Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

VFR sonrası kararsızlık..

Motovento
    REKLAM ALANI
    ihakanvardal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800, Suzuki Hayabusa gsxr 1300

Çok severek kullandığım VFR 800 motorumu maddi sıkıntılar ve iş koşulları gereği satmak zorunda kalıyorum. Kısmetse 2 Hafta sonra Baba oluyorum ve açıkcası bu kadar masraf içindeyken böyle bir motora binme lüksünü kendimde bulmuyorum. O yüzden sahibinden.com a ilan girdim.

Sattıktan sonra ayağımı yerden kesecek ve 5.000TL yi geçmeyecek bir motor bakıyorum.

- Honda CBF 150
    - YBR 125
    - PCX 125
    - SYM GTS 250
    - KYMCO Xciting 250
    - Apache RTR 150
    - Burgman AN 400
    - Hysoung GT250 Naked

Bu motorların hiç biri beni tatmin etmeyecek bunu biliyorum. Kırmızı ile işaretlediğim motorları kullanan arkadaşlar varsa ara hızlanmalarını ve yakıt tüketimlerini yazsalar çok sevinirim. Ne bilyim fikir de verebilirsiniz, '' CBF 150 ye 5 bin vereceğine daha yüksek cc li SYM al '' gibi.
    Biraz keyifsizim motoru sattığım için o yüzden ALLAH hiç kimseyi motorundan ayırmasın.
    “Don't cry because it's over, smile because it happened.”
    Dr. Seuss

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    cüsseni bilmiyorum ama şehir içi ulaşım amaçlı kullanacaksan apache tavsiye edebilirim. ama eşimle dolaşırım, haftasonu gezeriz falan dersen xciting yada gts250 al derim.

Motosikleti
    120 kg - 1.76 boy. Ben eşimle değil tek binerim motora ve her haftasonu mutlaka bir yerlere kaçarım.

absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle şimdiden gözünüz aydın diyelim abi. Böyle durumda bazı lükslerden vazgeçmek gerek. Doğru olanı yapıyorsun bence de. Aynı durumda olsaydım bende sizin gibi düşünürdüm. Yeni motosiklet seçiminize gelince 125-150 cc'nin sizi tatmin etmeyeceğini düşünmekteyim. O yüzden onları en baştan elemek gerek. Ama ulaşım, arada bir gezi olarak kullanılacaksa yeni tvs'ler güzel . Listedeki motorların hepsini deneme fırsatım oldu. Scooter tercih edilecekse kesinlikle burgman derim. Ama o fiyata temiz bulmak zor gibi. Km'leri oldukça yüksek oluyor. Kymco,Sym scooter alanında kendilerini kanıtlamış modeller. İkisi arasında seçim yapmak zor.Ama gönül rahatlığı ile ikisi de alınabilir. Hyosung'a gelince kimi yağ yakar der, kimi çok memnunum der. Benim 1-2 sefer uzun yolda kullanmışlığım var. 250 cc'ye göre gayet tatmin edici. Artçılı kullanımda bile fazla zorlanmıyor. Marka takıntın yoksa Hyosung olabilir. Ben aynı durumda kalsaydım Scooter tarzım olmadığı için Hyosung alırdım. Şimdiden hayırlısı olsun diyelim
    ihakanvardal bunu beğendi.

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    250 cc den aşağı bakma sen.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Sym Gts 250 derim hem şehir içi hem şehir dışı işinizi fazlası ile görür.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı ihakanvardal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    120 kg - 1.76 boy. Ben eşimle değil tek binerim motora ve her haftasonu mutlaka bir yerlere kaçarım.
    abi o zaman sen apacheyi ele.. hatta 125-150liklerin hepsini ele..xciting yada gts250 al..çabuk sıkılırım dersende gt250N al bence. saygılar..
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Triumph Street Triple 675
    Usta VFR yi kaca satiyosun? Bence kymco xciting hos olabilir. Yani tvs te vibrasyon var seni rahatsiz edebilir.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı PEHLİVAN94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta VFR yi kaca satiyosun? Bence kymco xciting hos olabilir. Yani tvs te vibrasyon var seni rahatsiz edebilir.
    arda pehlivan. kaç kere tvs selesine oturdun kitabını seversen söyle yaa..
    ercan41 bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Usta hayırlı olsun , geçmiş olsun.

Olan şeyde hayır vardır demek gerekir.

Bebeğiniz olacakmış çok sevindim.

Rabbim kısmetini açsın ömrünü bereketlendirsin inşaallah.

Baba olunca da haftasonu bi yerlere kaçabilek misin bilmiyorum

ama seçeneklerin arasında PCX de var ki çok kaliteli bi motor.

Şehir içi rahat kullanımı ara hızlanmaları yakıt ekonomisiyle,

size biraz nefes aldırır vfr den sonra. VFR ile gezemediğiniz yerleri

bile gidebilirsiniz yakıt düşünmezsiniz çünkü. Çocuğunuz olduktan 1 sene kadar

sonra maddi durumunuzun ne halde olduğu netleşmiş olur. Bu sürede de PCX

sizi tatmin eder. Hem şöyle düşünün o büyük cc liden sonra ne alsanız "küt" kalacak.

1 - 2 senede aldığınız motoru satmak isteyeceğinizi tahmin ediyorum.

