Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kask Niçin Takilir

Motovento
    REKLAM ALANI
    richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tehlikeli Virajda Bu Kez Ölüm Vardı
    D-130 Karayolu'nun Yeni Gölcük Yoldu olarak bilinen bölümünde, Kullar kavşağı mevkiinde hemen hergün birkaç kaza oluyor. Yolun bu kesiminde köprü yapılırken, torpilli bir arazi kamulaştırılamadı. Bu nedenle çok keskin bir viraj yapıldı. Özellikle Gölcük yönünden gelen araçlar için çok keskin olan bu virajda otomobiller refüje çıkıyor, parçalanıyorlar..
    Önceki gün saat 18.00 sıralarında aynı virajı bir motosiklet alamadı. Yol kenarına fırlayan sürücü, olay yerinde hayatını kaybetti. Arkasında bulunan ağabeyi ise yaralı olarak kurtuldu.
    Adapazarı'nda oturduğu, kısa süre önce askerden geldiği öğrenilen Fedai Alican (21), 77 AZ 126 plakalı motosikleti ile Karamürsel'e gitmişti. Karamürsel'de oturan ağabeyi Erol Alican'ı da aldı, birlikte Adapazarı'na gitmek için yola çıktılar. Ancak Kullar Sapağı mevkiindeki sert virajı hızlı giren motosiklet savruldu. Bariyerlere çarpan motosikletin sürücüsü Fedai, yol kenarındaki tabelalara fırladı. Talihsiz genç olay yerinde hayatını kaybetti. Başındaki kaksı bile parçalanmıştı.
    Kazadan yaralı kurtulan Erol Alican Kocaeli Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Fedai Alican'ın cenazesi, Adapazarı'na götürülmek üzere ailesine teslim edildi.

http://www.ozgurkocaeli.com.tr/detay.php?detay=9702

Tabiki herşey kask takmakla da bitmiyor. Paramıza biraz kıyıp kaliteli kask kullananlım lutfen sonra herşey için çok geç olabiliyor.
    ==============================
    ==============================

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    Kask takmanın önemini defalarca yazıp çizdik bu birazda kültür ve zihniyet meselesidir sırf polisten yırtmak için 10 -15 ytl lik kask alıp takmak da benim gözümde kasksız motora binmek gibi birşeydir.
    Kaskın önemini bilmeyen aksesuar mış gibi koluna orasına burasına asan adam motosiklet kültüründen uzak bir adamdır.. Kafası basmayan kültür fakiri insana da sabahtan akşama kadar anlatsan kask takmanın önemini anlatamazsın çünkü kırılası bir kafası vardır ve ne yapsan o kafayı o kaskın içine sokamazsın..

Ancak kaza sonrası kaskın önemini anlayabilen bir kaç kişi çıkar onlarda artık çok geç değilse artık kask takmaya başlarlar...

Bu gibi insanları otoyolda gördüğümde artık hiç önemsemiyorum görmemezlikten geliyorum ben kendi kafamda bu tip insanları soyutladım eledim motorcu değil benim gözümde bu tip insanlar....!!

Kendi kafasının değerini bilmeyen insanlar çevresindeki insanların değerini önemini hiç bilmez kendini riske attığı gibi seni de riske atar şimdi bu resimdeki şahıs kendini bu sitede resmi yayınlanmış halde görse ve yorumları okumasa vay be bak çift kask taşıyorum iki yana da güzelce asmışım örnek olarak vermişler herhalde der........

Cehalet zor cahillik en büyük tehlike hayatımızda bu tip insanlara bu resimlerden yüzlerce göstersen anlamazlar

Benim şahsi fikrim şudur ben herşeye rağmen çoğunluk olduğumuza inanıyorum yani bilinçli kültürlü kıyafetini ve kaskını ihmal etmeyen motosiklet sürücüleri.....

Bence olması gereken şekil neyse onu yansıtalım sürekli onun resimlerini koyalım yazılarını yorumlarını yazalım takdir edelimki belki bu işe yeni başlayan arkadaşlar da örnek alınan takdir edilen doğru kişiye heves eder örnek alırlar....

ilnapoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arıyor
    hepsine katılıyorum da çoğunluk olduğumuz fikrine katılmıyorum.. niye mi yolda gördüğüm her motorcuya kurye, bmw, harley vs. ayırmaksızın kornayla selam atıyorum sadece yüzde 20'si karşılık veriyor.. yine karşılaştığım motorcuların yüzde 70'i de kasksız.. kasksız derken şapkadan farkı olmayan kask takanları da kast ediyorum.. geriye ne kaldı yüzde 10.. bence yollarda motosiklet kullananların ancak yüzde 10'u motorcu.. Motorcu dediğim motosiklet ayrımı yapmaz, motosiklet kültürüne sahip çıkar. Kask gibi kaskını takar, ehliyetsiz plakasız korumasız gezmez..

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Arkadaşlar paylaşım için teşekkürler ama teşhir etmeyelim,plakasını niye görmek zorundayım ben o adamın?Kişilik haklarına saygı lütfen.Nasıl motorcu(ne demekse) olunur u değil,nasıl topluluk içinde sevgi ve dostluk bağlarıyla geçinebileceğimize kafa yorun biraz.Saygılarımla.

tüzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GL1800 2003 ve HONDA FORZA NSS300 2015
    Arkadaşlar maksat burda kimseyi teşhir etmek değildir.Hicvederek sizleri uyarmaktır. Kişilik haklarına da saygısızlık yapılmamıştır oyle bir art niyette yoktur zaten.Ha şu olabilirdi plaka yeri kapatılıpta resim konabilirdi onda haklısınız. Maksat plaka gormek değil kask görmektir.Bakın bir sürü duyarlı insandan tepki geldi amacımda buydu zaten kasksız kullanımı gündemde tutup herkesin bilinçlemesini sağlamaktı.
    herkese sevgiler.

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    »»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan kilitlenmiştir.»»»»»»
    Forum katilimcilari yeni bir konu basligi acmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadigini kontrol etmeliler. Bunun icin forumun arama özelligi kullanilabilir. Ayni isimli veya ayni tartismalari iceren konular acilamaz. Moderatorlerin sizin için arama yapması gibi bir görevi bulunmamaktadır! Forum sayfalarında arama yapmak için tıklayın...
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: EgeKnn **************

Konuyla alakalı linkler

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=1979

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=3357

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=2757

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler