Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

rehin + hacizli motor almak ..

Motovento
    REKLAM ALANI
    alidgn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250R-Bmw f650- tvs 150-hyosung GT 650 R
    arkadaslar merhaba..
    aldıgım motor uzerınde e devlet yardımıyla plaka sorgusunda su bılgılere ulastım..

REHİNLİ (R) KOÇ TÜK.FİN.A.Ş ÜSKÜDAR İST.ŞB. 25/06/2008 BİLA
    HACİZLİ(H) Gebze 1. İcra Dairesi 10/10/2011 2011-394 İcra
    HACİZLİ(H) İstanbul 13. İcra Dairesi 30/05/2012 2009-6332 İcra
    HACİZLİ(H) İstanbul 2. İcra Dairesi 06/04/2011 2011-6788 İcra Dosyası

aldıgım adamda koc banktan motor kredısı cekıp almıs aracı fakat adamın elınde kocbank a borcunu odedıgıne daır yazı mevcut.
    ayrıca notere adamla beraber gıttık ve motor uzerınde bunların oldugunu soyledıler bızde avukata gıttık ve gebze dekı oda bızde oyle bı sıkıntı yok dedı ..

sımdı adam borcunun olmadıgına ve odedıgıne emın fakat e devlette bu ıcra ve rehın gozukmekte ve ben suan devır alamıyorum..
    sadece bı yakınıma vekalet verdırdım motorun satısına daır.. noterden.

sımdı ne yapmam gerekıyor ..
    adama parayı verdım ve noterden vekaletname aldım..

dun notere gıttım ve bana
    HACİZLİ(H) İstanbul 2. İcra Dairesi 06/04/2011 2011-6788 İcra Dosyası
    bulundugunu soyledı fakat dıger rehın ve hacız ıslemlerı gozukmuyor..

sımdı ne yapmalıyım yada bu motorun devır ıslemlerını gerceklestırmek ıcın aldıgım adam ne yapmalı ..
    borcunu ödese bıle dosyayı kapatmasa bu rehın ve ıcralar gozukur mu?
    Çok acılar çekerim çok acılar, köpek değilim onu ısıramam.. Isırırım dudağımı. Büyük kişilerin sırlarına ortağım, gene de nah şu kadar övünemem. Bütün ayıplar bende ama, ne yapıp yapmalı ulaşmalı dostlara. Geri de kalmayı kendime yediremem..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bankaların temiz yazısı verip aracın üzerindeki rehini kaldırması lazım. bu durumlar bankaların ihmalinden kaynaklanıyor, sonuçta tuzları kuru umursamıyorlar açıkçası. yapılması gereken satan kişi bankaya müracaat edecek temiz yazısı alacak trafik tescile götürülüp rehin kaldırılacak. bazı bankalar bunun için ekstra ücret talep edebiliyor bu ücret satan kişiyi bağlar sizinle alakası yok bilginize.
    alidgn bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Eyer taşıt kredisi ile almışsa Mal bankaya Hipotekli olabilir tahmin işte Hipotekten dolayıda böyle bir şey olabilir

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Bahtsız bedevi hesabı olmus dostum ya seninki.. Krankında sorun cıktı bide hacizli oldu.Gecmiş olsun..

Önemli bi olay deyil biliyormusun

Biz ev aldıgımızda 14 sene önce .. tabi kredi 10 senelik. borcu bitirdik fakat borcu yoktur kagıdı almadık..daha bankanın gözüküyordu..1 sene önce gidip aldık..böyle birsey olabilir.
    alidgn bunu beğendi.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    bankadan fek yazısı alıp vergi dairesine götürüp hacizi kaldırabilir...
    alidgn bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    başına iş almışın.
    ben paçayı kurtarana kadar epey eziyet çektim.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/64183-itiraf-ediyorum-motorum-hacizli.html
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    Alıntı cool113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bankaların temiz yazısı verip aracın üzerindeki rehini kaldırması lazım. bu durumlar bankaların ihmalinden kaynaklanıyor, sonuçta tuzları kuru umursamıyorlar açıkçası. yapılması gereken satan kişi bankaya müracaat edecek temiz yazısı alacak trafik tescile götürülüp rehin kaldırılacak. bazı bankalar bunun için ekstra ücret talep edebiliyor bu ücret satan kişiyi bağlar sizinle alakası yok bilginize.
    evet zaten adamda koc bank a motorun borcunu odedıgıne daır yazısı var ımza ve kaselı .
    suan ruhsat bende trafık tescıle gıdıp plakasının uzerıne yaptırabılır degıl mı bu temız yazısını?
    dosya kapatma parasımı nedır onun yuzunden mıllet rezıl rusva oluyor..
    sanırım dosya kapatma mevzusu yuzunden bu durum boyle..

adam dırek ıcra daırelerıne mı gıdecek yoksa bankaya mı ?
    adamda ne yapacagını bılmıyor kı
    Çok acılar çekerim çok acılar, köpek değilim onu ısıramam.. Isırırım dudağımı. Büyük kişilerin sırlarına ortağım, gene de nah şu kadar övünemem. Bütün ayıplar bende ama, ne yapıp yapmalı ulaşmalı dostlara. Geri de kalmayı kendime yediremem..

Motosikleti
    Var
    Noter nasıl verdi satışı ordan görünmüyomu

Motosikleti
    arkadaslar ben durust davrandıgım ıcın ınsanlara ınsanlarında bana boyle davranacagını zannederek hep yanıldım..
    aslında suclu aramıyorum.. yokta zaten..
    kucuk hesaplar pesındede kosmadım bugune kadar buyuk hesaplarımda yoktur neyse 3 gunluk dunya..

sadece sıkıntım satıcının da bu konuda bılgısız ve takıp etmeme gıbı bı sorunu olması ..
    evet motoru aldım bı kaza atlattım aynı gun mekanık bı problem ..
    motor sonucta olabılır.
    fakat bu devır ıslemlerındekı problem benı uzdu ..
    satın aldıgım abıyle gorusuyorum.. adamın tek problemı bu gıbı durumları takıp etmemesı sanırım borcu odese bıle dedıgınız gıbı bu durumu notere tastıkleyıp tescıle ısletmesı gerekır. satın alacak kısıye problem olmaması ıcın.

kaza atlattım dıye sagolsun adam bana yedek parcalarını da yolladı.. dolandırıcı olsaydı komple bı gt650 motoru ve yedek lastık ve yedek depo neden yollasın..?
    neyse sukretmek gerekıyor.. bıraz stress ve sıkıntı ceksemde bu da bır tecrube dıyorum..
    bırdaha daha dıkkatlı olurum hayat kısa ve aynı zamanda tecrube ıcın uzun bı surec.

daha detaylı olarak arkadaslar adam borcunun olmadıgını ve elınde borcunun olmadıgına daır belgelerın oldugunu soyluyor sımdı bu abı vergı daıresıne mı gıdecek bankaya mı gıdecek ?
    ordan hangı belge ve evrakları alacak ?
    bunları trafık tescıle mı yok notere mı ısletecek?
    bu konuda bılgısı olan bırı varsa lutfen daha detaylı olarak anlatsın cunku alıcı ve satıcı olarak halen bılgısızız bu konuda .. yardımlarınız ve tecrublerınızı benımle paylastıgınız ıcın tesekkur ederım

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Noter nasıl verdi satışı ordan görünmüyomu
    biraz zahmet edip okuyun, adam devrini alamadım diyo...oku oku oku
    alidgn bunu beğendi.

Motosikleti
    motorun devrını satın almaya gıttıgım gun notere gıttık beraber ve bu ıcra ve rehınler gozuktu..
    fakaT dun yıne notere gıttım sadece ıstanbul 2. ıcra daıresındekı dosya yuzunden devrı alamadım..
    suan elımde motora daır her turlu ıslemı yapacak vekaletım var.. noterden tastıklı ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:33 ----------

bılgısı olan arkadaslar musaıtsenız
    0542 491 12 21 telefon numaram.. bılgı ve tecrubesı olan arkadaslardan rıcam ..
    caldırın ben sızı ararım tesekkurler

shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Kusura bakma ama üzerinde bu kadar rehin ve haciz bulunan bir motordan koşar adımlarla uzaklaşman gerekirken neden aldın çok merak ettim.

Motor sadece rehinli değil. Hadi diyelim koçbank kredi ödenmesine rağmen işi savsakladı rehini kaldırmadı falan tamam onu anladım. Ama tam 3 icra dairesinden haciz var motor üzerinde. Yani kısacası sahibinin uçan kuşa borcu var veya varmış. Notere gidip satışı alamadığın an adamın elini sıkıp "hayırlısı, başka bir zaman inşallah" deyip ayrılsaydın keşke. İnşallah satıcının dediği doğrudur ve borçlarını ödemiştir. Gerçi borçlarını ödemiş olsa bile bir şey farketmez. Allah kimseyi düşürmesin ama bu kadar borcu olan bir adamın motoruna iyi bakmadığı, bakamıyacağı çok bariz.

Güzel Türkiyemdeki bazı icra daireleri kanuna aykırı olarak haczi kaldırmak için harç talep ediyorlar. Belki böyle birşey olmuştur. Eski sahibi de bu harcı ödememek için haczi kaldırma girişiminde bulunmamıştır.

Eski sahibinin borcu ödediğine dair belgelerle ilgili icra dairelerine veya icraya veren şahıs ve kurumların avukatlarına başvurması yerinde olacaktır.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

Motosikleti
    Var
    Aldığın kişiye geri ver motoru

Motosikleti
    Aprilia Caponord
    http://www.skodam.com/mevzuat-prosedur/arabam-hacizli-gorunuyor-yardim-t22329.html

Bak burda güzel açıklamalar var...
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

Motosikleti
    satan kısıyle konustum sadece bankaya temız kagıdını almak ıcın para yatırıp onu vergı daıresıne goturup hacızı kaldırması gerekıyormus..
    pazartesı halledecegını soyledı bakalım gelısmelerı yazarım..
    sagolun arkadaslar

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı shi_bumi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakma ama üzerinde bu kadar rehin ve haciz bulunan bir motordan koşar adımlarla uzaklaşman gerekirken neden aldın çok merak ettim.

Motor sadece rehinli değil. Hadi diyelim koçbank kredi ödenmesine rağmen işi savsakladı rehini kaldırmadı falan tamam onu anladım. Ama tam 3 icra dairesinden haciz var motor üzerinde. Yani kısacası sahibinin uçan kuşa borcu var veya varmış. Notere gidip satışı alamadığın an adamın elini sıkıp "hayırlısı, başka bir zaman inşallah" deyip ayrılsaydın keşke. İnşallah satıcının dediği doğrudur ve borçlarını ödemiştir. Gerçi borçlarını ödemiş olsa bile bir şey farketmez. Allah kimseyi düşürmesin ama bu kadar borcu olan bir adamın motoruna iyi bakmadığı, bakamıyacağı çok bariz.

Güzel Türkiyemdeki bazı icra daireleri kanuna aykırı olarak haczi kaldırmak için harç talep ediyorlar. Belki böyle birşey olmuştur. Eski sahibi de bu harcı ödememek için haczi kaldırma girişiminde bulunmamıştır.

Eski sahibinin borcu ödediğine dair belgelerle ilgili icra dairelerine veya icraya veren şahıs ve kurumların avukatlarına başvurması yerinde olacaktır.
    Konuyu buraya nasıl bağlayabildin pes doğrusu.

Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu buraya nasıl bağlayabildin pes doğrusu.
    Asıl sen nasıl bağlayamadın ben onu anlayamadım...
    Ercument bunu beğendi.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı alidgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satan kısıyle konustum sadece bankaya temız kagıdını almak ıcın para yatırıp onu vergı daıresıne goturup hacızı kaldırması gerekıyormus..
    pazartesı halledecegını soyledı bakalım gelısmelerı yazarım..
    sagolun arkadaslar
    adam haklı, bir miktar karşılığı (100-150) tl fek yazısını alıp hacizi kaldırabilir, bazı bankalar fek yazısına para almaz, bankasına bağlı, koçbank kapandığı için (yapı kredi mi aldı emin değilim) biraz araştırma süreci uzayabilir...bi sıkıntı olmaz merak etme...

Motosikleti
    100 tl gıbı bı meblag karsılıgı kaldırıyorlarmıs ve temız kagıdını verıyorlarmıs..

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Hayat tecrübelerden ibaretmiş" derler ! , sizinkide öyle olmuş ! , "satış bir yana , para bir yana" prensibini duygusal davranarak çiğnemişsiniz ! ve ceremesini çekiyorsun , arkadaşlar yolu göstermişler , geçmiş olsun.
    alidgn bunu beğendi.
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)