Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kendimemi acıyayım yoksa milletemi bilemedim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Brakers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Ben ki CBF150 ile kask, eldiven, mont giyerek geziyorum, adamlarda milyarlık makinalar var atmışlar hatunları arkalarına geziyorlar.

Ehliyetim olmadığı için mahalle aralarında, bime, şaypaya vs. giderken, rastgele gezerken bile kask takıyorum. Uzun yola ve şehir trafiğine babamla çıkıyoruz. İkimizde de kask var, uzun yola çıkarken genellikle montlarımızı alırız, polis olmadığı yerde yorulunca babam bana verir eldivenle devam ederim babam dinlenesiye kadar.

Takıldığım konu; biz CBF150'ye iki kişi, kask, mont, birimizde eldiven, süren kişide dirseklikler (kol-bacak) takıyoruz, giyiyoruz. Babam zevkli sürmeyi sevdiği için 85-100 le gidiyoruz.( Daha da fazla yapamıyoruz zaten bayır aşağı hariç ) Koskaca otobanda yanımızdan R1 geçiyor. Adam bize alaycı bir gülümsemele baktı geçti gitti. Adam kask, eldiven, mont hiç birşey yok. Kendimi aptal gibi hissettim sonra.

Malum havalarda ısındı yayan olarak giderkende görüyorum öyleleri. 600rrmı dersin zx6rmı dersin hiç birinde kask yok. Bende kendi kendime "Ulan millette 15 liralık makina var, biz 150likte kask takıyoz malmıyız la biz" falan diyorum fakat doğru olmadığını biliyorum.

Allah'ım nasip ederse 10-11 ay sonra ehliyet, sonra bir 600cc, sonra eğitim ve kullandığımız korumaları biraz daha geliştirmeyi düşünüyorum. Umarım yanlış düşünmüyorumdur.. (Ha bu arada bizde büyük bi makina olsa kasksız binmem lan ben ona !! )
    ihakanvardal, xawa, cbr1907 ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100MFH
    zuhahaha sesli güldüm *** (sansürledim 3harfi

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Birincisi ehliyetsiz kullanmamanı tavsiye ederim.Biliyosunki ehliyetin olmayınca 1. derecede haksızsın haklı olduğu yerde bile.
    Diğer mevzuya gelince adam dünyanın parasını verip motor almış nasıl hava atacak???Gülcemalini göstermesi lazım.Bende oğlumla beraber takılırım genelde.Bizide gören yahu amma abartmışsınız bu motora bu kadar koruma fazla değilmi diye...Bence az bile.İstersen bi düş dene şansını.Trafik oküz dolu,artık herkeste araç var aga.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    cool113, cbr1907 ve ramizan83 bunu beğendiler.

Brakers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birincisi ehliyetsiz kullanmamanı tavsiye ederim.Biliyosunki ehliyetin olmayınca 1. derecede haksızsın haklı olduğu yerde bile.
    Diğer mevzuya gelince adam dünyanın parasını verip motor almış nasıl hava atacak???Gülcemalini göstermesi lazım.Bende oğlumla beraber takılırım genelde.Bizide gören yahu amma abartmışsınız bu motora bu kadar koruma fazla değilmi diye...Bence az bile.İstersen bi düş dene şansını.Trafik oküz dolu,artık herkeste araç var aga.

http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...39.jpg</a></a>

http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...4c.jpg</a></a>
    2009da aldık biz. O zamandan bu zamana sağlam olarak 2 kere düştüm, 1 kerede olduğum yerde yatırdım. Yaklaşık 2 ay evvel montsuz bineyim dedim, asfalt kolumu ağlattı Deri yandı tabi, domuz yağı sürdüm çok az bir iz kaldı şimdi. Fakat iyi bir ders aldım virajda çok gaz verilmeyecek ve korumasız binilmeyecek. O yüzden kasksız uzun yolada montsuz binmem. Babam kask takmayı sevmiyor takmayıncada "Zevkimizdenmi takıyoruz" diyerek taktırıyorum.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    sen doğrusunu yapıyorsun boşver

100 lük makinada bile kask şart
    birGarip..

