Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bumoto Calibre 250cc ve Hyosung Gt250R

Motovento
    REKLAM ALANI
    BySeaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bumoto Calibre 250rr
    Evet arkadaşlar bir süredir hyosung gt250r ve bumoto calibre 250cc ile ilgili birkaç şey sormak için konular açmıştım öncelikle ben bu ikisinden birini almak istiyorum fakat birtürlü karar veremedim açıkcası biraz ayran gönüllüyüm :D

Öncelikle başıma gelen talihsiz bir olayı anlatmak istiyorum yaklaşık 1 hafta önce hyosung almak karar verdim fakat ehliyetime daha 1.5 ay var acele etmiyordum ucuza bulursam alıcaktım samsunda oturuyorum ve burda birinin 6.000 tl ye koydugu 2008 hyosung'u 5.100 e düşürdüğünü gördüm hemen aradık babamla beraber vade farkı istedik nakit sıkıntımız oldugu için kabul etmedi sonra nakit bulduk ertesi gün adamı aradım motoru alıcam bakmaya geliyorum diye motoru sattıgını söyledi :( 1 gün ile kaçırdım canım motoru.Bir motor mağazasına gittim 1 sene önce bumoto calibre 250cc diye bir makina görmüştüm çok hosuma gitmişti fakat ehliyetim ve motor tutkunu olmadıgım için fazla incelememiştim geçen gün gittim tekrar hala orda duruyor adam 10 tane sattıgını ve bunun son oldugunu 2013 modellerin gelceğini söyledi (bana pek inandırıcı gelmedi :D ) ne kadar dediğimde 7.000 lira dedi ( 1 sene önce 7.750 liraydı ) biraz pazarlık ile 6.500 tl ye düşürdü (motor 0 km) internette baktıgım fiyatlar hemen hemen 6.500-7.000 lira arasında değişiyor 2. el bu motor 0km 6.500 lira kaçırmak istemiyorum piyasası çok değil elimde kalabilir belki fakat görüntüsü beni gerçekten beni benden aldı diyebilirim fazla motor bilgim yok motorda şuanda tek istediğim görüntü, ses ve teker kalınlığı :D daha önce motor sürdüm birazda olsa tecrübem var bindiğim zaman ayaklarım yere basıyor sürmem çok zor olmıcagını düşünüyorum fakat biraz kararsızım sizce 6.500 liraya bumoto calibre 250cc 0km uygunmudur almalımıyım bu motoru veya başka racing tarzı önerebilceğiniz varmıdır ? Herkese iyi akşamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    hyo alınmaz o paraya, alınırda temizini bulmak 6000 tlye cok zor..
    pert motosiklet alıcaksın büyük ihtimal oda seni yoracak maddi yönden..
    calibre istiyorsan bizim soner (sonpol) motosikletni var satacaktı.. en azından dogru dürüst motora binicem dersen onun motoru al derim..
    # motosikletle.blogspot

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Calibre uygun fiyatlı, italyan sanatını benimsemiş, kullanıcısını şımartacak ayarlanabilir ön amortisör, çelik fren hortumlarına sahip olan, ayriyeten ön de kızlara gönderme yapan papatya çift disk freniyle, uygun parça fiyatları ve bununl paralel ekonomik yakıt tüketimiyle tercih edilecek bir motosiklet Ayriyeten su soğutma sistemine sahip.. Bak şimdi kendi motorumu satıp, bir tane daha calibre alasım geldi :D. O derece döşedim sanırım.

Hyo'da iyidir. Yeni nesilini de kullandım, eskisini de. Yeni gt250r hakkında bilgi sahibi değilim. En son çıkan kasadan bahsediyorum. Hyo'nun en can alıcı noktası, yedek parça fiyatlarıdır . Daha açarız sonra konuyu. Şimdilik, diğer arkadaşlar da yorum yapsınlar...
    viper17 bunu beğendi.
    Önce emniyet, sonra hareket...

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    calibre istiyorsan bizim soner (sonpol) motosikletni var satacaktı.. en azından dogru dürüst motora binicem dersen onun motoru al derim..
    biri samsunda diğeri izmirde yakıncacık :D
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Calibre uygun fiyatlı, italyan sanatını benimsemiş, kullanıcısını şımartacak ayarlanabilir ön amortisör, çelik fren hortumlarına sahip olan, ayriyeten ön de kızlara gönderme yapan papatya çift disk freniyle, uygun parça fiyatları ve bununl paralel ekonomik yakıt tüketimiyle tercih edilecek bir motosiklet Ayriyeten su soğutma sistemine sahip.. Bak şimdi kendi motorumu satıp, bir tane daha calibre alasım geldi :D. O derece döşedim sanırım.

Hyo'da iyidir. Yeni nesilini de kullandım, eskisini de. Yeni gt250r hakkında bilgi sahibi değilim. En çıkan kasadan bahsediyorum. Hyo'nun en can alıcı noktası, yedek parça fiyatlarıdır . Daha açarız sonra konuyu. Şimdilik, diğer arkadaşlar da yorum yapsınlar...
    o su soğutma yüzünden radyatör maceranın sonu gelmedi gitti :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o da dogru =)
    ben kendimi odakladıgım için istanbul üzerine başka illeri es geçiyor artık beynim...
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    -
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok ben vaz geçtim yahu . Sağol önerin için ama .

Motosikleti
    Bumoto Calibre 250rr
    Satmak, satın almak istedikten sonra şehir önemli değil yahu tırın arkasında gelir :D 2. El piyasası çok pahalı ya aynı fiyata hatta daha ucuzuna 6.500 tl ye var 0km 2. el alıcaksam en azından bi 5.000 - 5.500 lira olması lazım sanırım ben buldum samsunda 1 tane 2. el 5.700 kmde 6.250 istiyor yani 6.250 ona vericeğime 250 daha fazla veririm 0ını alırım içim rahat olur enazından

Motosikleti
    -
    Alıntı BySeaL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satmak, satın almak istedikten sonra şehir önemli değil yahu tırın arkasında gelir :D 2. El piyasası çok pahalı ya aynı fiyata hatta daha ucuzuna 6.500 tl ye var 0km 2. el alıcaksam en azından bi 5.000 - 5.500 lira olması lazım sanırım ben buldum samsunda 1 tane 2. el 5.700 kmde 6.250 istiyor yani 6.250 ona vericeğime 250 daha fazla veririm 0ını alırım içim rahat olur enazından
    Yanlız sorun sıfır calibre'nin 6.500 TL olmamasın da :D

Motosikleti
    Bumoto Calibre 250rr
    Hayır 0 calibre 6.500 tl sonpoL :D

Motosikleti
    -
    Hayır 0 calibre 6.500 tl sonpoL :D
    O zaman kaçırma ;).

http://www.bu-moto.com/modelDetay.aspx?id=75
    viper17 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bumoto Calibre 250rr
    Evet kendi internet sitesinde 7.785 lira gibi bir fiyatı var fakat samsunda bumotonun ürünlerini satan bir mağaza var gittim 0ına 7.000 lira dedi biraz pazarlıkla yani biraz dediğim pazarlık "Abi ne kadar bu ? -7.000 lira -Biraz bişey yaparmısın ? - 6.500 olur." Böyle bir pazarlıktı :D daha 0km bumoto calibre250cc yi 6.500 liraya bıraktı almak istiyorum hyo'yu kaçırdıgım gibi bunuda kaçırmak istemiyorum fakat motor iyimidir alınırmı yeni başlayan biri için uygunmudur ?

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet kendi internet sitesinde 7.785 lira gibi bir fiyatı var fakat samsunda bumotonun ürünlerini satan bir mağaza var gittim 0ına 7.000 lira dedi biraz pazarlıkla yani biraz dediğim pazarlık "Abi ne kadar bu ? -7.000 lira -Biraz bişey yaparmısın ? - 6.500 olur." Böyle bir pazarlıktı :D daha 0km bumoto calibre250cc yi 6.500 liraya bıraktı almak istiyorum hyo'yu kaçırdıgım gibi bunuda kaçırmak istemiyorum fakat motor iyimidir alınırmı yeni başlayan biri için uygunmudur ?
    Seni böyle alalım.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-inceleme.html
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Bumoto Calibre 250rr
    O konuyu günde en az 10 kere okuyorum baştan sona SonpoL sağolsun çok güzel bir inceleme konusu açmış fakat dediğim gibi motor parçalarından anlamıyorum ben görüntüye göre karar veriyorum daha çok acemiyim birde ayran gönüllüyüm bunun kurbanı olmamak için ve yeni başladıgımıda düşünerek bu motorun uygun olup olmadıgını bilmiyorum

Motosikleti
    -
    Paylaşacağım linkten, motosiklet hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsin.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...-250cc-35.html

Calibre yeni başlayan biri için uygun değildir. Granajlı motordur, dönüş açısı dardır, sele yüksektir, oturuş pozisyonu rahatsızdır. İlk etapta 125'lik bir motosikletle başlamanı öneririm. Fakat bu yine ss tarzı olmasın. Böylelikle hem motosikleti öğrenir, hem de kendini bir sonraki motorun için hazırlamış olursun ;). Öteki türlü hem kendine, hem motoruna zarar verebilir ve durduk yere can sıkıntısına sebep olursun. Yoksa olay kullanıp, kullanmamak değil kesinlikle. Bu dediklerim GT 250R için de geçerlidir.

Motosikleti
    Bumoto Calibre 250rr
    İlk motorumun yamaha ybr gibi bir motor olmasını istemiyorum yani şöyle diyebilirim eğer ybr gibi bir motora biniceksem hiç binmem daha iyi biraz gösteriş meraklısıyımdır :D ve arkadaş çevrem birazcık gösterişli oldugu için ybr ye binmek istemiyorum dediğim gibi çok ayran gönüllüyümdür racing bir motora binmek istiyorum fakat istediğim tarzda 125lik racing motor bulamadım birtek megelli 125r diye bir motor buldum fakat oda ne piyasası ne parçası hiçbirşeyi bulunmuyor :S

Motosikleti
    -
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o su soğutma yüzünden radyatör maceranın sonu gelmedi gitti :D
    Çatladı, çatlayınca kaynakla filan olmazdı zaten. Canavar gibi oldu şimdi .
    viper17 bunu beğendi.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk motorumun yamaha ybr gibi bir motor olmasını istemiyorum yani şöyle diyebilirim eğer ybr gibi bir motora biniceksem hiç binmem daha iyi biraz gösteriş meraklısıyımdır :D ve arkadaş çevrem birazcık gösterişli oldugu için ybr ye binmek istemiyorum dediğim gibi çok ayran gönüllüyümdür racing bir motora binmek istiyorum fakat istediğim tarzda 125lik racing motor bulamadım birtek megelli 125r diye bir motor buldum fakat oda ne piyasası ne parçası hiçbirşeyi bulunmuyor :S
    Üstteki açıklanan olaylara katlanacaksan alabilirsin tabi hiç sakınca yok Ama ilk çıkan virajda uçma ihtimalin var
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    Bumoto Calibre 250rr
    Bende ondan korkuyorum :D Yukarda yazdıgım yazıyı yanlış anlamayın yani biraz fazla küçümser gibi oldu fakat yani bende aliyim bi 125lik ybr sonra 250 sonra 600rr sonra yzf r1 böyle bir tutkunlugum yok yani ben daha çok araba seviyorum araba ehliyetime girmememe 2 ay var alması etmesi en az 5-6 ayım var kışa denk geliyor şuanda motora yazıldım nisan sonlarında ehliyetimi alıyorum ben istiyorum yazın altımda bi aracım olsun sporuma gezmeye arkadaşlarım yanına giderken dolmuş,otobüs uğraşmıyayım yani ben alıcam 5-6 ay sonra satıcam o yüzden güzel şık bir motor olsun hevesimi aliyim satiyim istiyorum tabi hevesim geçmeyip motor tutkunu olma ihtimalimde var çoğu arkadaşım bırakamazsın diyor :D

Bu-moto Calibre 250R 0 (Sıfır) Fiyatı (Nakit,Peşin) 6000TL fiyat aldım. Bu fırsat kaçmamalı ama şu an o kadar nakitim yok :D

Panter38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ******* 250r+bora '03 trendline
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çatladı, çatlayınca kaynakla filan olmazdı zaten. Canavar gibi oldu şimdi .
    Catladi derken?
    Hayattan Motorumu Alın Geri Neyim Kalır Ki?
    Melikşah Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği (Tam Burslu)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)