Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kask Konusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    '78 Honda XL50, T1, '68 Simson Schwalbe, '91 Honda
    soa, Aykut009, esparo ve 20 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    soa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Eline sağlık abi

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Süper olmuş, üniversite hocaları bu kadar net anlatamaz bir konuyu

AYDINLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx roadracer
    emegi gecen herkese teşekkürler.
    Asya 150 T1 - Arora ar 100 7 Kartal - Yuki 150G ÜSTAD - PHANTOM - 150MCX

esparo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883 / 2014
    çok eğitici bilgilendirici olmuş. teşekkürler

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    emeğinize sağlık.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    __ Abi çok net bi anlatım olmuş. Akılda sorulacak pek birşey kalmıyor kask/malzeme/detaylar ve işlevleri hakkında.

__ Gönül ister ki, tüm ekipmanlarımız güvenlik anlamında parmak ile gösterilenler olsun Fakat bu şekilde 10.000 TL bütçesi olan biri 1.000 liralık motosiklete binmeye razı olsa bile 9.000 lirası ekipmanlara yetmeyecektir.

Ki zaten yetse bile bu sefer güvenliği eksik bir motosiklete biniyor olacak

__ Tamam motosiklet pahalı bir spordur ve işin ucunda karşılığı hiçbir şekilde ödenemeyecek olan hayatımız var bunların hepsine katılıyorum Fakat hepimiz 2,5,10,20.000... ne ise, bu bütçenin ucu açık olamıyor malesef ki :/

Şimdi ben Arainin en makul fiyatlı kaskını alsam ki bu yaklaşık 1008 TL, tamamen atıyorum bu modelden daha sessiz yol alabileceğim, daha aerodinamik yapıda, daha geniş görüş açısına sahip, daha hafif, kafa yapımıza daha iyi oturduğunu hissettiren... ...

gibi gibi fakat kaza esnasında Arai kadar korumayacak nispeten daha makul fiyatlı bir kask alsam. Bu özelliklerinden dolayı kazayı olmadan öneme şansım artmayacak mı He ozaman diğer Arai modellerini denemelisin diyebilirsin onlarda 2000+

Biraz dolaylı oldu ama sorumu şöyle sorayım 10.000 TL bütçesi olan biri, motosiklet dahil tüm ekipmanları temin ederken, bu bütçeyi %kaçlık dilimler halinde ( örn: 1 - %35 KASK =3500 TL / 2 - %35 Motosiklet =3500 TL / 3 - %20 Mont= ... gibi )

hangi donanımlara ayırmalı ki 10.000 TL bütçesi var diye motosiklet kültüründen yoksun kalmadan en doğru yolu izlemiş olsun

He diyebilirsin ki "ayak bileğin, dirseğinden önemsiz mi?" tabi ki değil fakat bunun mutlaka bir reçetesi olmalı ki tecrubeli abilerimizden doğru zannederek öğrendiklerimiz bir gün karşımıza yanlış olarak çıkmasın

Sanırım sürekli soru yönelten arkadaşlarımızında özünde sormak istedikleri mevzu bu

Emeğine sağlık, sürekli okuyup izlediğimiz kask mevzusunda birsürü bilmediğimiz detay öğrendik sayende
    aladdin bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Bence aşağıdaki daha iyi çünkü kask seçilirken göz önünde bulundurulması gereken kıstaslar gayet güzel bir şekilde sıralanmış. Kask alacaksanız mutlaka okuyun:

http://www.motosiklet.net/forum/moto...edilenler.html

Onun haricinde tabii ki Barkın abinin emeğine saygımız var. Bu konuya el atması iyi olmuş.
    düzgünbaba bunu beğendi.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Açıklayıcı net ve hoş bir sohbetti teşekkürler..
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

Harika olmuş abi eline sağlık sonunda profesyonel birinin agzından kaskın sadece marka olmadığını içeriğindeki maddenin ne kadar önemli olduğunu anlar insanlar umarım.