MBHoro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650
    onun kaskla koruyacağı birşeyi olmadığı için takmamıştır boşver..
    Carbondioxid ve okan kartal bunu beğendiler.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    güvenliğin büyüğü küçüğü yok. Kaskın koruması için yüksek hızlar gerekmiyor 10km hızda bile can kurtarabiliyor.
    alq3r bunu beğendi.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Milyarlık makinalarda ölünmüyomuş düşünce

Her koyun kendi bacağından asılır demiş atalarımız senin yaptığın doğru millete bakma sen
    alq3r bunu beğendi.

Alıntı Brakers adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ki CBF150 ile kask, eldiven, mont giyerek geziyorum, adamlarda milyarlık makinalar var atmışlar hatunları arkalarına geziyorlar.

Ehliyetim olmadığı için mahalle aralarında, bime, şaypaya vs. giderken, rastgele gezerken bile kask takıyorum. Uzun yola ve şehir trafiğine babamla çıkıyoruz. İkimizde de kask var, uzun yola çıkarken genellikle montlarımızı alırız, polis olmadığı yerde yorulunca babam bana verir eldivenle devam ederim babam dinlenesiye kadar.

Takıldığım konu; biz CBF150'ye iki kişi, kask, mont, birimizde eldiven, süren kişide dirseklikler (kol-bacak) takıyoruz, giyiyoruz. Babam zevkli sürmeyi sevdiği için 85-100 le gidiyoruz.( Daha da fazla yapamıyoruz zaten bayır aşağı hariç ) Koskaca otobanda yanımızdan R1 geçiyor. Adam bize alaycı bir gülümsemele baktı geçti gitti. Adam kask, eldiven, mont hiç birşey yok. Kendimi aptal gibi hissettim sonra.

Malum havalarda ısındı yayan olarak giderkende görüyorum öyleleri. 600rrmı dersin zx6rmı dersin hiç birinde kask yok. Bende kendi kendime "Ulan millette 15 liralık makina var, biz 150likte kask takıyoz malmıyız la biz" falan diyorum fakat doğru olmadığını biliyorum.

Allah'ım nasip ederse 10-11 ay sonra ehliyet, sonra bir 600cc, sonra eğitim ve kullandığımız korumaları biraz daha geliştirmeyi düşünüyorum. Umarım yanlış düşünmüyorumdur.. (Ha bu arada bizde büyük bi makina olsa kasksız binmem lan ben ona !! )
    o yanından geçen sana alaycı şekilde bakıyor olabilir, o alaycı bakan kişi kaza yaparsa sende ona acıyarak bakarsın.
    ercan41 ve Brakers bunu beğendiler.

Alıntı MBHoro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onun kaskla koruyacağı birşeyi olmadığı için takmamıştır boşver..
    Yorum budur+imza.

Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...39.jpg</a></a>

http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...4c.jpg</a></a>

ne kadar güzel fotoğraflar.. Allah bağışlasın bilinçli bir baba! Bazen scooter'ların önüne veya arasına ufacık 4,5 yaşında çocukları koymuyorlar mı deli oluyorum.. Bir kere durdurdum laf anlattım; "yoh yeaaa bişi olmaz" cevabı aldım.

Kask takmayan R1 - CBR kullanıcıları genelde millet yüzümü görsün, altımda şu kadarlık motosiklet var gibisinden hava atma derdindeler.

Motosikleti
    KANUNİ BRETON S100 SİYAH 2013
    ben 100lük motor almayı düşünüyorum onda bile kask eldiven mont almayı düsünüyorum dizlik te alırım belki hayatın şakası olmaz 100lük motor bile en azından 95 km/h yapıyor az degil bence ölüm veya sakatlanma için yeterde artar bile sonra ömür boyunca çekersin en iyisi gülen gülsün hiçbir gülünme durumu canından önemli degildir.. ehliyetsiz ve kasksız yola çıkmamanızı öneririm ben ehliyetimi almadan önce motor a hic sevdam yoktu ama ehliyet alınca insan daha çok rahatlıyor...

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Işıklarda Durdunuz. Arkadanızdan Bi mal geldi ve size çarptı hızlı şekilde. motordan fırladınız. ( Bu arada Işıkta duruyosunuz Haraket yok) fırlayınca kafada kask korumalı mont olmaz ise ne olur . BoOoOM olur... yani bu işin hızla filan alakası yok. 30 km hızla kavşakta araba çaprtı. kask ve korumalı mont olduğu için hiç hasar görmedim. dizliklerim yanımda değildi(eşşek kafam) dizim soyuldu.Kafam refüşe çarptı kask kurtardı o anda zaten. yani büyük cc küçük cc olayı değil..

mz rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha rx 115 mz fun 301
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Işıklarda Durdunuz. Arkadanızdan Bi mal geldi ve size çarptı hızlı şekilde. motordan fırladınız. ( Bu arada Işıkta duruyosunuz Haraket yok) fırlayınca kafada kask korumalı mont olmaz ise ne olur . BoOoOM olur... yani bu işin hızla filan alakası yok. 30 km hızla kavşakta araba çaprtı. kask ve korumalı mont olduğu için hiç hasar görmedim. dizliklerim yanımda değildi(eşşek kafam) dizim soyuldu.Kafam refüşe çarptı kask kurtardı o anda zaten. yani büyük cc küçük cc olayı değil..
    KATILIYORUM

gokayugur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    Alıntı Brakers adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ecnebi filmografisinde "süper kahraman" karakteri vardır. Bunlar halk içinde normal yaşarlar, atraksiyon durumlarında özel elbiseleri, pelerinleri ve genelde kafalarında maske ile olaya dahil olur, dünyayı falan kurtarır sonrada herkesin gönlünü fethettikten sonra normal kılıkta halkın arasında yaşarlar. Herkes onlara gıpta eder

İşte full koruma ile bizler "süper kahramanız" aslında. Kullandığın motorun hangi marka model olduğunun o kadarda önemi yok, full koruma ile kim olduğun belli değildir ama inanın trafikte, sağda solda takdir topluyoruz ve serseri motorcu imajını bir nebze değiştirdiğimize inanıyorum. Ben Çanakkale'deyim. Burda çoğu motorcu sallamaz kask mont falan. Geçen gün normal hızda seyrederken polis durdurdu. Evrak kontrolü yaptı. Kask, mont, eldiven, dizlik ve fosforlu yelek vardı üstümde. Adam "Sizin gibisine rastlamıyoruz, bilinçli kullanıcılar çok az falan diye dert yanıyor. Teşekkür edip hayırlı yolculuklar diledi"

Ama senin bahsettiğin adamın şahsi kimliğini ön plana çıkartarak hava atmaya ihtiyacı var. Çünkü "Filan abiyi gördüm 600 rr la gazlıyordu diyecekler" O 600 rr la gazlarken full koruma giyse, hele tulum falan mesela, tam yarışçı gibi olur, daha çok dikkat çeker bence.

O kadar şık, güzel desenli, kaliteli ekipmanlar var ki... Bütçe dahilinde tepeden tırnağa bürüneceksin. Hem koruma, hemde "SÜPER KAHRAMAN" .....
    Suzuki AN 125 - 2008 / 0 - 24500 km
    SYM Joyride 200 - 2008 / 4500 - 20000+ km (Halen Devam)

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen sen kaza yapmasan başka mal sana vurur.ailemin bende yana şöförlüğümden şüphesi yok fakat diğer araç sürücülerinin yaptığı işleri görünce çok büyük savaş veriyorum

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Alıntı gokayugur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ecnebi filmografisinde "süper kahraman" karakteri vardır. Bunlar halk içinde normal yaşarlar, atraksiyon durumlarında özel elbiseleri, pelerinleri ve genelde kafalarında maske ile olaya dahil olur, dünyayı falan kurtarır sonrada herkesin gönlünü fethettikten sonra normal kılıkta halkın arasında yaşarlar. Herkes onlara gıpta eder

İşte full koruma ile bizler "süper kahramanız" aslında. Kullandığın motorun hangi marka model olduğunun o kadarda önemi yok, full koruma ile kim olduğun belli değildir ama inanın trafikte, sağda solda takdir topluyoruz ve serseri motorcu imajını bir nebze değiştirdiğimize inanıyorum. Ben Çanakkale'deyim. Burda çoğu motorcu sallamaz kask mont falan. Geçen gün normal hızda seyrederken polis durdurdu. Evrak kontrolü yaptı. Kask, mont, eldiven, dizlik ve fosforlu yelek vardı üstümde. Adam "Sizin gibisine rastlamıyoruz, bilinçli kullanıcılar çok az falan diye dert yanıyor. Teşekkür edip hayırlı yolculuklar diledi"

Ama senin bahsettiğin adamın şahsi kimliğini ön plana çıkartarak hava atmaya ihtiyacı var. Çünkü "Filan abiyi gördüm 600 rr la gazlıyordu diyecekler" O 600 rr la gazlarken full koruma giyse, hele tulum falan mesela, tam yarışçı gibi olur, daha çok dikkat çeker bence.

O kadar şık, güzel desenli, kaliteli ekipmanlar var ki... Bütçe dahilinde tepeden tırnağa bürüneceksin. Hem koruma, hemde "SÜPER KAHRAMAN" .....
    Aynen kardeşim.

Bi de full korumalı adam daha gizemli. "Bu kim ki yaa!" izlenimi verir.

Ben yüzü görünüyor diye sokaktan kız toplayan motosikletçi görmedim. :D
    turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    Calibre 250cc
    Millet değişik yaa.. ben gecenlerde arkdaşımın motoruyla kaza yaptım dandık bir kaskı vardı onuda taktım hızlanmaya başladım tam derken önumdeki adam firen yaptı tabi herkesin tahmn ediceginn dışında ben motoru kitleyip yatırdım birazda arabaya carpmamak için mecbur kaldım kafamıda ufakdan vurdum kask ortadan ikiye ayrıldı :D kısaca güvenlik önemli o an ne oldugunu anlayamıyosun bile..

rumelian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugun yakin mesafe diye (toplam 2 km) dizlikleri bile yakmadim. Attim topcase e, kask, fosforlu yelek ve eldiven ile surdum. Yanimdan bir scooter gecti ki, gariban isi birseydi bence 100 cc olanlardan. Adam ceket giymemis ama full body armor giymis. Dizlik kask eldiven ayakkabi. Yanimdan gecerken selam verdi. Bende saygiyla selam verdim. Ama hayran kaldim. Yanimdan kasksiz bir surucu hayabusa ile gecse o hayranligin kirintisini goremez.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Adamın altındaki makina eknomik seviyesini gösterdiği gibi aynı zamanda da zeka seviyesini gösteriyor.

Onun düşüncesine göre "param var bişey olursa basarım parayı en kral hastanede tedavi olurum."

Paran var dilediğin gibi harca ama bu para pul işi değil. Birazcık aklı olan ınsan sağlığının kımetını bılır ve her fırsatta korur.

Ehliyetin olmadan trafiğe kapalı alanlarda yada köy yollarında kullanmak sana daha çok yakışırdı. Ehliyetli araç kullanman hepimize, Korumalı motosiklet kullanman sana fayda sağlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)