Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yılbaşından itibaren BGS başlıyor siz ne yapacaksınız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayda yılda 1-2 kere geçene bu ücret dokunmaz ama benim gibi 1 ayın 26 günü geçiş yapıyorsa dokunur. ayda 100-110 tl ogs ödüyorum.
    toplu kaçak geçelim :D hangi birimize ceza yazacaklar acaba?
    zaten çantadır egsozdur bu aralar çok sıkıyorlar..o anda kesemezler ama bilahere acısını hepimiz çekeriz...toplanır köprüyü trafiğemi kapatırsın yada ne biliyim bir ara bozuk para ile ödeme olayı vardı onun gibi birşeymi düşünülür ozaman daha fzla sesimizi duyurabiliriz
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Motosikletlerle gecisleri yarim saatligine kapatmak lazim
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Ben size ne olacağını söyleyeyim. O köprüye 15-20 kişi gidip kaçak geçersek affetmezler. Bir güzel plakadan 10 katı ceza kitlerler. Ondan sonra eksik varmı yokmu diye plakanın vidasına kadar ararlar. Yol ortasında durursanız bir de ondan ceza keserler. 3 evetle uğurlanırız evimize.

Gidildiği zaman en azından 200-250 motorcu gidilmesi lazım. Kameralardan bakıldığında gözler motordan başka birşey görmemeli. Birde medyayı çağıracaksın ki uygun kamuoyu oluşsun. Bu eylemi videoya çekim sosyal paylaşım ağlarından güzel bir reklamını yaptık mı kimse buna kayıtsız kalamaz. Tekrar söylüyorum motosiklet ücretine 3tl bile fazladır şuan.
    Araçların yarısı kadar bile olmayan emisyon, 4/1 kadar alan kaplayan , 10/1 kadar ağırlığı olan motosiklete 3tl bile çoktur günümüz şartlarında. Eğer büyük çaplı bir eylem olacaksa seve seve organize de ederim, başkası ederse ona da katılırım. Ancak 20-25 motorcu oraya gidersek eve ellerimizde makbuzla döneriz haberiniz olsun.
    ozcanaykul, xawa ve fromghetto bunu beğendiler.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    OGS alın beyler, 3.40. Kaçak geçmeyin, polisten kaçmayın!!!
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Bugüne kadar hiç kaçak geçiş yapmadım, geciktirdiğim tek bir vergi ödemem olmadı, bir iki ufak trafik cezası dışında ceza yemedim. Yani hep iyi bir vatandaş olduğumu düşünüyorum. Bundan sonra da kaçak geçiş yapmayacağım, yapamam.

Ama hayatımda ilk kez kendimi bu kadar çaresiz ve keriz gibi hissediyorum. Vergiler, sigortalar, geçiş ücretleri, benzin zamları vs. derken üzerimdeki baskının anormal ve haksız biçimde arttığını çok net olarak görüyorum. En kötüsü de benden çıkan bu vergilerin halkın sağlığı, eğitimi için harcanmadığını gayet iyi biliyorum. Yani artık yol, su, elektrik olarak da dönmüyor bana (yollar da satıldı zaten).

Ben böyle bir muameleyi hak etmiyorum ve ilk kez kafam bu kadar karışık.

Kısacası, bunu doğru bulmuyorum ama anlayabiliyorum.
    xawa, RunemagicK ve Shrieker bunu beğendiler.
    Ağır metal insanı...

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugüne kadar hiç kaçak geçiş yapmadım, geciktirdiğim tek bir vergi ödemem olmadı, bir iki ufak trafik cezası dışında ceza yemedim. Yani hep iyi bir vatandaş olduğumu düşünüyorum. Bundan sonra da kaçak geçiş yapmayacağım, yapamam.

Ama hayatımda ilk kez kendimi bu kadar çaresiz ve keriz gibi hissediyorum. Vergiler, sigortalar, geçiş ücretleri, benzin zamları vs. derken üzerimdeki baskının anormal ve haksız biçimde arttığını çok net olarak görüyorum. En kötüsü de benden çıkan bu vergilerin halkın sağlığı, eğitimi için harcanmadığını gayet iyi biliyorum. Yani artık yol, su, elektrik olarak da dönmüyor bana (yollar da satıldı zaten).

Ben böyle bir muameleyi hak etmiyorum ve ilk kez kafam bu kadar karışık.

Kısacası, bunu doğru bulmuyorum ama anlayabiliyorum.
    Abi senin durum önceden bayağı bi kötüymüş
    Blackeagletr bunu beğendi.
    Motosikletli Kaplumbağa...

