Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

tvs apaçi rtr 150 200 cc yapmak gömlek piston la mümkün mü artısı yada eksisi olurmu

Motovento
    REKLAM ALANI
    hüseyin 52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apaçi rtr 150 2012 model
    selam arkadaşlar buraya yeni üye oldum bu 200 cc yapma konusunda bana bilgi verebilecek olan varmı
    regal bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Büyük ihtimal bir kaç parça değiştirerek mümkündür.

Ama asıl soru; ''yapılmalı mı?''

Araba motorlarını incelediğinde belirli güç yelpazesinde motorda parça değişimlerinin haricinde birtakım değişik yapılanmalar görürsün.

Mesela performans arttırmak için turbo charger veya super charger sistemleri kullanılır.

En kısa ifadesiyle yanma odalarına fazladan hava basan pervanelerdir.

Turbo hareketini egzoz gazından, super charger da krang kaynaklı veya elektrik motoru kaynağından alır.

Turbo veya super yüklemelerin ikisini de kullanan wolksvagen ve seat yanlış hatırlamıyorsam TSI isimlendirmeli motorlarının,

motor bloklarının dökümünde kullandıkları alaşımları bile farklı yapmışlardır.

Modifikasyon, parça değişimi veya eklenmesiyle mümkün olabilir.

Ama yanma odalarında oluşacak fazla ısı, motorun devrinden kaynaklanacak şiddetlenme; ki vibrasyonu da arttıracağı ihtimalini de düşünürsen,

modifiye etmenin sağlıklı olup olmadığının sorgulanması gerekir.

Nerede kullanılırsa kullanılsın her motorun kendine özgü çalışma aralığı vardır ve ona göre imal edilmiştir.

Sonradan yapılacak modifikasyonlar büyük ihtimal motora zarar verecektir.

Hararetin ve titreşimlerin artması en temelde metal yorgunluğu denen, mikro çatlakların hızlı bir şekilde oluşmasına yol açabilir.

Şahsi fikrim, her motorun, belirlenen kendine özgü karakteristiği dahilinde kullanılması yönündedir.

Motorların çoğunun kullanım kılavuzundaki öneriler de bu yöndedir.
    viper17 ve hüseyin 52 bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Hadi diyelim motorunu 200cc yapacak silindir buldun, bu sefer kranka çok yük binecek ayrıca üst kapak aşırı ısınacak. CC yükseltmeyi rahat yapmak için cg motorun olmalı.

Şundan yani.

isaaras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kara Teke
    sağlıklı değil.denemesi bedavadan biraz pahalı.istersen macera yaşa

Motosikleti
    teşekkürler arkadaşlar yani zaten yapma konusunda çok emin değilim daha önceki motorumda 125 cc lik motora komple 200 cc lik motor koyduk çok şahane oldu sonuçta komple motor olduğu için sorun çıkmadı sadece satamadım motoru...
    bununla fazla uğraşmak istemiyorum çünkü yakın zamanda 250 cc lik bi motor var yapsanda modifiyeyi mutlaka satarken sorun yaşarsın yaşamak istemiyorum ben motoru sıfır aldım zaten ocak ayında motordanda çok memnunum sadece az daha gitsin yada gidermi diye araştırdım tecrübeli kişilerden. belki yapan vardır. kendi çevremde sorduğum bazı kişilerde yaptırma diyo zaten..

aranızda apaçi kullanan varmı ben facebok da apaçi istanbul sayfası açtım 2 tanede apaçi kullanan arkadaşım var kullanan başka arkadaşlar varsa linkten sayfaya gelsin apaçi ruhunu paylaşalım sayfayı hareketlendirelim https://www.facebook.com/groups/352522828193431/ saygılar iyi akşamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:10 ----------

birde gurup sayfasında apaçi ile çektiğim videolarda var arkadaşlar..

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    arkadaşım bence sakın oynatma makiannala orjinal hali ile ömrü daha uzun sana cok bi fayda sağlamaz yapacağın motorun ömründen ümür alırısn sadec o kadar ve arıza sayısı artacaktır genede sen bilirsin eğer apaci zihniyeti varsa sende zaten yapacaksındır yapacağını sorman sadece merakındandır bence tabiii
    hüseyin 52 bunu beğendi.
    05428381357 mustafa minyas kahraman maraş merkez şimdiye kadar motor geçmişi +++ mobilet +mz 150cc++150cccelik coper +250cc regal rabtor+vf750c honda magna++er6 n++125cckymco++er5++şimidlik suziki bandit650s ve 150cckmt çelik sport

Motosikleti
    yok abi yukarda yazdığım gibi oynamanın cezasını bi kere çektim eski motorda daha oynamam oda şü düşüncemden di 250 lik ucuz yollu sağlam motor bakıyorum japon malı yok olanlarda pahalı acaba böle bişey yaparsam değişmem gibisinden düşündüm çünkü apaçiyi çok beğeniyorum. yapmayacam zaten karar kesin motor titreşimi, daha fazla olacak boşa hamallık ve boş iş anlıyorum ilerde satamam bile motoru o şekilde zor olur gerek yok teşekkürler.

regal kardeş sende maşallah kullanmadığın makina kalmamış ne güzel bende öle düşünüyom alacan motoru 1 sene falan kullanıp başka motorlarında tadına bakacaksın kanuni vindy 125 aldım 2008 de sıfır tam 5 sene bindim onula orduya gittim 1 kere sonra üstüne komple 200 cc lik motor koyduk 2 kerede 200lükle gittim :D orduya... dökülmüştü motor ama koyduğum motor lifan marka 200 cc lik kros motoruydu çok fena gidiyordu :D apaçiye bi bindim dedim ben 5 sene bi takoza binmişim de haberim yokmuş demekki dedim her motorun keyfini sürmek lazımmış anladım..

hoysong un 250 nakedini çok beğeniyorum enjeksiyonlu olanını ama beni hep caydırdılar o motordan er5 dedim aynı para ya onda da yakıt ve parça pahalı yine dedim apaçiye devam :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler