Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Sıfırından pahalı 2. el motosiklet satmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    bende gebzede buldum cbr 125 6000 olsun dedım bedava motormu arıyosun dıye dalga gectı benımle 2012 modeldı 6500 e sıfır almama vesıle oldu ALLAH RAZI OLSUN ondan
    just4techno bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende gebzede buldum cbr 125 6000 olsun dedım bedava motormu arıyosun dıye dalga gectı benımle 2012 modeldı 6500 e sıfır almama vesıle oldu ALLAH RAZI OLSUN ondan
    kahkahayı bastım yeminle

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki scarabeo çok daha mantıklı duruş,rahatlık,rüzgar yememe gibi ancak zaten o sınıfta motor alan için 2200 lira pek az bir para değil.10 bin lira altı motorlarda 300-500 lira bile etken faktör olabiliyor.
    O vakit fly'a para harcamayıp smy fiddle ile yetinmek gerekecek İlerde imkan olunca scarabeo. Fly mantıksız kalıyor o yüzden. Hakediyordur belki fiyatını ama olması gerekenin üstünde gibi.

adatepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Şimdi konu hep cbf 150 den gitmiş bende oradan devam edeyim benimde bu model motorum var ve şuan satıyorum. Aktif olarakta kullanmaktayım hiç bir sıkıntısı da yok gayet memnunum temiz biniyorum. Satmamın amacı başka motosiklet almak istemem ( kurye muamelesi görmek can sıkıyor bi müddet sonra) bende yazdım koruma demiri çanta uzun cam vs vs. Şimdi bunlara para harcanmış satılırken istenmesinmi parası. Sıfır motor almak heleki geçiş motosikletiyse komple zararken adam neden ucuza versin kimi niye sevindirsin kendi sevinmedikten sonra. Aciliyeti olan zaten ucuza verir ama her satılmak istenen motorun aciliyeti olmak zorunda değil. Bu başlıkta konuya yazanlarında 2. el motor arayıpta bulamamış yada yükset fiyat istenmiş bir mazileri olduğunu düşünüyorum Şaka bir yana herkesin malı kıymetli kimse almak zorunda değil sıfırından pahalıyada satar azınada bu kimseyi ilgilendirmez bence. ilana bakarsın güler geçersin telefon edipte senin motorunun ne farkı var hemşerim bu fiyata sıfır alınıyor cümlesini kurmazsın.

alper_sahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 200
    arayan bulur sitede bir sürü sıfır durumda cbf var 4.000 liraya takır takırda satılıyor 5.500 lira yAZANDA öyle bekleyip km çoğaltıyor o kadar hiç bir ama hiç bir mazerek bir motoru sıfırından daha pahalıya satma gereği gerektirmez...

belki adam tank pad almıyacak belki bilmem ne çantası almıcak belki cam almıcak sanane...!

satıcı - siz hiç zahmet etmeyin şimdi sıfır cbf 4.950 tl + 300 plaka + 400 liralık aksesuar taktım 200 lirada sigorta eeee ne yaptı .. 5.850 lira sen 5.900 ver yeter 3-4bin km de bindim ona oda yanıma kar kalsın
    sizin uğraşmanıza gerek yok :D

ben - OLMADI BU GÜNE KADAR HARCADIĞIN BENZİN PARANIDA VEREYİM ABİ .?

bu kafada insanlar varya çevremde kendi insanlığımdan utanıyorum......

sen taktıysan onları BABANIN hayır çeşmesi için değil kendi konforun için taktın motoru satarken SIFIR FİYATINA bu aksesuarları eklersen birde isteyende istediği yorumu yazar kusura bakmıcaksın hiç.....

belki adam o marka cam takmıcak belki adam o koruma demirini takmıcak

BEN ŞAHSEN sıfırı 5bin lira olan motora 4.500 lira bile vermem 5bin liraya sıfırını alırım ama 3.500 lira veririm oda sıfır gibiyse AMA SATANDAN ALIRIM SATMAK İSTEMEYEN SADECE KENDİNİ TATMİN ETMEK İÇİN İLAN AÇANLARDA ÖYLE BAKAR TRİLYONLUK MOTORLARINA :d

abi haksızsam biri desinki haksızsın

madem sen istediğim fiyatı yazarım o beni ilgilendirir dicek kadar cahilsın bende istediğim yorumu yaparım o ilana kusura da bakmassın artık

adatepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Sevgili Alper bey bu konuyla ilgili bu sinir ve hiddetinizi anlamış değilim bu sitede çok fazla yorum yapanda biri değilim sadece konu çok enteresan geldiği için yorum yazdım , ki zaten bu söylediklerinizin ortaya olduğunu düşünüyorum üzerime almadım. En mantıklısı şöyle olabilir biz bütün satıcılar olarak sahtekar ve hilekarız fiyatları yüksek tutarak insanları kazıklamaya çalışıyoruz ya siz motorunuzu piyasanın altında satarsınız. Üzerinde olan aksesuarlarıda hediye edersiniz. İşte örnek satıcı derler forumdada yeni konu açarsınız 5.800 e aldığım 2000 km motoru 3.500 e verdim param gitti ama insanlık ölmedi diye.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    öyle dengesiz çok keyif olsun diye ilan veriyorlar

Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 (2013)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-full-plusfull-2013-trafik-cikisli-kacirma-127772266/detay mesela bu ilandaki motosiklet belki ufak bi pazarlıkla o fiyat aralığını hakediyor. Pahalı ama kilometresi sıfır gibi extraları çok michelin lastikler sırf para zaten yani mantıklı olanlarıda var çok saçma olanlarıda var

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Bayler şu şöyle yapmış, bu böyle diye atıp tutmak yerine, oturup biri şu işin reçetesini çıkartsın biz bari yalan yanlış ilanlar açmayalım

Mesela benim tam 1 yıllık bir CB 125 im var, daha 1 yıl garantisi var

Michelin lastiklerim var 2000km yapmadı (sibobu 30 lira o derece ) + sök tak masrafı falan... (canını sevenin alacağı bişey aksesuar değil! )

Koruma demiri en kral et kalınlığına sahip olanından, dokununca çöküp eğilip büzüleninden değil (canını sevenin alacağı bişey 2, aksesuar değil 2 hadi bunu kendin monte ettin diyelim )

Elcik korumalarım var, aluminyum destekli supermoto tiplisinden... (sağ şeritte bayan kapısını açsa, geçirsen kapıya parmakların yerinde kalır, daş mubarek daşş unutmadan +bunun montajıda var )

Givi E-45 çantam var, ( çin işi givilerden değil, Made In Italy ) üstüne çık zıpla banamısın demez, bunun tablası var + montajı var...

Aldığımdan beri kapalı alanda + branda ile sarıldı, hatta o branda bağcıkla bağlandı olurda kedi medi girmesin, aradan toz sızmasın diye

Servis bakımlarında ustaya dahi müdahale edildi, kitapçıkta ne yazıyorsa o

Motor ısınmadan 1 (bir) kez bile yola çıkılmadı, acelesi olan taksiye biner mantığında biriyim, motosiklet keyif işi

Rodajında kız arkadaş hafif yokuşta bile indirilip yürütüldü, 50kmh hız geçilmedi 30dk/1 mola verildi, rodaj sonrasında cilli gibi açıldı ( Artçım ol 120kmh gör öyle al )

Hadi gönlün rahat olsun, aklında bişey kalmasın diye 8000 bakımına birlikte gidelim, içine sinsin öyle al oda benden anasını satıyım

Motul dan başka yağ rodaj harici kullanılmadı, zincir Wurth tanır başka ne sürsen tanımaz. Zincir gaz yağı WD40 falan filan değil, kılavuzda belirtilen " Kerosene" ile temizlendi

Kaza bela yok çok şükür, bir kez benzinlikte hava su yanında sola meyillendi çok direndim ama bacağa kramp girince canımdan kıymetli değil ya deyip yavaşca sola bıraktım , çanta ve koruma demiri sağolsunlar yer göstermediler CB' me.

Km çoğu uzun yolda yapıldı (rodaj hariç, rodajda bol vites değiştirildiğinden ve bol mola gerektiğinden uzun yola çıkılmadı, motorun ısınmasına hiçbir şekilde izin verilmedi)

Şimdi ben bu yavruyu kaça verirsem, alanda satanda memnun olur, hak geçmez, hadi buyurrun, atıp tutmadan harbi harbi cevaplayın öğrenelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:47 ----------

He unutmadan, 6500km deki orjinal lastikleri yanında vericem,

Temmuz pulu yatırıldı (sonuçta 0 alan arkadaşın ödeyeceği bi meblağ),

Dilediği ekstrayı söker 2. el olarak kendim satarım, sevmediği bi çantayı motosiklet ile birlikte alması için kimseye diretmek hakkım değil diye düşünüyorum.

( Lastiğe, ecliğe kadar sökerim sorun değil, yeter ki ne alan, ne satan malbuş durumuna düşsün! )

Hepsinin şuanki piyasa fiyatı belli, 1 yıl kullandım layığıyla ( Layığıyla diyorum çünkü öyle karda kışta motoru rafa kaldırıp çürümeye bırakmadım, işleyen ışıldar hesabı, bindim )

Sen kaça aldın, şunu nasıl kaça taktırdın falan gibi reçetelerle gelmeyin, alayı hediye gelse bedava verecek değilim sonuçta

Sağlam, orta yolu bulan, hiçbir şekilde hak geçmeyecek bi reçete çıkartalım ortaya forum olarak, camiaya katkımız olsun

varan22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2004 ybr 125
    Motor ısınmadan 1 (bir) kez bile yola çıkılmadı, acelesi olan taksiye biner mantığında biriyim, motosiklet keyif işi

Bunları sadece sen ve çok yakın arkadaşların bilir. Zaten o kişilerde sana neden bu kadar istiyorsun sıfırı bu kadar demezler.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı varan22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunları sadece sen ve çok yakın arkadaşların bilir. Zaten o kişilerde sana neden bu kadar istiyorsun sıfırı bu kadar demezler.
    Tabi ki öyle, zaten forumdan birinin alacağını düşündüğümden yazmadım, gönül rahatlığıyla paylaştım işte Ne hikmetse forum ahalisi çoğunluğu Honda ve CB serisine karşı, bunu biliyorum yani

Kendim bir hesap kitap çıkartayım dedim, sonuçta "ben olsam bu fiyatı vermezdim, ne malum doğru söylediği" sonucunu çıkarttım (aynen senin dediğin gibi ),

fiyatta düştüm düştüm bu seferde "elim öyle bir ilan açmaya gitmez, babama, kardeşime, eşe dosta falan veririm, özledikçe binerim daha iyi" dedim.

Bir türlü işin içinden çıkılmayan bi hal bu alım satımlar Zaten sırf bu yüzden hiçbir malımı 2. el satmaya kıyamadım bugüne kadar

Örnek oluştursun, belki hakikaten kafama uyan bi öneri gelir, ona göre değerlendirir, tekrar hesaplar öyle ilan açarım, hakkı neyse o olur diye düşündüm.

Bakalım şöyle yap, böyle yap gibisinden bi öneri gelecek mi, okadar insan ilan açanlara saydırmış, demekki bi bildikleri var

kargaya yavrusu şahin görünürmüş. motosikletine piyasadaki eder fiyatından fazla isteyenler, bir keriz bulmadıkça uzun müddet satamazlar. motosikleti almışsın tabiiki bakımını yapacaksın, özen göstereceksin. normal olanı zaten bu. benim gözümde motosikletim çok değerli diyen varsa satmasın olsun bitsin.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı cool113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikleti almışsın tabiiki bakımını yapacaksın, özen göstereceksin. normal olanı zaten bu. benim gözümde motosikletim çok değerli diyen varsa satmasın olsun bitsin.

_ Yahu satmak için sormuyorum zaten, bu işin doğrusu nedir diyorum, bende merak ettim, bu durumda işin içinden nasıl çıkarız, ortaya bir reçete koyalım herkes ona göre hesaplasın, ederi çıksın ortaya,

ona buna laf atıyoruz ama bizler bu işi nasıl yapılması gerektiğini düşünüyoruz, 7/24 motosiklet forumu müdavimleri olarak buyrun kafa yoralım diyorum

_ Benim gözümde motosikletim çok değerlide demiyorum, kaldırımlarda gezen hiç bakım yapmayan garanti dışı, orası burası kurcalanmış motosikleti olan pideciyle aynı fiyata mı satayım, doğrusu bumudur,

sizde motosikletlerinizi tekere gelen bebelerle aynı fiyata mı satıyorsunuz paylaşın öğrenelim diyorum

Hayır doğrusu buysa onada varım lafım yok. İlan açınca kulağımız çınlamasın ama keriz hissiyatına da kapılmayalım yeter, çok bi yardım istemedim

Bende ilanlara fena saydıranlardanım, biçoğu bana aşırı ters, şahsen millete saydıran biri olarak aynı ayarda bi ilan açmaya elim gitmediği gibi keriz durumuna düşmeyede elim gitmez, yanlışmı düşünüyorum bilemedim

Ya ben ne demek istediğimi anlatamadım yada anlamaya çalışmak yerine saydırmaya devam etmek daha kolay He onada varım, 2 ilanda ben bulayım, girip 7. göbekten çıkıp... içimi bosaltayım, sanırım doğrusu bu

alper_sahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 200
    Sevgili Alper bey bu konuyla ilgili bu sinir ve hiddetinizi anlamış değilim bu sitede çok fazla yorum yapanda biri değilim sadece konu çok enteresan geldiği için yorum yazdım , ki zaten bu söylediklerinizin ortaya olduğunu düşünüyorum üzerime almadım. En mantıklısı şöyle olabilir biz bütün satıcılar olarak sahtekar ve hilekarız fiyatları yüksek tutarak insanları kazıklamaya çalışıyoruz ya siz motorunuzu piyasanın altında satarsınız. Üzerinde olan aksesuarlarıda hediye edersiniz. İşte örnek satıcı derler forumdada yeni konu açarsınız 5.800 e aldığım 2000 km motoru 3.500 e verdim param gitti ama insanlık ölmedi diye.

yazan arkadaşıma cvp :

zaten veriyorum 5250 + 300 + 50 lira pul parası verip dükkandan çıkardığım = 5600tl yani faturalı 10bindeki 2012 ağustos çıkışlı motoruma + 360 liralık aksesuar taktım ( bütün bakımlarını servisinde yaptırdım 400 lirayı geçti nerdeyse ) yani bana 6390 liraya gelen makinemi 4400 liraya siteye koydum pazarlık edip karşımdakinnide benimde gönlüm olan bir rakama vericem adil olanda budur

4900 liraya 2013 modeli dururken 2012 -2011 modeline koruma demiri 32lt çanta takıp 5800-5700 tl isteyen bir zihniyeti savunan bi beyini anlamam mümkün değil........

sinirli değilim ve inanın lafım size değil sizi haksız çıkarmak yada size atıfta bulunmak inan aklımın ucundan bile geçmedi izah etmeye çalıstığım konu farklı anlıyabilene...

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    CBF'in sıfırını 4600e gayet rahat alıyorsunuz arkadaşlar 4900 falan da değil yani

waeder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Sportcity 250ie vardı satıldı :( (2009)
    Bunu yapan milletimiz uyanık satıcılarda böyle yolunu bulmaya çalışıyor. Ben şahit oldum ya dylan varken bende 70 lik amca bile " ouuvvv honda " diye bakıyordu. Şimdi dylan dan kat kat daha iyi bir motora sahibim ama " honda daha iyiydi en azından HONDA " gibi saçma sapan konuşmalarla karşılaşıyorum böyle sabit fikirli insanlar oldukça böyle de gider.

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    vaay anasını bu cbf neymiş böyle epey karlıymış bee
    hemen yarın gidip 4.900 bir cbf 150 alayım da aynı gün;yok yok birkaç bin km bineyim sonra da 5.500 satılığa koyayım .bayiler bilem böyle kar görmemiştir ömründe .

Motosikleti
    Honda NC S
    Herkes memnunmuş demekki aslında bu tuhaf ilanlardan, kimseden bi fikir çıkmamış, ozaman şikayet neden

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    olumsuz görüş belirten arkadaşların ileride satacakları zaman motosikletlerine nasıl bir ilan vereceklerini merak ediyorum

benim motosikletimin üzerinde 2000TL lik aksesuar oldu...daha öncede yaşadım aynı durumu...alıcı hem indirim istiyor hem de tüm aksesuarlar üzerinde kalsın diyor...siz ne yapardınız? orijinal parçalar için konuşuyorum gerçekten pahalılar...bunların fiyata hiç mi etkisi olmasın...?

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O vakit fly'a para harcamayıp smy fiddle ile yetinmek gerekecek İlerde imkan olunca scarabeo. Fly mantıksız kalıyor o yüzden. Hakediyordur belki fiyatını ama olması gerekenin üstünde gibi.
    Fiddle çok tatlı motor komşumuzda var görüntüsü çok hoş kendiside oldukça memnun fiyatıda güzel bence.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)