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    ağzına sağlık barkın usta,kaskla ilgili bilmediklerimizi öğrenmişolduk.
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Sıradaki soru benden ozaman. Kaskın üretim yada son kullanım tarihini nereden öğrenebiliriz
    dreamkiller bunu beğendi.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Bir muammadır bu konu sormayın gitsin.. Bende merak ederim hep kaskın üretim tarihi nerede yazar ve o kaskı en son ne zaman kullanmalıyız hiç düşüp darbe almadığını farz edersek.. Yani raf ömrü nedir normal bir kaskın?
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Barkın bey çok güzel bir video hazırlamışsınız. Videonun uzunluğu bu konuya nekadar önem verdiğinizi ve isteyerek yaptığınızı(bir maddi karşılığı olmadan) aslında en güzel belirten şey. Birçok noktayı aydınlatmışsınız. Karbon olan fiberglass malzemelerin düz fiberglass'lardan daha iyi koruyacağı konusuna tam olarak katılmasam da genelinde çok faydalı bir video olduğu ap açık ortada.

Fakat söylemeden edemeyeceğim bir şey de var. Arainin nasıl kask ürettiğini anlatmanız, politikasına ve değerlerine dikkat çekmeniz, detaylarına inmeniz bence taktrie şayan. İyi bildiğiniz bir ürün olduğu için de tavsiye etmenizi de anlıyorum. Ancak videonuz biraz Araiden başka güvenli kask üreten üretici yok mantığına bürünmüş, belki istemeden de olsa. Bazı cümleleriniz o kapıya çıkıyor direk.

Markanın reklamını yapsanız bile benim için sorun değil. Ama "diğerlerinden daha iyi" gibi cümleler olması hoş değil bence. Diyeceksiniz ki "ben öyle bir cümle kurmadım" belki evet ama birçok noktada onu kastettiğiniz açık. Bu iş biraz detaylı, hangi kaskın diğerinden daha iyi koruyacağı birçok etkene bağlı, ve hatta kask dışında sizin kafa yapınıza da bağlı mesela. O açıdan bunları yazdım.

Video için teşekkür ederiz tekrar, emeğinize sağlık
    Crocuta, ergün1968 ve fabrisio bunu beğendiler.
    #sürenadam

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Parai yok parai
    zaferce, rumelian, dreamkiller ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çene açılır kask takanlarda doğru yolu bulur umarım.
    www.motorumla.net

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    500 tlye satilan scorpion exo kaskin snell 2010, 2005 belgesi ve sharp testinden araiden fazla yildiz alan modelleri var. arai gibi pahali modeller uzun sure raflarda kaldigi icin uretim tarihleri daha eski olabilirmi? scorpion exo gibi kasklarda daha cok satis oldugundan daha yeni uretim tarihli modellere ulasmaniz daha kolay olmazmi? ben izledigim videoda arainin reklaminin yapilmasi haricinde birsey gormedim.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    Kendi sorumu kendim cevaplayayım.Kaskın üretim tarihi şu kaskı bağladığımız kayışın üzerinde yazıyor yıl gün ay olarak.Bu duruma göre kullandığım kask az daha dursa benden yaşlı olcakmış 05 16 07 doğumlu kaskım miyadını baya bir doldurmuş.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    '78 Honda XL50, T1, '68 Simson Schwalbe, '91 Honda
    Bu arada unutmadan; Arai açık kask yapıyor, çünkü vatandaş açık kaskla belirli süratin üstüne çıkmasın diye yazı yazıyor ve zaten yapısı itibariyle o rüzgardan rahatsız olunduğu için açık kaskla süratli gidilmiyor. Oysa, çenesi açılır kaskın üzerinde çene açık binmeyin yazmasına rağmen, vatandaş o şekilde gezer sonra da, çeneyi indirip 200km/s sürat yapar. Rüzgar rahatsız etmediği için çene açılır kaskın verdiği sahte güven duygusuyla gazlandığında, sonuç gözyaşlarıyla bitebilir. İronik olan, en çok "güvenlik öncelikli" sürüş meraklılarının çene açılır kaska rağbet etmesidir.

Bu arada reklam yapıyorum evet.

Çünkü Arai kraldır.

Yooook illa başka marka kask mı merak ediyorsunuz?

Buyrun videolara:

http://www.motosikletim.com.tr/urun/...moonlight.aspx

http://www.motosikletim.com.tr/urun/...lir-kask-.aspx

http://www.motosikletim.com.tr/urun/...vil-twin-.aspx

Devamı için siteyi inceleyiniz.

Slmlr
    Brkn
    ugrgnr, ferdinandd, viper17 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Çalındı almayı düşünmüyor
    Barkın abi teşekurler ARAİ kullanıcagımda TÜRKİYE satıs mağzası nerde ? birde köpük tarihini nerden öğreniriz ? Birde dizlik korumaları için VENOM ' u öneriyormusun ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)