Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Muayene:Ruhsat değişecekmiş

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi günler,
    Bana iyi bir gün olmadı ne yazık ki,
    Bugün sabah erkenden scooterı( Bianchi Falcon 125) muayeneye götürdüm, sıra bana geldi ilgilenen aldı ruhsatı okudu önce bir sonra gitti masada oturan birilerine danıştı geldi; bende parayı hazırlamıştım,bana parayı geri alın muayene olmayacak dedi neden diye sordum ruhsatta M.Bisiklet yazıyormuş,motosiklet yazacak dedi, eee ben dedim evvelki sene muayeneden geçtim, bu sene olmuş piyango bana çıktı dedim içimden. Bugün gelir misiniz diyor birde trafik işlerini bilmiyor galiba? Uğraşçaz dedim sinirlendim, hiç sevmiyorum şu trafik işlerini, bürokratik işleri.Gittim trafiğe polis konuşmakla konuşmamak arasında, git aşağıya dilekçe yazdır gel. İndim aşağıya orda bu tip işlerle uğraşanlar var- adını söylemek istemiyorum-.
    Biraz bakındım birisi geldi yanıma buyrun yardımcı olalım falan dedi, bende durumu anlattım 155 TL. dedi kafamdan aşağı kaynar sular döküldü 2 küçük kağıt parçası ufak bir nedenden dolayı değişecek 155 TL. dedim kendimce içimden ilgilenen de bir miktar ücret alacak tabi bu fiyatın dışında o'na pek sözüm yok.
    Ek1 dolacak galiba yol gösteren olursa çok müteşekkir kalırım: Ayrıca TüvTürk beni neden uyarmıyor gitmeden önce o kadar yol teptim.
    Sigorta olmuş 100 TL. bu scooter çok pahalıya mal oluyor çok...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Sizin ne suçunuz var,işleyen memur düzgün yazsaymış. Ödemeyin ve hır çıkarın, bunu düzeltirler.Para falan vermenize gerek yok.
    karşıyaka bunu beğendi.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    vallaha dostum o parayı her türlü alırlar,anladığım kadarıyla ruhsatınızda düzenlemeye gidilecek.ruhsatınızdaki hatalı sayfa değişecek bunun içinde yeniden ek -1 düzenlenmesi gerekiyor.ek -1 düzenlendikten sonra da trafik şubeye gidersiniz dosya da isteyebilirler ama o kadar ayrıntısını bilmiyorum iyi bir sigortacı size yardımcı olabilir.
    karşıyaka bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Burada ona benzer bir şey oldu, yok kağıtlar zimmetliymiş, parasını maaştan keserlermiş vs. israr edince bir şekilde formülü varmış, parasız çözüldü olay.
    karşıyaka bunu beğendi.

klm644 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni bs 100
    dostum aşağıdaki linte sayfanın aşağılarında bulunan resmi belgeye göre ücret ödemeden düzeltmeleri gerekiyor görevlilere bu belgeyi göster ücretsiz düzeltmelerini iste.

http://www.fordclubtr.com/forum/topi...r-harf-yanlis/

Bendede böyle bir sorun var bakalım bizimki ne olacak.
    Ercument ve karşıyaka bunu beğendiler.

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Nerden para kopartırım diye bakıyo millet yazık...
    karşıyaka bunu beğendi.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Bu belgeyi göstermek lazım bakalım ne diyecekler.
    drtayfun, karşıyaka, sgurdal ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Arkadaşlar paylaşımlarınız ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Benim ehliyetin veriliş tarihide yanlış yazılmıştı biliyor musunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

Ekleme:
    "Bedel alınmayacak
    Peki, bundan sonra yukarıda saydığımız ruhsat işlemleri nasıl yapılacak?
    Aracının fiziki koşullarında değişikliğe gidenler ya da herhangi bir sebeple ruhsatını yenilemesi gerekenler araç muayene istasyonlarına gidecek. Muayene istasyonlarındaki görevliler elektronik ortamda değişiklik nedenini trafik tescil dairesine bildirecek. Vatandaş yine tescil dairesine giderek ruhsat işlemini sonlandıracak.
    İşin ilginç tarafı, araç muayene istasyonları bu işlem için vatandaştan herhangi bir bedel almayacak. Yani trafik müşavirlerine form doldurdukları için ödenen yıllık yaklaşık 100 milyon TL’lik bedel vatandaşın cebinde kalacak."
    Kaynak
    http://www.radikal.com.tr/yazarlar/s..._kaldi-1082684

Şimdi Ek-1 belgesini neden doldurtmaya çalıştı acaba ilgilenen sigortacı? Allah'tan hemen yap demedim, bir araştırayım da ondan sonra bakalım dedim; içimden tabi

Şimdi bende TüvTürk'ün vermiş olduğu araç tespit tutanağı var. Ben onu memura gösterdim ama o bakmadan beni, bu trafik müşavirlerinin ortasına göndererek başından savaladı.

Şimdi ben dilekçe yazacak mıyım,para verecek miyim? Faturasında motorsiklet yazıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)