Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

cbf 150 hakkında objektif bilgilere ihtiyaç var

Motovento
    REKLAM ALANI
    mahomeral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar lütfen cbf 150 hakkında tecrübeyle sabit bilgisi olmayanlar spekülasyon yapmasınlar. doğru dürüst bilgiler edinemiyoruz sayenizde.
    objektif olmaya çalışalım ki doğru bilgi paylaşımı sağlanabilsin.
    motorun tipi kötü demek göreceli bir yorum.fakat şu arızayı veriyor, fiyatı muadillerinden çok daha fazla gibi bilgiler objektif.
    Motor yağ mı yakıyor yoksa yağ mı eksiltiyor anlamadım sayenizde.
    baris5995 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    CBF150 için bugüne kadar yazılanlar destan olur. Aşağıya çıkardığım başlıkları okumanı tavsiye ederim. İlla ki yorum istiyorsan para verip alacağım bir motor değildir. İlla ki Çinli alacaksam orijinal Çinli alırım.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...me-sorunu.html

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ses-nedir.html

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ses-nedir.html
    baris5995, mahomeral, Mengu16 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    -yag yakma olayı biraz dogru, biraz şehir efsanesi.
    periyodik bakımlar 4000 bin km de bir olan motosiklet sıkıştırmayla yag eksiltiyor
    fakat 1500 km de bir değiştiyorsan yagını eksiltmiyor.
    yag yakan motosikletin egzost dumanı mavi cıkar. motosikletin blogu cok ısındıgından. ince yagı sevmiyor bu cbf
    15-40 yazın da 20-50 yag konunca koydugun yagı geri alırsın.
    -emsallerine göre fazlaları konforu cok iyi, dengeli kullanımı kolay, piyasası en iyi motosiklet.
    parcası ucuz. yakıt olarakda ybrye göre biraz fazla yakıyor,
    uzun yola gittiğinde digerlerinden daha konforludur. lastikleri de değiştirdin mi dag bayır gezebilecegin sorun cıkarmayan bi motosiklet oluyor.
    hızı ybrye göre daha hızlı tvsye göre daha yavaştır.
    fiyatı da şuan emsallerine göre en pahalısı,
    baris5995 ve mahomeral bunu beğendiler.
    # motosikletle.blogspot

cgrdgryl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence kullanıcıların motosikletine bak cbf 150 olmayanların kullanmamış olanların yorumlarını dikkate alma en objektif yorumları o şekilde eleyebilirsin .Zira kullanmayanın atıp tutmasından bende hiç hoşlanmıyorum.
    baris5995 ve mahomeral bunu beğendiler.

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    devamlı fiyatı arttığından 2.el i yüksek giden bi motor. 2.el piysası çok canlı.
    heybetli bir motor.
    yağ yakma olayı abartılıyor. nasıl apache titriyor. ybr sabahları 5 dakika ısınmadan yola çıkıyorsa tekliyor gibi
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

En az abartsısız bu forumda bile 200 tane konu vardır cbf ile

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Arkadaşım madem kafan karışık sana kısaca özet geçeyim.Ben 2 sene cbf150 kullandım.Bi kere bile yağ eksiltme nedir görmedim.Ancak bu motor biraz ucuz üretim olduğu için tabiki yıpranma olayı var.bi 3-5 sene sonra piston sekman eskimeye başlıyo.Ucuz etin yahnisi misali.Yani 5 yıl kullanımda yağ eksiltme problemleriyle karşılaşmak mümkün.Ancak motor komple yenilersen 500 Tl gibi bi masraf açıyo.Yani bi çinliyi 5 sene kullanmaya kalksan , motorun komple dağılıp sana en az bi motor parası 2-3 bin tl masraf açması muhtemelken cbf150'nin 5 senede rektefe istemesi göze batıyo.Hem öyle yağ eksiltmesi aniden olmuyo.Yavaş yavaş sinyal vererek oluyo.Öyle birden yağı tüketip motor kitlemesi durumu söz konusu değil.Eğer sıfır alırsan en az 3-4 sene arkana bakmadan kullanırsın.Yağ eksiltmesi artarsa motoru 500 TL'ye komple yenileyip bi 3-4 sene daha binersin.Bu arada sana vereceği konfor ve keyifi başka hiçbir motorun vermesi mümkün değil.Dünyanın en konforlu ve keyifli motorlarından biridir.Tip olayına gelirsek ben ilk defa cbf150 alacakken bayide resmini görmüştüm.Bayi ille cbf150 al diye ısrar etmişti.Çok tutulan bi motor demişti.Ben resimden tipini hiç beğenmemiştim.Ama aldıktan sonra acayip yakışıklı gelmeye başlamıştı.
    mahomeral bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Fiyatı 5,200 tl cik oluyor Wallaha araba alırım o paraya bazıları şimdi diyecek git ozaman araba al diye ama işte öyle

güzel yorumun için çok teşekkür ederim tecrübeli motorcu

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Alıntı NoMotorNoCry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım madem kafan karışık sana kısaca özet geçeyim.Ben 2 sene cbf150 kullandım.Bi kere bile yağ eksiltme nedir görmedim.Ancak bu motor biraz ucuz üretim olduğu için tabiki yıpranma olayı var.bi 3-5 sene sonra piston sekman eskimeye başlıyo.Ucuz etin yahnisi misali.Yani 5 yıl kullanımda yağ eksiltme problemleriyle karşılaşmak mümkün.Ancak motor komple yenilersen 500 Tl gibi bi masraf açıyo.Yani bi çinliyi 5 sene kullanmaya kalksan , motorun komple dağılıp sana en az bi motor parası 2-3 bin tl masraf açması muhtemelken cbf150'nin 5 senede rektefe istemesi göze batıyo.Hem öyle yağ eksiltmesi aniden olmuyo.Yavaş yavaş sinyal vererek oluyo.Öyle birden yağı tüketip motor kitlemesi durumu söz konusu değil.Eğer sıfır alırsan en az 3-4 sene arkana bakmadan kullanırsın.Yağ eksiltmesi artarsa motoru 500 TL'ye komple yenileyip bi 3-4 sene daha binersin.Bu arada sana vereceği konfor ve keyifi başka hiçbir motorun vermesi mümkün değil.Dünyanın en konforlu ve keyifli motorlarından biridir.Tip olayına gelirsek ben ilk defa cbf150 alacakken bayide resmini görmüştüm.Bayi ille cbf150 al diye ısrar etmişti.Çok tutulan bi motor demişti.Ben resimden tipini hiç beğenmemiştim.Ama aldıktan sonra acayip yakışıklı gelmeye başlamıştı.
    GÜZEL YORUMUN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM

Arda_Karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    1.5 sene CBF 150 kullandım 8000 kilometre yol yaptım. Bir kere çok devirli kullanmam nedeniyle yağ eksiltme sorunu yaşadım. Bir daha da o kadar devirli kullanmadım o da bir daha yağ eksiltmedi.
    mahomeral ve Tsubasa bunu beğendiler.
    Bilge değil sadece ahmaklar her şeyi bilir.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Motorda titreşim yok beyler. İtirazı olan? hıı duyamadım ? demekki bu objektif bir görüş
    mahomeral bunu beğendi.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Arkadaşım bende şu an 2008 model 4150 km. de cbf 150 ikinci motor olarak var. Günlük işlerimi onunla hallediyorum. Ayrıca şehirler arası ve planlı geziler için büyük makinayı kullanıyorum. Binmediğim marka ve model kalmadı. Ben bu makınayı almadan önce siteden bilgi açısında konuları inceledim. Yağ yakması konusunda şikayetleri okudum. En azından satarken ismi paradır düşüncesi ile aldım. Kendim eski SS ci olduğum için bu makinayı da gazını sonuna kadar açarak kullandığım çok oluyor. Şimdiye kadar her 1000 km. olmak üzere dört kez yağ değiştirdim. Yağda özen gösterdiğim taraf daima tam sentetik olanıdır. Çünkü yağ her cins makinanın hayat siğortasıdır. Acaba nekadar eksiltecek düşüncesi ile boş yağ kaplarını depomda tuttum ve çıkan yağı ölçtüm. Milimetrik eksilme yok. Unutmayın ki amacına ve kapasitesine uygun kullanıldığında verim vermeyen makina yoktur. Al bir cbf keyfini sur. Ha pardon bu makinanın en kötü ve sürekli başını ağırtacak yanı ise "deposundaki benzin bitince kesinlikle stop edip daha gitmiyor"
    mahomeral bunu beğendi.
    " Aslanların terk ettiği diyarı çakallar istila eder"

