Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

revzilla.com ve cbr600f için egzoz seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    arkadaşlar merhaba;

cbr600f im de şuan ödünç olarak yoshimura trs slip on titanium marka egzoz kullanmaktayım,benim değil ödünç aldım bir arkadaşımdan bir süre ben kullanıcam bu süre zarfında kendime egzoz almak istiyorum şimdi öncelikle nasıl bir egzoz aradığımı belirteyim hep birlikte fikir ve önerilerde bulunalım,öncelikle alacağım egzoz slip-on olmalı bütün bağlantı elemanları orjinal bir şekilde cbr600f için üretilmiş olmalı yani sadece tüp alıp sanayide ara boru ile uğraşmak istemiyorum,daha sonra ki şartım çok aşırı ses çıkarmamalı sadece trafikte fark edilme mi bir ara gaz ile sağlamalı örneğin two brothers ın sesi benim için çook fazla ve tabi ki susturucu kolay bir şekilde takıp çıkarılmalı...şimdiii ben şuan kullanmış olduğum egzozdan memnunum ve bağlantı aparatları birebir 600f e göre... biliyorsunuz f lerde orta sehpa(ayak) mevcut ve inanılmaz kullanışlı bunu hiçbir şekilde kaybetmek istemiyorum bu egzozda bunun için çıkıntı ve lastik takoz mevcut bu benim için çok hoş bişey ziraa küçük ayrıntılara çok takılırım.Bu egzoz açıkçası ideal duruyor benim için fakat 2 tane eksi yönü var 1. si egzoz titanyum ve ısınıyor 2. si ise kısa bir tüpe sahip değil uzun bir tüp bana nedense kısa tüpler daha hoş geliyor,şimdi eksi yönleri + ya çeviriyorum 1, si alacağım egzoz büyük ihtimal karbon olacak 2, ise kısa tüpler daha tiz verir uzunlar daha tok bende tok sesi seviyorum tiz değil diyerek kendimi avutuyorum

evet sorularım ve bilgilendirmelerim e geçiyorum;

-egzoz a ayırdığım bütçe en fazla 1,500 Lira olacak,

-revzilla.com isimli sitede en uygun fiyatları yakaladım fakat site hakkında hiç bir bilgi sahibi değilim güvenli midir diyeceğim zaten paypal ile yapıcam ödemeyi olsun yinede sorayım alışveriş yapıp bir yamuğunu gören oldumu bu sitenin?

-alacağım egzoz yoshimura olursa TRS ve RS3 modeli var ikisininde fiyatları aynı gibi ... karbon olanını tercih edeceğim hangi modeli alırsam 100dolar oynuyor karbonu ile titanyum veya metal olanı arasında , bence ısı ve görsellik için karbon a bu 100 dolarlık fark değer,sonuçta ben kullanacağım ve bir kere alacağım.

-RS3 ve TRS modelleri arasındaki ses farkı olup olmadığını araştırdım yabancı cbr forumlarında seslerin aynı olduğu belirtilmiş sadece görsellik diyorlar tek fark,yinede kullanan-karşılaştırma imkanı bulan varsa görüş belirtebilir.

-şimdi 1. linkteki TRS fiyatı 410$ + kargo108$ 520$ a mal olacak
    2.linkteki RS3 fiyatı 394$ +kargo 108$ 504$ a mal olacak

-Sormak istediğim en önemli soru şu: şimdi bu her türlü gümrüğe takılacak ve vergi ödeyeceğim ve artık postacı kapıya kadar getiriyor ürünü vergi farkını belirtiyor ödersen teslim ediyor olay bu şeki değil mi ? diğer konu vergi bedeli %20 değilmi yani 520$ doların %20 si 104 $ yapıyor ödeyeceğim ücret=520+104=624$=1,281 türk lirası yapıyor yuvarlayalım 1,300tl dışında bana ödemem gereken ücret çıkacak mı ?

1.link http://www.revzilla.com/product/yosh...-f4i-2001-2006 karbon fiber i seçiniz fiyat değişiyor.

2.link http://www.revzilla.com/product/yosh...-f4i-2001-2006 aynı şekilde karbon fiberi işaretleyiniz.

-ve son olarak görüşleriniz benim için önemli özellikle gümrük konusunu ve sitenin güvenilirliğini öğrenmek istiyorum,

-daha farklı egzoz lar tavsiye edebilirsiniz kriterlerimi yazdım.

-herkese kazasız sürüşler diliyorum ve beklemeye geçiyorum

bu da şuan benim motorumun üzerinde olan Alkın abimin 600f inden söktüğüm yoshımura titanium trs... kendisine egzozunu kullanmam için bana ödünç verdiği için birkez daha

burdan teşekkür ediyor,hayırlı teskereler diliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    CBR600F
    sesimi duyaan yokmu

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    fazla ses istemiyorum dersen akrep karbonlara bak derim çünkü yoshimura yüksek devirlerde baya bağırıyor two brothers düşük devirde çok ses verir dediğim gibi en iyi akrapovic egzoz olacaktır site hakkında bilgim yok ...
    gursus bunu beğendi.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Site guvenilir ama gumrukte ne yasarsin muamma... Benim tahminim kargo haric, malin %30 u kadar gumruk masrafin cikabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

Konuyu kapatiyorum. Moderasyon kitleyebilir bile
    "Tires, hazardous, and oversize items (like large luggage or exhausts) cannot be shipped internationally."
    http://www.revzilla.com/international-orders
    gursus bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR600F
    hımm gümrüğün standart bir değeri yok sanırım benim aklımda %20 olarak kalmış ,

akrapoviç aslında en baştan beri istediğim marka fakat ara boru olayı sıkıntı,birebir uyumlu slip on ları mevcut değil, ebay da bikaç yerde uzun titanyum tüpler var ama fiyat yoshinin karbonundan fazla idi.

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster

akrapoviç aslında en baştan beri istediğim marka fakat ara boru olayı sıkıntı,birebir uyumlu slip on ları mevcut değil, ebay da bikaç yerde uzun titanyum tüpler var ama fiyat yoshinin karbonundan fazla idi.
    Yuzde %18 kdv aliyor. Ulkesine gore gumruk vergisi aliyor. Beyanname vermesi vs islemlerle tahmini masrafin o. Sirketin varsa biraz daha avantajli, en azindan yaptigin bu odemeleri gider olarak gosterebiliyorsun.

Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı rumelian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Site guvenilir ama gumrukte ne yasarsin muamma... Benim tahminim kargo haric, malin %30 u kadar gumruk masrafin cikabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

Konuyu kapatiyorum. Moderasyon kitleyebilir bile
    "Tires, hazardous, and oversize items (like large luggage or exhausts) cannot be shipped internationally."
    http://www.revzilla.com/international-orders
    haha o kadar çabuk mu? bunu bende görmüştüm fakat orda büyük ihtimal ful sistem egzozlardan bahsediyor large luggage derken,siteye üyliğim var.alışverişi tamamlarken bir uyarıda belirtmiyor taşıma bedeli yazıyor.

flame - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt-09,Derbi Gpr 125 Nude
    Ben tam 1 aydır egsoz peşinde koşuyorum.Sizin gibi kolay bulunabilecek bir modelin egsozuda değil.İnanın deli farklar olmuyor yurt dışından getirtmede...Sağlam bir pazarlık ile İzmir Burak/21'den akrep veya tiger alabilirsiniz.

Bunun harici 600f dendiğinde bende yoshiciyim.Güzel seçimler...Fakat ben tam 1 aydır katlanır plakalık ve sinyal takımı bekliyorum.Gümrükte takıldı kaldı...Bunları göz önünde bulundurmak lazım.
    gursus bunu beğendi.
    Yamaha Mt09 dıştan modifiyeli içten şimdilik stock :p --------Derbi Gpr 125 Nude,Gianelli Perfomance Exhaust,Athena Air Filter-------- 0(rh)+ (Italian)

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Amerikada yasiyorum ve revzilla dan daha once alisveris yaptim 780 kusur dolara suit almistim hatta.
    Zamaninda geldi ve urunde herhangi bi sikinti yoktu, yani hic bi sikinti olmadan alisveris yaptim.

Gumruk hakkinda bi bilgim yok, ama site guvenilir en azindan benle is yaparken cok yardimci oldular onu diyebilirim.

Bu arada rs-3 benim eski 600rr imda vardi, gurultuden imanim gevremisti.
    Benimki 600rr ustunde oldugu icin mi cok gurultuluydu bilmiyorum ama motordan sogutmustu beni aklinda bulunsun.
    gursus bunu beğendi.

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.yurtdisindanalisveris.com/gumruk.html
    gursus bunu beğendi.

VOLkann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2008 Honda CB600F Hornet
    Revzilla'yı youtube dan takip edin arkadaşlar bir çok ekipmanın tanıtımı var.
    Ancak bildiğim kadarıyla (kendileriyle 100$ altı bişey için mailleşmiştim) Türkiye'ye ürün göndermiyorlar. :(
    gursus bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR600F
    arkadaşlar merhaba,

yorumlarınız çok açıklayıcı ve net olmuş hepinize teşekkür ederim,sağolun.

revzilla ya mail attım durumu anlattım ve maalesef türkiyeye egzoz göndermediklerini belirtti arkadaş yardımcıda oldu sağ olsun eğer amerika da bir tanıdığım varsa ona biz teslim ederiz dedi

o size kargolar dedi,durum için özür diledi falan filan işte yani revzilla dan egzoz alamayacağım bu kesinleşti , ama site güzel her şey açıklayıcı,müşteri hizmetleri de güzel ben beğendim.

neyse alternatifi çabuk buldum hemde gönderim yeri Hollanda olduğu için kargo abd e göre 50$ daha az çıkıyor linki gönderiyorum .

http://www.ebay.com/itm/Yoshimura-TR...item35ca84d4e8

Burak abi de sadece tiger var sanıyodum bende tiger istemiyorum,akrapoviç varsa bir sorayım o zaman,

rs3 trs ile aynı sesi verdiğini öğrendim 600f te yabancı forumlardan,büyük ihtimal rr dan dolayıdır dediğiniz gibi.

vergi konusu hakkında link te çok faydalı oldu,

herkese çok teşekkür ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:28 ----------

yiğit arkadaşımın gönderdiği linkteki bilgilere göre ödeyeceğim ücret:

400$ ürün +54$ kargo +ürünün bedeli üzerinde %18 vergi (Hollanda AB ülkesi olduğu için%18-diğer ülkelere %20) yani 72$ toplam =526$-"1,092TL" a kapıma kadar gelecek.Buda revzilladan daha avantajlı bir fiyat.Hadi hayırlısı

yiqit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR / X - MT03
    Hocam birde şunu söyliyim Yoshimura Egzozun Türkiye Distribütörü Mototal sitesinde telefon numaraları mevcut arayıp görüşün derim sipariş ile onlarda getirtiyorlar fiyat almakta fayda var

lexshot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600f
    selamlar bende bir 600f sahibi oldum üzerinde orjinal egsozu var. çok fazla yüksek ses meraklısı değilim ama daha iyi bir sesi nasıl yakalayabilirim ?
    Taklit akrapoviçler çok mu bağırır bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim. bir de montajını nasıl yapabilirim ? kaynak gerekiyor mu ?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı lexshot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar bende bir 600f sahibi oldum üzerinde orjinal egsozu var. çok fazla yüksek ses meraklısı değilim ama daha iyi bir sesi nasıl yakalayabilirim ?
    Taklit akrapoviçler çok mu bağırır bilgisi olan yardımcı olabilirse çok sevinirim. bir de montajını nasıl yapabilirim ? kaynak gerekiyor mu ?
    Sesinin güzelliği bir yana trafikte gerçekten farkedilmeyi sağlıyor. Otobanda yada şehirlerarası yolda sol şeritte giden araçlar sesi duyduklarında hemen yol veriyorlar.

lexshot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600f
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sesinin güzelliği bir yana trafikte gerçekten farkedilmeyi sağlıyor. Otobanda yada şehirlerarası yolda sol şeritte giden araçlar sesi duyduklarında hemen yol veriyorlar.
    bütçem çok fazla yok. herkes taklit akrapovic alacağına orjinali kalsın diyor ama bilemiyorum kilitlenip kaldım :(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)