Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

gopro ile önden çekim yaparken DİKKAT EDİN

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF-R6
    az önce 1 yıldır kullandığım gopro2 kameramla tura çıkmıştım. çoğu zaman taktığım yer gidona (devir/hız göstergesi ve ön görünüş) taktım.
    30-40km hızla giderken farkında olmadan ayağı ortadan kırılmış (orjinal gopro ayağı) ve gidon süspansiyonların oraya düşmüş. R6 bilenler bilir, küçücük kablo dolu boşluk orası.
    önüme bir araba çıktı sola kırayım dedim gidonu kilitli buldum. refleksle motoru sola yatırıp kurtardım neyse
    kısacası siz siz olun gopro veya ne kullanıyorsanız kamerayı öne takarken 2 kere düşünün.

bir yıldır orda kullanıyorum, 260hızda kırılmadı alet, 40km hızda kırıldı... %1 ihtimal belki ama oldu.
    omzunuza kaskınıza deponuza takacak bin yer var, bence gidona takmayın.
    kazasız belasız sürüşler dilerim.
    BORN 2 RIDE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    verilmiş sadakanız varmış. 40 değilde 200+ hızlarda olsaydı daha kötü sonuçlar olabilirdi. Geçmiş olsun.
    kamera almayı veya takmayı düşünenler için faydalı bir bilgi teşekkürler.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Benzer bir durum arabada başıma geldi. Elimden birşey düşürdüm ayaklarımın altına. Kenara çekip almadım inerken alırım dedim. O şey fren pedalını arkasına yuvarlanmış farketmedim. Frenler tutmayınca jetn duştu. Kazalık bir durum olmadı ama fren tutmadığında hissettiklerimi anlatamam.

Bana iyi bir ders oldu. Siz siz olun Araba kullanırken ayaklarınızın altında birşeyler yuvarlanmasına izin vermeyin.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

benim de go promun durduk yere yani kaska taka çıkara taka çıkara grab bag denile http://www.tripodfoto.com/pIMG.o.5440.1 en altta sağdaki parça çatladı ve kullanamıyorum teklide alamam 65 tl nereden o tek parçayı bulabilirim ki ?

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Geçmiş olsun. Geçen sene çok utandığım bi olaya benziyor. Eve gelmeden sokakın başında kardeşimi gördüm. Motoru durdurdum kaskı çıkardım ,bi süre konuştuk.
    Tamam abi birazdan geliyorum dedi. Kaskı takmadım deponun önüne doğru koydum çene kısmı gidona doğru.
    Motoru çalıştırıp 2m gittim sola dönücem ama nafile gidon dönmedi tabi sonrası malum iki seksen yerdeyim.
    Düştüğümemi yanayım yaz günü millet balkonda camda onların gördüğünemi yanayım. Çok utanmıştım. O olay ders oldu bana...

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    verilmiş sadakanız varmış. 40 değilde 200+ hızlarda olsaydı daha kötü sonuçlar olabilirdi. Geçmiş olsun.
    kamera almayı veya takmayı düşünenler için faydalı bir bilgi teşekkürler.
    200+ hızlarda gidon zaten dönmez
    bu kawasaki bir başka dostummm

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer bir durum arabada başıma geldi. Elimden birşey düşürdüm ayaklarımın altına. Kenara çekip almadım inerken alırım dedim. O şey fren pedalını arkasına yuvarlanmış farketmedim. Frenler tutmayınca jetn duştu. Kazalık bir durum olmadı ama fren tutmadığında hissettiklerimi anlatamam.

Bana iyi bir ders oldu. Siz siz olun Araba kullanırken ayaklarınızın altında birşeyler yuvarlanmasına izin vermeyin.
    sinan abi , son durak filmi gibi olmuş be.. geçmiş olsun

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tavsiyem sakin vucudunuza falan takmayyin, olasi bi kaza aninda guzel olmaz.
    Kaska takilabilir ama omuz falan sakat isler.
    Ters dusersiniz, altinizda kalir, deler adami valla.

Ben on cam ustune takmistim, kaza aninda motorla birlikte parcalandi bulamamislar bile.
    Kameranizi seviyorsaniz, motor ustunde degilde kaskta olursa kaza aninda daha avantajli olur.
    We are many...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler