Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask Seçimi Lütfen Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Merhabalar Uzun Zamandan Beridir Kaskımı Değiştirmeyi düşünüyordum motorum 2008 fazer 6 Ls2 Kask kullanıyordum dün gece kaskımı Çaldırdım Acilen Kask almam Lazım...

Ben Esasında Çeneden Açılır Kask İstiyorum Ama çevremde ki Herkez alma Diyor Çene Açılır bende Güvenmiyorum ama Alacağım Çene Açılır Kask ta nolan n 104 veya Agv Numa Yani Kaliteli Kasklar Ayrıca Senelerdir ls2 kullanan Biri olarakta beni tatmin edeceğine eminim

Full face Kasktada Yaa Marushin 777 veya 999 Serisi birşey istiyorum bunlar 5 yıldız

Ayrıca Scorpion exo 1000 serisi kasklarda Çok hoşuma Gidiyor

Şİmdi Sorumuza Gelelim Bu kasklardan Kullanan varsa Yorumları veya Duyumları Alabilirmiyim?

Çene Açılır kask istiyorum % 90 Çünkü Mersin Sıcağında Işıklarda En azından Çene yi Açmak İsterim

Ayrıca yüksek Süratta Çok Ses ve Kafada Sallantı Yapar Diye Düşünüyorum çene Açılır Baya Kararsız Kaldım

Tavsiye veya Başka Kask Önerileriniz Olursa Sevinirim Acil....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Scorpion exo 750 var bende aşırı derecede memnunum :-)

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Scorpion exo serisi hoşunuza gidiyorsa alınız sizi üzmez bizde çok meşhur olmasada amerikada ve avrupa ciddi bir kullanıcı kitlesi var ve bize gelmeyen harika tasarımlı boyalı kaskları var.Marushinlerin üretim tarihi eski çok tavsiye etmiyorum zamanında getirenler hala eldeki stokları bitiremediler en az 2 3 senelik kask mevcut ellerinde.Her ne kadar kaskın ömrü olduguna inanmasam da para veriyorsunuz mümkün oldugu kadar yeni üretimli kask almaya dikkat ediniz.

guccam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 1200F Siyah
    http://sharp.direct.gov.uk/ adresine bakıp 5 yıldız almış fiyatları uygun olan kasklar var, hem güvenli hemde uygun fiyat

Motosikleti
    Zaten Sharp Testine Sürekli Bakıyorum Arkadaşım Ama ne bilim İçimden Çenden Açılır kask Almak Var Ama hem Agır hemde Çok Rüzgar sesi Alır Dİye Korkuyorum Ayrıca Sürdüğüm Motor küçükte degil yeri geliyor 250 260 km hızlara çıkıyorum buda önemli
    mete_han bunu beğendi.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten Sharp Testine Sürekli Bakıyorum Arkadaşım Ama ne bilim İçimden Çenden Açılır kask Almak Var Ama hem Agır hemde Çok Rüzgar sesi Alır Dİye Korkuyorum Ayrıca Sürdüğüm Motor küçükte degil yeri geliyor 250 260 km hızlara çıkıyorum buda önemli
    daha önce kullandığınız çeneden açılır kask 250 km hızda rüzgar sesini ne kadar alıyor?
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kaliteli bir cene acılır alı full face bunaltıyor insanı sehir icinde ısıklarda felan acsam yeter ben full faceyi komple cıkartıyorum rüzgar esiyor yüzüme kendime geliyorum

Karlıyollar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Malesef Yok :)
    Bence her ihtimale karşı full face almalısınız

sentepeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    bende fazer kullanıyorum kaskım çene açılır zeus markaydı sesden duramadım ilk kaskım
    çene açılırdı zeus ve çenesini açmama rağmen kafam ter içinde kalıyordu
    2 ay kask incelemem oldu full face almakta kararsızdım şimdi 2 hafta oldu
    shoeı xr 1000 aldım 600tl ve sonuç olarak
    ne ses var ne terleme öyle bir havalandırma varki inanın kafatasınızın donduğunu hissedersiniz
    benden bukadar onca zaman o çene açılır kaskı boşuna takmışım
    bide fazer 200 250 km hız yapıyoz .
    mete_han bunu beğendi.

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Bende uzun süredir çene açılır kask var daha çenesini açarak kullanmadım .
    Çok kullanışlı değil zaten sizin motorlar süratli motorlar çene açmak dengeyi fena bozar gibime geliyor.
    En mantıklısı kaliteli bir full face kask almak çok sıcaklarda bakkala markete gitmeye de ucuz bir açık kask (tamamen açık) almak
    utkan35 bunu beğendi.

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı gazo0202 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende uzun süredir çene açılır kask var daha çenesini açarak kullanmadım .
    Çok kullanışlı değil zaten sizin motorlar süratli motorlar çene açmak dengeyi fena bozar gibime geliyor.
    En mantıklısı kaliteli bir full face kask almak çok sıcaklarda bakkala markete gitmeye de ucuz bir açık kask (tamamen açık) almak
    bende öyle düşünüyorum en güzeli

Motosikleti
    Kimse Marushin i Önermiyor mu yaa 5 yıldızlı kask mis gibi ama Çok ses alıyor diyorlar ne kadar doğru orası bilinmez

Motosikleti
    Şuan Shark 900 u gördüm scorpion la aynı özellikleri var kullanan var mı acaba ?

