Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

acil bakar mısınız

Motovento
    REKLAM ALANI
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    acil dememin sebebi bu konuda fikir sahibi olup bu gün içinde servise bırakayım diyorum disk frenden ses geliyor diye konu açmıştım geçen çarşamba günü motorun yağı değiştirirken balataları da temizledim o gün akşam yine aynı ses başladı bugün tekrar açtığımda frene de basıp baktım alttaki piston kendini geri çekerken üstteki daha da dışarı çıkıyor.eğer bozuksa bugün servisten yenisi isteyeceğimi, cevap verenlere teşekkür ederim
    ayrıca diskin çizik olup olmadığını nasıl anlayabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

cevap verebilecek yok mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:39 ----------

hâlâ cevap verebilecek yok mu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    diske tırnağınızı değdirrdinizde yukarı aşşa çekerken tırtıklık varsa çiziklik vardır buda balata tam oturmadğında az tutar fren ses arada benim balatalarda yapıyorda tam olarak nası bi ses sürtme sesimi sürtme sesiyse disj ve balatalar yeniyse alışma süreci bizim arkadaş yeni drift aldı ondada var ama azaldı biraz km yapınca öteki konuya gelirsek kaliper kısmı geri çeker piston kısmı ileri iter diski sıkıştırır

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:37 ----------

edit atığınız resim gözükmüyor kırık link olabbilir tekrar atabilirmisinz
    shooter1 bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    benim bildiğim o pistonlar sadece iter siz freni bıraksanız dahi geri gelmez diske sıfır durmaya devam eder

ama birine siz baskı uygulayınca ötekinin cıkması bence normal.

çünkü yagı yukarı itemediği zaman kolayda olan öteki pistona yuk binecek ve onu dısarı itecektir.

ses olayında yeni balatalar asınana kadar az ses yapıyor sonra iyice azalıyor
    shooter1 bunu beğendi.

abi yenilik evresi çoktan bitti sıkıntı pistonun biri dışarıya doğru cikmaya devam ediyor sürekli geri kendini cekmiyor alttaki kendini geri çekiyor, üstteki sürekli ileri gidince bir süre sonra riske surtmeye başlıyor mobildeyim yazım kuralları için özür dilerim

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    normalde dısarı cıkmaması lazım. sabit kalması gerek. ama o piston bence sorunlu

daha öncede dediğim gibi biri dısarı cıktıgından ötekini geri cekiyor

yoksa bizim disklerde pistonu geri cekme olayı yok, öle bir mekanizma-yay da yok.
    shooter1 bunu beğendi.

tamam abi sağol servise götüreyim garantiden getirsinler
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam abi sağol servise götüreyim garantiden getirsinler
    son durum nedir, nasıl oldu ?
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

bugün bıraktım servise fren pistonun resmini gösterdim bak böyle böyle dedim bunun alt merkez değişecek dedim biz bakarız ayarlarız sonra niye söktün tarzı bir şeyler dedi garantiden çıkacakmış çıkarsa çıksın dedim zaten garanti bitince bir daha uğramam öyle böyle derken tamam dediler yarın yine gideceğim o zaman ne olduğunu öğreneceğiz bir de bu fren olayı garantiye giriyor mu acaba yarın para istemesinler

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün bıraktım servise fren pistonun resmini gösterdim bak böyle böyle dedim bunun alt merkez değişecek dedim biz bakarız ayarlarız sonra niye söktün tarzı bir şeyler dedi garantiden çıkacakmış çıkarsa çıksın dedim zaten garanti bitince bir daha uğramam öyle böyle derken tamam dediler yarın yine gideceğim o zaman ne olduğunu öğreneceğiz bir de bu fren olayı garantiye giriyor mu acaba yarın para istemesinler
    merkez arızası girer ama siz söküp baktınız diye gıcıklık edip garanti dısı bırakabilirler
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

tekrardan gelelim mesele dün servise bırakmıştım, motoru bugün servisten aldım sıkıntı neymiş diye sordum ayar gerekiyormuş yaptık dedi ne yaptıklarını da söylemiyorlar, biraz frene baktım lastik contalarda değişiklik var büyük ihtimal yırtılmış heralde onu değiştirmişler, 10 tl ücret istediler verdim geçtim, uğraşmaya değmez zaten 10 dk sonra dershane başlayacaktı, farklı bir şey görürsem tekrardan yazarım

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    almayan yapılamayan ayarın nesini yapmışlar acep???
    O-ringler değişir (tamir takımı da derler) düzelir...
    lastiklerin (O-ringlerin) kalitesinin kötü olmasından şişmesinden kaynaklanır..dot 3 yağ için yapılmış sisteme Dot 4 koyarsanda yada tersini yada daha farklı bir yağ sistemine uygun olmayan sıvıyı koyduğunda da şişmeler görülür...

üstteki piston sorunluydu ne yaptıkları bilmiyorum zaten başında beklersen senin işi yapmıyorlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)