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Osman abi; benzin bitince stop etmesi gerçekten ciddi bir problem.. Honda motorları dubaideki merkezinemi çağırsın ne yapsın Sürerek gidin ama
    osmanba bunu beğendi.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -yag yakma olayı biraz dogru, biraz şehir efsanesi.
    periyodik bakımlar 4000 bin km de bir olan motosiklet sıkıştırmayla yag eksiltiyor
    fakat 1500 km de bir değiştiyorsan yagını eksiltmiyor.
    yag yakan motosikletin egzost dumanı mavi cıkar. motosikletin blogu cok ısındıgından. ince yagı sevmiyor bu cbf
    15-40 yazın da 20-50 yag konunca koydugun yagı geri alırsın.
    -emsallerine göre fazlaları konforu cok iyi, dengeli kullanımı kolay, piyasası en iyi motosiklet.
    parcası ucuz. yakıt olarakda ybrye göre biraz fazla yakıyor,
    uzun yola gittiğinde digerlerinden daha konforludur. lastikleri de değiştirdin mi dag bayır gezebilecegin sorun cıkarmayan bi motosiklet oluyor.
    hızı ybrye göre daha hızlı tvsye göre daha yavaştır.
    fiyatı da şuan emsallerine göre en pahalısı,
    yağ daha zor eksiliyor doğru fakat oda başka yerden götürüyor. yağ kalın olunca yağlama düşüyor, çok basit olan pompa sistemi, külbütör seviyesine yağı daha zor basıyor. buda performans kaybı, cam mili aşınması, sibob ses ve ayarı bozulması gibi neticeler doğuruyor. haa birde kalın yağda vites kolay geçiyor haliyle birde o kandırıyor adamı.. kıscası aklın yağ kar gibi görünsede zararı uzun vadede daha büyük oluyor..

külliyen zarar.
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Hırsızların en çok tercih ettiği motor olması, ikinci elinin sıfırından pahalı olmasının yanı sıra her çin malı motor almak isteyene onu alma cbf150 al diyen cbf150 kullanıcıları vardır.

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bende şu an 2008 model 4150 km. de cbf 150 ikinci motor olarak var. Günlük işlerimi onunla hallediyorum. Ayrıca şehirler arası ve planlı geziler için büyük makinayı kullanıyorum. Binmediğim marka ve model kalmadı. Ben bu makınayı almadan önce siteden bilgi açısında konuları inceledim. Yağ yakması konusunda şikayetleri okudum. En azından satarken ismi paradır düşüncesi ile aldım. Kendim eski SS ci olduğum için bu makinayı da gazını sonuna kadar açarak kullandığım çok oluyor. Şimdiye kadar her 1000 km. olmak üzere dört kez yağ değiştirdim. Yağda özen gösterdiğim taraf daima tam sentetik olanıdır. Çünkü yağ her cins makinanın hayat siğortasıdır. Acaba nekadar eksiltecek düşüncesi ile boş yağ kaplarını depomda tuttum ve çıkan yağı ölçtüm. Milimetrik eksilme yok. Unutmayın ki amacına ve kapasitesine uygun kullanıldığında verim vermeyen makina yoktur. Al bir cbf keyfini sur. Ha pardon bu makinanın en kötü ve sürekli başını ağırtacak yanı ise "deposundaki benzin bitince kesinlikle stop edip daha gitmiyor"

İste mühendisler onu da düşünüp yedek olarak kullanılabilecek 2.7lt benzinin kaldığını hatırlatan yedek musluk koymuşlar
    Benim 2. cbfim, ilkini 17000 civarı kullandım, ikincisi 8000de. eksikleri var evet ama senin almamana sebep olabilecek tek şey parasıdır.
    Cbf alacak adamın yapacağı şeyler; (tamamen keyfe keder )
    mişlen lastik
    mercekli zenon
    koruma demirleri
    uzun cam
    çantayı da unutmamak gerek.
    uzun yolda gidecekseniz arka dişliyi küçültmek isteyebilirsiniz.
    mahomeral bunu beğendi.

kafamı karıştırdı bu tvs
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-tvs-2013-sifir-tvs-apache-rtr-150-120839236/detay

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    iiyi hoş ama o kadar para verilmez yazıktır parada kolay kazanılmıyor
    bu kawasaki bir başka dostummm

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    son olarak istanbul gibi büyük şehirin bayilerinde yedek parça sıkıntısı mevcut. Sattığım delikanlı kafadan duvara girdi... Ön takımı komple orjinal sipariş verdik. Bir hafta bekledikten sonra gelen parçalar yüzde 80 yanlış çıktı... Bu son olay kafamı çok karıştırdı

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler