Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Gezici Radar dönemi başladı..

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar iş ciddi:

Radar olarak düşünmeyin sadece,

koridor sistemi geliyor hemde tüm Türkiye'ye

bir şehirden çıktınız, saat 10 da, diyelim ki 100km ötede diğer şehire girdiniz veya bir kameradan geçtiniz,

saat 10:30 da...

hemen ortalama hız hesabından belirlenen hız limitinin üzerine çıktığınız belirleniyor ve ceza adrese geliyor...

vergi dairesinin 5 yıl işlem yapma ehliyeti olmasını da düşünürseniz, sorgulamada bile çıkmayan ceza 5 yıl sonra adresinize veya adınıza çıkabiliyor...

aracı satmış olsanız bile...

İstanbul daki toplu taşıma yoluna yani özellikle sağ şeride de belirlenen saatler içinde sakın girmeyin, her yerde kamera var,

kısaca ihlal yapıp, sorgulama yaptım üzerimde ceza yok diye düşünmeyin,

adınıza kesilmiş cezalar vergi dairesinde işlem için sıra bekliyor olabilir.

Sabit radarlar, gezici radarlar, çoğu şehirde olan koridor sistemleri, ileride uygulanması düşünülen plakaya ve ehliyete çip takılması...

Fahri trafik müfettişleri...

Lütfen dikkatli olun...

Yoldayken bunları aklınızdan çıkarmayın, her zaman trafik kurallarına uyun...

Hem güvenliğiniz hem paranız için...

Kazasız, belasız, cezasız günler dilerim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ne saçma bir yazı !! ''radarı koyuyorsan uyarını da koyacaksın ''mış !!! ''dikkat radar var yavaşlayın'' gibi mi yani?. yollarda zaten hız limitleri mevcut, gayet net ve açık, trafik kurallarını, levhalarını vs biliyorsan daha ne uyarısı. ayrıca radar sadece ülkemizde açık seçik yapılıyor. başka ülkelerde çok gizlidir.
    Ayrıca radar olan her yerde radar uyarı tabelası vardır bakan görüyor gezici radara laf yapmışsınız da gezici radarın gezdiği yerler zaten radarın olduğu bölgeler demek istediğim bu ehliyeti,trafiği öğrenmeden yola çıkıyoruz bide kurallara laf atıp illegal yolları arıyoruz benim üstteki yazıma ve buna karşı çıkan her kişi kusura bakmasın ama bir aynanın karşısına geçsin ve insaniyetini sorgulasın sanki siz ceza yiyorsunuz biz yemiyoruz ben ehliyetimi 2008 senesinde aldım aradan geçen senelerde belki 10 tane ceza yedim helali hoş olsun o yediğim cezalar hatalarımı gösteriyor ve yapmamaya teşvik ediyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:48 ----------

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla benim bildiğim avrupa ülkelerinde radardan önce uyarı var.. burda amaç aracın hızını değil sürücünün dikkatini ölçmek.. radar tabelasını farkettimi, yavaşladımı bilinci yerindemi bu adamın.? tamam sorun yok..

bende böyle tuzak gibi radar sistemine karşıyım..
    Oğuzcan kardeşim bizde de var radar tabelası şehir içinde izlenen yerlerd,ayrıca karayolları uzun yollara koymasa bile belirtiyor bangır bangır her sene televizyonlarda,radyolarda uzun yolları da değişken olarak radarla izliyoruz hız limitini aşmayın diye yabancıları bize emsal almayalım ne olur en basitinden adamların hız yaptığı arabalar belli audi,bmw,mercedes,vw gibi üst sınıf arabalar türkiye de uzun yollarda sol şeritteki arabalara bakın birde yol kavramıda böle birebir olmaz herşey malesef bununla da bitmiyor onların ehliyet verişiyle bizimki bambaşka eğitim,kültür,bilinç sen o adamlara bırak radarı tabela koymasan o adam gider sorgular burda tabela nerde diye bizde ise yaşasın tabela yok ibrenin sonunu görelim moduna bağlarlar o yüzden kıstas almayalım lütfen.

thb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda wave 110i
    Green Arrow örnek insansın vesselam : )
    swath bahsettiğin sistem uygulanıyor bir çok yerde.
    Green Arrow bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Keşke hız kadar bu kırmızı ışıkta kulağında telefonla konuşarak geçen dingillerede bukadar yaptırım uygulasalar, yayalar desen ayrı bir dert adam 20 metre ilerdeki yaya üst geçidini kullanmıyor araç trafiğine giriyor yaptırımları kapsamlı yapılması gerekiyor bana kalırsa. Bu yorganı üstüne örterken bir taraflarını açık bırakmaya benzemiş
    Green Arrow, thb ve xawa bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı thb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Green Arrow örnek insansın vesselam : )
    swath bahsettiğin sistem uygulanıyor bir çok yerde.
    Kardeşim inan o kadar üzülüyorum ki halimize görüyoruz her bayramda,tatilde bir sürü insanımız ölüyor,yaralanıyor günlük hayatta bir sürü kaza inan üstteki yazanlar da o yazdıklarının bilincindeler ama farkedemiyorlar ya da istemiyorlar biz ancak sert kurallarla doğru yola geçebiliriz ve bence en güzelini yapıyorlar daha da artırılmalı üzülmememiz yakınlarımızı kaybetmememiz için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:01 ----------

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke hız kadar bu kırmızı ışıkta kulağında telefonla konuşarak geçen dingillerede bukadar yaptırım uygulasalar, yayalar desen ayrı bir dert adam 20 metre ilerdeki yaya üst geçidini kullanmıyor araç trafiğine giriyor yaptırımları kapsamlı yapılması gerekiyor bana kalırsa. Bu yorganı üstüne örterken bir taraflarını açık bırakmaya benzemiş
    Haklısınız o konuda da İstanbul da merkezi yerlerde direk sorgusuz sualsiz memurlar görürse direk evinize gönderiyor telefon cezasını ama çok yaygın değil,yayalar işi ise 0 dediğiniz gibi onlara da ceza yazılmalı ancak ben düşünüyorum ki araçların sürati kesilir ise telefonla konuşanın da yarattığı risk oldukça azalır hem yoldakine hem yayaya.Tabi onlarıda boş bırakmamak lazım.

Motosikleti
    honda wave 110i
    Diyelim ki trafikte bir sürücü sizi kasıtlı ya da kasıtsız sıkıştırdı, bir kaza atlattınız.
    Ne yapabiliriz peki? 154 trafiğe şikayet mi? Hadi diyelim şikayet ettiniz. Sonuç ne olur bilen var mı?

Motosikleti
    Diyelim ki trafikte bir sürücü sizi kasıtlı ya da kasıtsız sıkıştırdı, bir kaza atlattınız.
    Ne yapabiliriz peki? 154 trafiğe şikayet mi? Hadi diyelim şikayet ettiniz. Sonuç ne olur bilen var mı?
    Kaza durumunu fotoğraflarsınız polisi ararsınız o geliyoruz der veya fotoğraflayın belirli bir adrese gönderin diyebilir.Plakayı verirsiniz ve o kişi hakkında işlem yaparlar varsa trafik kameralarına yoksa sizin sözlerinize dayalı olarak.Canlı olarak gördüğüm bir olayı anlatıyım önümüzde 2 genç şöför yarışıyorlardı makaslar falan köprü yoluna bağlanıcaz arkadaş polisi aradı köprüye girmeden önceki polis bekleme yerindeki polis orta şeride geçti ve 2sinide sağa aldı ceza yediklerine eminim.Polis muhtemelen mobeseden hızınızı gördük kural ihlali diyecek onlarda ses çıkaramazlar büyük ihtimalle.

Motosikleti
    honda wave 110i
    Anlatmak istediğim yaşanılan bir kaza değil. Bile bile sıkıştırdı sizi ya da önünüze kırdı ne bileyim. Siz bir kaldırıma çıktınız yahut hiç bir şey olmadı ama korktunuz yanınıza kaldı. Emniyet bu ihbarı dikkate alır mı?

Anlatmak istediğim yaşanılan bir kaza değil. Bile bile sıkıştırdı sizi ya da önünüze kırdı ne bileyim. Siz bir kaldırıma çıktınız yahut hiç bir şey olmadı ama korktunuz yanınıza kaldı. Emniyet bu ihbarı dikkate alır mı?
    Bu gibi durumlardan kurtulabilmek için, araç kamerası kullnanlar var.

Hatta yanılmıyorsam bazı ülkelerde kanunlaştırılmaya çalışılıyor.

Sahibinden comda aratıp bulabilirsin, 80 tl civarında gece görüşlü gizli kamera mantığında pratik kullanışlı cihazlar var.

Elinde görüntü kanıtı olabilir böylece.

Görüntüyü de herhangi bir şikayette dikkate alacaklardır diye düşünüyorum.

Motosikleti
    honda wave 110i
    Araç kamerası Rusya'da zorunlu diyebiliyorum. Kamera hmm.. Motorda hiç düşünmedim.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Radarın plakayı okuyamayacağı kadar hızlı gitmek de çözüm olabilir.
    ozcanaykul bunu beğendi.

Motosikleti
    honda wave 110i
    Hobaa

Motosikleti
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Radarın plakayı okuyamayacağı kadar hızlı gitmek de çözüm olabilir.
    Buda köprüdeki gişeyi 120 ile geçince okumuyor gibi şehir efsanesine benzedi :D

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Gündemde bildiğiniz gibi araç plakalarına çip taktırma konusu var. Benim görüşüm o çip yerine Rusya'da olduğu gibi araçlara kamera takılması.(ki bu kameraların kimisinde yapılan hızı gösterenlerde var bildiğim kadarı ile) Trafik kazalarını önlemede yada kim hatalı kim hatasız konusunda daha yararlı olacağı kanaatindeyim.

Motosikleti
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gündemde bildiğiniz gibi araç plakalarına çip taktırma konusu var. Benim görüşüm o çip yerine Rusya'da olduğu gibi araçlara kamera takılması.(ki bu kameraların kimisinde yapılan hızı gösterenlerde var bildiğim kadarı ile) Trafik kazalarını önlemede yada kim hatalı kim hatasız konusunda daha yararlı olacağı kanaatindeyim.
    En güzeli aslında dediğiniz gibi hani ogs,kgs,hgs bir dünya şey yarattılar.Tek bir cihaz çıkarsınlar kamera kaydı tutan gpsli,köprü geçişini sağlayan zamanında ogsleri 60 70 dolara sattılar herkes de aldı sonradan ucuzladı bankalar falan vasıtasıyla.Devlet ürettirse hertürlü 40 50 dolara çıkar o araç çalınma durumlarında,kazalarda birebir çözüm dur bu fikri ben bi taslak yapıp gönderiyim.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Bu tür bir uygulama kanaatimce Karayollarının,kolluk kuvvetlerinin vs. Bir çok giderinide düşürüp (ki buna ölümlü kazalarda ki adli olaylarda dahildir) devlet için daha büyük bir kazanç elde edilir. Hemde mahkemeler falan bilir kişiye falan gereksinim duymadan davaları daha hızlı ve kimseyi mağdur etmeden karara bağlayacaktır. Kısacası kamera sisteminin artıları gezici radardan daha fazladır.

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    madem ceza kesiyorlar o cezayı gününde vermeleri lazım. 1- 2 yıl sonra gelen ceza adaletsizdir ve caydırıcı değildir. bir de şoförleri düşünün aynı yolda sürekli gidiyor çevresinde kimse 70 le gitmiyor yani 70 le gitse daha tehlikeli olacak. aylar sonra ev bark sattıracak bir ceza gelemsi sizce reva mı ? kurallar insanların sıhhati ve konforu için vardır. insanlara zarar veren kanunlar uygulamalar tartışılmalıdır.

gezici radar koridor sistemi, eds gibi şeylere para harcanana kadar trafik eğitimi yaygınlaştırılabilir ve başında çoban olmadan da herkes düzgün afraç kullanabilir. tabi o zaman kimse para kazanamaz.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    e5 yine şenşakrak, koydular 70leri heryere, uyan bir kişi yok

KrioterS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 1000V Varadero 2011
    arkadaşlar emniyet kemeri kesinlikle takın. Bu gezici radar olsun normal polis aracı olsun hepsinde fotoğraf çeken mekanizmalar var. Emniyet kemeri takmamanın cezasıda 77 liraydı bildiğim kadarıyla. Hadi bunu geçtim ben ambulansta sağlıkçıyım 1 hafta önce gittiğim bi kaza ; tomruk yüklü kamyon 150 metre dereye uçmuş ama emniyet kemeri takılı ! Sadece sağ bacağında sıkışmadan dolayı hafif travma vardı. Bu gördüklerimden sadece biri. Ne kazalara gidiyoruz arkadaşlar. Bu kurallar bizlere ceza yağdırmak için değil, azda olsa uyarsak yararını ne polis ne jandarma nede başbakan görecek sizler göreceksiniz...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler