Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Motosiklet için HGS

Motovento
    REKLAM ALANI
    braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    şimdilik değişiklik yok sinirlenmeyin.
    hala resmi olarak 5 sınıf var ama tam türk işi 6.sınıf diye kart satıyor ptt motosikletlere.
    ha 6.sınıf olur da çıkarsa ve indirimli geçiş vaadederse evet geçmekte fayda var.
    bence 2 - 3 yıla yeni sistem geliştirip bizi bir kez daha silkelerler.
    ogs/kgs/hgs derken gs li başka birşey gelir, malum 29 harf var alfabede.
    her değişiklikte en az 10 lira etiket, cihaz vs hava parası alıyorlar, 18 milyon aracın %20si mecburen alsa mis gibi fonlama.
    miginfly bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    mart ayında sirkeci ptt ye motosiklet hgs kartı almak için gittim. Amacım 1. sınıf ta olsa bi hgs kart almaktı. motosiklet için 6. sınıf kart çalışması olduğunu ancak ellerine henüz kart ulaşmadığını söylediler. Farkı yoksa ben 1. sınıf da olsa alayım dedim. Nerdeyse yarı yarıya fiyatlandırma olacağını söylediler. Birinci sınıf almaktan vazgeçtim, halen bekliyorum. Alan varsa gerçek fiyatlandırmayı yazarsa sevinirim. Günümüze yakın zamanlarda olursa daha da kesin olur.

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Otomobil ne ödüyorsa sende de o oluyor hiçbir farkı yok.

sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    Az önce aldım ptt'den...

15 kart bedeli 35 dolum dedi...

50 TL çaktı sabah sabah...

Birde mail atım hgs, karayolları ve başbakanlığa...

Motosiklet ve Otomobillerin köprü ve otoyol geçiş ücretlerinin aynı olması motosikletlerin otomobillere oranla yola verdiği zararın daha az olduğu düşünüldüğünde adaletsiz gözükmektedir.

Ben motosiklet sürücüsü bir vatandaş olarak 6. Sınıf olarak belirlenen ancak 1. Sınıf otomobillerle aynı parayı ödeyen Motosikletlerin köprü ve otoyol kullanım ücretlerinin yeniden düzenlenerek makul seviyelere çekilmesini beklemekteyim.

İyi çalışmalar dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:28 ----------

Sayın KEMAL TURGUT ,

Bimer Başvuru Numaranız :524705

Sayın : Kemal TURGUT BİMER üzerinden alınan e-mailiniz incelenmiştir. Motosikletlerin otoyol ve köprü geçişleri konusunda çalışmalar devam etmektedir. Bilgilerinize sunulur.

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    Var mıdır bir değişiklik? Sitesinde hala gözükmüyor 6. sınıf.

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Açıklamaya göre yürülüğe girmiş olması gerek

http://www.motosiklet.net/forum/guncel-haberler/154961-otoyollar-ile-koprulerde-motosiklet-gecis-ucretlerinde-indirime-gidildi.html

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    %50 indirimli ödeyen var mı ? Uzun süredir motor kullanmıyordum dün gişelerden geçtim 6.sınıf hgs mle arabayla aynı ücret kesildi.Ama gazetelerde haber çıkmış artık %50 diye.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    bende 3 şubatta geçtim 6.sınıf hgs kartımla. 19 şubatta mesaj geldi bakiyemden 4.75 tl düştü.. nasıl iş anlamadım. aradım telefona çıkan yok .mail attım bakalım ne olacak.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Motosikletçi mi ? mahallenin fırlaması zaten çok para versin. vermeyecekse binmesin . istiyorlarsa benzini de düşürelim. hem ben geçen baktım bunlar en sağ şeritten de gitmiyor fuzuli yolu işgal ediyorlar. sanki motoru alırken ötv kdv ödüyorlar. şeytan icadı.
    Love Me Back...

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    diğer konuyada yazmıştım burayada yazayım.
    03-02 de 6.sınıf kartımdan 4.75 düştü.
    müşteri hizmetlerine uzun uğraşlar sonucu bağlandım .sövdüm saydım düzelttiler.
    2.50 tl felan geri geldi.ayın 3ünde geçtiğim ücret 19 unda mesaj olarak bildirildi.sonrakiler ne olacak bakalım.

Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS - Honda Forza 250
    Arkadaşlar bende üzerinde 6. sınıf yazan arkasında animasyonu andıran motosiklet görseli bulunan bir kart aldım. Alırken bunu nasıl okuyacak motorda nereye koyacağım diye sordum. Oradaki yetkili bana evde bıraksanız bile olur. Plakayı okuyup bakiyenizden düşer dedi. Bende koydum cüzdanıma ve ilk denememi boğaziçi köprüsünde 26.12.2015 de yaptım 1.80 tl aldı. Birde 15.02.2016 da geçtim sabah 9 civarı onda da 2.50 tl aldı. Son geçişime bakmak açıkcası konuyu görünce aklıma geldi. Neden farklı aldı bir bilgim yok ve merak da ettim arayıp sormak lazım.

