Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ehliyetsiz Ruhsatsız Plakasız Motor Kullanmak.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Uçan Teneke ...
    2010'da babam ben küçükken motosiklet aldı bana . Ve bu ilk motorum oldu 11 veyada 12 yaşındaydım motoru getirdi baba bunu nerden buldun dedim bir tanıdık bakkaldan aldım dedi bakkal siparişlerini götürüyrmuş tabiki benim ozaman ne motorsiklet tutkum vardı nede yatmayı biliyodum dur kullanıyım dedim ve babam dediki hayır ilk önce öğreticem dedi ya ben bunu kullanırım dedim he bu arada motor 50cc ramzey ama babam bana iyiki vermemiş eğer verseydi ilk gördüğümde kesin düşmüştüm ama babamla önce mahallede bir turladık sonra bana verdi bindim ben gaz bu fren bu dedi aaaa dedim bu bisikletin aynısı dedim ozamanlar bisiklet tutkunuydum baya bi anlıyodum biskletten sonra bisiklete binermiş gibi gazı verdim yol aldım ilk sürüşümde hiç düşmedim biranda öğrendim ve çok kolay geldi ama tek birşeyi biliyordum oda gaz ve frenin nerde olduğunu :D ışıkları filan yakmasını bilmiyodum öyle dolaştım bir tur sonra babamıda yanıma aldım mahallede turladık kendimi motosikletin kurdu olmuş zannediyodum ama aslında hiçbirşeyi bilmiyordum sonra motosikleti bodruma koyduk ve orda kaldı hiç motor tutkum yoktu ve babama hiç ısrar etmiyodum bisiklete biniyodum.babam istediği zaman çıkarıyodu biniyoduk kış geldi motor orda durdu ve bana biranda motor sevdası geldi (nerden geldiğini hiç bilmiyorum kuryecilerden gelmiş olabilir) neyse çıkarttık motoru kontağı çevirdim tık yok ışıklarda yanmıyodu ahhh ahhh ozamanlar motordan anlasaydım ben onu orda çalıştırırdımda neyse gittik motorcuya adam bize öyle bi kazık attıkı hala unutumıyorum adam karbüratör ve akü değişecek dedi ve bu iksinin değişimindin 250 lira para aldı bukadar olmaması lazım baba dedim bende bilmyorumki dedi ve motoru bana çalışır şekilde verdi adam veriş o veriş bir motor tutkunu oldum internetten öğrendim ne öğrendiysem motorun herşeyini öğrendim ve bilmiyordum tabi plakasız ruhsatsız motora binmenin cezasını o motorun tutkunu olduğumdan beri 5gelen derslerim 1e düştü ve babam aldığına pişman oldu hergün motoru düşünüyordum gezerken bir türlü rahat olamıyordumda.polis çevirdiğinde ne dicem diye alaha şükür motoru satana kadar 1 kere bile polis çevirmedi birgün geldi dediki babam onu sat sana daha güzel plakalı ruhsatlı bişey alcam dedi ve kafaya koydum sattım motoru 450 liraya babam motoru 250liraya almıştı ben 450 satmıştım ondan sonra satınca bi üzüldümki şuan saattığıma bin pişmanım dedimki başka motorlar bundan daha iyidir lan dedim ve sattım ve benim 50 cc dünyadaki en az yakan motordur diye tabir ediyorum ve 1 ay motorsuz kaldım sonra sahibinden comda didik didik araştırırken bir ilana rast geldim adam resim koymamışdı açıklamaya plaka var demişti lan dedim buna kimse bakmaz fotoğrafı olmadığı için motor 450 liraya mondial 125 urtdi gittik baktık motoru çok sevdim 50ccye göre çok seriydi babamında içi ısındı motora ve o akşam motoru aldık hemde 375 liraya öbürsügünde adam satışını vermişdi . ruhsatı verdi babam bana sakla dedi aldım cüzdanıma koydum tüvtürke girdim bi baktım 381 lira cezası var ve sigortası yok olsun dedim bu motora az bile verdik motor ruhsat işlemleri 86 lira tuttu motorun ilk 1 haftasında bol bol gezdim ve farkettimki 50 ccye göre baya baya benzin yiyo bu ya dedim 5 lira benzin alıyodum 3saat sürüyordum bitiyodu benzine para vere vere babam elimden anahtarı aldı ve itiraz etmedim verdim . ama öyle bir motor kurdu olmuşdumki 12 yaşında başladım bu sevdaya ve bu yaşıma kadar hiç motordan düşmedim 1 kere bile dikkatlı ve hızlı kullandım düşeceğim zamanlarda hep toparlayarak kurtuldum hiç motorumu yerde görmedim yani. ama 50 ccyi sattığıma çok pişmanım 2 kişi yokuş çıkmasada çok ekenomik bir motordu plakası ruhsatı yoktu vergisiz muayenesiz ne rahattı ya bunu aldım şimdi muayene ve vergi borçları ödememek için bunu eski motoru sattığım adamla takas yapmayı düşünüyorum ama belki o adamda polise kaptırmıştır motoru . o yüzden bir motoru satarken çok düşünün çook benden demesi ....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    turkish39, mtasdel60, bykemik ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Hocam bu kadar yazıyı kimseye okutamazsınız Hoş ben okudum ama, yinede ehliyet almadan kullanmak çok yanlış.Akrobasi bile yapsanız sokaklara çıkmamalısınız.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Uçan Teneke ...
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu kadar yazıyı kimseye okutamazsınız Hoş ben okudum ama, yinede ehliyet almadan kullanmak çok yanlış.Akrobasi bile yapsanız sokaklara çıkmamalısınız.
    çok doğru söylüyorsunuz ehliyetsiz yakalandığında 2000 tl cezası var kimseye önermem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

öncelikle okuduğun için teşekkürler

ÖZALTIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Rx-115, Yamaha Passol 2
    2010 dan sonrasını okumadım.
    MotorKafa ve tahsins bunu beğendiler.
    Find what you love and let it kill you.

ortadadogulu, haojin2005, tezer ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı ÖZALTIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2010 dan sonrasını okumadım.
    Bkz: İlk okumayan üye .Güzel kardeşim bu kadar sık ve detaylı konu açarsan zamanla kimseden beklediğin cevapları alamayacak kadar çok negatif dikkat çekersin.

Sen arada başlıkla içeriği aynı olacak şekilde az yazılı bol fotoğraflı konular aç.Herkes elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışacaktır.
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Uçan Teneke ...
    Bkz: İlk okumayan üye .Güzel kardeşim bu kadar sık ve detaylı konu açarsan zamanla kimseden beklediğin cevapları alamayacak kadar çok negatif dikkat çekersin.

Sen arada başlıkla içeriği aynı olacak şekilde az yazılı bol fotoğraflı konular aç.Herkes elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışacaktır.
    ben burda kimseden yardım istemiyorumki isteyen okur isteyen okumaz bu sadece bir anı

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Fatih fenomenler bu başlıkta gülerken ölmek garanti

http://www.motosiklet.net/forum/moto...k-garanti.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:55 ----------

Alıntı beypazarlı06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben burda kimseden yardım istemiyorumki isteyen okur isteyen okumaz bu sadece bir anı
    Yanlış anladın, ben bugün genel anlamda senin açtığın konular ve aldığın yorumlarla ilgili genel bir fikir söyledim.Hoş fikrini mi sordum? desen haklısın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Uçan Teneke ...
    caps paylaşanları moderatör teker teker banlıyor

Motosikleti
    caps paylaşanları moderatör teker teker banlıyor
    Ama nedense işsiz liselileri banlamıyor
    erimozel bunu beğendi.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Uçan Teneke ...
    Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama nedense işsiz liselileri banlamıyor
    senin gibi

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    tezer, ortadadogulu, Murat 48/30 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    senin gibi
    Senin gibi 15 yaşında değilim burada büyüklerime saygısızlık yapayım adam değilsin diyeyim
    feliçita ve erimozel bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Uçan Teneke ...
    forum kuralarında konu dışı yorum yapılmaması gerektiğini biliyormusunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:10 ----------

Alıntı haojin2005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin gibi 15 yaşında değilim burada büyüklerime saygısızlık yapayım adam değilsin diyeyim
    15 yaşında olduğumu nerden biliyorsun ? emin ol senden büyüğüm

Motosikleti

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:10 ----------

Yukarıda 2010'da 11 12 yaşında olduğunu kendin söylüyorsun ya!
    erimozel ve TATLIHIZ bunu beğendiler.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200

kusura bakma efendi! benim bildiğim ve karşı olduğum birşey varsa ota...a konu açılması ile oluşan konu pislikleriniz.sorunun veya sorun vardır açarsın,diğer üyelerinde faydalanabilceği birşey biliyorsundur veya onlarıda ilgilendiren bir bilgiye sahipsindir konu açarsın, bir gezi yapmışındır insanlara fikir olabilecek biryerlere gitmişindir yine konu açarsın. ama bu ne laa? şimdi senin bu açtığın konunun kime ne faydası var? ehliyetsiz ve ruhsatsız araç kullanmanın ne kadar tehlikeli ve yasak olduğunu bilmemek için gerizekalı olmak lazım değil mi? bu arada babanı da ayakta alkışlıyorum...
    Mengu16 ve haojin2005 bunu beğendiler.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    printf(random(29));
    ortadadogulu ve erimozel bunu beğendiler.

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    2010+3=2013 ........ 3+11=14 / 3+12=15............
    tr100a ve haojin2005 bunu beğendiler.
    Motor ölüm korkusu değil, yaşam sevincidir...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Uçan Teneke ...
    ben bu konuyu internette buldum ve sizinlen paylaşmak istedim hepsi bu

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)