Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangisini seçmeliyim sizce ?

Katılımcı sayısı
44. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Honda CB125e

2 4.55%
  • Tvs apache rtr 150

24 54.55%
  • yamaha ybr & esd

18 40.91%

Merhaba motordaşlarım. 3 model arasında çok sıkıntıya düşdüm

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle tekrardan merhaba.

ben uzun yıllardır bi 10 yıl kadardır motor kullanıyorum en küçügünden 600 cc ye kadar kullandım ama kendi şahsıma ait en fazla 250 cc oldu :(
    ben bunu maddi sıkıntı yüzünden sattım java ogarım vardı onuda trafikden men neyse fazla özele girdim
    öncelikle arkadaşlar ufak 125 150 cc bi motor alıcam uzun yolda yapıcam şehir içide kullanıcam
    mesela günde 250km yapa bilirim haftada bi.
    5milyar kadar bi bütçem var ve öğrenciyim.

Honda Cb125e & Yamaha Ybr yada esd & Tvs Apache Rtr 150

bu 3 markada çok takıldım. yani bana kısaca istediğim şeyi vere bilicek hangisi. motorların sorunlarını detaylıcam kendi forumlarında araştırdım gerek hondanın koltugu amatisörü devir saatinin olmaması randumanda vibrasyon oldugu ybr nin yada apachenin sorunlarını kısaca biliyorum sadece beni pişmna etmicek 110dan fazla gidicek bi motor arıyorum sizce hangisi fikrinize başvurmak istedim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Tabi ki apache rtr düşük yakıt her vites te gücü hissetmeniz ve şık görünüş

yakamoz7795 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05' Kawasaki Z750S
    TVS Apache İşini Görür
    Y@K@M02... 4 TEKER BEDENİ 2 TEKER RUHUNU TAŞIR... Faswind200R

YBRMANİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 1000RR(14)-YAMAHA YBR(12)
    Tabi ki ybr yedek parça,görünüş japon kalitesi..vs Ama son tercih hala senindir 2 sene ybr kullandım bi kere sıkıntı yaratmadı.Tvs titreşim sorunu var,Cb125e de mantıklı olabilir ama ybr candır

Saygılar
    Yamaha YBR-125 2008/Honda DYLAN 2008/Honda CBF-150 2011/Kawasaki ER-5 2005/Yamaha fazer8 2011/YAMAHA YZF R1 2010/YAMAHA YZF R1 2014/HONDA CBR 1000RR 2014+YAMAHA YBR-125 2012

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eğer birkaç ay daha beklersen tvs apache nin yeni çıkacak kasasını şiddetle tavsiye ederim. fuarda bizzat gördüm. elbet kullanmadan bilinmez ama diğer (commuter diye tabir edilen) motorsikletlerden daha iyiydi diyebilirim.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    honda cb 125 hariç hepi
    utkan35 bunu beğendi.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    bende motoru alırken bu soruyu sordum kendi kendime sitede de araştırdım hiç aklımda yokken Apache de karar kıldım ... teknik servisin yaygınlığı hariç her alanda Apache daha avantajlı gibi görünüyor...

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    honda cb alcana motoranda aynı motor war hem daha ucuz hemde devir göstergesi var :D a tabiki motoranda alma illa cbe alcaksan drift al paran varsa ybr veya apache al

EmrE_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    uzun yolda apache nin titreşimi sıkıntı yaratır gibi geliyor.kullanmadım ama yorumlardan anlayabiliyoruz. ybr esd en mantıklısı gibi. ama 110 dan fazla hız yapabilir mi onu bilemem. cb125 zaten tırt... cbf düşünmüyor musunuz hocam ?

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Cb125'i bence ele. Ybr ve Tvs olabilir dediğin gibi ama bana kalsa tvs alırdım hem ufakda olsa CC farkı, gerek görüntüsü ve digital gösterge paneliyle bence 1 adım önde. Karar sizin umarım hayırlısı olur
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

evoren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Pulsar 200 NS
    Selam,
    aynı bütce ile bende geçen hafta kaporamı verdim önümüzdeki hafta gelecek olan cbf150 imi bekliyorum. Plaka ve sigorta hariç, motor+nolan n103 kask toplamda 5000 tl.
    titreşim sıfır, + dünyayı gez.

ne biliyim cbf gargamele benziyor burunlu bide yağ eksiltme yakma sorunu sevemedim hiç cbf'i

evoren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Pulsar 200 NS
    e o zmn diyecek bişey yok. Bizde bize verilen 3 seçenek arasından tercihimizi yaparız Bu seçenekler arasında kesinlikle yamaha ybr

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Koruma demirleri arkaya canta birde jant
    Seritleri baya bir yakisikli gorunuyor cbf

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    en titreşimsiz olanı seç 250km az değil titreşim varsa 50km de bir mola verirsin ama ybr ile o yolu tek kontak ta gidersin
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    110 km hız bu motorlarda nefeslerinin tükendiği en son noktadır. Yani 110 km hızla uzun süre gidemezsiniz. Motora yazık olur .

Tvs Apache ;güzel motor , diğerlerine göre biraz daha güçlü ama uzun yolda titreşimin sıkıntı yapacağını düşünüyorum.

Cb 125 ; fiyat olarak diğer motorlardan daha ucuz , yalnız titreşimi ve üst devirlerdeki istemsiz davranışları( az yakıt yaksın , ekonomik olsun diye kullanılan karbüratör nedeniyle) memnun kalmayabilirsiniz.

Ybr 125 ; sağlamlığı ile efsane olmuş bir motor. İçlerindeki en sağlamı ve en titreşimsizi diyebiliriz . İçlerinde en uygun motor bu gibi görünüyor. Tabi 110 km hız bahsettiğim gibi nefesinin tükendiği yer , Daha fazla gitmez.

Yukardaki motorlar 80-90 km hızlar için uygun seçeneklerdir. Daha hızlı gitmek istiyorsanız 250cc segmentindeki motorlara yönelmeniz gerekir.

Kazasız belasız sürüşler dilerim
    ugrgnr bunu beğendi.
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    cesur509 süper acıklamıs. dedıgı gıbı TVS Apache titriyormuş. Hele ki artçı bölgesinde daha çok titreme var deniliyor. CB125 de dedıgı gıbı ucuz fakat bi Honda'ya göre çok fena bi titreşimi var bence onu ele listeden. YBR'ye gelmek gerekirse yine arkadasın dedıgı gibi saglamlıgı ile efsane bi motosiklet bu. Titreşim yok, Saglam, Rahat, istediginde sana 125cc'den cıkabılecek en ıyı adrenalını verebılıyor. Acıkcası ben bu listede YBR'yi secerdim. Hadi kolay gelsin
    cesur509 bunu beğendi.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

ben ybr ile kontak kapatmadan 350 km gittim aynı gün akşam tekrar 350 km geldim motorda tık yok banamısın demedi kilisden ucuz benzin aldım dönerken biraz performans düştü ama bende ayakta duracak hal kalmadı yaptığım en yüksek hız 120 ama ama ortalamada 80ni geçmez adamı çileden çıkarıyor yani demek istediğim şehir içinde süper ama 125cc uzun yol işi değil çok yoruyor en az 250cc olmalı bence...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)