Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Her Sınavda Hırsız-Suçlu Gibi Aranmaktan Bıktım

Motovento
    REKLAM ALANI
    mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Her sınavda HIRSIZ-SUÇLU gibi kapıda aranmaktan bıktım
    EY POLİS ABİ
    Senin polisliğin bumu ha sınava giren öğrenciyi aramakmı ha ara görevin buysa yapta suçluymuşum gibi davranmana gerek yok

MESELA İKİ AYRI POLİSİN TEPKİSİNİ SÖYLEYEYİM

1-
    04-05-2013 AÖF SINAVI VE KAPIDAKİ POLİS
    Şöyle bir baştan savma üstümü aradıktan sonra
    ''Telefon yok demi abicim''
    ''Evet abi,yok''
    '' Tamam ama bak varsa içerde sana sıkıntı yaparlar çalarsa tamam mı ,hadi başarılar''

Ağzına sağlık abi sırf senin için varsa bile abi var der çıkarırım

2-
    05-05-2013 AÖF SINAVI VE KAPIDAKİ POLİS
    Önce bir polis kontrol eder didik her yerimi ve elimdeki el çantasının içini (bu arada telefon olanları okulun içinde bulunan kantine gönderip emanet verdiriyorlar ve dönüşte tekrar kontrol ediyorlar bırakmışlarmı die) ve telefon bulamaz bende
    ''Memur bey kantin nerde su alacağımda''
    ''şurda''
    ''Tamam''
    Kantine gittim su aldım sınıfıma gidicem başka bir polis memuru önümü kesti
    ''Kantine telefonu bıraktınmı??''
    ''Bende telefon yoktu zaten biraz önce abi kontrol etti''
    ''Olsun ben yine kontrol edicem''
    ''Ne gerek varki sınıfıma yetişmeliyim''
    ''Uzatma ver çantayı''
    ''Al abi''
    Beni ve çantayı didik didik aradı ama nasıl arıyor görseniz sanki asayiş baskınında yakalandım üzerimde uyuşturucu arıyor ya da bir ev soydum üstümde bişi varmı die bakıyor o derece tabi bişi bulamayınca tamam dedi ne diyecek ki başka telefon bulsa alıp nezaretaneyemi götürecek sanki ama bulsa o o anda yılın polisi o derece şevkli

ŞİMDİ 2.POLİS ABİ SEN KENDİNİ Bİ ATRAKSİYONA SOKTUN YA BENİ ARAMAK İÇİN O SIRADA DIŞARDA BELKİ BİR EV SOYULDU BELKİ BİR ARAÇ ÇALINDI AMA SEN SINAVA GİREN ÖĞRENCİLERE GÜÇ YETİR ÇOK TEŞEKKÜRLER...

Abi koyun kapıya bi bayan bir erkek öğretmen kontrol etsin neyiz biz suçlumu neden polis kontrol ediyor belinde silah ve kelepçeyle sen polisini olması gerektiği yere koy olması gerektiği kondisyonda yetiştir bizi öğretmenler arar yada normal iki görevli polisler suçluları yakalasın öğrenciler sadece zaman kaybı

Şimdi kopya çekilmemesi için bu önlemler var denecek tamam ben önleme bişi demiyorum ama
    1-Bu sadece bir aöf sınavı ben örgün öğretimde cebimde telefonum ve notumla sınava giriyordum geyet doğal e ikiside üniversite sınavı
    2-İlla polis olmasına gerek yok normal bir görevlide olabilir bence
    3-Gerçekten polisin yapması gereken çok daha önemli şeyler var bu memlekette

(Bütün polislerimiz üstüne alınmasın bu sadece 2.tip polislere hitaben yazılmış bir yazıdır)
    darpgen bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkan1987 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR650R
    burası Türkiye,asıl sebep insanlardaki güvensizlik
    Asfaltı öpmeyen motorcu,motorcu değildir...

Onlara göre şeytan icadı, bize göre fizik kanunları..

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öğretmenlerin, sağlıkçıların dövüldüğü bir ülkede bu tür işlere polislerin bakması normal.
    enzo1903 bunu beğendi.
    112ciyiz

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı serkan1987 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burası Türkiye,asıl sebep insanlardaki güvensizlik
    zaman kötü kolla ....

Motosikleti
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öğretmenlerin, sağlıkçıların dövüldüğü bir ülkede bu tür işlere polislerin bakması normal.
    İnsanların birbirini bu kadar kolay darp etmeside bir güvenlik açığı die düşünüyorum

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    İnsanlarımız çok dürüst değil....
    Çok değişik yollardan kopya olayına yatkın şimdiki telefonlar...
    Bizim hayalimizde bile olmayacak kadar profesyonel şekilde ....

Biraz abartı var ama ne yazıkki caanım memleketimin durumu bu....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlarımız çok dürüst değil....
    Çok değişik yollardan kopya olayına yatkın şimdiki telefonlar...
    Bizim hayalimizde bile olmayacak kadar profesyonel şekilde ....

Biraz abartı var ama ne yazıkki caanım memleketimin durumu bu....
    Bakın ben zaten aranmasın demiyorum aransın heleki öss veya kps gibi büyük sınavlarda önemli ama bu bir üniversite sınavı o zaman örgün öğretimdede her okulun kapısa polis dikilsin düz mantık yani oda üniversite buda üniversite iki sınavda ders sınavı hadi aransın yinede tamam ama gerçekten 2.anlatımdaki polisin araması o kadar sinir bozucu birşeyki anlatamam size 1. cisine can kurban can

cakturkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150
    Aynen ben de çok rahatsızım bu durumdan ama rahatsızlığım kolluğa değil. En son dil sınavında bildiğin rezalet yaşadık.Telefonu bırakacak düzgün yer yok cüzdanı götüremedik.Bir de başka şehirde sınava girince tam eziyet oluyor.
    Sınıfta kameralar falan. Millet kopyayı çekiyor cezasını biz çekiyoruz.

Polisin tavrına gelince yapacak bir şey yok.Herkesin kendi inisiyatifi.İlk polis arkadaşımız görevi suistimal edecek düzeyde rahat arama yaptıysa ve içeride adaylardan birinde telefon veya sınav yönetmeliğinde yasak olan bir eşya çıkarsa hakkında tutanak tutulur, uğraşır durur.Bir dahada sınavlarda görev alamaz. (Her sınav oturumunda keş para alıyorlar.)
    İkinci arkadaş doğru olanı yapmış her ihtimali gözönünde bulundurmak lazım.Değil adayların öğretmenlerin bile üstü aranıyor. Sınav güvenliği had safhada ama adamlar ÖSYM merkezinden satıyorlardı soruları zaten.Sınavlarda kopya çekenler bu kadar masraf yapmaya değmecek kadar az düzeydeydi.

Polisi bu tür işlerde kullanmanın ne kadar saçma ve yanlış olduğuna son derece katılıyorum. Avrupa'nın en büyük polis gücüne sahibiz ama polisimizi etkin kullanamıyoruz. Asgari ücrete yaptırılacak işleri en az 2.600 maaşlı memurlarımıza yaptırıyoruz. Bakanlık bu konuyu sözleşmeli bekçilerle çözüm bulmak için çalışmalar yapıyor ama ne zaman faaliyete geçecek?
    enzo1903 bunu beğendi.
    “Deneyen başaramayabilir lakin denemeyen zaten kaybetmiştir.”

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Polis devleti olmussunuz çoktan haberiniz yok.
    Geçmis olsun.
    Bir Atatürk daha gelirse sizi kurtarir.
    Ama gelir mi bilmem.
    darpgen, Acil112 ve s.e.c bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

soyuldu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    üniversite dedigin odtü gibi olur. diger üniversitelerde 2 adımda bir polis varken,(ögrenciler de gıklarını cıkarmıyorlar bu duruma) odtüye yaklaşamıyorlar bile.
    fuck martha stewart !

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Arkadaşımız güzel bir konuya değinmiş, aslında olay tamamen psikolojik. Yani şöyle anlatayım; bizim polisimiz nedense kendini diğer insanlardan üstün gördüğü için diyalog haline girdiğinizde direkt olarak kendisini senden üstün zannettiğini hissettiriyor. Sanki karşısında çocuk varmış gibi ezici tavırlar falan. Bunun temeli aslında eskiye dayanır, bizim kültürümüzle alakalı. Örneğin kültür seviyesi düşük olan bir topluluğa polis geldiğinde hemen saygınlık görür, değer verilir. Ama aynı yere bir profesör gitse aynı saygınlığı göremez. Halbuki biri profesör diğeri ise belkide sadece lise mezunu polis. İşte eskiden beri böyle süregeldiği için polisimiz malesef kendini olduğundan yüksekte görmekte. Tabiki bunun yanında devletin adamı olmanın getirdiği arka durumuda söz konusu. Ben 28 yaşındayım ama bazen yeni göreve başlamış dünkü çocuk polisler bile çocukla konuşur gibi konuşup kafasını bozabiliyorlar insanın, buna sinir olmamak mümkün değil
    kaba kuvvete, gösterişe, magandalığa değilde okumaya, kültüre, kaliteye, asalete önem vermeyi öğrenemediğimiz sürece bu böyle gitmeye mahkümdur
    cakturkc ve mali_181 bunu beğendiler.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Sorularin =insanlarin emeklerinin satildigi, calindigi bir sinavda kopya cekilmis cok mu
    Osym kadar boktan calisan bir kurum yok, her sinavda mutlaka bir sıkıntı cikiyor.
    Ya sinav iptal oluyor ya Da bir cok soru...
    Kapidaki polislere gelince, diyecek soz bulamiyorum.
    Saci acik bayan arkadaslarin kupelerine kadar cikarttiriyorlar,
    basi kapali hanimlari kontrol etmiyorlar
    Nasil bir kontrol ise.....

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorularin =insanlarin emeklerinin satildigi, calindigi bir sinavda kopya cekilmis cok mu
    Osym kadar boktan calisan bir kurum yok, her sinavda mutlaka bir sıkıntı cikiyor.
    Ya sinav iptal oluyor ya Da bir cok soru...
    Kapidaki polislere gelince, diyecek soz bulamiyorum.
    Saci acik bayan arkadaslarin kupelerine kadar cikarttiriyorlar,
    basi kapali hanimlari kontrol etmiyorlar

Nasil bir kontrol ise.....
    Buraya kesinlikle katılıyorum daha önce en az 4,5 Kez şahit oldum Ehliyet sınavlarına Gittiğimde ve ÖSS ye Gittiğimde
    Hatta Bizzat Kurs arkadaşım(merabam yok ) Neredeyse Kara çarşafla gelmişti Full Kahferengi takım sadece surat açık Direk geçti çantasına ve Üstüne bakılmadı
    Beni ararkende sanki üzerimde bit arıyorlar ayakkabının yanından elini soktu adam Üzerimde ne olmasını bekliyorsa artık
    Sado

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Bu sınavdaki telefon cüzdan araba anahtarı meselesine bir çare bulmalılar.

Şehirdışından gelen var. Telefonu 1 motor parası değerinde olan var.

Şehrin uzak noktasından gelen bayanlar var ,varoğlu var .

Sınıfta gözetmenlerle öğrenciler arasında çözülmeli bu sorun. ne bileyim

herkese bir kutu kutunun içine bütün kişisel ihtiyaçlar.

Bütün kutular da sınıfın içinde boydan boya herkesin görebileceği

hırsızlık durumuna mahal verelmeyeceği şekilde falan filan.

Ama acil bir çözüm bulunmalı..
    mali_181 bunu beğendi.
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

waeder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Sportcity 250ie vardı satıldı :( (2009)
    Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her sınavda HIRSIZ-SUÇLU gibi kapıda aranmaktan bıktım
    EY POLİS ABİ
    Senin polisliğin bumu ha sınava giren öğrenciyi aramakmı ha ara görevin buysa yapta suçluymuşum gibi davranmana gerek yok

MESELA İKİ AYRI POLİSİN TEPKİSİNİ SÖYLEYEYİM

1-
    04-05-2013 AÖF SINAVI VE KAPIDAKİ POLİS
    Şöyle bir baştan savma üstümü aradıktan sonra
    ''Telefon yok demi abicim''
    ''Evet abi,yok''
    '' Tamam ama bak varsa içerde sana sıkıntı yaparlar çalarsa tamam mı ,hadi başarılar''

Ağzına sağlık abi sırf senin için varsa bile abi var der çıkarırım

2-
    05-05-2013 AÖF SINAVI VE KAPIDAKİ POLİS
    Önce bir polis kontrol eder didik her yerimi ve elimdeki el çantasının içini (bu arada telefon olanları okulun içinde bulunan kantine gönderip emanet verdiriyorlar ve dönüşte tekrar kontrol ediyorlar bırakmışlarmı die) ve telefon bulamaz bende
    ''Memur bey kantin nerde su alacağımda''
    ''şurda''
    ''Tamam''
    Kantine gittim su aldım sınıfıma gidicem başka bir polis memuru önümü kesti
    ''Kantine telefonu bıraktınmı??''
    ''Bende telefon yoktu zaten biraz önce abi kontrol etti''
    ''Olsun ben yine kontrol edicem''
    ''Ne gerek varki sınıfıma yetişmeliyim''
    ''Uzatma ver çantayı''
    ''Al abi''
    Beni ve çantayı didik didik aradı ama nasıl arıyor görseniz sanki asayiş baskınında yakalandım üzerimde uyuşturucu arıyor ya da bir ev soydum üstümde bişi varmı die bakıyor o derece tabi bişi bulamayınca tamam dedi ne diyecek ki başka telefon bulsa alıp nezaretaneyemi götürecek sanki ama bulsa o o anda yılın polisi o derece şevkli

ŞİMDİ 2.POLİS ABİ SEN KENDİNİ Bİ ATRAKSİYONA SOKTUN YA BENİ ARAMAK İÇİN O SIRADA DIŞARDA BELKİ BİR EV SOYULDU BELKİ BİR ARAÇ ÇALINDI AMA SEN SINAVA GİREN ÖĞRENCİLERE GÜÇ YETİR ÇOK TEŞEKKÜRLER...

Abi koyun kapıya bi bayan bir erkek öğretmen kontrol etsin neyiz biz suçlumu neden polis kontrol ediyor belinde silah ve kelepçeyle sen polisini olması gerektiği yere koy olması gerektiği kondisyonda yetiştir bizi öğretmenler arar yada normal iki görevli polisler suçluları yakalasın öğrenciler sadece zaman kaybı

Şimdi kopya çekilmemesi için bu önlemler var denecek tamam ben önleme bişi demiyorum ama
    1-Bu sadece bir aöf sınavı ben örgün öğretimde cebimde telefonum ve notumla sınava giriyordum geyet doğal e ikiside üniversite sınavı
    2-İlla polis olmasına gerek yok normal bir görevlide olabilir bence
    3-Gerçekten polisin yapması gereken çok daha önemli şeyler var bu memlekette

(Bütün polislerimiz üstüne alınmasın bu sadece 2.tip polislere hitaben yazılmış bir yazıdır)
    Bende sınava girerken aynı 1. polis gibi bir abimiz denk geldi insanın psikolojini bile etkiliyor gerçekten rahat giriyorsun sınava. Ama 2. polis tarzında biri geldimi onunla cebelleşince ister istemez moralin bozuluyor. Biraz daha anlayışlı olmaları lazım.
    2008 - 2011 Mondial 125Mt , 2012 - 2013 Honda Dylan, 2013 - ...... Aprilia Sportcity 250ie
    Motosiklet özgürlüğümün tek yolu.

darpgen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    bende ekipmanlarla girmekte zorlanıyorum . her seferinde kapıdaki görevliler kararsız bi şekilde 'onları biz alalım' gibi şeyler oluyor .
    didik didik aranıyorum ben pek umursamıyorum işlerini yaptıklarını düşünüyorum . ama aklımda çantada kaskta yada ne aldılarsa benden onda kalıyo.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    dün bende girdim sınava didik didik aradılar,sınav esnasında da göz açtırmadılar.kural bu ve bizim bu kurallara uymamız lazım ama bunlar tamamen göstermelik çünkü o çıkan soruların(aöf o kadar önemli değil de öss ve kpss daha önemli)hepsi daha önceden ya sızdırılıyor ya da satılıyor(cemaat kendi adına alıyor onu herkes biliyor zaten)...
    bizim burda gülen cemaatinin toplantıları oluyor arada...gelenler hep öğretmen veya devlet memuru(çoğunu tanıyorum arabalarında ve evlerinin kapısının önünde zaman gazetesi eksik olmuyor)ve hepsinin altında lüks arabalar...bu dünyada işleri iş ama öbür tarafta ateş dansı nasıl oluyor görecekler...millet gece sabahlara kadar ders çalışıyor(kendimden bahsediyorum)sonra elin oğlu öss de benim zamanımda 200 puandı baraj o puanı zor alıyor ama ne hikmetse polislik sınavında full yapıyor(polislik sınavıyla öss içeriği %85 aynı hatta polislik daha zor çünkü onda anayasa dersi de var)...çok ağır küfredeceğim ama admin çok ceza veriyor ben içimden bayağı ettim yine...
    mali_181 bunu beğendi.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    konuşursam çok ağır küfür ederim bu konuyla ilgili o yüzden susuyorum yazmıyorum bişey bu konu hakkında...
    ama sıkıntını anlıyorum arkadaşım ve sonuna kadar da haklısın...
    mali_181 bunu beğendi.
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bu konuda bütün öğrenciler haklı. Yapılan muamele yanlış.

Yapılma gerekçesi de çok geçerli.

Haksızlığın önüne geçilmeye çalışılıyor.

Birçok kişi tanıyorum hileli sınavlarla diploma alan.

Ehliyet sınavlarında çok populerdi. O kişiler ehliyet alıp trafiğe çıktılar. Suç trafik canavarına atıldı hep oysaki Asıl katil bu kişilerdi.

Sonraları dışardan lise bitirme sınavları başladı. İki kelimeyi bir araya getiremeyenler devlet memuru oldu Kadrolar dolduruldu Geriden gelen mezunlar açıkta işsiz kaldı.

Son birkaç yıl universite sınavında yaşananları hepimiz biliyoruz. Sınavı haksız yere kazanan kişiliksizler ileride ne olarak karşımıza çıkacak ? Hayata hırsızlıkla başladıklarına göre ... Alışmış kudurmuşdan beterdir.

Kısacası polis araması doğru bir uygulama, uygulanan kişiler yanlış.

Motosikleti
    Bi çok arkadaşım yorumuna katılıyorum birçok insanda şikayetçi ama bizim ülkemizde şikayete yer yok !!!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)