Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyet Kursu ve Motor eğitimi başıma gelenler.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    honda cbr 125(2012) aranıyor öm atabilrsiniz
    bende uzun zamandır motor almak için araştırıyorum bugün motor için ilk adımı atıyım dedim ve ehliyet kursuna gittim dedim hayatımda motora elim degmedi direksiyon dersi veriyormusunuz cevapları motosiklet bilmeyenleri kursa kaydını yapamıyoruz. E dedim ehliyetsiz trafiğe çıkmanın cezası 1000 tl ben nerde öğrenicem biz öğretmiyoruz malesf dedi ve muhabbet bitti. Sinirim bozuldu 3 farklı yere daha gittim aynı muhabbetler en insaflısı sınavdan 1 saat önce bişiler gösterioruz dediki oda içler acısı . Şimdi özel ders almak istiyorum kendi çabamla arkadaşalr bursada bildiğiniz özel ders veren kurum varmı acaba ? 22 yaşında üniversite öğrencisiyim bu işe gönül verdim diyebilrim tekeriniz düz bassın arkadaşlar tüm yorum yapacak arkadaşlara teşekkürü borç biliyorum
    Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    Sertaç hoşgeldin ben de bursada öğrenciyim uludağ üniversitesinde. açıkçası daha önce scooter kullanmışlığım vardı sadece ve merkezde hemen zafer plazanın yanında talip sürücü kursu vardı oraya yazıldım 200liraya. ama sürüş eğitimi almadım. kimseler vermiyor çok sinir bozucu bir durum katılıyorum sana. direksiyon sınavında kurs kendi scooter'ını getirdi durumu çok fenaydı. kazalıydı heralde. gidon dönmüyordu ve titriyordu sürekli. ön teker patlakrı. motoru garipti. ben de sınavda birinci adı okunandım. mecburen sürdük geçirdi polis de...
    eğer zamanımız olursa sana öğretebilirim motosiklet kullanmayı. görüklede oturuyorum. sattım gerçi motoru ama yardımcı olabilirim yeni bir tane bulunca.

uur52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Hocam Gelişim sürücü kursu var sanırım forumunda sponsorlarından. saat ders veriyorlar diye biliyorum. ben başka kursa kaydolmustum orayı bilmiyodum. ama eğitimi gelişimden aldım2 saate sınavı geçecek kadar bişeyler öğrenmiştim.

bende yazildim..bisiklet surebiliyomusun dediler evet dedim,4 saat simulasyon 2 saatte gercek motoyla egitim var dediler..hic olmamasi ilginc

uur52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i ABS
    Pardon hocam ikamete dikkat etmemişim

realbyshadow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200Ns - Suzuki Inazuma
    GİS Akademi hem sürücü kursu hemde profesyonel sürüş eğitim hizmeti veriyor.Bildiğim kadarıyla Bursa'da da şubesi var. www.gisakademi.com siteyi bir inceleyin.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    meb e sıkAYET ETMEYI DENEYIN BI =)

alevx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr-250
    0 tecrube olanları kayıt etmıyorlar bende öyle biliyorum kendi sürücü kursum B ehlıyetını aldıgım yerden a2 yide almıstım tanıdık oldukları ıcın bana vermıslerdı ki zaten ogrenme vs kısımlarını cabuk gecmıstım sonra kendı motorumuzla ogrenmeye basladık aktı gitti öyle böyle . Fikrimi sorarsan cok sacma sen sonucta ogrenmeye gelmıssın dusunsene bu şeye benzer. 1. sınıfa cocuğu kayıt ettırceksın okuma yazma bılmeyenı kayıt etmıyoruz gibi bişey olur . Dostum çevrende varsa motorcu üniverstede fln 2 gün günde 1 saat calıstırsın senı düşük çaplı bi motorla sökersin . Bisiklet sürmeyi biliyorsan 2 saatte sökersin çoğu şeyi debriaj vs sistemı otomobille aynı zaten

Motosikleti
    Hornet 650
    Ne saçma ya Kurslar ne b.ka yarıyor o zaman?

Motosikleti
    Alıntı cemolos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sertaç hoşgeldin ben de bursada öğrenciyim uludağ üniversitesinde. açıkçası daha önce scooter kullanmışlığım vardı sadece ve merkezde hemen zafer plazanın yanında talip sürücü kursu vardı oraya yazıldım 200liraya. ama sürüş eğitimi almadım. kimseler vermiyor çok sinir bozucu bir durum katılıyorum sana. direksiyon sınavında kurs kendi scooter'ını getirdi durumu çok fenaydı. kazalıydı heralde. gidon dönmüyordu ve titriyordu sürekli. ön teker patlakrı. motoru garipti. ben de sınavda birinci adı okunandım. mecburen sürdük geçirdi polis de...
    eğer zamanımız olursa sana öğretebilirim motosiklet kullanmayı. görüklede oturuyorum. sattım gerçi motoru ama yardımcı olabilirim yeni bir tane bulunca.
    hoş bulduk çok sağol hocam valla makbule geçerdi bende uludağda öğrenci olup görüklede yaşıyorum, tanışalım bi ara mutlaka

Hocam Gelişim sürücü kursu var sanırım forumunda sponsorlarından. saat ders veriyorlar diye biliyorum. ben başka kursa kaydolmustum orayı bilmiyodum. ama eğitimi gelişimden aldım2 saate sınavı geçecek kadar bişeyler öğrenmiştim.
    bursadaysa ve çok uçuk fiyatlı değilse katılabilrim fakat dershaneye gidiyorum haftanın 6 günü boş vaktim haftanın bi günü var bu aralar çok zor olur benim için.

bende yazildim..bisiklet surebiliyomusun dediler evet dedim,4 saat simulasyon 2 saatte gercek motoyla egitim var dediler..hic olmamasi ilginc
    iyiymiş sizinki yine çokcukluğum bisiklet tepesinde geçti benimde ama motor başka bi olay tabi :D

GİS Akademi hem sürücü kursu hemde profesyonel sürüş eğitim hizmeti veriyor.Bildiğim kadarıyla Bursa'da da şubesi var. www.gisakademi.com siteyi bir inceleyin.
    çok sağol hocam bunu dikkate alıcam.

meb e sıkAYET ETMEYI DENEYIN BI =)
    adamlar düzenini oturtmuş bu kadar zaman devam etmişler zaten şikayet falanda etsek vardır bi kılıfları uydurucak.

0 tecrube olanları kayıt etmıyorlar bende öyle biliyorum kendi sürücü kursum B ehlıyetını aldıgım yerden a2 yide almıstım tanıdık oldukları ıcın bana vermıslerdı ki zaten ogrenme vs kısımlarını cabuk gecmıstım sonra kendı motorumuzla ogrenmeye basladık aktı gitti öyle böyle . Fikrimi sorarsan cok sacma sen sonucta ogrenmeye gelmıssın dusunsene bu şeye benzer. 1. sınıfa cocuğu kayıt ettırceksın okuma yazma bılmeyenı kayıt etmıyoruz gibi bişey olur . Dostum çevrende varsa motorcu üniverstede fln 2 gün günde 1 saat calıstırsın senı düşük çaplı bi motorla sökersin . Bisiklet sürmeyi biliyorsan 2 saatte sökersin çoğu şeyi debriaj vs sistemı otomobille aynı zaten
    sonuna kadar katılıyorum hocam çok yerinde bi örnek gerçekten türkiye çok garip bi ülke ) malesf motorcu bi arkadaşım henüz yok

Ne saçma ya Kurslar ne b.ka yarıyor o zaman?
    kontenjandan para alıolar etliye sütlüye karışmadan para kazanmak kolayda hakkını vermek lazım birazda.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sizin kursta sorun var heralde ehliyete yazilmadan once bana da sordular daha hic motora binmedim demistim biz sana ogretcez dediler sonra pratigini gelistircen dedi ve trafikte cok rahat kullaniyorum sadece biraz merak olsun

Motosikleti
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizin kursta sorun var heralde ehliyete yazilmadan once bana da sordular daha hic motora binmedim demistim biz sana ogretcez dediler sonra pratigini gelistircen dedi ve trafikte cok rahat kullaniyorum sadece biraz merak olsun
    hocam görüklede oturuyorum 3 tane kurs var 3 ü de aynı cevap verdi sorun bende diye düşünmeye başlamıştım artık

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bu durum bi sıkıntı bence ehliyet kursları sadece ehliyet veriyor eğitim vermiyor bu arabada da böyle...

profosyonel eğitim veren yerler var fiyat olarak motosiklet camiasında %30 kesime hitap ediyor (bence)...

daha uygun fiyata daha temel eğitim veren yerler olsa hem bu yerler iş yapar hemde bu kadar insan ortada kalmaz ve ehliyetsiz bilincsiz trafiğe çıkmaz...

biz sana öğreticez diyen ehliyet kurslarıda şundan bahsediyor;scooter'a bindirip gaza bas 3 metre git frene bas,ya abi sen bu işi biliyon tamam

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim kurs bin 3m git degildi oradaki ogreten saolsun fren kombinasyonunuda ogretti mesela yeni surucu on frene basar direk ben bu hatayi hic yapmadim

Motosikleti
    Türkiyede her iş olduğu gibi buda baştan sağma ve sistemsiz. Kurs demek bir şeyi öğreten kurum değilmidir yahu ? Ki B sınıfı ehliyetim var +A2 ekleticem sınavdanda muafım sadece ihtiyacım olan şey direksiyon kursu onuda veren yer bulamadım, çıkmazdayım şu anda motor alsam ehliyetim yok yakalandığımda cezası büyük , almazsan tanıdıklarımda motor yok öğrenmem imkansız , aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık nasıl yapıcam bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:31 ----------

Alıntı mücahit_89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu durum bi sıkıntı bence ehliyet kursları sadece ehliyet veriyor eğitim vermiyor bu arabada da böyle...

profosyonel eğitim veren yerler var fiyat olarak motosiklet camiasında %30 kesime hitap ediyor (bence)...

daha uygun fiyata daha temel eğitim veren yerler olsa hem bu yerler iş yapar hemde bu kadar insan ortada kalmaz ve ehliyetsiz bilincsiz trafiğe çıkmaz...

biz sana öğreticez diyen ehliyet kurslarıda şundan bahsediyor;scooter'a bindirip gaza bas 3 metre git frene bas,ya abi sen bu işi biliyon tamam
    gerçekten trajikomik olaylar hocam :D scooterin bisikletten farkı gazı olması diye biliyorum vitesi yok bişeyi yok , vitesli motoru adam akıllı öğretmiyorlarki.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)