Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda cbf 150

Motovento
    REKLAM ALANI
    EsesLifan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial mcx 150, Lifan tay100
    Cbf 150 almayı düşünüyorum ama yağ yakması kronik bi sorun haline gelmiş kime sorsam direk yağ yakmasını söylüyor. Bu büyük bi sorun olurmu sırf yağ yakımı yüzünden tvs apacheye gidiyor kafam titreşimi hiç önemli değil benim için titreşim haricindede cbf den kalite yönünden aşağı kalır bi yanı yok tvs nin titreşimi sorun etmem bunun dışında tvs de yağ yakma falan oluyormu yada başka bi kronik sorunu varmı
    Dört teker bedenini, iki teker ruhunu taşır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    yağ yakma sorunu kıme neye göre kimisinde yağ yakmıyor kuryelere sorarsan yağ yakıyor diyecekdır ayda 3 defa yağ değişimi yağması gereken bırısı bır defa değişim yapıyor halıyle yağ eksıltmıs olucaktır ben henuz 800km deyım yağ değişimı yapmadım bır haftaya kadar bakacağım yakıp yakmadığını ne kadar eksılttığinı falan göreceğiz honda cbf d baha ne ve kusur olarak onunuze surulecek 3 konu var 1. yağ mevzusu 2. soğuk motora ılk çalışmada gaza yuklenırsen stop etmesi 3. ayakmarşı yok başka bırsey çok onemlıdeğil ama hiç yormuyor insanı bundan emin ol
    Cadde34 Motosiklet Tutkunlari

Cadde34MT

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Sürekli tam gaz gidersen bütün motorlar yağ eksiltiyo.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    evet öyle bir sorun var.. ama motorunla ilgilenirsen ve yedek bi tane 1 litre yağ alır eksildikçe koyarsan bu bu kadar büyütülecek sorun olmaz.. ben aldım cbf yi. temmuzda aldım 7000 km yaptım tık demedi. tekirdağ ankara yaptık eşimle, toplam 120-130 gram yağ yakma haricinde hiçbir problem yaşamadım..ve açıkcası 7500-8000 devirden aşağı da inmedim... ankaraya gittim yağ koydum geldim yağ koydum..

evet yağ yakıyor ama başka bir sorun var mı ? yok..

olur da istanbula gelirsen bi bak çevrene, bu motor yağ yakmasına ragmen herkezde neden var diye bi sor kendine..
    birGarip..

Motosikleti
    devir saati varmıydı cbf de (Bu arada ayak marşı olmamasını unutmuştum buda büyük bi eksik bence akü bittiğini düşünsenize olduda bi arıza yaptı boşaldı akü yoldamı kalcaz vurduramıcaz edemicez motoru çok saçma)

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    al al tvs al. tvs iyidir. Barkın abinin (Altın elbiseli adam) bi videosundaki yorum geldi aklıma.. ''Bak ne güzel burda krom var dimi ? seneye yok..'' bende cbf almıyacaktım. kullanıcı arkadasları ısrarı ve önerileri üzerine aldım. iykide aldım. hafta sonu yolda kalırmıyım tereddütü olmadan günde 350-400 km yol yapıyoruz cok sukur
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    eskişehirde koca honda nın motosiklet bayisi servisi yok bu durumda büyük sorun benim için

Motosikleti
    KapÇık
    Tekirdağ Çorluda Honda Servisi universal. hem oto hem motosikletlere bakıyorlar öyledir muhtemelen.

Motosikleti
    sanmam burdaki honda bayisini (araba olanı) biliyorum hiç önünde motosiklet görmedim

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı EsesLifan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf 150 almayı düşünüyorum ama yağ yakması kronik bi sorun haline gelmiş kime sorsam direk yağ yakmasını söylüyor. Bu büyük bi sorun olurmu sırf yağ yakımı yüzünden tvs apacheye gidiyor kafam titreşimi hiç önemli değil benim için titreşim haricindede cbf den kalite yönünden aşağı kalır bi yanı yok tvs nin titreşimi sorun etmem bunun dışında tvs de yağ yakma falan oluyormu yada başka bi kronik sorunu varmı
    yağ yakma olayı şöyle kullanım kitapcıgındaki aralıklara göre yaparsan 50 binden sonra eksiltiyor
    fakat yagını 1500 de bir düzgün bir yag ile yenilersen 100 bin km binersin eksiltmeden
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    13' CBR 250 R
    Yağ yakma olayı tamamen kullanıcıya bağlı bence.
    Ben 2011'in 4 Ağustosunda sıfır aldım CBF 150'mi.
    Şu an 7700 km.de ve nazar değmesin gram yağ eksiltmedi.

Daha önce 2010 model CBF 150'yi 30000 km kullanan bir arkadaşım var, o da 2 sene kullandı.
    Hiç yağ yakma sorunu olmadı.
    Motorunuza bakmazsanız, tabiki yağ eksiltir.
    Bakarsanız çinliler bile canavar oluyor.
    Mesele ilgi meselesi.

Motosikleti
    KapÇık
    https://www.youtube.com/watch?v=C3u0-SlGkFA
    16.20sn de baslıyor

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı EsesLifan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum cbf i 1 yıldır kullanıyorum ve bi çokda kullananla konuştum alırken evet yağ yakanları var ama hepsi değil belli bi seri son 2 yılın sıfır cbf lerinde kuryeler hariç yakan duymadım benimkide gram eksiltmiyor servis onaylı zaten eğer bahsedilen gibi yakan bi yağ olunca servis garantiden hiç bir ücret talep etmeden motor sıfırlıyor ki cbf topiğini okursan bu işlemi yaptıran arkadaşlar var

kısacası 150cc bi motor kullandığının farkında olup sıkıştırmadan kullanırsan yağınada bin kmde bir bakıp 2bin km de bir yağını değiştirirsen (not honda 4 bin diyor ama motor ömrü uzun olsun diye servis 2 binde bi yağ değişimi öneriyor) hiç bi sıkıntı yaşamazsın böyle 70 bin km dir cbf e binen mahallede bi abimiz var ve daha motor sıfırlamadı var gerisini sen düşün

ve titreşim konusu evet tvs yi bende test ettim alırken araştırdım cidden kaliteli honda ile yarışacak bi motor kalite açısından ama titreşim 100 km lik bi uzun yolda bile insanın heryerini uyuşturuyor

onu geçtim bende tipi daha hoş filan diye tvs yi çok düşündüm alırken

ama honda daha çok tercih edilmesi beni etkiledi ve şöyle düşün

ben geçen sene şubatda cbf aldığım zaman tvs 3900 e herşey dahil alıyordum cbf ide 4300 e aldım sıfır

şimdi cbf i 4500-4750 arası satabilirim (4500 talep eden çok vermiyorum gerisini düşün )

apache ise 3900 sahibindendeki benim motor dengi bi apache ki pazarlık yapılacak daha

saygılarla (not: istanbulda 1000 kurye varsa 750 si cbf kullanıyor bu kadar firma insan salak değil bi bilindik var kulak asma kafana ne yatıyorsa onu al tvs veya cbf ama sırf bi söylenti için keyfini bozma

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    keşke konforun yanında birazda tip yapsalardı şu cbfye

Motosikleti
    KapÇık
    cumartesi günki 350 km dağ bayır çamur gezisinden ''Tipsiz'' Cbf 'lerimiz. 52 litre cantalarımız full ve artçılarla..

Garip, rahmi34 ve macar_93 bunu beğendiler.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı cd0345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (not: istanbulda 1000 kurye varsa 750 si cbf kullanıyor bu kadar firma insan salak değil bi bilindik var kulak asma kafana ne yatıyorsa onu al tvs veya cbf ama sırf bi söylenti için keyfini bozma
    istanbulda kuryelik yapan biri olarak 3 motoruda kullandım.
    mekanikten anlamadıgımı düşünelim.
    tvs ybr cbf
    cbf 150 ile yolda rahat ediyorsun
    bi güven veriyor insana,
    seveni var sevmeyeni de var.
    işi genelleyeyim
    istanbulda ne kadar motosiklet varsa yüzde 50si cbf 150 dir
    # motosikletle.blogspot

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Yıl olmuş 2013 hala cbf yağ yakıyormu diye başlık açan var. Önce yağ yakmayı ve yağ eksiltmenin arasındaki farkı öğrenin sonra başlık açın. Hatta açmayın cbf150 topiğini biraz okuyun 12356588432. kez bu soru soruldu cevaplandı hazıra bukadar alışmayın biraz okuyun. A2 ehliyetinde yok sanırım? Sınavda kesin çıkan sorudur.
    Yağ yakan motorun egzozundan ne renk duman çıkar?
    Cevap mavi
    eğer kullandığın cbfin egzozundan mavi duman çıkmıyorsa motor yağ yakmıyordur.
    Kullanımdan sonra yağ seviyesinde azalma varsa motor yağ EKSİLTMİŞTİR. buda sürtünmeden dolayı olur FİZİK KANUNU!
    Permatiq59 ve rahmi34 bunu beğendiler.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

macar_93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 x MZ etz 125 (92)
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet öyle bir sorun var.. ama motorunla ilgilenirsen ve yedek bi tane 1 litre yağ alır eksildikçe koyarsan bu bu kadar büyütülecek sorun olmaz.. ben aldım cbf yi. temmuzda aldım 7000 km yaptım tık demedi. tekirdağ ankara yaptık eşimle, toplam 120-130 gram yağ yakma haricinde hiçbir problem yaşamadım..ve açıkcası 7500-8000 devirden aşağı da inmedim... ankaraya gittim yağ koydum geldim yağ koydum..

evet yağ yakıyor ama başka bir sorun var mı ? yok..

olur da istanbula gelirsen bi bak çevrene, bu motor yağ yakmasına ragmen herkezde neden var diye bi sor kendine..
    120 de çok değilmi be Ramazan Aga ?
    Garip bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=C3u0-SlGkFA
    16.20sn de baslıyor
    senin verdiğin videoyuda izledim videodada dediği gibi sert kullanırsan yağ yakıyor evet 1000 kmde 1litre yağdan 400gr eksilttiğini bilirim dedi motor sahibi açık açık ve motorsiklet bu arkadaş arada basıcaksın tabikide deviri zorlucaksın buda tvsnin altın elbiseli adamdan anlatımı https://www.youtube.com/watch?v=24Y48YY36d8 titreşimini seveyim cbf ciler k.bakmasın haftaya tvs mi alıyorum çünkü cbf den çok çok iyi bence dandik çin malı değil tvs de honda kalitesinde bi ürün bence videoyu izlerseniz anlıcaksınız
    Mengu16 bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Akıl sır ermiyor bu cbf nin 2 el piyasasına bi koruma demiri bi tanede dandıik bir arka çanta aldı diye full dolu oluyor makinası fiyat desen sıfır alınır o paraya model yılına kmsine felan bakmadan

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)