Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Benzin'in 5tl olduğu gerçeğini değiştiremedik Zamları protesto fotoğraflarımız

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Benzin'in 5tl olduğu gerçeğini değiştiremedik, sesimizi Ulusal Kanal'dan başka bir yere duyuramadık, Devlet bizden hiç haberdar olmadı
    Yüzlerce motor bir araya gelerek bir kaç litre fazladan benzin yaktık...

Ama olsun, direndik..! İtiraz ettik ! ve Direnmeye devam edeceğiz.. Elbet sesimizi duyuracağız....

htmetin, DEISIS, erro ve 8 diğerleri bunu beğendiler..
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    protestoya o kadar motosiklet ile gidip 5tl lik benzini kullanmanızı bende protesto ediyorum
    ahmettekin96 ve fearlesboyy bunu beğendiler.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700

bundan sticker yaptırdım A3 boyunda arabamın arka camına yapıştırdım
    bende böyle protesto ediyorum
    ilkerabi, oknglr, ahmettekin96 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Protesto iyi de o lastik yakan apaçi ne yapıyor?

Şu motorla yapılan protestolarda araya karışıp bolbol ara gaz veren lastik yakan apaçilere uyuz oluyorum.
    ahmettekin96, Re!S*33, wolrath ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Motorları itmek daha mantıklıydı. En azından Caddede bir noktada durup 200-300 metre bile itsek daha anlamlı olurdu.
    Yeşi|, ahmettekin96, otopsici ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    buda bir başarı tebrik ederim

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Asıl sesimizi duyurursak daha kötü.

Sesimiz duyulduğunda "Birkaçtanesi çıkmış, yolları kapatmış, biz onların karşısına Yunusları dikmesini biliriz! " demesse şerefsizim...

Sonra oluyor ; "motorcular polisle çatıştı".
    Shrieker bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:50 ----------

Bu arada,
    ellerinize saglik.
    Umut veriyorsunuz.....
    audioslave, cool113 ve ahmettekin96 bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    protestoya o kadar motosiklet ile gidip 5tl lik benzini kullanmanızı bende protesto ediyorum
    güzeldi

dikkat çekici bir şey var o da protestoya katılan motosikletler neredeyse hep yüksek cc li ve pahalı motosikletler. yüksek cc ye binip de pahalılıktan yakınmak da ilginç. hem lüks yaşayalım hem de az harcayalım zihniyeti de ayrı bir ilginçlik. hayabusaya (sadece örnektir) binip benzin pahalı denmez.
    benzin zammını savunamam fakat bu zihniyetle bir protestoya da katılamam. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
    kurye arkadaşlar ekmek parası peşinde koşuyorlar motosikletleriyle asıl protestoyu onlar yapmalıydı.
    fearlesboyy bunu beğendi.
    anlayana sivrisinek saz anlamayana sazı sokmasan da olur (imza istek üzerine değiştirilmiştir).

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı raven71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzeldi

dikkat çekici bir şey var o da protestoya katılan motosikletler neredeyse hep yüksek cc li ve pahalı motosikletler. yüksek cc ye binip de pahalılıktan yakınmak da ilginç. hem lüks yaşayalım hem de az harcayalım zihniyeti de ayrı bir ilginçlik. hayabusaya (sadece örnektir) binip benzin pahalı denmez.
    benzin zammını savunamam fakat bu zihniyetle bir protestoya da katılamam. bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.
    kurye arkadaşlar ekmek parası peşinde koşuyorlar motosikletleriyle asıl protestoyu onlar yapmalıydı.
    Hayabusa da var, YBR de var, Çinli motor da var...

İşte hep faiz lobisi bunlar.

(Son cümlene ben de katılıyorum, ama tepki tepkidir. Hiç yoktan iyidir.)
    Ağır metal insanı...

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    güzeldi

İsterse ybr isterse hayabusa kullansın , niye en pahalı benzini kullansınki ? Ben hayabusa ya biniyorum diyelim 10 tl olsa bile haktır mı yani bana ? Kesinlikle katılmıyorum , Sırf o şerefsiz yandaşlarına para kazandıracak , cebini dolduracak diye rahatımdan vazgeçemem .Kimin ne kullandığı onları ilgilendirmez fakat bizi benzini kaç paraya aldığımız ilgilendirir . Ben ybr mı kullanmak zorundayım illa ? Yapılan her kuruş zammı kınıyorum ... Böyle bir buluşmadan dolayıda katılımcıları tebrik ediyorum ne olursa olsun .
    ReiZzZ ve CEM. bunu beğendiler.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    güzeldi

Hayabusaya binen zammı hakediyor o zaman ona daha çok zam mı yapılsın Bence düşündüğün şeyi yanlış anlattın
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

Motosikleti
    honda xl 200
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsterse ybr isterse hayabusa kullansın , niye en pahalı benzini kullansınki ? Ben hayabusa ya biniyorum diyelim 10 tl olsa bile haktır mı yani bana ? Kesinlikle katılmıyorum , Sırf o şerefsiz yandaşlarına para kazandıracak , cebini dolduracak diye rahatımdan vazgeçemem .Kimin ne kullandığı onları ilgilendirmez fakat bizi benzini kaç paraya aldığımız ilgilendirir . Ben ybr mı kullanmak zorundayım illa ? Yapılan her kuruş zammı kınıyorum ... Böyle bir buluşmadan dolayıda katılımcıları tebrik ediyorum ne olursa olsun .
    ,

ne kullanırsan kullan ayağını yorganına göre uzat. ben de memnun değilim zamlardan fakat pahalı motor alıyorsan benzinini de düşüneceksin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:42 ----------

Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayabusaya binen zammı hakediyor o zaman ona daha çok zam mı yapılsın Bence düşündüğün şeyi yanlış anlattın
    hayabusa örnekti. bütün paranı motora yatırıp sonra da benzin alamıyoruz demek ne kadar doğru ki? bu şuna benziyor bütün parayı motora verip kask almayıp sonra da kasklar pahalı diye yakınan motorcuya... yeni motor alacak bir çok kişiye neden önce kaskını montunu alacak parayı da hesaba kat diyoruz? çünkü esas olan ayağını yorgana göre uzatmak ve sıkıntı çekmemektir.
    anlayana sivrisinek saz anlamayana sazı sokmasan da olur (imza istek üzerine değiştirilmiştir).

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    güzeldi

sesinizi, sesimizi duyurmaya çalıştığınız kitle bu ve daha kötüleri gibi arkadaşlar...adam istiyor ki hayabusası olan güle oynaya 5 tl versin benzinin litresine ki onun da yarısından fazlası vergi olsun...bu açıdan bakarsan o senden bi çok alanda daha çok vergi verdiği için (senin mantığına göre senden zengin ya) senden daha çok söz hakkı olsun ister misin? nasıl bir düşünce sisteminiz var anlamak mümkün değil..maksat yüksek cc olmak değil biraz gurur biraz dalga geçilmemek meselesi...ama nerde bunu anlayacak adam...[COLOR="Silver"]

ki nerden biliyon adamın bütün parasını hayabusaya ya da daha pahalı motora yatırdığını...ama haklısın bu kafa zengin olayım da isterse enayi yerine koyulayım isterse dalga geçisinler kafası...normal bi bakıma
    wolrath ve CEM. bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    güzeldi

anlamadığın birşey var zaten anlamanı beklemiyorum, kafa aynı kafa, gezi parkında 3-5 ağacın derdinde bunlar yeaa kafası. Ben litrelik motora da binerim litre litre benzin de yakarım. Protestolar 5 tl çok acıtıyor zaten motor litrelik, bari 3 tl falan olsunun pazarlığı değil. devletin yuzde 75 vergi aldığı akaryakıta durmaksızın kafasına göre zam yapması. Sen ve senin gibiler ses çıkarmadıkça yarın 10 tl de yapar, 15 tl yerine 100 tl ye ehliyet de yeniler. Buradaki maksat "yaptım olacak" diktasındaki zamları protesto etmek
    gursus ve saykem bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda xl 200
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sesinizi, sesimizi duyurmaya çalıştığınız kitle bu ve daha kötüleri gibi arkadaşlar...adam istiyor ki hayabusası olan güle oynaya 5 tl versin benzinin litresine ki onun da yarısından fazlası vergi olsun...bu açıdan bakarsan o senden bi çok alanda daha çok vergi verdiği için (senin mantığına göre senden zengin ya) senden daha çok söz hakkı olsun ister misin? nasıl bir düşünce sisteminiz var anlamak mümkün değil..maksat yüksek cc olmak değil biraz gurur biraz dalga geçilmemek meselesi...ama nerde bunu anlayacak adam...[COLOR="Silver"]

ki nerden biliyon adamın bütün parasını hayabusaya ya da daha pahalı motora yatırdığını...ama haklısın bu kafa zengin olayım da isterse enayi yerine koyulayım isterse dalga geçisinler kafası...normal bi bakıma

yazdıklarımı nerenle okuyup nerenle anlıyorsun, "nerede bunu anlayacak adam" derken aynaya bakmışsındır umarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:20 ----------

Alıntı pistolpitt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlamadığın birşey var zaten anlamanı beklemiyorum, kafa aynı kafa, gezi parkında 3-5 ağacın derdinde bunlar yeaa kafası. Ben litrelik motora da binerim litre litre benzin de yakarım. Protestolar 5 tl çok acıtıyor zaten motor litrelik, bari 3 tl falan olsunun pazarlığı değil. devletin yuzde 75 vergi aldığı akaryakıta durmaksızın kafasına göre zam yapması. Sen ve senin gibiler ses çıkarmadıkça yarın 10 tl de yapar, 15 tl yerine 100 tl ye ehliyet de yeniler. Buradaki maksat "yaptım olacak" diktasındaki zamları protesto etmek

anlamamı beklemiyorsan neden yazıyorsun kendi tatmin etmek için mi?

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzin zammini yine benzin yakarak, vergilerdeki zammi daha cok luks arac alarak, sigara zammini kufur ederek ve orantisiz guc kullanimini molotof atarak protesto eden bi millettiz.
    Hayir hani protesto ettiginiz memleket demokratik bi memleket olsa Isvec falan tamam anladim derim.

Dustugunuz yerden fazlasini yakamazsiniz, bi dahaki secimlerde usenmeyin gidin oy verin.
    Tsubasa bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Tabi ki aramizda benzin zamlarini bile savunan sazanlar oldugu gerçegiyle yasamayi ögrenmek zorundayiz.
    Bunlardan bazilari hayabusa vebenzeri motosikletlere biniyorsan benzin zamlarina da ses çikartmayacaksin arkadas
    gibisinden zeka piriltilari sergileyecekler dogal olarak.
    Ya da neden kuryeler protesto etmiyor gibi beyin kapasitelerini zorlayan önermelerde bulunacaklar.
    Bizler it ürür, kervan yürür diyerek yapilan haksizliklara karsi çikmaya devam edecegiz.

Fakat bir kaç gerçegi tekrarlamakta fayda var.
    Bir insanin, begendigi herhangi bir motosikleti satin alabilmesi bir haktir ve gayet normaldir.
    O motosikleti satin alabiliyor olmasi,
    devlet eliyle kaziklanmasina ve benzine ederinden daha fazla keriz parasi ödemesine sebep gösterilemez.
    Madem benzin fiyatlarindan sikayet ediyorsun o zaman git az yakan bir motosiklet al seklinde bir gerzeklikle muhattap olmasi cahilliktir.
    üstelik topicte Hayabusa örnek gösterilmesi ayri bir cahilliktir.
    Hayabusa,
    yerine önerilen YBR den en fazla 1-1.5 litre fazla benzin yakar.

Yine meslegi kurye olanlarin neden benzin zammini protesto etmeleri gerektigini de anlamak mümkün degildir.
    Benzin kuryenin sermayelerinden biridir ve fiyati arttikça kuryenin hizmet fiyati da artar.
    Bu taksici, kamyoncu,otobüsçü için de geçerlidir.
    Yani onlara giren çikan birsey yoktur.

Ama sizler, her benzin zamminda patronuza çikip,
    -benzine zam geldi, benim maasa biraz daha zam yap
    diyemezsiniz!!!!!
    yani bu zamlarda giren size giriyor.
    Fakat bu durumdan hosnutsuzlugunu belirtenlere laf çakiyorsunuz.
    Valla bravo.
    Allah akil fikir versin.
    saykem, otopsici, pistolpitt ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    honda xl 200
    hah ben de horozumuz nerede diyordum. hoşgeldin
    fearlesboyy bunu beğendi.

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    ALLAH sonumuzu hayretsin, ha bundan önceki hükümetler de memleket güllük gülistanlık mıydı hayır şimdi güllük gülistanlık mı hayır gittikçe kötüye gidiyor önceden türkiyeni geçim kaynağı neydi
    tarım hayvancılık turizm ne oldu bitti. tohumunuda dışardan alıyo kurbanlık danasınıda e zaten sanayi desen ben tornacıyım kan ağlıyo 2001 krizinde bile full time mesayi yapıyoduk artık tek geçim kaynağı benzin, kdv, ötv,hgs, trafik cezası ,falan filan emeklilik yaşını yükselttiler babam 45 yaşında emekli oldu ben 60 yaşında olacam daha sürprizler çıkmazsa nasıl çalışacaksak ağır makina sanayiinde kendileri bedavadan emekli bi dönem millet vekili öteki dönem emekli oh ne ala memleket. artık tek geçim kaynağı insan olmuş sen çalış çabala onlar şuna zam buna zam diye düşünsünler anca birbirlerine laf atsınlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)