Motosikleti
    gt250r
    Benim plakayi pek okumuyor köprüdeki gişeler yada diğer gişeler ama Mahmutbey gişelerde 2.50tl almış mesaj olarak bildirdiler.Sürekli Boğaziçi köprüsü kullanmama rağmen hala ücret almadı.katlanır vs yok.İşime gelmiyor değil.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Berkays adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende üzerinde 6. sınıf yazan arkasında animasyonu andıran motosiklet görseli bulunan bir kart aldım. Alırken bunu nasıl okuyacak motorda nereye koyacağım diye sordum. Oradaki yetkili bana evde bıraksanız bile olur. Plakayı okuyup bakiyenizden düşer dedi. Bende koydum cüzdanıma ve ilk denememi boğaziçi köprüsünde 26.12.2015 de yaptım 1.80 tl aldı. Birde 15.02.2016 da geçtim sabah 9 civarı onda da 2.50 tl aldı. Son geçişime bakmak açıkcası konuyu görünce aklıma geldi. Neden farklı aldı bir bilgim yok ve merak da ettim arayıp sormak lazım.
    Arayıp sormanıza gerek yok çünkü ocak 2016 dan itibaren zam geldi geçişlere 6. sınıf 1.8 den 2.5 e 1. sınıf 3.25 den 4.75 e çıktı. Geçmişler olsun...

n4me - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750x DTC
    hgs 1 sınıf kullanan arkadaşlar var ogs değilde neden hgs tercih ediyorsunuz, arasında fark varmı? yıllardır arabada ogs kullandığım için motosiklet'ime de ogs cihazı aldım o şekilde kullanıyorum...

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı n4me adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hgs 1 sınıf kullanan arkadaşlar var ogs değilde neden hgs tercih ediyorsunuz, arasında fark varmı? yıllardır arabada ogs kullandığım için motosiklet'ime de ogs cihazı aldım o şekilde kullanıyorum...
    Ben hiç ogs kullanmadım ama ogs okumakta sorun çıkmıyordur herhalde. Hgs yapışkanından kullandım. Ne okudu nede kaçak geçiş cezası geldi neleşe geçmiş oldum. Bu sebeple ogs tercih edilmiyor olabilir.

burak.findik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    6. Sınıf nasıl yok yaaa...benim 6. Sınıf hgs var motosiklette mersin adana arası 1.25 tl kesiyor..kimsenin s...ettiği flan yok yani size hgs veren bilmiyodur..

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Dün 6. sınıf HGS kartımı aldım.

Beşiktaş posthanesi, ellerinde 6. sınıf kart olmadığını ancak Sirkeci posthanesinde (o bölgedeki posthaneler arasında) bulunduğunu belirtti. Sirkeci posthanesini arayarak durumu teyit ettim ve tramvaya atlayarak hemen gittim.

Biraz sırada bekledikten sonra, ruhsatımı ibraz ederek bir form doldurdum ve 10 dakika içinde kartımı alıp çıktım. Motorsiklet camına yapıştırmak için olan yapışkanlı karlığı da ücretsiz verdi.

30 TL zorunlu dolum, 15 TL de kart parası olmak üzere 45 TL verdim.

(NOT: Ben ordayken bir adam geldi. Oğluna alacakmış. Ruhsat var ise başvuran kişinin adına olması kaydı ile 6. sınıf kartı veriyorlar. Örneğin sizin yerinize babanız gitti, o plakaya HGS veriyorlar ancak başvuran kişinin ismi olarak babanız gözüküyor. Sistemden bakiye ve geçişleri kontrol etmek istediğinizde babanızın TC si ile giriş yapabiliyorsunuz. Yani kartın sahibi babanız oluyor ama plakanıza tanımlı oluyor.)

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Bu 6.Sınıf HGS ile köprü ücreti ne kadar? Otomobil 4.75 şuan.

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    27. Şubatta 6. sınıf HGS ile otobana girip çıkmıştım 2 kere. Tabi yine okumadı kart, kaçak geçiş yazdı.
    Hangi saatlerde girdiğimi çıktığımı 4 martta mail attım <hgs@kgm.gov.tr> adresine. Şunu yazmışlar bugün cevap olarak;
    "Sayın İlgili, belirtilen tarihli geçiş bulunmamaktadır.İyi günler dileriz."

Tırsıyorum sonra 1000lerce lira ceza gelmesinden ama salak saçma sapan sistem 6. sınıf kartı görmüyor, çalışmıyor.

yemrepolat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 200 Duke ABS
    Hocam ben de geçtiğimiz cumartesi (5 Mart) köprü girişinden 6. sınıf HGS aldım. Geçişte kaçak geçiş yazdı ama E-Devlet'ten sorguladığımda geçiş ihlali bulunmamaktadır diyor. Bakiyemde de azalma yok Ama, aynen dediğin gibi içten içe tırsıyor insan.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)