düşünüyorum.

Sorum şu;stop lambasını değiştirip gömme sinyal kullanmak istemiyorum.Sizce kuyruğa nasıl bir sinyal entegre edebilirim ?

Eagle eye düşündüm fakat nasıl olur ? Yada ne tavsiye edersiniz ?
    yapılabilicek en mantıklı şey stop'un içine led takmanız hocam sinyal için.

hatta hazırları da vardır muhtemelen ebayde falan.

http://www.ebay.com/itm/FARO-POSTERIORE-LED-STOP-FRECCE-INTEGRATE-KAWASAKI-Z-750-dal-07-in-poi-/251205676772?pt=Ricambi_e_Accessori_Moto&hash=item 3a7d066ee4&vxp=mtr

örnek olarak attım, birazcık elektronik bilginiz varsa kendiniz bile yapabilir çok çok ucuza denk getirebilirsiniz, selametle
    Motorculuk insanın içinde hiç yayılmamış bir tohum gibidir. Ama üzerine su dökerseniz, bir motorun tepesine çıkarsanız tamamdır, O tohum büyüyecek ve fidan olacaktır. Fidan artık yayılmıştır ve son nefesinizi alana kadar asla sizi terketmez.

Motosikleti
    Alıntı onuRRtas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapılabilicek en mantıklı şey stop'un içine led takmanız hocam sinyal için.

hatta hazırları da vardır muhtemelen ebayde falan.

http://www.ebay.com/itm/FARO-POSTERIORE-LED-STOP-FRECCE-INTEGRATE-KAWASAKI-Z-750-dal-07-in-poi-/251205676772?pt=Ricambi_e_Accessori_Moto&hash=item 3a7d066ee4&vxp=mtr

örnek olarak attım, birazcık elektronik bilginiz varsa kendiniz bile yapabilir çok çok ucuza denk getirebilirsiniz, selametle
    Gündüz görünmüyor ve dikkat çekmiyorlar.Ben ek olarak Eagle Eye gibi güçlü birşeyler düşündüm ama ayak yapmak lazım sanırım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Bu arada nasıl kendim yapabilirim Tarif edebilirmisiniz ? Elektronik işinden anlayan arkadaşlarım mevcut...

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Bu apaçilik değil , trafiğin öğrettiği ceza yememe kurallarından biri. Araçlarda olsa ondada katlanır plaka yaptırırım. ne egsozu deliyoruz ne aynaları söküyoruz.... sigortamız bile tam. hem şehir içindede kapatmıyoruz. ışığın son saniyesinde geçersin çat ceza , uzzun yolda neymiş birazcık fazla basmısın çat ceza. yahu motor bu....

Motosikleti
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu apaçilik değil , trafiğin öğrettiği ceza yememe kurallarından biri. Araçlarda olsa ondada katlanır plaka yaptırırım. ne egsozu deliyoruz ne aynaları söküyoruz.... sigortamız bile tam. hem şehir içindede kapatmıyoruz. ışığın son saniyesinde geçersin çat ceza , uzzun yolda neymiş birazcık fazla basmısın çat ceza. yahu motor bu....

Cc büyük oluncada apaçi olunuyor misal ben :p ahahaha Ya benim derdim ceza değil.Plakayı kesip biçmek istemiyorum.Lakin paraşüt gibi arkada tar tar tar gürültüsü beni delirtecek.Kuruğu aşırı çirkin gösteriyor bir de

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her gün yeni bir apaçi olley

Sezon başında sahalara yeniden dönüşünü bekliyorum sayın Oğuz :D Dilimden kurtulamayacaksın :D

Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Tam markasını bilmiyorum arkadaşımla görüştüğümde nerden aldığını öğrenirim. Uygulama konusunda zor olacağını sanmıyorum. Stopun hemen altına sağlı sollu, artık nasıl estetik gelirse size matkapla delik açılır. Nasılsa o alt taraf plastik zahmetli olacağını sanmıyorum. Sinyallerin dişli kısmının içinden geçiyor kablolar. + - iki tane kablo var. Orjinalinde nasılsa o şekilde bağlayacaksınız kabloları. İçerden de dişlinin vidasını takacaksınız dışardan görünen hiçbir şey olmayacak. Yani alt kısımdakı plastiği deleceksiniz, kablolar da avadanlığın altında kalır. O gömme 600f sinyallerinde hafif bir eğim de var dikkat ettiyseniz. Doğru açıyla takarsanız sinyaller çok rahat görünür diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

Şu bölgeye şık olur gibi geldi bana

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:38 ----------

Motosikleti
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam markasını bilmiyorum arkadaşımla görüştüğümde nerden aldığını öğrenirim. Uygulama konusunda zor olacağını sanmıyorum. Stopun hemen altına sağlı sollu, artık nasıl estetik gelirse size matkapla delik açılır. Nasılsa o alt taraf plastik zahmetli olacağını sanmıyorum. Sinyallerin dişli kısmının içinden geçiyor kablolar. + - iki tane kablo var. Orjinalinde nasılsa o şekilde bağlayacaksınız kabloları. İçerden de dişlinin vidasını takacaksınız dışardan görünen hiçbir şey olmayacak. Yani alt kısımdakı plastiği deleceksiniz, kablolar da avadanlığın altında kalır. O gömme 600f sinyallerinde hafif bir eğim de var dikkat ettiyseniz. Doğru açıyla takarsanız sinyaller çok rahat görünür diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

http://imageshack.us/photo/my-images/33/mw5e.jpg/

Şu bölgeye şık olur gibi geldi bana

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:38 ----------

http://img33.imageshack.us/img33/1435/mw5e.jpg

Gayet hoş olmuş gerçekten.Çok teşekkür ederim...

Ben gömme sinyal(stopa entegre) ve extra turuncu led yapmaya karar verdim...Bu şekilde hem görünür hem estetik olur sanırım...

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu sinyaller yakışabilir

http://goo.gl/hV7yhl
    Bu sinyali önermiştim size, bugün leventin sinyalleri inceledim. Gerçekten hoş durmuyordu pislenince. Bende gidip şunu aldım.
    Gündüz görünürlüğüde oldukça iyi

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Bu sinyali önermiştim size, bugün leventin sinyalleri inceledim. Gerçekten hoş durmuyordu pislenince. Bende gidip şunu aldım.

http://image5.sahibinden.com/photos/...6557144y9v.jpg
    alper bey bu sinyaller kahramanlarda 15 yada 10 tl idi yanlış hatırlamıyorsam arkadaşa aldık güzeldi gayet.

katlanır plakalıklarda zaten sinyal takma yeri mevcut. fakat anlık katlayıp açmalardan yalama olan vida plakayı rüzgardan düşürebiliyor.
    katlanır plaka istemeyip direk plakalıgı takarsanız arkasına 2 demir kaynatıp plakanın sinyalleri takmanız için oydurun onun özel bi aleti vardı ismini unuttum şimdi 5 dakikalık iş.

sinyaller zaten 2 ucu var şipşak hemencik baglarsınız. tek sorun sinyallerin kablosu fazla kalabilir yakın oldugu için arka kuyruga onuda clips ile toplayıp clipsin fazla kalan kısmını kesebilrsiniz yada sinyalin kablosonu kısaltıp + ve - uclarını tekrardan baglayabilirsiniz.
    tr_select bunu beğendi.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt

Sezon başında sahalara yeniden dönüşünü bekliyorum sayın Oğuz :D Dilimden kurtulamayacaksın :D
    Alperim izmir bahane, kızlar aman Alper şahane diyorum Şu planlıdığım şeyler olsun sezona RR ilede girebilirim.
    Yakın olsaydık, plaka işini en güzel şekilde yapardık. Hatta işi abartıp elektronik bir şeyler ayarlardık.
    Du izmirden bi hatun bulup oraya yerleşiyim en iyisi
    CEM. bunu beğendi.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Bizim hyolara benzemez z750 bu. Çok orijinal bir şey olması lazım Ledde o bahsettiğim hızlanma sorunu kesin olacak. Onu engelleyen parçanın adını hatırlamıyorum ama onu almayı da ihmal etmeyin

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    aslında bunu alsancaktaki İkarus motorun yanındaki Şahin algaca götürceksin tuzlu alır ama sanat eseri yapar atla gel karşıyakaya

googlada ismini aratabilirsin iyi usta

Motosikleti

http://image5.sahibinden.com/photos/...6557144y9v.jpg

Çok teşekkür ederim uğraştırdım sizi fakat bunlar için ayak ayarlamam gerekli yine...

Cem. , dediğin gibi katlanabilire o kadar çok seçenek var ki...Ama ben komple iptal edeceğim çamurluk ve plakalığı.App plaka niyetim var.Çakma plaka yani...

Oğuz'um sen gel boşver :D

Yusuf bey motosikletlerin hepsi güzel özeldir ya Hyo kawa farketmez.Hepsine özen Uyduracağız bir şeyler artık

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)