Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Garaj Parkları

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatboyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suziki GW250 Inazuma
    Hayırlı akşamlar ey dostlar.

Bizim apartmanın arka bahçesi var ve cadde tarafından tam bir araba genişliğinde bir girişi var. Bahçeye yaklaştıkça giriş daraldığı için arabalar giremiyor. Anca benim motorum ve çocukların bisikletleri girebiliyor :D

Neyse durumu kısaca özetledim. Sanırım ev sahipleri de arka tarafı garaj diye tapulamamışlardır. Sonuçta bahçe orası. Yoldan garaj girişidir diye alan almadıkları da aşikar. Bende bahçe demir kapı üzerine levhayı yapıştırdım. Garaj kapısıdır park etmeyin diye ama tabi ne oldu önüne park eden araçlar çıktı (çıkmasa olmazdı zaten)

Şimdi apartmandakiler ya da telefon numarası olanlar park ettiğinde sorun yok yalnız yabancı biri park ettiğinde araki bulasın. Adamın aracına zarar vermekte istemiyorum sonuçta kamusal alan ve araç girebileceği kadar büyük bir yer değil. O yüzden polisi arasam aracı çeker ya da ceza yazar mı? Çünkü garaj desem değil levha yapıştırsam da anca benim motorla bisikletler geçebiliyo rahat rahat o kadar. Bir bilgisi olan var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kanuni GT170
    valla banada oldu bi iki kere araba yeri desen değil ama biraz küçüğü bi giriş vardı biri park ediyodu hergün bi sabah sırf onu arabaya binerken yakalamak için ekmek aldım geldim ol sırada beni gördü adam polismiş senin yolunumu kapıyorum dedi yok estağfurullah dedim ancak biraz ileri yada geri park etseniz fena olmaz dedim burda kapandı olay ancak yabancı insan için olayı nasıl yapıcan bilemem bence arasan senin için sorun olmaz şöyle sen uyarını yapmışsın park yeri diye.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    bu kadar küçük şeyler için insanlar birbirini vuruyor gereksiz işler illa park etmesin istersen
    banket taşları varya onlardan arabanın girmesini ve senin çıkabileceğin yere taşı koy...
    arabaya zarar vermede neymiş
    ben olsam arabama zarar verini bulmak için aynı yere koyar pusuya yatar sen zarar verince ..... kendini adamın yerine koy bide.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 tane kaldırım taşı bulucan sonra güzel bol çimentolu harç yapıcaksın sonra kendine motorun rahat geçebileceği yol gibi taşları koyucaksın sonra bir güzel sıva yere iyice sabitle bir daha evin önüne park eden olmaz ya da ulaşım hizmetleri heralde oraya başvurcaksın evimin önünde park edilmesi için duba konulmasını isticeksin o plastikler var ya arabalar bazen eziyor ondan işte neyse onlar onay verirse hemen 2 tane duba çakarlar yere sen de alıcaksın kalekim içine doldurcaksın çarpıp ezsinler sıkıysa

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 tane kaldırım taşı bulucan sonra güzel bol çimentolu harç yapıcaksın sonra kendine motorun rahat geçebileceği yol gibi taşları koyucaksın sonra bir güzel sıva yere iyice sabitle bir daha evin önüne park eden olmaz ya da ulaşım hizmetleri heralde oraya başvurcaksın evimin önünde park edilmesi için duba konulmasını isticeksin o plastikler var ya arabalar bazen eziyor ondan işte neyse onlar onay verirse hemen 2 tane duba çakarlar yere sen de alıcaksın kalekim içine doldurcaksın çarpıp ezsinler sıkıysa
    Bu tip bir işlem izin alınmadan kaldırıma yakın şekilde yola engel olmadan, sadece parka engel olacak şekilde yapılsa yine bir cezası olur mu?

fatboyyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suziki GW250 Inazuma
    Alıntı monolog17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla banada oldu bi iki kere araba yeri desen değil ama biraz küçüğü bi giriş vardı biri park ediyodu hergün bi sabah sırf onu arabaya binerken yakalamak için ekmek aldım geldim ol sırada beni gördü adam polismiş senin yolunumu kapıyorum dedi yok estağfurullah dedim ancak biraz ileri yada geri park etseniz fena olmaz dedim burda kapandı olay ancak yabancı insan için olayı nasıl yapıcan bilemem bence arasan senin için sorun olmaz şöyle sen uyarını yapmışsın park yeri diye.
    tanıdık koyunca sıkıntı olmuyor zaten bildiğimiz için karşılıklı oluyor sorun çıkmıyor

Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kadar küçük şeyler için insanlar birbirini vuruyor gereksiz işler illa park etmesin istersen
    banket taşları varya onlardan arabanın girmesini ve senin çıkabileceğin yere taşı koy...
    arabaya zarar vermede neymiş
    ben olsam arabama zarar verini bulmak için aynı yere koyar pusuya yatar sen zarar verince ..... kendini adamın yerine koy bide.
    aynen işte bende o yüzden zarar vermek istemiyorum. O yüzden garaj olmayan yer için levha yaptırdım. 155'i arasam garaj kapısı önüne park etmişler çekerler ya da ceza yazarlar mı diye sordum.

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet belediye ya da duruma göre karayollarından izin alınıyormuş benim için belediye. Bu arada vardı ustam ama adamlar kaldırıp onları öyle park ediyorlar. Yakalayamadım da hiç birini onları çekerken. İşin garibi taşları koyduğum yerin dibinde park yapılmaz levhası da koydum. Adam kaldırıp park ediyor, sonra gel sinirlenme

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tip bir işlem izin alınmadan kaldırıma yakın şekilde yola engel olmadan, sadece parka engel olacak şekilde yapılsa yine bir cezası olur mu?
    üst üste mesaj gibi olacak ama garaj yerinizin çıkışıda garaj çıkışı olarak tescilli ise yapabiliyorsunuz. Yani çıkışınız özel mülkse aksi halde kamu alanı oluyor ve illa bir cezası vardır sanırım. Ama kaldırım taşı koymakta sıkıntı yok sorun kalıcı bir şey yapmakta.

ama güzel taktik değil mi ilki diğer kalekim olayını bir kahvenin önündekileri kırdıkları için bir abi yapmış hem de güzel olmuş millet geliyor transit gibi bir araba üstleri esnek olduğundan altına alıyor dubayı kalekimi doldurmuş içine araba bir geliyor çat direk
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R

hurdacılar göz diker

Adamı bulamazsan en kötü telefon numaranı yaz cama yapıştır veya derdini özetle anlat kağıt yapıştır.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    tam önüne büyük ağır bir kaya veya taş koy. kimse onu çekmek için uğraşmaz . sende rahat rahat girer çıkarsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)