Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motora Yurt Dışından Alıcı Çıkarsa

Motovento
    REKLAM ALANI
    muhittinKaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer900
    Motora Yurt Dışından Alıcı Çıkarsa Ne Yapmamız Gerekir.

Malum Motoru Satılığa Çıkardım. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...9991228/detay/

İsveçten Arkadaşın biri alıcı oldu. Neler Yapmam gerekiyor ? :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

Thanks for your response. € 2.400 is a nice and accepted price. I will be adding the 3.9% PayPal surcharge to the total amount i will be paying you, I am based at(Baltic Sea,Daugava)And work as an engineer on the ships so I will not be able to come personally. However,What I will do is transfer you the amount through Paypal and also any additional transfer charges.I will cover everything so you don't have to worry. I will send a private courier company which will come to pick up from the address you will provide to me once you receive & Confirm the payment funds into your account,My shipping agent will handle everything perfectly whenever they come for the pick up after you received and confirmed the total funds into your PayPal account,All the papers and changes of the documents will be arrange by my shipping agent whenever they come for the pick up at your location.I have provided you with my information below:
    Yanlışmı anlıyorum,
    Herşeyi ben halledeceğim diyor demi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Muhittin kardeşim,az önce senin ilanı sahibinden.com da gördüm,isminden tanıdım,sonra da bu mesajı gördüm.Nakliyeci/gümrükcü acentesiyle motoru senden
    aldıracak.Düzgün birine benziyor.Sen,bir gümrük komisyoncusu ve notere sorup yurt dışı satıştaki formaliteleri öğren.Hayırlısı olsun.

ihakanvardal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800, Suzuki Hayabusa gsxr 1300
    İsveçte GS500 mü kalmamış ? Aman arkadaşlar böyle şeylerden uzak durun.... Dolandırıldım diye başlık açma sonra buraya...

Motosikleti
    Tracer900
    Sanki, bakalım Bir Araştıralım. Gelir Para bir yere motor biryere olursa ne ala. Ama sanmıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:20 ----------

Parayı birde Paypal dan göndereceğim diyor. E paypal bakiyesini Aktarmam Gerekecek aman birsürü iş.

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Alıntı ihakanvardal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsveçte GS500 mü kalmamış ? Aman arkadaşlar böyle şeylerden uzak durun.... Dolandırıldım diye başlık açma sonra buraya...
    Doğru bir uyarı,paypal yerine Cash payment güvenli olur.

Motosikleti
    Tracer900
    Herşey Mükemmel
    Para Yatacak, Tüm Evrakları adamın agent i halledecek, yüklemeyi bunlar yapacak.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vay be biz daha Türkiyeden bulamıyoruz

Motosikleti
    Tracer900
    Gelin Ata Binmiş, Gör Kısmeti Nereye
    Bu söz Böylemiydi Yahu

ihakanvardal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800, Suzuki Hayabusa gsxr 1300
    Parayı sana Euro olarak verecekler ve sen onlara güveneceksin malesef ama bu para sahte olacak arkadaşım. Emin ol İsveçte daha ucuz ve daha temiz GS 500 ler var. Böyle tezgahlar dönüyor malesef ülkemizde. Sen sen ol buluşmaya bile gitme. Mantıklı bir yaklaşım olarak görmüyorum bir İsveçlinin gaziemirden motor alması.

Motosikleti
    Tracer900
    Muhtemel Kıvırtırım.
    Ama Para PAYPAL dan yani Adamın KK dan benim PAYPAL ve dolayısıyla Banka Hesabıma Geçecek.

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sahte para olmasi mumkun mu ya paypal diyolar, anliyorsan bu islerden motoru vermeden para yattigini gorursen rahat ol para yatmadan verme sadece.

Motosikleti
    Tracer900
    PAYPAL da sahte olamaz da, Benim sorguladığım "herşeyin benim açımdan mükemmel olması"
    yurtdışına araç satıyorsun adam sanki tek bu kalmış nadide bir parça gibi (gerçi öylede) "tamam tamam fiyatta iyi herşeyi ben hallerim" diyor.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam sana parayı PP'den yollar sonra sende malı gönderirsin. Vakit geçmeden dispute yapar ve para senden geri çekilir. Bir ay kadar PP seni oyalar para bir türlü eline geçmez. Bu sadece bir ihtimal. Tamamen dürüstte olabilir.
    Eğer ödemeyi borçlu olunan ödeme olarak yollarsa ona bir kesinti uygulanmaz ve dispute şansı azalır. Sor bakalım öyle birşeye yanaşıyor mu.

Bu arada PP'ye gelen parayı banka hesabına direkt çekebilirsin. 0,10 euro falan daha düşüktür PP kuru.
    cool113 bunu beğendi.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Kargo ile motosiklet satışı nasıl olacak bilmiyorum, işin devri şu bu var. Hadi diyelim oluyor;

Hans sana motosiklet bedelini bahsettiği tüm masraflar ile birlikte gönderir.
    Aynı isimle ancak farklı bir mail adresi kullanarak sana der ki "Ben şu an gemideyim (bak mailde ne diyor) ve uzun süre karaya çıkmayacağım. Bu nedenle motosikleti şu kişi adına göndereceksin, ben işlemleri başlatıyorum."
    Kargo şirketi seninle irtibat kurar, mal gider.
    Bir müddet sonra Paypal'dan hayatını kabusa çevirecek bir mail alırsın.
    Hans efendi, ödeme yaptığı motosikleti almadığı için parasını geri istemektedir.
    Paypal da her zaman mağdur (görünen) alıcılardan (ödeme yapanlardan) yanadır.

Senaryoyu sen rahatlıkla devam ettirebilirsin.
    ihakanvardal, cool113, ero__ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Bu işi bilen birine emanet etmek lazım banada dolandırılma kokusu geliyor.Gerçekten saçma Doğu avrupa ülkelerinde 1000lerce var bu araçlar ve kendi aralarında inanılmaz bir ticari akış var.Kargo paraları bizimkine göre 10da 1i nerdeyse alış satış düzenide aynı şekilde.İstersen Avrupa fiyatlarına bak motorun anlarsın dediğimi her ülkenin birde bizim gibi her sene vergi,plaka hava civa vergileride yok üstüne 2.elin hiç para etmediği birsürü avrupa ve dogu blogu ülkesi var.Bu alıcı arkadaş Türkiyeye gelmiş birisimi yani turist falan mı ?

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    motoru ustaya göstermeden mi alacakmış :D
    ihakanvardal bunu beğendi.

modoxy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Fiddle 2
    Ben olsam hiç bulaşmazdım. Paypal ile bulunmuş bir numara olma ihtimali yüksek. Parayı yatırır sonra geri çeker. Olan sizin motora olur. Dispute açarsınız. Adamın hesabında para yoksa hiçbir şey alamazsınız.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam sana parayı PP'den yollar sonra sende malı gönderirsin. Vakit geçmeden dispute yapar ve para senden geri çekilir. Bir ay kadar PP seni oyalar para bir türlü eline geçmez. Bu sadece bir ihtimal. Tamamen dürüstte olabilir.
    Eğer ödemeyi borçlu olunan ödeme olarak yollarsa ona bir kesinti uygulanmaz ve dispute şansı azalır. Sor bakalım öyle birşeye yanaşıyor mu.

Bu arada PP'ye gelen parayı banka hesabına direkt çekebilirsin. 0,10 euro falan daha düşüktür PP kuru.
    Sana katılıyorum. Parayı geri çekme ihtimali çok yüksek. Direk borç ödemesi olarak yatırmalı.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    bana hiç mantıklı gelmedi. kendi dahi gelmeyecekmiş tamamen aracı kurumla işi halledecek bence 500 altına ver bildiğin bi adama ver kafan ağrımaz.
    sonra çok pişman olursun elin gavuru arasan ulaşamazsın ulaşsan anlaşamazsın hiç gereği yok.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Adamlar almaya geldiğinde şu kadar masraf var, para hesabına paypalden yattı, bize nakit ver halledelim falan ayağı yapmaya kalkarsa direk gönder.

Nijeryalılardan sonra TÜRKLER de maalesef E-ticaret olayında yavaş yavaş sakata geliyor. URFALI kontör çetelerinden sonra paypal çeteleri de çıkarsa hiç şaşmam. Eskiden bunlar, babam petrol kıralı hesap numaranı ver paraları yurtdışına çıkarıca dümeni yapıyorlardı. Şimdi nerden ne tuttururlarsa.. Kredi kartı veya hesap numarası da dahil hiç bişi vermeyin. Bu satış hiiiç mantıklı görünmüyor. Avrupa da satış NOTERSİZ oluyor bildiğim kadarı ile.. Parayı veren ruhsatı cebine koyup gidiyor, sonra trafiğe bildiriyor aldım diye hepsi o kadar orda.
    Hal böyleyken niye aracıydı gümrüktü, havaleydi bilmemneydi uğraşsın adamlar?
    Ayrıca bakınız:
    Ebay.de (almanya-avusturya) sitesinde fiyatlar zaten emsalleri doğal olarak en babası yarı yarıya... (1000 EU)

http://www.ebay.de/sch/i.html?_trksi...at=0&_from=R40

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)