Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

"B" Ehliyeti olan kişi , "A2" Almak İsteyince ARTIK SINAVA GİRMİYORMU ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    SürücüMen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Renault Clio 2012/Mondial 150 SüperBoy X
    Alıntı ilkhe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    b var ise a2 için sadece direksiyon sınavı yeterli oluyor arkadaşlar konu güncel...
    Amaç ne hocam?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Hortladi madem, baslardaki muhabbet baya ilgincmis yalniz, vaktiniz varsa bir okuyun, 20 30 saniyelik sinavlardan bahsediyorlar ve bu 20 30 saniyelik direksiyon sınavlarından kalanlarin oldugunu yeni gelecek olan platform u kimsenin yapamayacagi gibi yorumlar var eğlenceli oluyor sonradan okuyunca...

mamidron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 (2022)
    yıl oldu 2016 eylül bitmek üzre ekime giriyoruz. Konu için güncel bilgilerimizi tazeleyebilecek B ehliyeti olup A2 ekleten saygıdeğer arkadaşlarımız varsa tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum. Hangi il ve kurs, ücret bilgileri, direksiyon sınavı parkur v.s.
    Teşekkürler.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Ben yeni kayıt yaptırdım. B ehliyetim var A2 almak istiyorum. Kayseri'de 560 tl ye anlaştık. her gün 1 saat hafta içi eğitimi var, sınav olarak ta sadece direksiyon sınavı olacağı söylendi.Derslere henüz başlamadık. Detaylı bilgiyi başlayınca veririm.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı mamidron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yıl oldu 2016 eylül bitmek üzre ekime giriyoruz. Konu için güncel bilgilerimizi tazeleyebilecek B ehliyeti olup A2 ekleten saygıdeğer arkadaşlarımız varsa tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum. Hangi il ve kurs, ücret bilgileri, direksiyon sınavı parkur v.s.
    Teşekkürler.
    E ehliyetim vardı yılar hayal etiğim motor ahliyetini almak için zaman koluyordum 2016 başında kursları dolaşırken yeni yasada A2 sınıfı 35 kw yani 500 cc güce kadar sınırlandırmışlar ve bende almışken 24 yaş üzeri olduğum için A sınıfı almak istedim tabi istanbul gibi yerde bu eğitimi büyük cc de verip A sınıfı veren yoktur daha önceki ehliyetimi aldığım kursu bu konuda çalışmalarına hız verip bir pist ayarlamış ve 100cc den honda nc750x kadar hondaları piste dizmiş ve ilk müşterisi ben oldum ehliyetim olduğu için yazılı sınava girmiyoruz ve direksiyon sınavı harcı dahil kursa 1.200 tl verdim ehliyet kart parası harcı derken 1.500 mal ettim haziranda cebime koydum şuan istanbulda bi elin parmakları kadar A sınıfı veren var çoğu A1 veriyor bazıları A2 veriyor hiç bi zaman 500cc üzeri kulanmam diyorsanız ve eminseniz A2 alınır yok deyilim derseniz ben gibi 125cc scooter kulansanızda A sınıfı alabilirsiniz direksiyon sınavına honda nc750x girdim ve sınav yeri okul bahçesi parkuru bitirdikten sonra ve tirafikte arkandan kurs aracı içinde 2 mufetiş takip ederek yarım saat tirafik te kaskın içinde olan zınbırtıdan sana komut veriliyor ve yapman isteniyor

Not en ufak fiyaskoda arac motorsiklete afetmiyorlar sınavdan kalıyorsun

Kursun bana verdiği 14 der her dersi 2 3 ders olarak aldım her ders 40 veya 45 dk 100 150 250 ve 750 cc sırasıyla eğitim tammladıktan sonra sınav dan önce parkur tirafik öncesi bir tur atılıyor kurs hocası tmm derse veya hattaların görürse sana istersen sınava girme ek ders satın al sınav harcın boşa gitmesin diye sorar kararı sen verirsin

Ayrıca aldığım kurs bi ara kurs ücretini 1.500 çıkardı sebebini sordum bu kadar masraf etik ilk vereniz etinden sütünden yararlanmak lazım dedi tepkimi iletim gittim sonra öğrendim 1.300 bağlamışlardı belki şuan 1.200 tl yine kanunda 1.130 tl olmasına rağmen 80 tl fazla verdiğimin farkındaydım ama daha önce memnun kaldığım için tmm dedim mağdur olursam yakarım dedim kabul ettiler sonuç yine memnun kaldım
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 (2022)
    bugun telefon ile İstanbul - bahçelievlerde 2 farklı sürücü kursuyla görüştüm.
    boğaziçi sürücü kursu ve bahçelievler sürücü kursları. B ehliyetim var A2 eklemek istiyorum dedim ve ikiside A2 için aynı rakamı verdiler.

"Sadece kurs ücreti 770 tl.
    +70 tl sınav ücreti +120tl kart bedeli +20tl değerli evrak bedeli var toplamda ortalama 1000 tl gibi bi ücreti var"

Ayrıca A2 alıp daha sonra A yapmak istersekde ortalama 1500 tl gibi bi ücreti var direk olarak A almak en uygunudur diye tavsiyede de bulundular.

Hemen başvurursamda bu sene içinde ehliyetimin çıkacağını söylediler.

İstanbul - Bahçelievlerde kurs ücretleri bu şekilde detaylı bilgi almak için hafta sonu kısmet olursa yüz yüze konuşacağım. Görüştükten sonra detayları burdan yazacağım.

Tekeriniz düz bassın

Motosikleti
    .
    Sınav olmazsa ben yokum.o kitap çalışılacak,başka yolu yok..Yazılı sınava alışmışız eğitim sistemimiz sağolsun
    Gerçekten sınavsız başlığını görünce bir tuhaf oldum.
    06serkan06 ve Mengu16 bunu beğendiler.

Motosikleti
    mct 250 honda titan,mr 150 ydi satıldı
    ben 2013 te a2 almıştım b ehliyetim olduğu için yazılı sınava sokmadılar sadece direksiyon sınavına girmiştim şimdide aynı olması lazım

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    pardon arkadaşlar ama anlamadım...
    yaş 43, 23 yıllık B sınıfı ehliyetim var. 2014 tede üzerine A2 eklendi.
    Yukarıda arkadaş A2 ile 500 cc ye kadar kullanılabiliyor demiş.
    bunun aslı var mıdır? 900 cc için A sınıfı ehliyet mi almam gerekiyor?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:47 ----------

Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pardon arkadaşlar ama anlamadım...
    yaş 43, 23 yıllık B sınıfı ehliyetim var. 2014 tede üzerine A2 eklendi.
    Yukarıda arkadaş A2 ile 500 cc ye kadar kullanılabiliyor demiş.
    bunun aslı var mıdır? 900 cc için A sınıfı ehliyet mi almam gerekiyor?
    gerek yokmuş.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sınav olmazsa ben yokum.o kitap çalışılacak,başka yolu yok..Yazılı sınava alışmışız eğitim sistemimiz sağolsun
    iyi öğretmen olmamışın

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle birşey var bu konuda
    B sınıfında da A sınıfında da trafik ve ilkyardım soruları aynı idi.
    Tek fark çok küçük olarak motor sorularında oluyordu.
    B ehliyeti olup A eklemek isteyenler
    Zaten yazılı sınavı geçtiğinden
    Sadece direksiyona tabi edildiler.
    Uygulama ne kadar doğrudur tartışılır
    Ama sınavsız dan kasıt bu idi.

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    ben bu yıl içinde aldım B sınıfı ehliyetim var A2 sınıfı ehliyet aldım katıldığım tek sınav direksiyon sınavı idi 3 aydır kurallar değişti ise bilemiyorum

Zato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 dragstar
    Madem hortlamış ben de bir soru sorayım.
    A2'den A'ya geçiş için masrafları bilen var mıdır?
    Bir de prosedür nasıl oluyor yeniden direksiyon sınavı oluyor mu yoksa sadece harc mı yatırıp alıyoruz ?
    yaş yetiyor A'ya..

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Alıntı Zato adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de prosedür nasıl oluyor yeniden direksiyon sınavı oluyor mu yoksa sadece harc mı yatırıp alıyoruz ?
    yaş yetiyor A'ya..
    Bildiğim kadarıyla yine sınava giriyorsunuz ve kurs, harc vs ödemeleri yeniliyosunuz. Ben A almaktan vazgeçip A2 ye karar verdikten sonra A almak için aynı işlemlerin olup olmayacağını sorduğumda " tekrar bu süreç yaşanacak" denmişti.Yanlış hatırlıyorsam kusuruma bakmayın.
    Zato bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 (2022)
    Alıntı mamidron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun telefon ile İstanbul - bahçelievlerde 2 farklı sürücü kursuyla görüştüm.
    boğaziçi sürücü kursu ve bahçelievler sürücü kursları. B ehliyetim var A2 eklemek istiyorum dedim ve ikiside A2 için aynı rakamı verdiler.

"Sadece kurs ücreti 770 tl.
    +70 tl sınav ücreti +120tl kart bedeli +20tl değerli evrak bedeli var toplamda ortalama 1000 tl gibi bi ücreti var"

Ayrıca A2 alıp daha sonra A yapmak istersekde ortalama 1500 tl gibi bi ücreti var direk olarak A almak en uygunudur diye tavsiyede de bulundular.

Hemen başvurursamda bu sene içinde ehliyetimin çıkacağını söylediler.

İstanbul - Bahçelievlerde kurs ücretleri bu şekilde detaylı bilgi almak için hafta sonu kısmet olursa yüz yüze konuşacağım. Görüştükten sonra detayları burdan yazacağım.

Tekeriniz düz bassın
    Selam arkadaşlar,

Hafta sonu daha önce bahsettiğim kurslarla yüz yüze konuşma fırsatım oldu. İstanbul gibi büyük iller için taban fiyat uygulaması gelmiş her iki kursda bu şeilde söyledi. Fiyatlar şu şekilde;

B -> A2 için kurs ücreti 770TL
    B -> A için kurs ücreti 1050 TL

Direksiyon sınav ücreti 70TL
    Emniyete verilecek toplam tutar(kart ,harç v.s.) 250 ~ 260 TL.

(Sağlık raporu, biometrik foto v.s ücretleri hariç.)

Kurs süresince ekipman temini kurs tarafından sağlanıyormuş.

Ödeme alternatifleri ise nakit, kredi kartı, ve elden taksit. Sınav zamanına kadar kurs ücretinin tamamının ödenmesini istiyorlar.

Şuanda kayıt yaptırdığımda ise 3-4 hafta sonra Kasım ayında sınava girip ehliyetimi alabileceğimi söylediler.

Alıntı Zato adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaş yetiyor A'ya..
    Bilgi isteyenler için A2 -> A geçişi için ise kurs fiyatı 650 - 700 TL gibi bir fiyatı varmış.
    Direksiyon sınavı oluyor. Diğer masraflar fix.

Tekeriniz düz bassın, İyi forumlar.

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Peki A2 ehliyet üzerine b ehliyet nasıl alınıyor ne kadar ücret ödemek gerekiyor ?

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)