Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 alacağım ilk motorum olacak iyi midir

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar motorlara çocukluğumdan bu yana çok büyük bir hevesim var ilk motorum olacak ve RKS Titanic 150 almayı düşünüyorum ilk motor olarak iyi midir kullanan bilen arkadaşlar bana iyi yönlerini kötü yönlerini söyleyebilir mi önerebilir misiniz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Çok sağlam, sürüş keyfi güzel, yakışıklı, az yakıtlı, titreşimi min, süreti makul daha ne olsun, fiyatıda iyi. Yani alınabilecek motor

İlk motorum olacak idealdir diyorsun yani

Motosikleti
    Birde ilk motorsa en ideali diyebilirim.

Çok teşekkür ederim bir şey daha soracağım ben motor kullanmayı bilmiyorum ehliyet alırken öğretiyorlar dimi ?

Motosikleti
    Daha öğreten sürücü kursuna denk gelmedim, duymadımda. Zaten kursların özel bir motosiklet eğitim dersi ve hocası yok. Hondanın güvenli sürüş eğitimine yada bu işi iyi bilen bir arkadaştan eğitim alman daha doğru olur.

Tamam dostum teşekkür ederim

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    ilk motor için çok iyi tercih
    ama 150lik alma cabuk sıkılırsın öğrenince
    bence 200luk titanic al

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Paranız yetiyorsa 200lüğünü alın güzel motosiklet gerçekten.Ekipmanları sakın boşlamayın en azından 500-1000 lira arası bir bütçeyle kask-eldiven ve mont alın.

alper_sahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 200
    iyi seçim 150 liliğide 200cc olanıda bende 200cc olanı var rahatlıkla dstuma kardeşime şiddetle tavsiye ederim. ama bana kalırsa RKS '' alıcaksan sıfır alma zaten piyasadaki makinelerin çoğu yeni senesi dolmamış makineler 4 bin -civarı sıfır durumda yani çoğu ve ikinci el piyasası düşük yani saçma sapan 5400 liraa alıp 7 bin liraya satmaya çalışanı göremessin yamaha honda gibi. ucuzdur 2500 liraya 150cc olanını alabilirsin mesela yada 4 bin civarı verirsen 200cc lanını alırsın burda 150cc olanı ile 200cc arasında fark yok diyenlerede aldırış etme bizzat akrabamda 150cc var bende 200cc dalar taşlar kadar fark var her ayrıntısında. ne kadar para o kadar şeker yani ama ikinci el almanı tavsiye ederim. Rks yeni bir marka ama satıldıkça geri dönüşleri çok iyi oluyor servisinin bi b..k bilmemesine rahmen şuanlik alanlar pişman değil kimler pişman 200cc motor alıp 180km/s hızla gitmesini bekliyenler pişman olur motor sana şehi içinde rahat konforlu ekonomik sportif yolculuk vaadeiyor yarış motoru değilki mübarek alınca tripleniyorsun motorun gerçek hızı 120-130 km/s ama gerçek hız düşününki ben 105 km/s hızla giderken bir hysung gt250r ın ibresi 127km /s bu nasıl bir çelişki yada ben son hız giderken ibrem 117km/s yada 122km/s oynıyarak ilerliyorum adam hemen arkamda bumoto nun 250cc olanı var ilerde durunca çocuk yanaştı abi 140km/s ı geçtim ibre sona geldi 160 yaptım heralde yine yetişemedim falan dedi böyle hayran kaldı bende dedim ama ben 120 yi geçmedim nasıl olucak bunun gibi şeyler hız olarak bi beklentiniz olmasın gerisi hallediyor motor kalitesi görnüşü ile...

Kardeşim 150 ile 200 lük arasında nasıl farklar var ben sıfır alacağım peşin param olsa ikinci el alırım ama kredi kartıyla alacağım 200 lük daha mı sağlam diyorsun

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    200CC olanında kronik sorun varmış.Öyle yazıyor Rks titanic 200 konusunda
    Rks titanic 150 iyidir.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    2 gün sonra büyüteceksen sıfır alma 3000 yazan 2. ellerin hepsi 2500e bırakır ki ben 2900 yazdım,2600 yazdım 1 ayda anca satabildim.alıp 3-5 ay binip satacaksan sıfır alma.

cbf-tvs kadar hızlı değil ama atik,vitesleri kısa,oturuş pozisyonu ve gidonu çok rahat heleki başlangıç için.dijital gösterge hoş,hafif ve kullanımı kolay bir motosiklet

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    200 cc alana kadar tvs yeni kasa al
    200 cc ama tvs kadar anca gider.

Oguz7734 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 2014 xmax 250 :)
    Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 gün sonra büyüteceksen sıfır alma 3000 yazan 2. ellerin hepsi 2500e bırakır ki ben 2900 yazdım,2600 yazdım 1 ayda anca satabildim.alıp 3-5 ay binip satacaksan sıfır alma.

cbf-tvs kadar hızlı değil ama atik,vitesleri kısa,oturuş pozisyonu ve gidonu çok rahat heleki başlangıç için.dijital gösterge hoş,hafif ve kullanımı kolay bir motosiklet
    Cbf Tvs kadar hızlı degilmi ? Bu Yorumuna Güldüm söyledigin 2 motoruda cok rahat tokatlıyorum motorum sogukken 130 görüyor ısındıktan sonra 140-145 i rahatlıkla görebiliyorum

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı alper_sahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi seçim 150 liliğide 200cc olanıda bende 200cc olanı var rahatlıkla dstuma kardeşime şiddetle tavsiye ederim. ama bana kalırsa RKS '' alıcaksan sıfır alma zaten piyasadaki makinelerin çoğu yeni senesi dolmamış makineler 4 bin -civarı sıfır durumda yani çoğu ve ikinci el piyasası düşük yani saçma sapan 5400 liraa alıp 7 bin liraya satmaya çalışanı göremessin yamaha honda gibi. ucuzdur 2500 liraya 150cc olanını alabilirsin mesela yada 4 bin civarı verirsen 200cc lanını alırsın burda 150cc olanı ile 200cc arasında fark yok diyenlerede aldırış etme bizzat akrabamda 150cc var bende 200cc dalar taşlar kadar fark var her ayrıntısında. ne kadar para o kadar şeker yani ama ikinci el almanı tavsiye ederim. Rks yeni bir marka ama satıldıkça geri dönüşleri çok iyi oluyor servisinin bi b..k bilmemesine rahmen şuanlik alanlar pişman değil kimler pişman 200cc motor alıp 180km/s hızla gitmesini bekliyenler pişman olur motor sana şehi içinde rahat konforlu ekonomik sportif yolculuk vaadeiyor yarış motoru değilki mübarek alınca tripleniyorsun motorun gerçek hızı 120-130 km/s ama gerçek hız düşününki ben 105 km/s hızla giderken bir hysung gt250r ın ibresi 127km /s bu nasıl bir çelişki yada ben son hız giderken ibrem 117km/s yada 122km/s oynıyarak ilerliyorum adam hemen arkamda bumoto nun 250cc olanı var ilerde durunca çocuk yanaştı abi 140km/s ı geçtim ibre sona geldi 160 yaptım heralde yine yetişemedim falan dedi böyle hayran kaldı bende dedim ama ben 120 yi geçmedim nasıl olucak bunun gibi şeyler hız olarak bi beklentiniz olmasın gerisi hallediyor motor kalitesi görnüşü ile...
    sendeki durumun aynısı bende de var .benim ibre bugüne kadar en yüksek 128 i gösterdi ama çoğu kez ibresi 140 ı gösteren motorları 120 ile geçtiğim oldu.
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Oguz7734 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf Tvs kadar hızlı degilmi ? Bu Yorumuna Güldüm söyledigin 2 motoruda cok rahat tokatlıyorum motorum sogukken 130 görüyor ısındıktan sonra 140-145 i rahatlıkla görebiliyorum
    buna bana biri dedi.
    dediğine pişman oldu.
    ben rks mks tanımıyorum kagıt üstünde sacma sapan verilere aldanmayın.
    bi kask kamerası alıp en kısa zamanda vidyolar yükleyecegim.
    # motosikletle.blogspot

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Naked bir makinanın o hızları yaptıgı nerde görülmüs

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    onu sana biri dedi sen ışıklarda rks 150 ye toz yutturdun ama onu sana diyenin hiçbir haberi olmadı ayrıca onuda sana demedi.
    kedi dağa küsmüş dağın haberi olmamış.
    Tsubasa yorumlarının %75 ini faydalı buluyorum ah şu motor kıyaslamaların olmasa...

onu sana diyende initial-D adamın konudan haberi bile yok
    öylesine yazdı 90 a kadar apache ile denk gidiyorum diye.

bu arada motor hakkında yoruma gelince 6 aydır bende servis dışında pek şikayetim olmadı.
    bu ay litre fiyatı 4.85 den 30 tl aldım 230km gittim 2.68litre yakmışım 100 km de ama ben pek sert kullanmam
    initial-D bunu beğendi.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    Alıntı Oguz7734 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuya bakarsan 150 hakkında konuşuluyor.200le yaptığın hıza bakıp 150 lik için yapılan yoruma gülmen normal,birşey demiyorum o yüzden

Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buna bana biri dedi.
    dediğine pişman oldu.
    ben rks mks tanımıyorum kagıt üstünde sacma sapan verilere aldanmayın.
    bi kask kamerası alıp en kısa zamanda vidyolar yükleyecegim.
    bi pişman oldum sorma.abi 150lik makina aralarındaki fark bg-tork cinsinden 1 hp-nm oynarken nasıl bir fark senin dediğin 90a çıkana kadar bir tır boyu fark mı atıyor?nedir yani.banane rks den banane tvsden cbf den.

kendim bindim kullandım 6000 km.adam bişey sormuş bi yorum yapalım diyoruz olayı nerelere vuruyorsunuz.aksi bişeyde iddia etmedik zaten.cbf,tvs kadar hızlı değil uzunda.standart 110 görür.iyice yatarsan 115-118.dahada yok

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)