Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

derbi gpr 125 hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    brocks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 954 RR
    arkadaslar derbi gpr 125 almayi dusunuyorum fikriniz nedir?
    2 Teker Bana Yeter .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    aynı segment olan aprillia rs 125 kullandım. bu motorlar sadece pist için üretilmiş dedim kendimce.....
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Eğer ona gücün yettiği için almak istiyorsan vazgeçmende fayda var.
    Yok ben bu motora , 2 zamanlı oluşuna , eksozdan çıkan dumanın kokusuna , vızıltısına hayranım diyorsan hiç durma müthiş makinedir.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Honda 954 RR
    Alıntı yasin_942 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı segment olan aprillia rs 125 kullandım. bu motorlar sadece pist için üretilmiş dedim kendimce.....

memnun olmadigin sey neydi ki anlamis degilim :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:08 ----------

acikcasi tam olarak soylemek istedigini anlamadim. cbr 125 kullanicisiyim daha kalın ve hızlı bi makina istiyorum 2 zamanli motor cok yakiyor ama iyi diyor herkes yorumun iyi miydi kotu muydu anlayamadim :(
    2 Teker Bana Yeter .

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Cbr 125 ile kiyaslarsak :
    Daha yakisikli
    Daha hizli
    Daha zevkli ve eğlenceli
    Artik üretilmiyor
    Daha yüksek devir cevirdiği icin motor daha kisa ömürlü.
    Parcasi daha pahali (motor kismi yamaha dtr 125 ile ayni, yamaha Türkiyeden temin edilebilir)
    Daha cok yakiyor (100 km de 4,5lt + 600-1000km de bir litre full sentetik yağ)
    2. Eli daha kisitli.
    Vs vs.
    Sormak istegin baska bir sey var mi?

Motosikleti
    Honda 954 RR
    yani anladigim kadariyla daha cok yakiyor baska bi sorun yok dedin dimi dostum ?
    2 Teker Bana Yeter .

Motosikleti
    Sorun yok. Ama cikarsa pahaliya patlar sana dostum (!)

Motosikleti
    Honda 954 RR
    anladim peki o motoru alırken nelere dikkat etmeliyim onerin nedir ?
    2 Teker Bana Yeter .

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    motor alt devirlerde performansız, ne zaman 8 bine gelip exup ı acarsa işte o zaman asıl performansı veriyor. 300 km de 50 tl lik yağ yakıyor dedi sahibi... yani cbr yi ararsın.
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

emresilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dl 650 vstrom nc700x Xmax125
    125 liğini bilmem ama bi ara derbi mulhacen 659 modelini almaya yeltendim fiyat çok uygundu 7 bin civarıydı sanırım görünüş çok hoş ama biraz araştırdım elimde patlama riski çok derbi güzel motordur ama TR de çok yaygın olmadığı için sanırım parça usta sıkıntısı yaşıyabilirsin. geçen akşamda garajda bu cross motorlardan biri vardı derbi sahibi ile konuştuk adam geçen yaz servise bırakmış 3 ay sonra almış motorunu sıkıntı yaşayabilirsin veya sorun çıkartmaz uzun süre de kullanabilirsin para senin sonuçta karar da

Motosikleti
    Honda 954 RR
    su sekilde soyleyeyim sorun yag yakmasi ve benzinse sorun degil ama genel anlamda sıkıntılari varmi onu cidden cok merak ediyorum. mesla bazi motorlar cok cabuk biter omru krank milleri cabuk parcalanir ws bunda oyle sikayetler varmi onu meark ediyorum aslında

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:48 ----------

Alıntı emresilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125 liğini bilmem ama bi ara derbi mulhacen 659 modelini almaya yeltendim fiyat çok uygundu 7 bin civarıydı sanırım görünüş çok hoş ama biraz araştırdım elimde patlama riski çok derbi güzel motordur ama TR de çok yaygın olmadığı için sanırım parça usta sıkıntısı yaşıyabilirsin. geçen akşamda garajda bu cross motorlardan biri vardı derbi sahibi ile konuştuk adam geçen yaz servise bırakmış 3 ay sonra almış motorunu sıkıntı yaşayabilirsin veya sorun çıkartmaz uzun süre de kullanabilirsin para senin sonuçta karar da
    anladım saglam bi tesisatciya gosterip olumlu yanit alırsam alayim yani
    2 Teker Bana Yeter .

Motosikleti
    Alıntı emresilin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Mulhacen, yahmaha tx 660 ile ayni motoru kullaniyor.
    Motor blogu acisindan sikinti olmaz hepsi yamahadan temin edilebilir.
    Ama satmak istenildiginde alici bulmak biraz zor olabilir.

Motosikleti
    Honda 954 RR
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mulhacen, yahmaha tx 660 ile ayni motoru kullaniyor.
    Motor blogu acisindan sikinti olmaz hepsi yamahadan temin edilebilir.
    Ama satmak istenildiginde alici bulmak biraz zor olabilir.
    tomass sanirim sıkıntı yok dimi ? benzin ve yagdan baska sikayt pek yok ??
    2 Teker Bana Yeter .

Motosikleti
    Alıntı brocks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladim peki o motoru alırken nelere dikkat etmeliyim onerin nedir ?

Motrun rektefiye edilip edilmedigini öğren.
    Edildi ise orjinal piston ve segman mi kullanilmis, kaclik piston kullanilmis (yani silindir bir kez daha rektefiye kaldiri mi )onu ögren.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:16 ----------

Begendigin bir motor var mi? Ilani varsa bi bakalim.

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    Ben gpr 125 sahibiyim. Sana kısaca anlatayım. Sormak istediğin olursa yine sorabilirsin.

Tasarımdan başlayayım:

1. 125 cc sınıfında kalıplı bir motosiklettir.
    2. şekil olarak baktığın zaman, sipsivri, köşeli, sinirli hatlara sahiptir hayvan. Yani, "açılın ulan yoldan ben geliyorum, terbiyesizler" der gibi bakar...
    3. Selesi taş gibidir. Hele artçı selesi bayağı çimemtodan yaplmıştır hayvanın... Ama zaten, rahatlık aranacak bir makine değildir. Poponu düşünüyrsan, git max-scooter al derler adama...

Birazda motor aksamından anlatayım.

1. Sınıfında bir çok birinciliği vardır yavrumun. Epey beygirlidir.
    2. Motor aksamı temel olarak yamaha dt 125 motorudur. Ama tabiki geliştirilmiş hali...
    3. Motor iki zamanlı olduğu için, 7-8 bine kadar "fena değil" denecek kadar gider. iki zamanlı olduğu için, öyle pek de baygın gitmez tabi.
    7500 devirde açılan bir "exup" sistemi vardır. Benimki, 7800 gibi açılıyor. Bu exup dediğimiz olay, bir nevi turbo mantığıdır. yani şöyle diyeyim, 8000 e kadar, motor 3 saniyede çıkıyorsa, 8000 den 13000 devire varması yarım saniye gibi birşeydir. Bilmeyen adamı da sallar tabi. Yani iyi bir virajda, hakim olamayıp, exup ı açtırırsan, motorda sana hastahanede temiz çarşaf açtırtır.
    4. 6 ileri şanzumanı var yavrucuğumun...
    5. Max hızı dersen, 125 cc için hayli fazladır.

Birazda genel anlatayım.

1. Bu motosikleti, dükkana gitmeye alıyorsan, haftasonu köye gideceğim diyorsan, ayağımızı yerden kessin canım diyorsan, maksat alışmak diyorsan, olmadı satarım hemen diyorsan, "sonuçta 125 cc ne bekliyorsun ki" diyorsan, ekmek felan almaya bununla giderim diyorsan, 125 cc bu az yakar diyorsan, hiç almayacaksın. Kafanı taşlara vurursun böyle >><<Bu yaratık bu işlerin makinesi değil onu söyleyeyim. Hatta gazı bile hem gaz teli, hem yağ teli çektiği için adamın elini ağrıtır.
    2. Yakıt dersen, hele de talebeysen "olmayan ocağa incir ağacı diktirecek" cinstendir. şöyle söyleyeyim. Ben memlekete tren ile gidersem, 20 tl, otobüs ile gidersem 35 tl, oğluşumla gidersem 60 tl felan ödüyorum haberin olsun.
    3. Dengesi mükemmeldir haa. Öyle gaza döşendin mi saçma sapan sallamaz seni. Zaten bir gözü sürekli yoldadır. Öyle gözünün içine bakar melül melül. Gazı çeksede fırlasak diye.
    4. Arkadan traktör gibi fıtı fıtı diye duman verir. O dumanı seveceksin biiiiirrr. Exup a kadar, ses "tın tın tın" diye çıkar, exupdan sonra kendini bir arının üstünde sanarsın. Öyle bir vızıldar ki, kıyameti saçar tiz sesiyle. Önünde ne apaçi kardeşliği kalır, ne de başka bir kalabalık. Kulak sesi cırmıklar kedi gibi. Bazen, ihtiyarların tıkanmış kulaklarını açar, onlar da sana dua eder. Başka da dua bekleme bu motordan. Gerisi hep küfürdür, baba parası yiyen serseri yaftalarıdır. Çekememezliktir.
    5. Ön arka disk frendir. Hemde beribenzer iki plaka değil öyle. Öyle bir güzeldirler ki anlatamam. Yumuşak desen değil, sert desen değil. Frenler hakkında bilinmeyen bir çok şey vardır. bilinen tek şey ise mükemmel olduklarıdır.
    6. İki zamanlı motor yağıyla besleyeceksin bu yaratığı. Eeee, zevkine düşkün bu adam. Öyle bira içip kalkmaz yani diğerleri gibi. Yanına mezesinide ister rakısının... Bir kısım vatandaş, mobilet gibi, yağı depoya benzinle beraber attığını zanneder. Öyle birşey yoktur. Sele altında iki zamanlı motor yağı kutusu vardır.

Birde şunu söyleyeyim.

bu motosikleti alınca şu sorulara hazırlıklı olacaksın.
    1. Ne bu? (cavep derbidir tabiki. yalnız, motor aksamında yamaha yazdığı için derbinin fabrikasının kuruluşundan başlarsın anlatmaya...)
    2. Çin li mi bu? (Anlat dur, çık işin içinden çıkabilirsen. Vay efendim bu derbi ispanyol, motoru yamahaya yani japona yaptırdı. Tasarımı italya çizdi. anlat dur...)
    3. En baba sorudur. >>>> Niye cbr almadın... ( sanane birader de, çık işin içinden. Yada sele altında bir adet 9 mm çapında silah sakla, sık kafana bir tane. Bitmez bu soru. 7/24 seni bekler...)
    4. Kaçlık bu? ( 600cc de geç gitsin. Yoksa lafa kalırsan, herkes sorduğu için, kırmızı ışık dahil, motor anlatırsın sağa sola... Daha çok bebeler ve apaçi kardeşliği sorar zaten.)
    5. Kaç yapıyo? ( valla ben fazla basmıyom hacı, 200 gördüm de kapat muhabbeti. Dediğim gibi, vatandaş alışmış ya çinliye, 125 cc nasıl yapıyor diye, nasıl oluyor diye yer kafanı durur. 600 lük, 200 yaptım en son de, sağ başından gitsin. Asfalt seni bekliyor çünkü!

Biraz anlattım bakalım. Aklıma ilk gelenler bunlar. Daha da yazarımda omzum ağrıdı. Sen sor, ben söyleyeyim.
    serkanADH13, hellboys, acayüp ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

Motosikleti
    Honda 954 RR
    Alıntı APALA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben gpr 125 sahibiyim. Sana kısaca anlatayım. Sormak istediğin olursa yine sorabilirsin.

Tasarımdan başlayayım:

1. 125 cc sınıfında kalıplı bir motosiklettir.
    2. şekil olarak baktığın zaman, sipsivri, köşeli, sinirli hatlara sahiptir hayvan. Yani, "açılın ulan yoldan ben geliyorum, terbiyesizler" der gibi bakar...
    3. Selesi taş gibidir. Hele artçı selesi bayağı çimemtodan yaplmıştır hayvanın... Ama zaten, rahatlık aranacak bir makine değildir. Poponu düşünüyrsan, git max-scooter al derler adama...

Birazda motor aksamından anlatayım.

1. Sınıfında bir çok birinciliği vardır yavrumun. Epey beygirlidir.
    2. Motor aksamı temel olarak yamaha dt 125 motorudur. Ama tabiki geliştirilmiş hali...
    3. Motor iki zamanlı olduğu için, 7-8 bine kadar "fena değil" denecek kadar gider. iki zamanlı olduğu için, öyle pek de baygın gitmez tabi.
    7500 devirde açılan bir "exup" sistemi vardır. Benimki, 7800 gibi açılıyor. Bu exup dediğimiz olay, bir nevi turbo mantığıdır. yani şöyle diyeyim, 8000 e kadar, motor 3 saniyede çıkıyorsa, 8000 den 13000 devire varması yarım saniye gibi birşeydir. Bilmeyen adamı da sallar tabi. Yani iyi bir virajda, hakim olamayıp, exup ı açtırırsan, motorda sana hastahanede temiz çarşaf açtırtır.
    4. 6 ileri şanzumanı var yavrucuğumun...
    5. Max hızı dersen, 125 cc için hayli fazladır.

Birazda genel anlatayım.

1. Bu motosikleti, dükkana gitmeye alıyorsan, haftasonu köye gideceğim diyorsan, ayağımızı yerden kessin canım diyorsan, maksat alışmak diyorsan, olmadı satarım hemen diyorsan, "sonuçta 125 cc ne bekliyorsun ki" diyorsan, ekmek felan almaya bununla giderim diyorsan, 125 cc bu az yakar diyorsan, hiç almayacaksın. Kafanı taşlara vurursun böyle >><<Bu yaratık bu işlerin makinesi değil onu söyleyeyim. Hatta gazı bile hem gaz teli, hem yağ teli çektiği için adamın elini ağrıtır.
    2. Yakıt dersen, hele de talebeysen "olmayan ocağa incir ağacı diktirecek" cinstendir. şöyle söyleyeyim. Ben memlekete tren ile gidersem, 20 tl, otobüs ile gidersem 35 tl, oğluşumla gidersem 60 tl felan ödüyorum haberin olsun.
    3. Dengesi mükemmeldir haa. Öyle gaza döşendin mi saçma sapan sallamaz seni. Zaten bir gözü sürekli yoldadır. Öyle gözünün içine bakar melül melül. Gazı çeksede fırlasak diye.
    4. Arkadan traktör gibi fıtı fıtı diye duman verir. O dumanı seveceksin biiiiirrr. Exup a kadar, ses "tın tın tın" diye çıkar, exupdan sonra kendini bir arının üstünde sanarsın. Öyle bir vızıldar ki, kıyameti saçar tiz sesiyle. Önünde ne apaçi kardeşliği kalır, ne de başka bir kalabalık. Kulak sesi cırmıklar kedi gibi. Bazen, ihtiyarların tıkanmış kulaklarını açar, onlar da sana dua eder. Başka da dua bekleme bu motordan. Gerisi hep küfürdür, baba parası yiyen serseri yaftalarıdır. Çekememezliktir.
    5. Ön arka disk frendir. Hemde beribenzer iki plaka değil öyle. Öyle bir güzeldirler ki anlatamam. Yumuşak desen değil, sert desen değil. Frenler hakkında bilinmeyen bir çok şey vardır. bilinen tek şey ise mükemmel olduklarıdır.
    6. İki zamanlı motor yağıyla besleyeceksin bu yaratığı. Eeee, zevkine düşkün bu adam. Öyle bira içip kalkmaz yani diğerleri gibi. Yanına mezesinide ister rakısının... Bir kısım vatandaş, mobilet gibi, yağı depoya benzinle beraber attığını zanneder. Öyle birşey yoktur. Sele altında iki zamanlı motor yağı kutusu vardır.

Birde şunu söyleyeyim.

bu motosikleti alınca şu sorulara hazırlıklı olacaksın.
    1. Ne bu? (cavep derbidir tabiki. yalnız, motor aksamında yamaha yazdığı için derbinin fabrikasının kuruluşundan başlarsın anlatmaya...)
    2. Çin li mi bu? (Anlat dur, çık işin içinden çıkabilirsen. Vay efendim bu derbi ispanyol, motoru yamahaya yani japona yaptırdı. Tasarımı italya çizdi. anlat dur...)
    3. En baba sorudur. >>>> Niye cbr almadın... ( sanane birader de, çık işin içinden. Yada sele altında bir adet 9 mm çapında silah sakla, sık kafana bir tane. Bitmez bu soru. 7/24 seni bekler...)
    4. Kaçlık bu? ( 600cc de geç gitsin. Yoksa lafa kalırsan, herkes sorduğu için, kırmızı ışık dahil, motor anlatırsın sağa sola... Daha çok bebeler ve apaçi kardeşliği sorar zaten.)
    5. Kaç yapıyo? ( valla ben fazla basmıyom hacı, 200 gördüm de kapat muhabbeti. Dediğim gibi, vatandaş alışmış ya çinliye, 125 cc nasıl yapıyor diye, nasıl oluyor diye yer kafanı durur. 600 lük, 200 yaptım en son de, sağ başından gitsin. Asfalt seni bekliyor çünkü!

Biraz anlattım bakalım. Aklıma ilk gelenler bunlar. Daha da yazarımda omzum ağrıdı. Sen sor, ben söyleyeyim.

iyiki tanıstık anıl cidden cok tesekkur edrim gosterdigin ilgiye senin gibi insanlar her yere lazım ellerine ve agzına saglik
    2 Teker Bana Yeter .

Motosikleti
    ARMadillo
    Estagfirullah yahu ne yaptım ki. Bu kadar insan üstümüze çullanırken motorcu diye, bizlerin birbirine daha yardımcı olması gerekiyor.

Motosikleti
    Honda 954 RR
    Alıntı APALA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Estagfirullah yahu ne yaptım ki. Bu kadar insan üstümüze çullanırken motorcu diye, bizlerin birbirine daha yardımcı olması gerekiyor.
    kesinlikle katiliyorum sana
    2 Teker Bana Yeter .

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Heyttt Pehhh,, İşte budur tarif
    Kendimi motor pazarlığı yaparken satıcının övmeleriyle karşı karşıya zannettim

Bu kadarmı güzel anlatılır sıkılmadan usanmadan yazılır bır yorum
    soluksuz okudum

parça pahalılığı,, ihtiyaç halınde parça sıkıntısı ve yakıtı olmasa eğlence için gazlamak için alınabilecek bir motor aslında
    125 cc demeye 1000 şahit lazım aslında...

Emeğine Sağlık Dostum,,,
    Bu arada eskıden (gerçi halen var fakat bulmak zor) 2 zamanlı yağları vardı depoya kattığımız dumansızdı,
    sanıyorum kırmızı renklıydı veya kırmızıya yakın rengı vardı,
    onlardan alırsan o dumandan kurtulursun,
    2 zamanlı motor yağı değil söylediğim,
    2 zamanlı motor için yakıt yağı...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    ARMadillo
    Serkan abi, o dediğin yağ konusu bi ara geçmişti de, istanbuldaki bi arkadaş epey aramış, yine de bulamamıştı. Ben burada, daha bi fiberglass bulamadım
    Tokatlı ağzıyla söyleyeyim, "ama ne eyice olur anam bulusak"

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)