Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Racing ten Enduroya geçiş ve tavsiyeleriniz nelerdir

Motovento
    REKLAM ALANI
    GeNç61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hysoung GT 250 R
    öncelikle cümleten selam mt ailesi yaklasık 8 yıldır racing makina kullanıyorum 2005 2009 arası honda 954 rr ve 2 yıldırda haysoung Gt250 r kullanıyorum ve ve sureklı uzun yol seyahatlerınden dolayı artık racıng makınayı bırakıp endro bmw F650 Gs veya Kawasaki Kle 500 düsünüyorum ama bu ikisi arasında ciddi sıkıntıdayım hangisi daha kullanıslı ve yakıt sarfıyatı azdır lütfen boş mesaj deil ciddi kullanıcı arkadaslarımız yorum atsın ...
    Saygılarımla GeNç....
    BaNa TaKıL EvDeN aTıL )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Uzun süre gt250 Comet kullandım Enduro bakıyorum 2006 model f65gs var bakmaya gittim motor guzel birde tur atayım dedim. Motor beni çok şaşırttı. Titreşim ve vuruntu var. Gaza basınca selenin altındaki pistonu hıssediyorsunuz. Çok güçlü ama rahatsız bir motor. Comet ondan cok cok konforlu.

Bu tecrübeden sonra xt660 da iptal oldu. İki silindir bakmaya başladım.

Transalp ve kle 500 baktım. Transalp güçlü hantal ve masraflı ancak konforlu idi.

Kle 500 hem şehir içine hemde uzun yola hem bozuk yola geldiği gibi masrafsız bir motordu. Karar verdim 2004 Model kle 500 aldım Çok Çok memnun kaldım. Rahatsız selesi ve çok ruzgar alışını kafana takmazsan oldukca mantıklı bir motor. Herhangibir klasmanı yok herşeyden biraz olan funduro ( nedemek bılmıyorum )

Motosikleti
    Triumph Street Triple 675
    Sinan Er. O makinada sorun olabilir 2005 model 650 GS ile daha bugun tur attim ne bir titresim var. Nede pistonu hissediyorum. Bence dusunmene gerek yok. BMW

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    sayın genç
    bir yerede yazmıştım burayada yazayım bizim gibi arada kalanlara yardımcı olur
    şimdi bmw diyoruz tek silindir az yakar çok kaçar ama arıza durumunda takkk diye 2 misli fiyat ile karşılaşıyorsun.

transalp görünüşü gidişi güzel fakat ağır ve hantal olduğu gibi ben bu şartlar altında 6 7 ltre yaktıramam motora.5.5 e de düşen var fakat ne basabilirsin ne gidebilirsin.şimdi transalpçiler kızmasın yok saltanat kayığı falan filan diye neticede 2 teker hep rahat olsa ne olur.
    xtlerin görünüşünü sevmiyorum ne oldukları belli değil

kle içinde 18 sene civarı aynı kasa aynı motor ile üretilen bir motor ve aynı motoru kawasaki 3 tane motorda daha kullanıyor.Buyüzden kendini kanıtlamış motor.50.000 km civarı bitek marş rublesi ve marş kömürleri bir kaçta keçe değişiyor diye biliyorum.kullanna arkadaşlar daha ayrıntılı bilgi verebilir.

bütçemiz 10.000 tl civarı ise
    bmw nin 2000 model yüksek kmli ölüsünü bulabiliriz.
    transalpde ise aynı şekil yüksek km ve düşük modelini bulabilirz.
    kle 500 ün ise yeni kasa 2005 üstü az kmli bir çok alternatif bulabilirsin.kle hiç sürmedim denemedim çok rüzgar alıyor ve selesinden şikayetçi kullananlar sele için döşemecide her türlü çözersin rüzgar işi isede ben 100 kg yim bi sorun olacağını düşünmüyorum... bu yazdıklarımın daha çoğuda varda roman olur 5 aydır araştırmadayım en kısa öz budur.

GeNç61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hysoung GT 250 R
    hepinize ayrı ayrı tesekkur ederım ama bakalım asıl kullanıcılar neler dıyecek benım merakım bu ve harbı kullanıcıları bılgı verırse secımıde bız yapacaız inş cann sana gelince seni döverim ))
    sen 100 kg sın ben 70 arada ucurum var neyani bende mi 100 lük olayım :D:D:

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı GeNç61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepinize ayrı ayrı tesekkur ederım ama bakalım asıl kullanıcılar neler dıyecek benım merakım bu ve harbı kullanıcıları bılgı verırse secımıde bız yapacaız inş cann sana gelince seni döverim ))
    sen 100 kg sın ben 70 arada ucurum var neyani bende mi 100 lük olayım :D:D:
    sende bi 30 luk kız bul :D tamam konuyu salça olmayacam

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    o bütçeyle CRF 250 çiçek olur çiçek...
    barodi bunu beğendi.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    adamlara sor istersen. reklam olmasın ama.
    https://www.facebook.com/groups/kle500/

Hort.. Uzun dakikalar süren aramalarım sonucu sadece bu konuya ulaşabildim arkadaşlar.

Hafiften yaşlandım, mt 7 mi satıp yol endurosuna geçiş yapayım diyorum. Aklımda aprilia caponord var.

Tahmin yürütebildiğim artıları;

Rüzgar yemekten kurtulurum.
    Yayıla yayıla rahat rahat sürerim.
    Eşimin rahatsızlık şikayetlerinden kurtulurum.
    Uzun yol korkutmaz. Boyun ağrıları dert olmaz.
    3 lü çanta setiyle ne istersem taşırım.
    Apaçilik yapamam kaza riskimi düşürürüm.

Eksileri;

Aralardan kaçma işi zorlaşır.
    Alıştığım ivmelenme hazzını kaybederim.
    Daha çok yakar.
    Ani bi durumda taşıyamam yan yatırırım.
    Virajda çok yatamam.
    Tek tekere veda ederim.

Yanlış doğru aklıma gelenler..

Tavsiyelerinizi beklerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)