Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bajaj subap ayarı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pulsar rs 200
    motosikletten subap sesi geliyor dün ustaya götürdüm bişey olmaz bin böyle ayar yapsak ta gene bozulur dedi. Çaresi nedir bunun yaptırmaya kalksak kaça patlar sanırsam yakıtı felan etkiliyor. Geçenlerde başka subap vuran motosiklet gördüm fakat ondan baya gürültülü subap sesi geliyordu ben de o kadar ses yok dikkatli dinleyince duyuluyor. internetten sentil çakısı alsam kendim yapabilir miyim yoksa ustaya mı götürmek lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    sentil çakısıyla bitmez o iş. egzantrik ayarını kaydırmamak lazım, çok temiz çalışmak lazım. üst kapak kolayca açılacak bi pozisyonda mı? yoksa depo falan sökmek mi gerekecek ya da motoru indirmek mi gerekecek? subap ayarı biraz sancılı bi iş.

..YaNKee.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    Alıntı akindir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletten subap sesi geliyor dün ustaya götürdüm bişey olmaz bin böyle ayar yapsak ta gene bozulur dedi. Çaresi nedir bunun yaptırmaya kalksak kaça patlar sanırsam yakıtı felan etkiliyor. Geçenlerde başka subap vuran motosiklet gördüm fakat ondan baya gürültülü subap sesi geliyordu ben de o kadar ses yok dikkatli dinleyince duyuluyor. internetten sentil çakısı alsam kendim yapabilir miyim yoksa ustaya mı götürmek lazım.
    sadece sentil alıp yapılabilinse sübap ayarı için özel ustalar olmazdı. küçükken sanayii de çalıştım bir ara benim ustaya land getirir sadece sübap ayarı yaptırırdı diğer ustalar... işini bilen birine göster dinlesin sana söyler gerekli olup olmadığını..

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Aga sana bildiğim bişeyi söyleyeyim. Motor ustalarının çoğu subap ayarını doğru düzgün bilmez. Benim ustam bunu "batuhan, sübap ayarının değerlerine baktım yapmasına yaparım ama bu işi en sağlıklı kapakçı yapar. Adam günde onlarca sübap ayarı yapıyor onu çağıralım" demişti. Harbiden de kapakçı geldi adam motorun üzerinde çat çat yaptı kontrol etti tamamdır dedi. Yani üst kapak tamiri yapan adamlara ellet bence.

Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga sana bildiğim bişeyi söyleyeyim. Motor ustalarının çoğu subap ayarını doğru düzgün bilmez. Benim ustam bunu "batuhan, sübap ayarının değerlerine baktım yapmasına yaparım ama bu işi en sağlıklı kapakçı yapar. Adam günde onlarca sübap ayarı yapıyor onu çağıralım" demişti. Harbiden de kapakçı geldi adam motorun üzerinde çat çat yaptı kontrol etti tamamdır dedi. Yani üst kapak tamiri yapan adamlara ellet bence.
    Kendin yapamayabilirsin dostum.İşini bilen adam gibibbi ustaya göster. Eğer ses yok denecek kadar az ise zaten herkes uğraşmaz, alanda ya yaptım der hiç dokunmaz yada harbinden adam gibi yapar...Hırsız motosiklet tamircilerineden kesinlikle uzak dur...Nerden anlicam deme tipine bakınca, dukmandaki motosikletlere bakınca anlarsın...

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Bajaj'ın sübapları şimli mi ayarlı mı?
    Ayarlı ise 10 dakikalık iş. Amma büyüttünüz öyle ya. Yapmadığım iş olsa tamam diyeceğim.
    Bende RT125 var kendim ayarlıyorum.
    Külbültör kapağı denen motorun tepesindeki kapağı söküyorsun muhtemelen 4 alyandır.
    Zaten ayar yeri kabak gibi ortaya çıkıyor. sonra sentil çakısı ve 8 anahtar ile bitiyor benim motorumda.
    Motor tamamne soğukken ayarlanır klavuza bakılarak ayar yapılır. Örneğin klavuz olması gerekn ayar için 10-20 diyorsa 15 e ayarlarsın.
    Emme ve egsoz genelde farklıdr(Benim motorda aynı ama)
    Bu kadar basit bir işlem

Motosikleti
    pulsar rs 200
    o zaman güvenilir bi ustaya götüreyim. youtube da yapılışını izledim de depoyu grenajları felan söküyor felan zahmetli işmiş. kaça patlar tahminen?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)