Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Japon Alın !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    furko2424 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cheap Urban Bike
    Alıntı Phoenixs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam iyi hoş diyorsunda saçma sapan fiyatlarına ne diyeceksin? Benim ilk motorum 125 mh drift o zamanlar ybr125 alacam gücüm de vardı almadım 2 kat fiyat etmez diye düşündüm İYİKİ de almamışım arkadaşım aldı biz 2 arkadaş 125 mh drift aldık heryeri gezdik TIK yok motor da sadece arkadaşın mh drift in eksoz üstündeki 2 vida dan biri düşmüş o kadar ve ybr 125 peşimizden bile gelemiyor soğuk ta stop ediyor çinliler bu problemleri aşmış küçük CC de 250 CC hyosung gt250r aldım 2009 model hyosung şöyle hyosung böyle :D yaw motor da tık yok yağını suyunu değiş :D aslanlar gibi gez tek marş sorunsuz her yeri gezdim sorunsuz sattım şimdi suzuki gsxr600 k7 aldım tamam japon güzel kalite ama çinliler bu olayı düşük cc de en az bi japon kadar iyi yapıyor YADA Sizin bi motor dan beklentiniz nedir ? bi japon sahibi olarak yanlış düşünüyorsunuz bilginiz olsun günümüzde 2013 model mercedes e250 CDi yolda kalıyorsa japonun kralı gelse ne fayda
    Hocam memnun kaldıysan ne ala.ama bu motorlar sürat motoru değil ybr rahat 100 ile giden bi motor.siz o motorlarla 120-130 gittiyseniz canınızı tehlikey atmışsınız.ayriyeten satarken ettiğiniz zarara ne demeli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı Phoenixs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam iyi hoş diyorsunda saçma sapan fiyatlarına ne diyeceksin? Benim ilk motorum 125 mh drift o zamanlar ybr125 alacam gücüm de vardı almadım 2 kat fiyat etmez diye düşündüm İYİKİ de almamışım arkadaşım aldı biz 2 arkadaş 125 mh drift aldık heryeri gezdik TIK yok motor da sadece arkadaşın mh drift in eksoz üstündeki 2 vida dan biri düşmüş o kadar ve ybr 125 peşimizden bile gelemiyor soğuk ta stop ediyor çinliler bu problemleri aşmış küçük CC de 250 CC hyosung gt250r aldım 2009 model hyosung şöyle hyosung böyle :D yaw motor da tık yok yağını suyunu değiş :D aslanlar gibi gez tek marş sorunsuz her yeri gezdim sorunsuz sattım şimdi suzuki gsxr600 k7 aldım tamam japon güzel kalite ama çinliler bu olayı düşük cc de en az bi japon kadar iyi yapıyor YADA Sizin bi motor dan beklentiniz nedir ? bi japon sahibi olarak yanlış düşünüyorsunuz bilginiz olsun günümüzde 2013 model mercedes e250 CDi yolda kalıyorsa japonun kralı gelse ne fayda
    helal be abi walla sevindim ya 2 vida düştü diye hemen çinmalı şöyle çinmalı böyle arkadaşlar tamam önceden çin malı motorlar gerçekten kalitesizdi ne kadar temiz baksan dökülüyordu ama yeni nesiller scooter olsun commuter olsun gerçekten iyi kaliteli iyi baktıktan sonra sorun çıkarmıyor...

---------- Post added at 00:45 ---------- Previous post was at 00:42 ----------

Alıntı furko2424 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam memnun kaldıysan ne ala.ama bu motorlar sürat motoru değil ybr rahat 100 ile giden bi motor.siz o motorlarla 120-130 gittiyseniz canınızı tehlikey atmışsınız.ayriyeten satarken ettiğiniz zarara ne demeli
    kardeşim 120 130 bırak ara hızlanması bile insanı mutlu ediyor ya diyorum tamam ybr kendini kanıtlamış on numara bir motor ama bindim ybr ye bide benim drifte gerçekten zevk vermedikten sonra isterse kar ediyim drift uçak gibiymiş meğerse ybr de alınacaksa 2004 ybr bakın 12hp olanlardan alın onların performansı daha iyi çünkü bu katalitik konvertör yok euro3 dalgası cıkınca gücünü düşürdüler o 2hp öyle bir farkettiriyorki küçük cc de...

Motosikleti
    Cheap Urban Bike
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam nakit yoktu kredi kartıyla aldık wallahi çok memnunum ybr 125 esdye bindim yemin ediyorum mobilet daha iyi hızlanıyor ya motorda ruh yok heyecan yok burdan dicekler yok sağlam değil ybr nin makinası çok sağlam filan doru sağlam ama benim motor makina isteyince 300 tlye hallederim yoluma devam ederim ben bu motoru kar etmek zarar etmek ıcın almadım zevk için aldım zevkini alamadıktan sonra kar etsen nolcakki...
    Hocam 125 cc motordan ne ruhu ne heyecanı bekliyorsun.bu arada bende hızından memnunum.benim şikayet ettiğim konforsuz ve kalitesizliği.sn kalitesiz olması yüzünden cebinden mangırlar çıkıyr ama hızlı gitmediği için ceinden para çıkmyor

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Hocam 125 cc motordan ne ruhu ne heyecanı bekliyorsun.bu arada bende hızından memnunum.benim şikayet ettiğim konforsuz ve kalitesizliği.sn kalitesiz olması yüzünden cebinden mangırlar çıkıyr ama hızlı gitmediği için ceinden para çıkmyor
    ya sen neden motosiklet sürüyorsun anlamadım wallaha ticaret yapıosan eywallahta motosiklet sürme amacını söylersen anlarsın nedemek istediğimi sende ybr yi kafana takmıssın al kurtul kardeş ben her zaman diyorum 1 gram pişman deilim şuana kadar bi kere ya lanet olsun bu motoru yapana çin malı işte şöyle böyle demedim hayır madem çin malından nefret ettin çok kötü diyorsan konu açmadan direk gidip japon al ozaman bize diyorsun neden aynı paraya ybr wardı filan kendin neden almadın aynı paraya yamaha cryptonlar war alsaydın onlardan...

Motosikleti
    Cheap Urban Bike
    helal be abi walla sevindim ya 2 vida düştü diye hemen çinmalı şöyle çinmşalı böyle arkadaşlar tamam önceden çin malı motorlar gerçekten kalitesizdi ne kadar temiz baksan dökülüyordu ama yeni nesiller scooter olsun commuter olsun gerçekten iyi kaliteli iyi baktıktan sonra sorun çıkarmıyor...

---------- Post added at 00:45 ---------- Previous post was at 00:42 ----------

kardeşim 120 130 bırak ara hızlanması bile insanı mutlu ediyor ya diyorum tamam ybr kendini kanıtlamış on numara bir motor ama bindim ybr ye bide benim drifte gerçekten zevk vermedikten sonra isterse kar ediyim drift uçak gibiymiş meğerse ybr de alınacaksa 2004 ybr bakın 12hp olanlardan alın onların performansı daha iyi çünkü bu katalitik konvertör yok euro3 dalgası cıkınca gücünü düşürdüler o 2hp öyle bir farkettiriyorki küçük cc de...
    Valla hocam ben çinlideki tecrübelerimi sizlere aktardım ve sizleri uyardım.siz dinlersiniz dinlemezsiniz beni ilgilendimez.bu tartışma günlerce sürer.benim çinli hakkındaki görüşlerim bunlar ve bundan sonra çinliye binmeyi düşünmüyorum.japon alıp sadece benzinini veyagını koyup keyfime bakacam.ama siz çinliden memnunsanız.allah ayırmasın ğğ

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Valla hocam ben çinlideki tecrübelerimi sizlere aktardım ve sizleri uyardım.siz dinlersiniz dinlemezsiniz beni ilgilendimez.bu tartışma günlerce sürer.benim çinli hakkındaki görüşlerim bunlar ve bundan sonra çinliye binmeyi düşünmüyorum.japon alıp sadece benzinini veyagını koyup keyfime bakacam.ama siz çinliden memnunsanız.allah ayırmasın ğğ
    walla kardeşim izmirde olsan drifte bindirirdim bide ybr ye ozaman anlardın ben ybr yi kötülemiyorum sadece zevk vermiyor diyorum bak ilk motorum mobiletti inan mobilet bir sürü sorun çıkarıyordu ama o sorunları yaparken zevk alıyordu insan... tamam bende isterim konfor bende isterim kaliteli motosiklete binmek ama olanaklarla olan bu ve memnunum walla bir abide ybr war benim motora bindi napsam satıp bundanmı alsam diyor adam dedigim adamda 35 30 yaşında war düşün

Motosikleti
    Cheap Urban Bike
    ya sen neden motosiklet sürüyorsun anlamadım wallaha ticaret yapıosan eywallahta motosiklet sürme amacını söylersen anlarsın nedemek istediğimi sende ybr yi kafana takmıssın al kurtul kardeş ben her zaman diyorum 1 gram pişman deilim şuana kadar bi kere ya lanet olsun bu motoru yapana çin malı işte şöyle böyle demedim hayır madem çin malından nefret ettin çok kötü diyorsan konu açmadan direk gidip japon al ozaman bize diyorsun neden aynı paraya ybr wardı filan kendin neden almadın aynı paraya yamaha cryptonlar war alsaydın onlardan...
    Ben bu hataya düştüm sizi uyarmak istedim.şuan çinli elden çıkarmaya çalışıyorum.elden çıkarınca JAPONUMU alacağım

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Ben bu hataya düştüm sizi uyarmak istedim.şuan çinli elden çıkarmaya çalışıyorum.elden çıkarınca JAPONUMU alacağım
    kardeşim tamam sende haklısın da bende sana diyorum yeni nesil çinliler öyle değil cupları kastetmiyorum balansörlü modelleri kastediyorum walla istanbula gelirsem gelicem sana denettiricem motoru bakalım nediceksin ozaman

Motosikleti
    Cheap Urban Bike
    walla kardeşim izmirde olsan drifte bindirirdim bide ybr ye ozaman anlardın ben ybr yi kötülemiyorum sadece zevk vermiyor diyorum bak ilk motorum mobiletti inan mobilet bir sürü sorun çıkarıyordu ama o sorunları yaparken zevk alıyordu insan... tamam bende isterim konfor bende isterim kaliteli motosiklete binmek ama olanaklarla olan bu ve ümemnunum walla bir abide ybr war benim motora bindi napsam satıp bundanmı alsam diyor adam dedigim adamda 35 30 yaşında war düşün
    Drifte bindim.tamam ybr ye göre çok atik motor ama satarken edeceğim zarardan ve bir daha pişman olmak istemeyişimden almayı düşünmdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:10 ----------

kardeşim tamam sende haklısın da bende sana diyorum yeni nesil çinliler öyle değil cupları kastetmiyorum balansörlü modelleri kastediyorum walla istanbula gelirsem gelicem sana denettiricem motoru bakalım nediceksin ozaman
    Aman hocam bi deneyim derken elimde filan kalacak bide senle uğraşmıyım

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Drifte bindim.tamam ybr ye göre çok atik motor ama satarken edeceğim zarardan ve bir daha pişman olmak istemeyişimden almayı düşünmdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:10 ----------

Aman hocam bi deneyim derken elimde filan kalacak bide senle uğraşmıyım
    kardeşm sen japonla bozmuşun kafayı ya neden motor elinde kalsın ne bu ya kibrit çöpümü bak sana söleyim bi yerde okudum japon motorları bi ara aynı çin malı gibiymiş italyanlardan alıp kopyalıyorlarmış şimdi bide adamlara bak nasıl motorlar yapıyorlar çinlilerde öyle olucak bak 250 lik racing de çıkarıyorlar böyle böyle ilerlicekler sen bence sırf zarar etmemek için alıyorsun japon ...

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her şey dışarıdan tospembe dostum. Ama içeri girince...

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha motor Sanayi ve Tic.Ltd.Şti'ni açık şikayetimdir.
    26.03.2010 tarihinde Yamaha bayii Daytona'ya sipariş verdim ve sipariş bedelini aynı gün gönderdim.
    O günden bu güne her gün Daytona'yı arıyorum,Onlar da bana
    büyük bir sabırla yaklaşıyorlar,Daytona'dan Gökhan günlerdir benim parçalar için özel çaba sarfediyor.
    Sonuçta onların çabası da sonuç vermiyor ve her gün Yamaha Türkiye'den parçaların gelmediğini söylüyorlar.
    Bu gün en sonunda Yamaha Türkiye'den Yedekparça Yetkilisi Mehmet Ali Bey'le görüştüm ve"sizin yedekparçalarınız geldii,henüz raflara yerleştirilmedi, önümüzdeki hafta bayie göndereceğiz"cevabını aldım
    o bahsettikleri önümüzdeki hafta geçen Haftaydı.
    Ben de Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tüketiciyi koruma ve rekabetin korunması Genel Müdürlüğü'ne şikayet dilekçesi yazdım dedim ki özetle"
    " uzun süredir parasını aldıkları halde yedekparçamı teslim etmiyorlar,
    tüketicinin korunması hakkındaki Kanun'un 15. maddesini açıkça ihlal ediyorlar,
    % 100 parça stokları olması gerekirken hiç bir yedekparçayı ellerinde
    bulundurmuyorlar,
    Servisleri de yönetmelikte öngörülen nitelikleri haiz değildir"
    dedim.
    15.05.2010 da kendilerine bir telgraf gönderdim,"telgrafın elinize geçmesinden itibaren 24 saat içinde siparişlerim gelmezse sizi tüm yasal yollarla kamuoyuna şikayet edeceğim"dedim.Adamların umrunda bile olmadı.
    Şimdi hukuki çözümün dışında gerçekten etkili bir yol var ama kendime yakıştıramıyorum. abdesti küfür ile bozmak istemiyorum.
    48 günü geçti parça bekliyoruz ,var mı böyle bir rezillik?.
    Yamaha nasıl bir ticaret yapıyor biliyor musunuz?
    Müşterinin parası ile ticaret.Sanki burası Afrika ülkesi veya bizler koyunuz.
    Nasıl bir anlayışları var?
    10 Tl lık parçayı bile stoklamıyorlar,Motorun arka fren hidrolik kutusunu Çin malı motordan uydurdum.
    dikkatinizi cekerim,koskoca distribütörde taşradaki her hangi bir motosiklet tamircisinin stoklarında bulunan parça kadar bile stok yok
    Müşteriye saygıları var mı?bence yok.Pahalılığından şikayet ettiğimiz Borusan bile ellerinden bulunmayan parçayı en çok 3-5 günde yurtdışından getiriyor.
    Bu da bana ders olsun,
    Bir daha Yamaha motor alıp kapıma sokmam.
    Hiç kimseye de almasını önermem.Almaya kalkanı soğuturum
    Yamaha Türkiye ticari ahlaka ve yasalara aykırı olarak çalışmaktadır.
    Yamaha Motor San.Tic.Ltd.Şti'ne de ,çalışanlarına da tek kuruş paramı helal etmiyorum.
    Yamaha mı Aman ha.
    Yamaha'yla tüm yasal yollardan uğraşacağım,her fırsatta bu durumu kamuoyu ile paylaşacağım ve herkese Yamaha'nın ne olduğunu anlatacağım.
    Bekliyorum ki Yamaha bana dava açsın,bekliyorum ki bu yazdıklarıma cevap versin.Korkan namert ve şerefsizdir.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-tuketici-kosesi/76515-yamaha-motor-sanayi-ve-tic-ltd-stini-acik-sikayetimdir.html
    utkan35 bunu beğendi.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her şey dışarıdan tospembe dostum. Ama içeri girince...

http://www.motosiklet.net/forum/mt-tuketici-kosesi/76515-yamaha-motor-sanayi-ve-tic-ltd-stini-acik-sikayetimdir.html

Bak hiç birşey mükemmel deyil senın motorun 100binde sorun çıkarır 600 TL ödersin benim motorum 50 binde çıkarır 300 TL öderim 50 bin km daha giderim...

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Kardeşim 10000000 kere söyledik motordan motora fark var diye madem makinan Arızalı Marka Model ver Eyvallah diyelim
    Sen Böyle yaparak kaç kişinini hayallerini yıkıyor kaç kişinin Ekmedğine mani oluyor,Kaç kişninde Ekmeğine yağ Sürüyorsun biliyomusun Bakınız Ybr125
    http://www.youtube.com/watch?v=hAjncA5WUdM

6PaTLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150T-19A, Lifan LF200 GY6, Hero Karizma R
    Eger 1000 tl butcesı varsa yapacak bişey yok.benim sitemim 2000-3000 lirası olup çinli alanlara
    Benim 3000 Tl bütçem var. Gidip cbf 150 alacağıma salı günü bisan roadstar alıcam. benim aklıma da bu yattı, 250 cc V motor 2.8 yakıt tüketimi ve custom yapabiliyorsun. illede japon alın demenin manası yok bence. ayrıca mondial drift ve xtrem max xmodellerini kullandım çok akıcı ve güzel motorlar, arkadaşlarım uzun zamandır kullanıyor henüz bir sorunla karşılaşmadık.
    mete_han ve utkan35 bunu beğendiler.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cebinde parası olmayan gariban n'apsın mecburen motora binmek için alıyor çinliyi.
    yoksa kim ister kelle koltukta gitmeyi..
    utkan35 bunu beğendi.

blacklord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2010
    Yolda giderken motoru şaseye baglayan vidanın düşmesi
    Yolda giderken tel jantın bi anda yolunarak tekerin haşat olması
    Bunlar yaşandı
    130 la giderken kelle koltukta lafına katılıyorum

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Çinli motorlar bile size fazla caponlarla yarı yarıya fiyat farkı ile sıfır motora biniyorsunuz dahada laf ediyonuz cebinden kac lira para cıktıki kalite bekliyon

Onu alacağına onu al diyen parlak fikirli arkadaslarada lafım yok

Titresim modeline göre var arkadasın Kanunisi vardı her tarafı titrerdi benim mh driftte titresim namına tık yok attınmıda gidiyor ama bazı vidaların gevsedigini hissediyorum zamanla hakkından gelecem onların no problem yani

Ucuza sıfır motora binip birde kötülüyonuz bu paraya bu var

Benim motor 2.8000 lira
    Tvs apaci 5.700 tlye kadar cıkacak deniliyor bu parası olmayan adamın daha koruma ekipmanları masrafı benzin parası masrafı ıvır zıvır masrafı var

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:41 ----------

Dediğim dedik çaldığım düdük diyorsun sen hacım anlaşılan

Git Ybr al sen motora binecek olan sensin biz degiliz

Kimisi cinli olsun ama sıfır olsun der

Kimisi 70 bin kmde sagı solu dökülmüs hor kullanılmıs olsun ama genede japon malı olsun kafam rahat olsun der

Kimisi titresimi fela hic önemsemez japonuda çinliside motordur ayagımı yerden kestikten sonra markayı modeli pek önemsemez

Yani bu konu uzarda gider
    utkan35 bunu beğendi.

ne kadar ekmek o kadar köfte. ayrıca şunuda unutmayın çinli motorlar piyasaya ilk girdiğinde japon ve italyan motosikletlerin fiyatları bayağı aşağı çekmişti. japon ve italyanların hesap edin o zamanlar vatandaşa ne kadar giydirdiklerini. eskiden motosiklet hayali kurardı insanlar, şu anda asgari ücretle çalışan birisi bile fazla zorlanmadan motosiklet alabiliyor. çinliler, japon veya italyanlar kadar kaliteli değil zaten bunu herkes biliyor. daha önemli olan kullanıcıdır. iyi bir kullanıcı değilsen, hor kullanıyorsan, bakımlarını ihmal ediyorsan kalitelide olsa motosikletini haşat edersin.
    utkan35 bunu beğendi.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Yamaha Alıp parça sıkıntısı çeken Kardeş Honda Ya bin ... İşin aslı herkes ayağını yorganına göre uzatır. 1978 Honda Cb125s -2008 CBR 125R - 2013 CBR 250 R . hep Japan motora bindim. Ben Japan Malını seviyorum bütçemi ona göre ayarlıyorum. Vatandaş Çin Malını sever gözüne o hitap eder. birazda zevk meselesi diyelim.

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    Babamda 2007 model çinli bi scooter var.

2007 den bu yana toplasan 100 tl masraf çıkarmıştır lastikler hariç.

Hala da saat gibi çalışıyor.

Yani kimine iyisi kimine kötüsü denk gelir. o ayrı.

Ama elindeki malı bilip, ona göre davranırsan aslında pek de sorun çıkartmıyorlar.

Kızmaca yok. Ama bir çinli motoru alıp, japon motormuş gibi kullanmamalısın.

Çinli olduğunu bilip çok yormadan, geniş geniş rahat rahat kullanmalısın. bu da 125lik, o da 125 lik deyip, 125lik motorla 130 basmak istersen o zaman evet üstünde vida kalmaz. Ama şimdi eğri oturup doğru konuşalım. Bir cbr 600 alıp sürekli 280 basarsan, onda da vida kalmaz.

Bu çok normal. Çinli 125lik motorla, biresi 90'ı geçmicek şekilde sürüceksin. 90'a da icab ederse çıkıcaksın ki, uzun süre sorunsuz kullan.

Ama yok 130 görcek bu motor dersen, işte o zaman vidalardan frenlerden sesler geliyor tabi :D

Yanlış anlama motoru hor kullanıyosundur demiyorum. Kaldı ki hor da kullanabilirsin. kişisel bi seçim.

Ama Sakin kullanıcı için çinliler iyi bir alternatif. 125, 150 cc civarındaki çinliler, verdiğin paranın hakkını veriyor.

Hor kullanacaksan, ona göre bi motor almakta fayda var senin dediğin gibi. çinliler nazik. onlara nazik davrancan
    utkan35 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)