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ellerinden gelse motosikletlere benzini bile pahalıdan satarlar! Neme lazım millet motosiklete döner de gelirleri düşer.. Adaletsizlikte Dünya'da birinciliğe oynuyoruz!
    Shrieker bunu beğendi.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Köprüden motorla sık geçmediğim için BGS riskine girmem ama her gün köprüyü kullansam kesin bende BGS kullanırım.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı sllnbs.okn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen inanıyosun yani hukukla kazanacagına :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:40 ----------

Bence arkadaş süper bi konu açmış forumda bunun için sesimizi duyuralım 4.25 olurmu motor ya normal şartlar da en fazla 2 kişi taşıyan taşıttır bu en nihayetinde(ben hep tek binmeyi severim :D)
    Toplu eylem yapmakda hukuka uygundur. Asıl mesele toplanıp tek vücut hareket edebilmekte. Çünkü eylemin arkasından gelecek caydırıcı yaptırımlar olabilir. Mesela 250cc altı ötv oranı %8 den %37 ye çıkarılabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

Ama BGS yerine SPS uygulanailir. ( Sahte Plaka Sistemi ) Konuyla ilgi Bakan ve Milletvekillerinin şahsi araçlarının plakasını takacaksın motorun arkasına. Oldu bitti maşallah.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Anarşit dolmuş burası da... Aaaa eylem meylem nedir bööle?

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben size ne olacağını söyleyeyim. O köprüye 15-20 kişi gidip kaçak geçersek affetmezler. Bir güzel plakadan 10 katı ceza kitlerler. Ondan sonra eksik varmı yokmu diye plakanın vidasına kadar ararlar. Yol ortasında durursanız bir de ondan ceza keserler. 3 evetle uğurlanırız evimize.

Gidildiği zaman en azından 200-250 motorcu gidilmesi lazım. Kameralardan bakıldığında gözler motordan başka birşey görmemeli. Birde medyayı çağıracaksın ki uygun kamuoyu oluşsun. Bu eylemi videoya çekim sosyal paylaşım ağlarından güzel bir reklamını yaptık mı kimse buna kayıtsız kalamaz. Tekrar söylüyorum motosiklet ücretine 3tl bile fazladır şuan.
    Araçların yarısı kadar bile olmayan emisyon, 4/1 kadar alan kaplayan , 10/1 kadar ağırlığı olan motosiklete 3tl bile çoktur günümüz şartlarında. Eğer büyük çaplı bir eylem olacaksa seve seve organize de ederim, başkası ederse ona da katılırım. Ancak 20-25 motorcu oraya gidersek eve ellerimizde makbuzla döneriz haberiniz olsun.
    Amaç zaten vatandaşı motosikletten soğutmak, uzak tutmak, yaygınlaşmasını önlemek... Sana emisyonuna göte, agırlığına göre, trafikte işgal ettiğin yere göre adaletli hakkaniyetli vergi alsa kim güne 3-4 litre benzin tüketecek?

Yok öyle 3-4 bin liraya taşıt alıp trafikte 2.5 litre benzin yakarak ulaşım ihtiyacını gidermek, binsene metrobüse, binsene hayvan tasır gibi araç kullanan belediye otobüslerine...

(2007 de bindiğim 34M hatlı yeni model man marka körüklü belediye otobüsünü TEM'de 110 km hızla sabah bomboş yolda hiçbir araç yokken yoldan savurup ortadan ikiye böldü söför, ikiye bölünen otobüsün kopan kısmından karşımda oturan adam asfaltta uçup kanlar içinde feci şekilde can verdi, ambulansı beklerken can çekişmesini çaresizce izledik... Partili Allahsız söför abi(!) otobüste teknik arıza vardı diye kayırıldı ceza alması engellendi. Ama kaza tamamen sürücü hatasından kaynaklı uyuklayan söförün aşırı hızla bağcılar yol ayrımına orta refüje yönelip son anda ani menevra ile otobüsü savurup parçalamasından meydana geldi )

Yada alsana en az 7-8 litre benzin yakan bi araç o benizini kim alır sen motosiklet sürersen. 5 bin liralık motosiklete 30-40 binlik araç gibi vergi, yol köprü parası vereceksinki bi espirisi kalmasın
    dreamkiller ve Shrieker bunu beğendiler.

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Eyyyy insanlığı sömüren mok sistem kapitalizm, sen sistemi ve devleti ele geçirdin ve hergün daha fazla süt, daha fazla et ve daha fazla yün istiyorsun yeter!!!!!!!!!

Artık karşında koyunlar ve danalar yok diyemedikçe, bu bir avuç çobanın sopası kırılmadıkça, yavrularımıza verecek sütümüz, sarılacak postumuz kalmayacak bu böyle biline!!!!
    psyche, Shrieker, Gökhan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı tufanbaydemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vatandaşa diyormuş ki ; " ne olur normal kurallara uysanız?"

Vatandaş da diyorki ; Ne olur 1200 kg lık otomobille 200 kg lık motordan aynı parayı almasanız? Şimdi sigaraya %30 daha geliyor.. üstelik üreticinin cebine değil devletin cebine ÖTV olarak.. Yok annem yok bu kafayla daha çok ÖTV lerler bizi!!
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

crayz_metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Arabanın plakasınıda mı söksem acaba?
    Shrieker bunu beğendi.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    10 dernek biraraya gelip çağrı yapmadan hiç bir şey olmaz arkadaşlar. peki nerede bu dernek, federasyon başkanları?? kesinlikle zor kullanılmadan devlet ne istediğinizi anlamaz. hukukmuş? kimin hukuku arkadaşım? sattılar zenginin birine şimdi parayı herife ödeyeceksin e ulan bu köprü benim vergilerimle yapıldı sonra da satıldı. aldılar bi ceplerinden göstermelik diğer ceplerine koydular. ben de hgs taktım. çaresiz üçümüz beşimiz biraraya toplanmadıkça da girmeye devam edecek. 80lerde örgütlü toplumun sağcı solcu hepsini yokettiler ahanda böyle kaldık bir başımıza. korkudan hakkımızı bile isteyemiyoruz.

ha bu arada senin evine hırsız girince unut onu diyen polis, herifin köprüsüne 4 lira vermedin diye peşine takılacak anamızı ağlatacak. varın devlet/polis niye var siz düşünün.
    chozen ve emrello bunu beğendiler.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

chozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW f 650 & Cbf 150 & Yakında inşallah Fazer
    Akşam haberlerinde M.Ali Birand efendide bu konu ya değindi Ortalık iyi ısınmışken fazla beklemeye gerek yok cumartesi yada pazar diğer motosiklet formları ve formlarda olmayan motosiklet kullanıcılarını haberdar edip sesimizi duyuralım Acil olarak
    Shrieker bunu beğendi.
    Ey kardeşim! Sen fikirden ve düşünceden ibaretsin. Senin varlığın bunlardandır. Geri kalan sinir ve kemiktir ki, onlar hayvanlarda da vardır.
    Mevlana

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    adamlarin sistemleri motosiklere uygun degil. her seferinde basarim o kgsyi hic iskalamam, buna ragmen 2 kere ceza geldi. 1 tane sinif ihlali 1 tane kacak gecis. ve ben ayda 1 kere falan gecerim ortalama.

platipus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İKİ TEKER OLSUN DA
    evet,
    konuyu açan arkadaşımı tebrik ediyorum.çok doğru bir noktaya değinmiş. ama şu bir gerçek ki bu durumun kaçışı yok. (baştan uyarayım "sen" derken vatandaşı kastediyorum)

sen verginin vergisini ödüyorsan sesin çıkmıyorsa,
    öyle ya da böyle işleyen bir sistemin(ogs,kgs) işlemeyen bir sistemle (belki sırf birileri kazansın diyedir) değişmesine sesin çıkmıyorsa,
    doğalgaza ocak ayında zam gelmeyecikmiş diye basın dalga geçer gibi müjde veriyor sesin çıkmıyorsa,
    benzin almış başını gitmiş sesin çıkmıyorsa,
    ileride ücretsiz olacak diye söz verdikleri yolun, köprün satılmış sesin çıkmıyorsa,
    her ne sebeple olursa olsun protesto hakkını kullananlar zorbalıkla bin pişman ediliyorsa, anarşik bunlar iyi oldu diyorsan veya sesin çıkmıyorsa,
    (daha yazacak çok şey var ama bunlar sadece bir haftalık güncel konular, isteyen daha gerilere gidebilir.)

kimse kusura bakmasın sen tüm bunları hak etmişsin demektir.

o polisin tavrı beni çıldırttı "kurallara uysan ne olur?" diyor. söyleyim ne olacağını :vatandaşı yolmanın daha çok çaresi aranır, illaki bulunur ve illaki gene ses seda çıkmaz.
    artık hak arayacak ne adalet var, ne meydanlar var ne de yerimize hakkımızı savunacak doğru dürüst bir basın. kimse kendini kandırmasın. vakti gelince hakkınızı sandıkta arayın. bir tek o kaldı. demokrasi dediğin de bu değil mi zaten?
    Shrieker ve phradrel bunu beğendiler.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    İyiki İstanbul'da değiliz diyesim geldi.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sandıkta hak arasan nolcakki ahmete vermesen mehmete verirsin mehmet ahmetten iyimiki.sanki hükümet değişse vergiler geri düşecek veya bidaha zam olmayacak.yeminediyorum ahaaa uzun zaman sonra sıra bize geçti deyip daha büyük boy şemsiye aramaya başlarlar bizim için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)