Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Teşekkürler Feyizoğlu! - Shad SH33 Çanta Almayın!

Motovento
    REKLAM ALANI
    CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    350 tl ye ikinci el kappa givi çantalar var 46 lık çanta sıfır olsa ne olur ikinci el olsa ne olur motor değilki bozulsun,
    ben de öyle yapmıştım zaten fazerı sattıktan sonra cbf 150 ye ilk işim çanta almaktı ve hemen sahibinden araştırmaya girdim ve bir hafta aldım givi marka 46 litre tabşlası ile çanta aldım,
    geçen gün ıslak zeminde düştüm çanta direk yere çarptı sadece yandaki camları kırıldı, demek başka çanta olsa paramparça olurdu.

neyse geçmiş olsun feyizoğlu temiz satıcıdır, ne zamandır uğramıyorum yanına ama aradan kaç zaman geçse beni tanır,
    montumu kaskımı pantolunmu ordan almıştım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SYM Jet4
    Çanta kaliteli sadece alt tablaya takarken sağlam ve doğru taktığınızdan emin olun. Ben takmamışım düşürdüm kilit mekanizmasının plastiği kırıldı. Daha dikkatli sağlam ve doğru takınca ki 8 ay oldu herşeyide taşıdım artçıda dahil taş gibi duruyor. Ancak dediğim gibi alt tabla yuvasına tam olarak metal dilin geçtiğine emin olun yoksa benim gibi plastik parça için komple kilit setini almak zorunda kalırsınız

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cantayı tam oturtamamış olma ihtimalin de olabilir.

ödeme yapmalarına şaşırdım.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Şu saçma sapan faydasız başlıkları hortlatma işi son günlerde moda oldu. Cevap vermeden önce konuların tarihine bir bakın.
    mesmeyut bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Jet4
    bu arada plastik parça çok kalitesiz en sağlam olması gereken yerin çok basit yapılmasıda gövdenin sağlam olmasına rağmen çantaya basitlik değeri veriyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:01 ----------

tarihle ne alakası var çanta piyasada satılmıyor mu hala ? Tecrübe paylaşıyoruz burada!

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    madem hortladı tecrübemi aktarayım bende. 1 yıldır sh33 modelini kullanıyorum. üzerinde sırt dayama pedi ve üstünde portbagaj demiri var. karpuzda taşıdım, kaskta taşıdım, market alışverişinide yapıp ağzına kadar doldurdum. herhangi bir uçma, kırılma veya çatlama olmadı. sadece motor rolantideyken üst kapağı biraz ses yapıyor o da çok az bi ses dert edilecek gibi değil. şuanki piyasa değeri aşağı yukarı 300 tl. fakat şimdi yeni çanta alacak olsam 100 tl fazla verip 400 liraya kappa kn42n alırım. daha büyük ve daha kullanışlı olur.

EDİT: şimdi baktım fiyatlara sh33ler 500e dayanmış gibi. değiştiriyorum fikrimi, alacak olsam şuan direkt kappa kn42n alırım.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende givi blade 47 lt var, 1500 tl civarı.

Cok saglam ancak bu kadar para verilmez.

Bilen bilir, ankarada city gross var metro tarzı toptan alışveriş yeri. Shad sh58x topcase ve sh36 yan çanta setini motora takıp evin ihtiyacını yüklü şekilde karşılıyodum artçı eşimle beraber. 1 keresinde motor tam yüklüyken bankamatikten para çekerken ayaklığın ters tarafına devrildi ve sağ yan çantanın üzerine bindi bütün yük. Ön tarafta gidon kısmı tutuyodu, arka tarafta bütün yük yan çantanın üzerine bindiği halde motoru kaldırdım inceledim, çantalarda kopma kırılma hiçbişey yoktu, sadece çizikler vardı. Yoluma devam ettim.

Bence shad bu işi iyi yapan bi firma. Tamamen sizin şanssızlığınıza denk gelmiş gibi görünüyo, geçmiş olsun. Halen daha şuan motorum olmamasına rağmen çanta setimi elimde tutuyorum. İlerde alacağım motorlarda da kullanmaya devam edeceğim.
    emenyasin bunu beğendi.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Ben şimdiye kadar hep shad kullandim
    Sh29-39-40-48 hepsinden çok memnun kaldım hatta şuan gsr600 motorumda sh48 var, çok karpuz tasidim

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı ahmetmert58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .....sadece motor rolantideyken üst kapağı biraz ses yapıyor o da çok az bi ses dert edilecek gibi değil...
    Bende de üst kapak ses yapıyordu. Bagaj lastiği kullanın. Sıfır ses...

Mustafac53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125 ESD
    Konuyu hortlatıyim.

Açık ve net yazıyim, o çantanın iki kilit mekanizması var tablasına, siz onlardan birini takamamışsınız açık ve net. Yoksa başka türlü kopmasına imkân yok.

Ya da siz bir bahtsız bedevisiniz :D

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    konu eski olabilir ancak şunu söylemek istiyorum arka çantada karpuz taşıma muhabbeti gerçekten çılgınca. Yani bu çantanızın sağlamlığı ve sağlamsızlığının haricinde gerçekten çılgınca bir davranış. Karpuzu bırakın arka çantada taşımayı otomobil bagajında sabitlemeden taşımak bile riskli. Çantaların polikarbon ve plastik malzemeden yapıldığını ve biraz esneme paylarının olduğunu unutmayın. Tabiki her çanta farklı basınç ve darbe anında yerinden fırlayabilir. Bu shad da olabilir kappada givi de benim tercihim herzaman givi ve kappa dan yana ancak bütçe meselesi shadda tercih edilebilir. Haricinde çin ve yerli malda sınır yok. İyi olanıda var bir çukurda yerinden çıkmayı bırakın olduğu yerde tuzla buz olanıda var. O yüzden çanta kullanıldığında çantanın bağlantılarını servis harici sizinde sık sık kontrol etmenizde arkanızda oturanın bir kanepe edasıyla ona yaslanmamasında fayda var. Sürekli kontrol edilen mekanizmalar yol ve kendi güvenliğiniz için önemlidir.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)