Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Racing kullanan kardeşler yapmayın böyle lütfen :))

Motovento
    REKLAM ALANI
    powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    tamam be kıskandım işte o gün niye bende racing yok diye ama abijim genç gururlu ve altında 125cc motoru olan birinin yanında gelipde o hareketi yapmak delikanlıyı bozar
    peki racing alırsam bende yaparmıyım ruh halime bağlı (jawaya katılıyorum)
    ERASER WİLL COME BACK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SRADkoprusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fitness,bilgisayar,elektronik
    her insanda ego bulunur ama bazı insanlar egolarını şişirmeden duramazlar kendini tatmin ettikce adam haz duyar ve bir nevi rahatlama hisseder. birisinin egosunu şişirmek için ona bolca iltifat edebilirsiniz... ama bide durduk yere kendi egolarını tatmin eden insanlar vardır ki işte bunlar egoisttir.eyer racing motor adamda ulaşılmazlık sebebi ile ego halıne donuşmüşse o motora binince kendini sadrazam zannedebilir,Bu kendi motoruda olabilir yıllarca özlemini duyduu moturu alır ve oda sadrazam olur... ondan sonra işte -Bak ülen benim motorum racing peeeh senınkine bak hahahahaha die adam 125cclik motorun yanından gazlaaar gider...(ama fazla yaşamaz bu ayrı bi konu)
    Gsx-R 98

Motosikleti
    jawacim bizde yaptık zamanında bu tip hareketler motoru ilk aldıımızda.Ama kimseyi küçümsemedik motoru küçük die... aksine küçük motorların benden önce kalkması için ışıklarda gaz bile açmıodum neden? çünki kendi egomu şişiriceeme arkadaşın egosunu şişiriodum bu bana ayrı bi haz veriodu...
    Gsx-R 98

JetAime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsiklet, Seyahat, Bilgisayar
    Arkadaşım küçük düşürmekle egoizm farklı şeyler.. Küçük düşürmeme konusuna katılıyorum ama orda gazlarsa bu egoistlik değildir.. Ferrai kullananda egoisttir veya Mahmutpaşanın yanında Levis giyende egoisttir.. Yok öyle birşey.. İnsan oğlunda beğenilme takdir edilme isteği var sadece... Bırakın arkadaşlar onlar öyle tatmin oluyorsa olsunlar.. Bende 125cc var ama ben bundan gocunmuyorum. NE olacakki? Onlardan daha az yakıyo (yerim seni polyanna )
    Benim icin zoru basarmak kolaydir, imkansiz ise biraz zaman alir!”

Sinan Atasoy

Motosikleti
    kendi azınla söylüyosun birader insanda beğenilme taktir edilme isteği var var diye... bunun adı EGO ayrıca ne bu öyle arkadasımla baslıyıp yok öyle bisey ile bitiriosun? hayat dersi mi veriosun? ben böyle düşünüyorum sen düşünmeyebilirsin!
    Gsx-R 98

Oytun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ya zaten ikinizde aynı şeyleri söylüyorsunuz. İnsanoğlu böyledir. Bazı şeyler değişmez. Genlerimizde var bu beğenilme isteği. Tartışmaya değmez. Herkes layığını bulur zaten.
    ...Oytun...
    ..Ainador..

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Ego mego, hava mava, adamda var abicim, i,ster ara gaz verir, ister tek teker kalkış yapar onun bileceği iş. Bende olsa yaparmıyım hayır.

Motosikleti
    abicim ben 4 senedir suzuki gsx-r 750 kullanıyorum. racing kullanan adamları kötülemek için söylemiyorum çünki bende kullanıyorum. madem böyle koruycaksınız bu tip adamları neden bu topic acılıo? iyi yapiplar ozaman bende yapiim bari ya yıllardır yanlıs dusunuomusum demekki...
    Gsx-R 98

Motosikleti
    bu arada kendinden başka kimseyi düşünmeyene bencil denir sevgili jawa egoist denmez...
    Gsx-R 98

powerbyaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsr600 2009
    herkez kendi açısından haklı tamam ama olaya şöyle bir bakış atın şimdi
    şuan çok arkadaş var hepsi 125cc klasmanında motor aldı kime sorsam racing diyor ama imkanı yetmez ve böyle hareket yapılınca kimse hoş karşılamıyor benim gibi, tamam herkez diyecek şimdi adam o gün ne yapsaydı tamam kalkış yapsın ama drag yapmıyoruz ki ara gazı verip hızlı kalkış yapsın, efendi gibi uzasın gitsin
    diğer tafartan onada hak vermek lazım motoru yeni almış şekil yapmaya çalışıyor ama gücü yetiyorsa kendi klasmanına takılsın
    ERASER WİLL COME BACK

Motosikleti
    walla arkadaslar racin motosikleti alıp ona buna hava atmak bana ters. bu tip adamlar iflah olmaz yeni almıs olabilir ama gelecektede yapar,biliyorum onun için söylüyorum.Benım eski motorum 98 model suzuki GS500e idi 45Hp gayette hızlıydı ama aynı hareketi bana da yapıolardı raceciler ben hiç sallamıodum sonra geldim srad750 aldımama böyle hareketleride hiç yapmadaım. Ha ısıklarda kendı klansmanımda birçok ninjanın r6 nın aklını aldım oda ayrı konu benim yuzumden r6 sını satop r1 alan adam da biliyorum...
    Gsx-R 98

sevgili köprü arkadaşım, "egoist" fransızca bir kelime olup "bencil" ile eş anlamlıdır.bu konu ile ilgili şüpheleriniz varsa türk dil kurumunun internet sitesine bakabilirsiniz, adresi şudur:http://www.tdk.gov.tr/TDKSOZLUK/SOZB...st&submit1=Ara

ayrıca "bencil" için de şu linki veriyorum ki yorulmayasınız.http://www.tdk.gov.tr/TDKSOZLUK/SOZB...Don=0&EskiSoz=

Motosikleti
    Jawa kardeş yaklaşımın çok güzel ama malesef türk dil kurumuna fazla güvenmişsin... türk dil kurumuna göre ''hostes'' kelimesinin karşılığının ne olduğunu biliyomusun? ''havada komutsal avrat'' ''otobüs''-''çok oturgaçlı götürgeç''

bu cevabında psikoloji ile ilgilenmediğin çıkıyor ortaya ama biliyorsunki bilmemek ayıp diil... Ego ya ''bencillik'' demişsin ozaman superego'da ''süper bencillik'' oluyo...hele İD kavramından sözetmek bile istemiyorum.

Ego psikolojideki bir kavramdır ve bencillikle uzaktan yakından ilgisi yoktur..
    Ego; alt benlik ile dış dünya arasında denge unsurunu sağlayan yapıdır.Temel işlevi uyumdur.Ego; id ve superego'nun birbirleriyle ters düşen istekleri arasında bir uzlaşma bulmaya çalışmaktadır.Türkçeleştirirsek ego irade demektir. Ego,id ve superego'nun istekleri arasında bir denge kuramazsa anksiyete denilen korku,bunalım,anormal davranış,sebepsiz endişe durumu ortaya çıkar.
    ego freud'un topografik yapı olarak adlandırdığı id-ego-superego üçlemesinin en kendini bilenidir.dengeleyici görevini görür. id'den gelen ilkel dürtülerle superego'dan gelen yargılayıcı,toplumsal tavırları kontrol etmekle yükümlüdür. bu dengenin sarsılması kişide patolojinin başlangıcı sayılabilir...

Sen türk dil kurumuna fazla güvenme derim... verdiğin linkler için sağol ama yanlış!
    Gsx-R 98

Motosikleti
    Aaahhh ahh bi gs 500 um bile yok..Bende scooterlerle kapışıyorum

Sinan Atasoy

Motosikleti
    walla jet hiç düşünme oda olur ben şahsen motosikleti satarsam kendime küçük bi scooter kesin alıcam motorcu olduktan sonra racing miş scootermış mobyletteymiş hiiç önemi yok dostum..(ama herzaman kapışıcak birileri çıkar )
    Gsx-R 98

Motosikleti
    Yok ya şaka bi yana dostum kapışmam kolay kolay o zevkimi arabayla tatmin ediyorum.. Motordan tırsıyom ayıptır sölemesi

Sinan Atasoy

Motosikleti
    Honda X11
    Tam olarak olayı anlamadım (yani başlık konusunu) adam gaz verip sana hava atıyorsa sen niye gocunuyon ki? "git pizzacılarla yarış sen" de olsun bitsin

Ben de caddede işiklarda böyle son model arabaları gördümü yanlarına yanaşıp gaz veriyom. Sonra kalkışta o arabaların 1/10 değerinde motorumla ellerine verince acayip bir haz hissediyorum. Ben rahatsız mıyım Güzin abla?

Motosikleti
    Honda X11
    Ehe aslında şimdi vicdan azabı duydum. www.sonmodelarabamvar.com un forumlarına girip bakcam. Varsa üzdüğüm kimse, gidip özür diliicem

Motosikleti
    light kardes aferim sana. maldalyalarını biriktirmişsindir evde...
    Gsx-R 98

lütfen psikolojideki egoyla günlük hayatta kullanılan ego kelimesini karıştırmayın birbirine ikisi de ayrı kavramlardır. Freud un idi egosu superegosu insanoğlunun psikolojik yapısını simgelerken, bizim psikoloji dışında kullandığımız ego, egoist gibi laflar jawanın da dediği gibi bencillik üzerinedir.

ps: bu arada türk dil kurumun her şeyi türkçeleştirme çabalarının sonucu olarak ortaya cıkmıştır "havada komutsal avrat" gibi laflar ve doğrudurlar. maalesef bugün dilimize entegre etmekte zorlandığımız için hostes lafı kalmıştır. Ama başarılı olan kelimeler de oldu: bilgisayar gibi...
    Ben motorumda arabamdaki konforu ararm

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler