Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Arkadaşlar 2 ay önce Honda CBF 250 aldım. Bundan sonra CBF 500 zorlarmı.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2006 Model Honda CBF 250
    Arkadaşlar 2 ay önce Honda CBF 250 aldım. Bundan sonra CBF 500 zorlarmı. CBF 250 ilk motorum. yani acemi sayılırım. görünüş olarak çok fark yok gibi görünüyor. kullanım zorluğu açısından 250 ile 500 arasında çok farklılık varmıdır. tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2011
    zaten gorusunusun önemi yok....cc onemlı...genelde kimse önermez...1000lerce bu konu açıldı artık millet cevaplamıyor bile...bırakıyorlar kendı hallerine ölsun dıye... anasayfada kefen bölümü mevcut..sipariş verıyorsun ona gore ıyı motor alıyorsun ...
    serdar1547 bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Önce bunun hakkından gel hele...
    Gerisi kolay..
    Şööle 2 sene falan bin...
    Piş...
    Sonrası kendiliğinden gelir...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Bence biraz daha cbf250yi kullan.Cbf500 ün beygir gücü cbf250nin 2 katı.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

2 ayda yağmur kar derken 1000 km oldu mu bari?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Ohoo bu ne acele böyle.Bizim ilk motorumuz cbf150'ydi.2 yaz bindik.12 bin km yaptık.Sen kışın ortasında 2 ayda kaç km yaptın ki?

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    evet cbf250 ile cbf500 arasında baya bir fark var. henüz acemiliği atamadıysanız hiç önermem. siz cbf250 ile 1 sene gezin tecrübe kazanın acele etmeyin.
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    kullanım zorluğu açısından pek bi fark olmaz hatta cbf500 daha kg.olarak ağır olmasına rağmen sürüşü daha dengelidir.dikkat etmen gereken şey cbf500 de, 250 e oranla 2 kat ivmelenme farkı olacak.ilk 300-500 km.motorun tepkilerine alışana kadar küçük viteste gazı fazla açıp gidonu elinden kaçırma yeter! gözün korkmasın neticede çift silindir 500cc motor bazı hatalarını tolere eder.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanım zorluğu açısından pek bi fark olmaz hatta cbf500 daha kg.olarak ağır olmasına rağmen sürüşü daha dengelidir.dikkat etmen gereken şey cbf500 de, 250 e oranla 2 kat ivmelenme farkı olacak.ilk 300-500 km.motorun tepkilerine alışana kadar küçük viteste gazı fazla açıp gidonu elinden kaçırma yeter! gözün korkmasın neticede çift silindir 500cc motor bazı hatalarını tolere eder.
    Bir de cbf 500 çok para ya. o paraya daha yeni teknoloji ye sahip motosikletler alma şansın var. asıl önemli olan konu cc de değil.. tecrübe.. okudugunu anlamak gibi.. kimi 3 kez okur öğrenir kimi 1 kez. ama bu anlama konusunda dürüst olmak lazım. iki tekeri aldatamazsın.. düz yolda herkes gider. önemli olan panik durumlarda (kazaya yaklaştığında yaptıgın ) ve yapabiliceklerindir. önce zaman ile bunu ölç , sonrasında hepsi gelir. 50hp lik motora binen yada 178 hp lik motosiklet süren kişi emin olun ki scoterden daha dikkatli. altındaki alet şaka yapmıyor.Sen parmak arası terlik ile hayabusaya binen gördün mü? scotere binen görebilirsin.. Mantalite bu..
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de cbf 500 çok para ya. o paraya daha yeni teknoloji ye sahip motosikletler alma şansın var. asıl önemli olan konu cc de değil.. tecrübe.. okudugunu anlamak gibi.. kimi 3 kez okur öğrenir kimi 1 kez. ama bu anlama konusunda dürüst olmak lazım. iki tekeri aldatamazsın.. düz yolda herkes gider. önemli olan panik durumlarda (kazaya yaklaştığında yaptıgın ) ve yapabiliceklerindir. önce zaman ile bunu ölç , sonrasında hepsi gelir. 50hp lik motora binen yada 178 hp lik motosiklet süren kişi emin olun ki scoterden daha dikkatli. altındaki alet şaka yapmıyor.Sen parmak arası terlik ile hayabusaya binen gördün mü? scotere binen görebilirsin.. Mantalite bu..
    cbf 500 ün çok para olduğuna seninle hemfikirim.saçma bir şekilde piyasası yüksek tutuluyor.üretimden kalkmış teknolojisi eski 9.000-12.000 tl aralığında fiyatı var.ki bence ederi en fazla 7.000-8.000 TL, muadili çoğu motorun fiyatı 6.000-8.000 TL. eski bir er-5 sahibi olarak kendi kişisel görüşüm cbf 500 alana kadar 7.000 TL e temiz orjinal bir er-5 almak daha mantıklı.

tecrübe ve iki tekeri aldatamamak ile ilgili görüşlerinede tamamen katılıyorum.ya aslında bu meleti layığı ile kullanmakta tecrübe olmazsa olmaz ama bu birazda yetenek işi bence.herkes gerçekten iyi bir motosiklet sürücüsü olamıyor maalesef.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    kimse okumuyor mu lan bu forumları? senelerdir millet yazıyor hala iki hafta sürdüm şimdi, 500 lük 600 lük alacam tecrübem yeter mi diye soruyor. yok arkadaş yok. hadi kitap okumuyoruz da google üç kelime aratıp üç cümle de mi okumuyoruz?
    serdar1547 bunu beğendi.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbf 500 ün çok para olduğuna seninle hemfikirim.saçma bir şekilde piyasası yüksek tutuluyor.üretimden kalkmış teknolojisi eski 9.000-12.000 tl aralığında fiyatı var.ki bence ederi en fazla 7.000-8.000 TL, muadili çoğu motorun fiyatı 6.000-8.000 TL. eski bir er-5 sahibi olarak kendi kişisel görüşüm cbf 500 alana kadar 7.000 TL e temiz orjinal bir er-5 almak daha mantıklı.

tecrübe ve iki tekeri aldatamamak ile ilgili görüşlerinede tamamen katılıyorum.ya aslında bu meleti layığı ile kullanmakta tecrübe olmazsa olmaz ama bu birazda yetenek işi bence.herkes gerçekten iyi bir motosiklet sürücüsü olamıyor maalesef.
    er-5 bende kullandım. benim sattığım arkadaşım er-5 den sonra cbf500 aldı. bi fark hissedemiyorum diyordu. hatta bana al kullan bak demişti ama yakın makinalar diye denememiştim.. değmez o paralara.. şu an er-6 n var .. cbf parasından çok da öte değil. Arada çook fark var.. 650 cc alet 1,9 ml yağ alıyor. 500 cc alet 3,8ml teknoloji de ki fark burdan başlıyor.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    er-5 bende kullandım. benim sattığım arkadaşım er-5 den sonra cbf500 aldı. bi fark hissedemiyorum diyordu. hatta bana al kullan bak demişti ama yakın makinalar diye denememiştim.. değmez o paralara.. şu an er-6 n var .. cbf parasından çok da öte değil. Arada çook fark var.. 650 cc alet 1,9 ml yağ alıyor. 500 cc alet 3,8ml teknoloji de ki fark burdan başlıyor.
    er6 n benimde favori makinam, geçen sene er-5 i sattıktan sonra almaktı gayem ama maddi olumsuzluklardan alamayıp cbf 250 almıştım ağustos ayında.şimdi motorum satılık satar satmaz 2009 ve üzeri bir er6 n alacağım umarım.gerçi hoş cbf 250 de hiç fena değil aslında gücü nezdinde yeterli bir motor. şehir içi kısa mesafelerde gayet iyi ama işte yetmiyor hocam otobana çıkınca 120 kmh dan sonra nefesi kesiliveriyor!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)