Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Debriyajlı Motor kullanmak Nasıldır ? Video falan varsa atarmısınız ? Yardım edermsnz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Snappy X
    Arkadaşlarım bana 100 cc prince motor önerdi mondialin baktım manuel miş 5 vites ve ben debriyajlı motora bile bi kere binmedim nasıl yapıcağımı bilmiyorum kullanması zor mudur kolay mıdır hiç bilmiyorum ama kullananlar baya bi zevkli diyorlar ama ben bi kere uzaktan izledim baya karışık birşeye benziyor ilk defa motor alıcam bundan once 150 lık scooter kullanıyordum scootere benzemiyordur biraz zahmetli olucak benim için ama bilginiz varsa anlatırmısınız nasıl kullanıcaz falan videolar varsa atarmısınız iyice burda kavrayım vitesi aldıktan sonrada üstünde denemeler yaparım en kısa zamanda motor alıcam arkadaşlar bana mondialin 100cc princesini önerdi nasıl iyimidir ? bide benim beğendiğim yeni çıkanlar var 100cc mg superboy ? sizce hangisi

TEŞEKKÜRLER
    :bestmt: Hızlı Gidip Durmasını Bilirim Sen bakma Bana ben Rüzgar Gibiyim. :bestmt:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Triumph Street Triple 675
    Youtube a How to Ride A Motocycle yaz orda anlatiyolar
    baris5995 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Snappy X
    Alıntı PEHLİVAN94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Link atarmısın peki
    :bestmt: Hızlı Gidip Durmasını Bilirim Sen bakma Bana ben Rüzgar Gibiyim. :bestmt:

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    önce debriyajın mantığını anlaman gerek. Bunun için ya ihtisasını yapman yda bizzat kullanarak tecrübe etmen lazım. Videoyla falan olmaz. Debriyajı sert bırakırsan nasıl, yavaş bırakırsan nasıl tepki verir, yaşayıp öğrenmen gerek diye düşunüyorum. Fazla gözünde büyütme. Benim ilk motosikletim vitesli. Cok karmaşık gelmedi bana. İnsan hevesi olan konuyu en hızlı biçimde öğreniyo.
    baris5995 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Snappy X
    Alıntı PEHLİVAN94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Türkçe anlatımı yok mu peki ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:59 ----------

Alıntı numangokce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce debriyajın mantığını anlaman gerek. Bunun için ya ihtisasını yapman yda bizzat kullanarak tecrübe etmen lazım. Videoyla falan olmaz. Debriyajı sert bırakırsan nasıl, yavaş bırakırsan nasıl tepki verir, yaşayıp öğrenmen gerek diye düşunüyorum. Fazla gözünde büyütme. Benim ilk motosikletim vitesli. Cok karmaşık gelmedi bana. İnsan hevesi olan konuyu en hızlı biçimde öğreniyo.

Ya kullanan herkes memnun zaten viteslide ama vites yerleri falan onları diyorum N1-2-3-4-5 diye mi 1-n-2-3-4-5 diye mi kalkarken nasıl bırakıcaksın dejriyajı falan yani bide hızlı giderken onları merak ediyorum ona göre pratik olsun bende bindiğimde şu şöyle gibilerinde

nash_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 V-Strom
    baris5995 arkadaşım vites yerleri 1-N-2-3-4-5 şeklindedir genelde. Motoru ilk hareket ettirdiğinde debriyajı nasıl bırakacağını, bir de hızlı giderken merak ettiğin şeyi (anlayamadım ya onu?) biz sana burda ne kadar yazarsak yazalım pratik yapmadığın sürece anlayamazsın. Teorik bilgi ve uygulama çok farklıdır.
    baris5995 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Snappy X
    Alıntı nash_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baris5995 arkadaşım vites yerleri 1-N-2-3-4-5 şeklindedir genelde. Motoru ilk hareket ettirdiğinde debriyajı nasıl bırakacağını, bir de hızlı giderken merak ettiğin şeyi (anlayamadım ya onu?) biz sana burda ne kadar yazarsak yazalım pratik yapmadığın sürece anlayamazsın. Teorik bilgi ve uygulama çok farklıdır.

Nash_33 dostum seni anlıyorum yani motoru çalıştırırken boşta mı olması daha iyi yoksa vitestemi mesela kalkışlarda debriyajı sıktın vitesi 1 e attın debriyajı sert mı bırakçan yavaş yavaş bırakıp gazı mı veircen sonra hızlı giderken debriyajı sert veya yumuşak yavaş yavaş mı bırakman lazım ön kalkmaması için oları soruyorum yani mesela süratli giderken debriyajı sıktın vitesi 5 e attın debriyajı aniden bıraktın gazı verdin yavaş mı vericen ggazı hızlı mı vericen yada debriyajı hızlı mı bırakçan yumuşak mı bırakçan yavaş yavaş onu diyorum

agilty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    valla kardeşim hiç arabadamı kullanmadın. ben arabayıda motoruda kullanmayı kimseden öğrenmedim. motora bindim direk başladım gezmeye biraz yetenek biraz istek meselesi. ama burdan öğretilmez bizzat birinin göstermesi lazım yada senin deneyip öğrenmen lazım
    baris5995 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Snappy X
    Alıntı agilty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla kardeşim hiç arabadamı kullanmadın. ben arabayıda motoruda kullanmayı kimseden öğrenmedim. motora bindim direk başladım gezmeye biraz yetenek biraz istek meselesi. ama burdan öğretilmez bizzat birinin göstermesi lazım yada senin deneyip öğrenmen lazım
    Hıı pekala anladım yani yine bana iş düştü tek başıma öğrencem yakın arkadaşlarım var kullanan vitesli ama bana biraz karışık geldi isteğim çok var viteslilere karşı ama işte karışık geliyor bana

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    Alıntı baris5995 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hıı pekala anladım yani yine bana iş düştü tek başıma öğrencem yakın arkadaşlarım var kullanan vitesli ama bana biraz karışık geldi isteğim çok var viteslilere karşı ama işte karışık geliyor bana
    kalkışlarda yavas bıracaksın.genelde hep yavas bırakacaksın debriyajı
    baris5995 bunu beğendi.
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Motosikleti
    Mondial Snappy X
    Alıntı KeaSH-07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kalkışlarda yavas bıracaksın.genelde hep yavas bırakacaksın debriyajı
    SAĞOLASIN dostum sert bırakırsak nolur taklalara mı geliriz :D

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    SAĞOLASIN dostum sert bırakırsak nolur taklalara mı geliriz :D
    Küçük motorlarda genelde motor 20-30 santim ilerleyip stop eder, dalgınlığına gelirse motoru devirirsin olduğu yerde.
    baris5995 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Snappy X
    ama motoru boşta yani N yanıp sönerken çalıştırırsak daha iyi dimi bide debriyajı yavaş yavaş + gazıda yavaş yavaş verirsek sorun olmaz ?

+ bide ben cup düşünüyorum nasıl olur sizce ? princeden iyi midir kötümüdür

The Best - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09 2017 tracer9 2022
    http://www.youtube.com/watch?v=1_g7pobb_lk
    http://www.youtube.com/watch?v=sCyQJMNEegg
    baris5995 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Snappy X
    Alıntı The Best adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=1_g7pobb_lk
    http://www.youtube.com/watch?v=sCyQJMNEegg
    Eyvallah

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehliyeti alırken vitesli motor kullanmadın mı?
    baris5995 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Snappy X
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyeti alırken vitesli motor kullanmadın mı?

usta 100 cc lık motorun nesine ehliyet alayım ki daha ehliyete gerek yok

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah korusun başına bir şey gelirse veya polis durdurduğunda da bunlara ehliyete gerek yok derlerse sorun yok.
    Eğer gerekiyorsa; ışıkta beklerken arkandan vursalar bile suçlu sensin biliyorsundur heralde? Hiç suçun yokken bir kaza olacak, hastanede bilmem kaç gün yatacaksın, motosiklet perte çıkacak ve üstüne sana bir de ceza yazacaklar... O işe girilmez be kardeşim.
    baris5995 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Snappy X
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah korusun başına bir şey gelirse veya polis durdurduğunda da bunlara ehliyete gerek yok derlerse sorun yok.
    Eğer gerekiyorsa; ışıkta beklerken arkandan vursalar bile suçlu sensin biliyorsundur heralde? Hiç suçun yokken bir kaza olacak, hastanede bilmem kaç gün yatacaksın, motosiklet perte çıkacak ve üstüne sana bir de ceza yazacaklar... O işe girilmez be kardeşim.
    Haklısın aslında

macar_93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 x MZ etz 125 (92)
    usta 100 cc lık motorun nesine ehliyet alayım ki daha ehliyete gerek yok
    Almassan eğer polisin ve bu motora gönül vermiş motorcular gözünde apaçi olursun. Motorun değil 100 lük 50 lik bile olsa ehliyet şart.
    baris5995 ve Dachota bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)