Motosikleti
    Marushin güzel kask ama onların geliş tarihi baya eski diye biliyorum sadece 2 3 mağaza satıyor parça kırılmasında veya aksesuar durumunda yetersiz kalırlar gibime geliyor.Scorpionuda tavsiye ediyorum ancak 2010-11 den aşşa ise üretim tarhi onuda almayın.Bütçenize uyar ise bell kask öneririm m1 m3 gibi serilerini çok sağlam kasktır.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scorpion exo serisi hoşunuza gidiyorsa alınız sizi üzmez bizde çok meşhur olmasada amerikada ve avrupa ciddi bir kullanıcı kitlesi var ve bize gelmeyen harika tasarımlı boyalı kaskları var.Marushinlerin üretim tarihi eski çok tavsiye etmiyorum zamanında getirenler hala eldeki stokları bitiremediler en az 2 3 senelik kask mevcut ellerinde.Her ne kadar kaskın ömrü olduguna inanmasam da para veriyorsunuz mümkün oldugu kadar yeni üretimli kask almaya dikkat ediniz.
    Kaskın ömrüne inanın derim. İçerisindeki darbe emici malzemeyle alakalı bir durum. Eskiden bana da çok da önemli değilmiş gibi gelirdi ancak dolabımın arkasında 6 senelik eski bisiket kaskımın iç kısmının zamanla kaya gibi sert olduğunu gördüm. Yani kaskın içindeki malzeme de zamanla bu sertliğe geliyor. Kaza anında ha yere kafa atmışsın ha o taş gibi köpüğe. Hiç fark olmaz

Motosikleti
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskın ömrüne inanın derim. İçerisindeki darbe emici malzemeyle alakalı bir durum. Eskiden bana da çok da önemli değilmiş gibi gelirdi ancak dolabımın arkasında 6 senelik eski bisiket kaskımın iç kısmının zamanla kaya gibi sert olduğunu gördüm. Yani kaskın içindeki malzeme de zamanla bu sertliğe geliyor. Kaza anında ha yere kafa atmışsın ha o taş gibi köpüğe. Hiç fark olmaz
    Kullanıma başlayınca insanın parası varsa 3-4 sene sonra değiştirmeli 5-6 seneyide geçirmemelidir.Ancak kutudan çıktıktan soraki saklama ortamı yani ev içinde dolap gibi yerlerde veya kapalı bir yere konursa giyim sonrası ve dış etkenlerle o hale gelir.Benim söylemek istediğim 3 maksimum 4 senelik kasklar sıfırsa duruma göre alınabilir.Yenilen gıdanın bile içine konabilen kimyasal 2 sene belkide daha fazla ömür verebiliyor elbetteki açılmadıgı sürece benim kastettigimde bu.Zaten kimsede net bir süre veremiyor verirlerse mutlaka çürütülücek bunu biliyorlar o yüzden ticari ve birazda bilime dayalı bir sene dilimi sunuyorlar.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanıma başlayınca insanın parası varsa 3-4 sene sonra değiştirmeli 5-6 seneyide geçirmemelidir.Ancak kutudan çıktıktan soraki saklama ortamı yani ev içinde dolap gibi yerlerde veya kapalı bir yere konursa giyim sonrası ve dış etkenlerle o hale gelir.Benim söylemek istediğim 3 maksimum 4 senelik kasklar sıfırsa duruma göre alınabilir.Yenilen gıdanın bile içine konabilen kimyasal 2 sene belkide daha fazla ömür verebiliyor elbetteki açılmadıgı sürece benim kastettigimde bu.Zaten kimsede net bir süre veremiyor verirlerse mutlaka çürütülücek bunu biliyorlar o yüzden ticari ve birazda bilime dayalı bir sene dilimi sunuyorlar.
    Genelde 5 sene ömür biçiyorlar. Dediğiniz doğru sıfır kutusunda maks. 3 4 senelik bir kask uygun fiyatlıysa alınabilir. 3 senelik shoei 0 ls2den daha iyidir benim gözümde

Motosikleti
    O zaman Shark Almam Daha mantıklı görünüyor zaten kask 2013 üretimi yanlış mı Düşünüyorum?

Motosikleti
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman Shark Almam Daha mantıklı görünüyor zaten kask 2013 üretimi yanlış mı Düşünüyorum?
    Hocam hangi kask link atarmısın ? S900 modelimi 650 lira civarında olan eğer o ise almayın bence termoplastik kabuk o kask.Size bildiğim 2 seçenek sunmak istiyorum Bell m1 kompozit fiber sharptan 5 yıldız almış ve fiyatı 500 lira düz renkleride var desenlileride.2. seçenek ise uzun vadeli tavsiyem m3x fiber kabuk ilkine göre çok daha kaliteli kabuk ve iç yapı sharptan 5 yıldız vizörü oldukça kaliteli ve üst düzey bir kasklardan biri bence fiyatı ise 750 lira umarım yardımcı olabilirim Barkın beyin bu kasklarla ilgili videoları var motosikletim.com.tr adlı sitede.

Motosikleti
    Yaaa ben bell e baktım daha önce ama oda Çok ses yapıyormuş kafam karıştı Marushinlerde 5 yıldız ama bilmiyorum işte bell yerine marushin alırım öle bişey olacaksa neden derseniz hem şekilleri daha güzel hemde fiyatları daha uygun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)