Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

ben de yeni motorumu aldım amma...

Motovento
    REKLAM ALANI
    izmirliavukat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar intruder 250cc mi aldım. Ancak gerçekten de vitesli motor ile scooter farklı şeylermiş. Bir tüm hafta sonu izmir pınarbaşı pistinde çalışmama rağmen yine de zorlandım. Debriyaj elime kramplar girdi
    Motoru teslim almadan koruyu malzemelerimi teslim aldım. Siz siz olun motorunuzu almadan mutlaka koruyucu malzemeleri alıp gidin. Ve yine derhal kursa yazıldım ehliyet için. Önce sağlık raporumu ve sabıka kaydımı aldım. Şimdi de eksiklikleri tamamlıyorum. Maalesef 01.07.06 da sınava giricem ama olsun. yaz bitmeden almış olacam ehliyeti. Ve en önemlisi ukalalık yapmadım. kurstan bir hocayla anlaştım minumum 10 saat ders alıcam. Dengede durmak, vites değiştirmeyi bilmek yetmez bence. Bir uzmandan bakmasını, kavramayı v.s.yi öğrenmek gerekir. Sizleri bu konudaki fikirlerini merak ediyorum. Yani ders almadan da binerek öğrenilir mi diyorsunuz, yoksa "eğitim şart" mı diyorsunuz???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    super_meke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varadero
    düşüncelerınızden dolayı sızı tebrık edıyorum.
    umarım bu yaptıklarınız herkeze ornek olur

maviş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki bandit 1200 s (2004)
    düşünceler süper avukat abi..bu iş dersle falan olmuyo..ama çok iyi bilinçli kullanıcı olmak açısından tecürbe ve deneyim şart zamanla oturuşuyo hepsii..şimdiden iyi sürüşler dilerimm

megasoft - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İzmirli avukat,
    motorun hayırlı olsun sana %100 katılıyorum bu konuda eğitim şart.
    Ben yaklaşık 30 yıldan beri motor kullanıcısıyım. Sana tek tavsiyem motor üzerinde kendine dikkat ettiğin kadar karşıdan veya arkadan gelenede dikkat et. Kazasız sürüşler dileğiyle.

vınvın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öncelikle motorun hayırlı olsun kazasız belasız iyi günlerde kullanırsın umarım. yazdıkların çok ama çok doğru. bu arada megasoft a katılmamak elde değil. bence eğitim ve dikkat şart

rider89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hussar125
    Hayırlı olsun
    0 Rh (+)
    06 - 09

ben motorumu aldıktan sonra, yani c.tesiden beri sadece 1 kere trafikte kullandım. Bir ne üdüğü belli olmayan şoför beni bulunduğum şerit içinde cep telle konuşurken sağlamaya kalktı. Sakin olup, yan şeride sinyalimi vererek boş olmasından da istifade ederek zor attım. Ben çok yeniyim ve yorum yapmaya yarar ehliyetim bile yok ama şunu gördüm ki motorsikletlileri bekleyen iki tehlike var. 1.si motorbisikletleri hiçe sayan, onları trafikte gereksiz hatta hiç görmeyen araç sürücüleri ile bizim karayolları üzerindeki yağ, mıcır v.s. gibi tehlikeler. Yani bizim sağlıklı olarak keyfimizi sürebilmemiz için bir yandan gelecek yolu diğer yandan gelmekte olan araçları kollamamız gerekiyor. Umarım bu şartla altında motorumu mücadeleden vazgeçip satmam...Umarım yollarımız saha sağlıklı araç şoförleri daha akılcı olurlar. Bir konuda tecrübenize ihtiyacım var. Srücü kursu bana bir belge veriyor. Bu belgeye göre benim kursa kayıt olduğum ve ehliyet alma adayı olduğum yazıyor. Acaba bu belgelere trafik polisleri nasıl bakıyor? Çünkü evim ve eğitim dersi alacağım pist arasında bir mesafede motorumu maalesef kullanacam...

Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER
    abi sen avukat değil misin? yasaları bizden iyi biliyor olman lazım. Ne yazıkki motor ile trafiğe çıkmak için A2 ehliyetinin olması gerekiyor. Bunun dışındaki hiç bir şey geçerli değil. Hatta sınavı kazanıp kart çıkarmak için gerekli belgelerin hazır bile olsa geçmez abicim. İlla ehliyet kartın elinde olacak. Resmi olarak bu iş böyle
    Life is for my own to live my own way - Metallica
    (Yaşam benim için, istediğim gibi yaşamam için)

cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    henuz ehliyetin olmadigi icin, elindeki 'kursyerdir' yazisi trafik polisi icin bise ifade etmes. gene cezayi keser,motorunu da elinden alir. ben motorumu alinca ehliyet kursuna yazildigim yerde birakmayi dusunuyorum. tabi henuz onlara danismadim. fakat sorun olacagini zannetmiyorum. ben de ehliyeti ayni tarihte alcam (umarim) kolay gelsin

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR

bravo...

hayırlı olsun...evet ehliyet...evet eğitim.....evet koruyucu elbiseler...

sataniclover - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda transalp
    hayırlı olsun
    YAŞAMIM ONURUMDUR

Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    Motorbisiklet ne yahu ay cok guldum.. Neyse şunu belirteyim.. Eğitim almak iyidir ama eğitim almadan kendi çabaların ile de motor kullanmayı öğrenebilirsin. Biraz da yetenek işi bu motor konusu..
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

murat_by - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx250 twister
    eğitim şartttt! arkadaşlar dedigimi yapın ama yaptıgımı yapmayın evet egitim almak çok önemli ben motora ilk bindigimde 100 lik modenas tı bu abimle beraber şöyle tenha bi yerde 1-2 saat beraber bindikten sonra ben tek başıma kullanmaya başladım ve trafiğe çıkmaya başladım bende çok istek ve kabiliyet vardı o yüzden fazla zorlanmadım 1-2 ay sonra o kadar geliştirdimki kendimi motorla oynamaya başladım ve birgün vitesli motoru olan bi arkadaşımız geldi anahtarını aldım ve hiç bir egitim almada kullanmaya başladım ondan sonra zaten vitesli motor aldık yani bu işler egitim almadan da oluyor ama genede egitim almakta fayda var
    murat_by

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    hayırlı olsun kardeşim...sadece eğitim şart değil ama...motoru almak için PARADA ŞART...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

watergun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Hayırlı olsun. Okumuş adamdan zara gelmez derler. Tek eksiğin tecrübe ise onu da kısa sürede halledeceğini tahmin ediyorum. Kursunu, elbiselerini, şimdiden hazırladığına göre. Bu işe iyi bir başlangıç yaptığın anlamına gelir.Söyediğin zorluklar var maalesef onun içinde motosiklet kullanmak araba kullanmaktan kat kat dikkat isteyen bir şey. Umarım güzel ve kazasız sürüşler yaşarsın. Bu zevkinin körelmemesi dileğiyle

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650

Dostum, selam....

Alıntı izmirliavukat adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar intruder 250cc mi aldım. Ancak gerçekten de vitesli motor ile scooter farklı şeylermiş. Bir tüm hafta sonu izmir pınarbaşı pistinde çalışmama rağmen yine de zorlandım. Debriyaj elime kramplar girdi
    Motoru teslim almadan koruyu malzemelerimi teslim aldım. Siz siz olun motorunuzu almadan mutlaka koruyucu malzemeleri alıp gidin. Ve yine derhal kursa yazıldım ehliyet için. Önce sağlık raporumu ve sabıka kaydımı aldım. Şimdi de eksiklikleri tamamlıyorum. Maalesef 01.07.06 da sınava giricem ama olsun. yaz bitmeden almış olacam ehliyeti. Ve en önemlisi ukalalık yapmadım. kurstan bir hocayla anlaştım minumum 10 saat ders alıcam. Dengede durmak, vites değiştirmeyi bilmek yetmez bence. Bir uzmandan bakmasını, kavramayı v.s.yi öğrenmek gerekir. Sizleri bu konudaki fikirlerini merak ediyorum. Yani ders almadan da binerek öğrenilir mi diyorsunuz, yoksa "eğitim şart" mı diyorsunuz???
    Murat kardeş, nasılsın?
    Bir ehliyetsiz sen diilsin abi ;) aynı gün sınava giricez seninle....ben de ikametgah hariç hepsini verdim, kaydım yapıldı, beklicez şimdi....
    Tabii bu nasıl akla hizmetse..koca bir yaz geçecek ve bizim gibi bir sürü insan da yok yazılı sınavdı, yok direksiyondu, yok bürokrasiydi derken Ağustos başı iyimser bi tahminle ehliyetlerimize kavuşacağız...

Geç olsun güç olmasın...

Abi, eğitim almakla iyi edersin ama unutma en nihayetinde senin Intruder ve sen başbaşa kalacaksınız en sonunda...
    Benim de ilk defa motor binişim...daha 1 aydır..belki şansım , kankam derecesinde arkadaşımın 20 yıldır motor kullanması ve tecrübelerini bana aktarması oldu....
    Bence hiç kasma ...bırak Intruder sana yol göstersin...ben öyle yaptım çünkü...Belli bir süre geçmesi gerekiyo gerçekten ama ne zamanki bisiklet tadını almaya başladın, o zaman pişmeye de başlıyormuşsun yavaş yavaş ;)
    İnan alışıyorsun motor da garip bir şekilde sana alışıyor....

Emin ol çok ama çok keyif alacaksın....

Sevgiler, selamlar....
    [FONT="Verdana"]
    [COLOR="Red"]" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."[/COLOR][/FONT]

yeditepeli34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson 2013
    hayırlı ,ugurlu olsun..
    gökyüzü MAVİ ...yeryüzü YEŞİL ...denizler TEMİZ ve MAVİ olsun......captain...

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    hayırlı olsun

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun.Kazasız belasız sürüşler dilerim.

motorbisiklet hatası için gülen arkadaştan özür dilerim. Zeki mürenin aramızda olduğunu fark etmemiştim
    Kabiliyetli arkadaşlar, adam olimpiyata 4 yıl çalışıyor 30 saniyede 4 yılın sonucunu almaya çalışıyor. Biz bir ömür için 10 saat ders alsak kötü mü? Bildiğimiz şey bile olsa "bildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğimdir" ilkesinden hareketle bir bileni dinlemekte fayda var derim. Ben daha bir çoğunun motora aguuu dediği yaşlarda jawa gibi ağır motorlar kullandım. Sene 1986 !!! ama işte o cahillikti. İyi ki sakat kalmadım veya hayatımı kaybetmedim. Bence kabiliyet kralı bile olsanız eğitim şart. Ama her koyunda bir nebze olsun kendi bacağından asılır...Sevgiler hepinize. kaza bela görmeden güzel seyirler herkese

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler