Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Kart tipi hgs kullananlar var mı aramızda ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Konu hortladığına göre ben de bir şeyler yazayım.

Kart tipi HGS alırken, Ptt'den bir tarafı yapıştırılabilir plastik bir kılıf verdiler bana.

Motosikletinizde rüzgar camı var ise, camın iç alt kısmına, söz konusu kılıfı yapıştırıp kartı da içine koyuyorsunuz.

Saygılarımla.
    fedora bunu beğendi.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Bana vermediler maalesef :( Umarım bu okumama olayından başımıza iş açılmaz.

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı GB79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana vermediler maalesef :( Umarım bu okumama olayından başımıza iş açılmaz.
    Bazı geçişlerde her şeye rağmen kartınız okunmayabiliyor.

Kartlar plakaya tanımlı olduğundan, geçişte okunmasa bile, daha sonra kart bakiyenizden geçiş ücreti düşülecektir.

Burada cezalı duruma düşmemek için önemli nokta, kartınızda yeterli bakiye olması.

Saygılarımla.

eraksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok.
    Bende etiket var ruhsatın içinde duruyor. Bütün geçişlerim cezalı oluyor haliyle. Ama yeterli bakiyem olduğu için sıkıntı çıkmıyor. Tek sıkıntı otobanda çıkışı okuyup, bütün otobanın parasını alıyorlar, girişe bakmıyorlar yani, giriş için mail yazıp düzeltme istiyorum. Herseferinde düzeltiyorlar,
    BESTAPO bunu beğendi.

Motosikleti
    jin lun 150 cbf150
    Bende de motoru almazdan 4 ay öncesine ait kaçak geçiş görünüyor. Bu durumda borç eski sahibine ait ama bir hgs alırsam iş bana patlar mı acaba?

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    katlanır plakalık 80 tl
    not hgs kartı kullanıyorum elle sola doğru tutup 30 la geçersen okuyor bi tek.
    ama yinede katlanır plakalık 80 tl

Motosikleti
    Sym Fiddle 2
    Hgs ye para veren motorcular da varmış vay be :D Hiç ödemedim ödemem de. Katlanır plakalık sağolsun

fedora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE / 2014
    Alıntı vader adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu hortladığına göre ben de bir şeyler yazayım.

Kart tipi HGS alırken, Ptt'den bir tarafı yapıştırılabilir plastik bir kılıf verdiler bana.

Motosikletinizde rüzgar camı var ise, camın iç alt kısmına, söz konusu kılıfı yapıştırıp kartı da içine koyuyorsunuz.

Saygılarımla.
    Öncelikle paylaşımın için teşekkürler hocam geçişlerde sıkıntı yaşadın mı peki ?
    Ön frene saygı duyuyorum

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı fedora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle paylaşımın için teşekkürler hocam geçişlerde sıkıntı yaşadın mı peki ?
    Bazı geçişlerde her şeye rağmen kartınız okunmayabiliyor.

Kartlar plakaya tanımlı olduğundan, geçişte okunmasa bile, daha sonra kart bakiyenizden geçiş ücreti düşülecektir.

Burada cezalı duruma düşmemek için önemli nokta, kartınızda yeterli bakiye olması.

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Motosikleti
    Forza 250
    Arkadaşlar burada anlamadığınız ya da anlayamadığınız nokta plakaya tanımlı hesaptan düşer cümlesinin sadece köprülerde geçerli olduğu. Otoyollarda ne olacak ? Mahmutbey gişelerden girip, Ispartakuleden çıktım diyelim en uzun mesafeyi mi ödeyeceğim 5 km yola ? Bunun içindir ki okuması önemli...

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı tugayriri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hgs ye para veren motorcular da varmış vay be :D Hiç ödemedim ödemem de. Katlanır plakalık sağolsun

katlanır plakayı polis yakalarsa akıbetinin ne olacağını bir araştır istersen,motoru bırakman bile kurtarmaz gerisini sen düşün

flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    Garanti Internet subesine 6.Sınıf HGS kart basvurusu eklenmiş. Bugun basvurdum, ama 40 TL ücreti var. Güzel tarafı kredi kartından otomatik yükleme talimatı da tanımlayabiliryorsunuz.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı flea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garanti Internet subesine 6.Sınıf HGS kart basvurusu eklenmiş. Bugun basvurdum, ama 40 TL ücreti var. Güzel tarafı kredi kartından otomatik yükleme talimatı da tanımlayabiliryorsunuz.
    Kart olayını bilmiyorum da etikette tüm banklarda aynı sistem var. Hesapta yada kredi kartında limit varsa düşüyor. Biz ziraat bankasına 30tl limit verdik otomatik babamın hesaptan düşüyordu. 30tl altına düştümü hesap otomatik 30 TL yapıyor ceza yememiş oluyoruz.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Aynen bende garanti internet şubesinden çıkarmıştım.

Gerçi çıkardım da ne oldu her 10 geçişimin 9unu görmüyor bedava geçiyorum

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Görmeyişinin nedeni kartın mı yoksa plakanın mı okunmaması? Kartı yanımda taşımıyorum, her geçişimde plakadan otomatik düşüyor.

flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Plakadan düşüyor olması lazım??? En azından OGS de oyle oluyordu bende. Önemli olan plakadan düştüklerinde 6.Sınıf ücreti mi düşüyor, yoksa bir de onunla mı uğraşacağız? OGS rahatti yahu

valeros46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Plakadan düşüyor olması lazım??? En azından OGS de oyle oluyordu bende. Önemli olan plakadan düştüklerinde 6.Sınıf ücreti mi düşüyor, yoksa bir de onunla mı uğraşacağız? OGS rahatti yahu
    Hocam son 4-5 aydır benden 1.sınıf kesiyordu. HGS ye mail atıyosun dönen yok, BİMER'e yazdım iki sefer, para iadelerini aldım. Son geçişimde artık yeniden 6.sınıf kesmeye başladı.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Alıntı valeros46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görmeyişinin nedeni kartın mı yoksa plakanın mı okunmaması? Kartı yanımda taşımıyorum, her geçişimde plakadan otomatik düşüyor.
    Kartim surekli yanimda ve epeyde otoyol ve kopruleri kullandim sadece 1 kopru ve 1 otoyol kesildi bu zamana kadar. Kacak gecis olaraka da gozukmuyor.

Bimere ve karayollarina yazdim niye almiyorsunuz parayi tarih ve saati verdim kesin paranizi dedim verdikleri cevap:
    -Belirttiginiz tarihlerde gecisiniz bulunmamaktadir.

Vatandas olarak elimden geleni yaptim onlar cekmiyor.
    Motorumda tertemiz plaka kabak gibi ortada ve acik bu arada

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Arkadaşlar, bende yakın zamanda hgs aldım ve otobanda bu durumu tecrube ettim.

Eğer kart tipi hgs ye sahipseniz hgs kartınızı cüzdanınızda veya ruhsatınızda taşıyın. Kameralara göstermeye gerek yok, gişelerden geçerken kaçak geçiş algılıyor fakat daha sonra hangi gişeden girip çıktıysanız ona göre bakiyeden düşüyor. Gişelerden geçerken, yavaşlayarak plakanızı okumasını sağlayın yeter.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)