Bu nedenle cbf ybr yerine PCX vitessiz kullanımı ile İstanbul trafiğinde yüzünüzü güldürür.

Netice olarak piyasası olan bi motor almanızı naçizane tavsiye ederim. Bunlarda seçenek

cbf ybr pcx ise kesinlikle PCX i öneririm. Umrım vereceğiniz karar sizin için en hayırlısı olur..
    ihakanvardal bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arda pehlivan. kaç kere tvs selesine oturdun kitabını seversen söyle yaa..
    Cok oturdum kafani yorma. Benim rks dede vibrasyon var ayni duzeyde bende uzun yolda rahatsiz oluyorum. Adamin kullanidigi 800 cc lik sifir vibrasyonlu makina. Ondan buna gecince rahatsiz eder uzun yol yapiyormusta haftasonu biyerle gidiyormus. Eger sende tvs de vibrasyon yok diyorsan yalan soyluyorsun diyorum

Motosikleti
    Kymco Activ110
    KYMCO Xciting 250 Akrabamda vardı kullandım çok rahat sele konforu geniş bagaj gösterge kalitesi motorun gidişi gerçekten süper bendede gariban bi kymco cup var o bile canavar gibi bence kymco adamların amacı zaten scooter üretmek hatta kymco yamahanın bir modeline bile egzos üretiomuş. Ama son söz senin

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı PEHLİVAN94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok oturdum kafani yorma. Benim rks dede vibrasyon var ayni duzeyde bende uzun yolda rahatsiz oluyorum. Adamin kullanidigi 800 cc lik sifir vibrasyonlu makina. Ondan buna gecince rahatsiz eder uzun yol yapiyormusta haftasonu biyerle gidiyormus. Eger sende tvs de vibrasyon yok diyorsan yalan soyluyorsun diyorum
    hayır ben vibrasyon yok demiyorum. ama hiç tvs kullanmayıp, çok titreşim var bunlarda diyen o kadar çok insan var ki.. sıkıldım ben bunlardan. seni de onlardan sandım. rks dediğin makinede balansör yokmu? nasıl rahatsız oluyorsun?
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır ben vibrasyon yok demiyorum. ama hiç tvs kullanmayıp, çok titreşim var bunlarda diyen o kadar çok insan var ki.. sıkıldım ben bunlardan. seni de onlardan sandım. rks dediğin makinede balansör yokmu? nasıl rahatsız oluyorsun?
    Sehir icinde rahatsizlik vermiyor. Sehir disinda 1.5 2 saatlik yolda rahatsiz oluyorum ama

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı ihakanvardal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlısıyla baba olduktan sonra zor kaçarsın hocam tecrübeyle sabit
    sbr ve ihakanvardal bunu beğendiler.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DEISIS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama seçeneklerin arasında PCX de var ki çok kaliteli bi motor.

Şehir içi rahat kullanımı ara hızlanmaları yakıt ekonomisiyle,

size biraz nefes aldırır vfr den sonra. VFR ile gezemediğiniz yerleri

bile gidebilirsiniz yakıt düşünmezsiniz çünkü. Çocuğunuz olduktan 1 sene kadar

sonra maddi durumunuzun ne halde olduğu netleşmiş olur. Bu sürede de PCX

sizi tatmin eder. Hem şöyle düşünün o büyük cc liden sonra ne alsanız "küt" kalacak.

1 - 2 senede aldığınız motoru satmak isteyeceğinizi tahmin ediyorum.

Bu nedenle cbf ybr yerine PCX vitessiz kullanımı ile İstanbul trafiğinde yüzünüzü güldürür.

Netice olarak piyasası olan bi motor almanızı naçizane tavsiye ederim. Bunlarda seçenek

cbf ybr pcx ise kesinlikle PCX i öneririm. Umrım vereceğiniz karar sizin için en hayırlısı olur..
    Çok mantıklı bir cevap.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Cevap veren arkadaşların hepsine çok teşekkür ederim. 250cc bir scooter işimi fazlasıyla görecek gibi. VFR mükemmel bir motor, ne alırsam alıyım aklım hep onda kalacak. İnşallah durumu toparladıktan sonra yine VFR alcam orası kesin. Bu ara ilan linki veriyim ilgilenen olursa diye http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-sahibinden-orijinal-tertemiz-vfr-800-121144485/detay/

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    yamaha (xenter150 )sym kymco gibi dandik motorları alıcağınızada yamahanın xmax250 motorunu şiddetle tavsiye ederim

Sym yi geçin; plastik kalitesi cok kötü..

Yamaha XMAX 250 - 9000 TL civarında.
    PCX 125 - 5000 TL civarında..

Güngör motorda sıfırlarında güzel indirim var.
    Değerlendir derim.. PCX kullanıyorum cc yükseltmek istesem pcx kesinlikle kenarda durur. satmaya kıyamam.

sahil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5, yamaha xcity 250
    öbcelikle merhaba listedeki motorların hiçbiri seni tatmin etmez vfr den sonra motorculuktan soğutur sonuçta vfr 250-260 kms yapıştıran bir makine 5000 tl yerine 6000 tl ye kawasaki er5 veya suzuki gs 500 bak en azından gazı çektinmi çuf çuf bu benim tercihim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)