Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

güneş gözlüğü kıyaslaması için yardımcı olur musunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    zahter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kocasının Mondial MH 125Drift'inde ARTÇI şmdilik
    kaskla beraber kullanabileceğimiz gözlük arayışındayım. Atasun optikten öylesine bir sorayım diye girdiğim satıcı bizim gibi motorcu çıktı. biraz sohbet ettik. bana ray-banın yeni koleksiyonundan bunu önerdi http://www.ray-ban.com/turkey/produc...173?var=601/71

forumda biraz araştırdım çoğu kişi oakley markasını önermiş. fiyatlar nette baktığıma göre üç aşağı beş yukarı aynı hatta ray-ban daha pahalı. ben avm personeli indirimi ile alacağım.
    sizlerin önerisi nedir?
    şu anda gözlükler yaz dönemine göre daha indirimli oluyor diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Ben de kask içinde güneş gözlüğü takıyorum ama güneş vizörü taşıması dışında daha kolay olur gibi geliyor bana.

Gözlüğün kulp mu desem kenar mı desem bilemedim de camdan itibaren kulak ardına giden kısımları ince ve plastik olursa daha iyi olur.
    Kemik olursa kaza durumunda sakatlık çıkabilir, metal de rahatsızlık verir normal sürüşlerde. Camını da büyük tutmama çalışın derim
    Heil Spellcheck

petra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Benim tavsiyem gece surus gozlugu. Arac farlarinda etkilidir ama gunes isigina karsi nasildir bilemiyorum

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    http://www.adidas.com/Eyewear/conten...pro-metallic-S

benim kullandığım adidas evil eye. ray-ban da kullandım ancak gözlüğüm polorize cam olduğu için kısa sürede ray-ban'ı terketmek zorunda kaldım. çünkü polorize gözlük ile vizör birleşince saçma mavi lekeler gördüğünü hissediyorsun (en azından benim kaskımda öyle). görüş kısıtlanıyor ve sürüşü olumsuz etkileyebiliyor zaman zaman. bir konu daha var güneşe hızlı adaptasyon gerek. sürüş esnasında sürekli güneş yada gölgeden gitmiyoruz. kimi zaman bir anda güneşi karşımızda görebiliyoruz. gözlüğün de bu adaptasyonu ivedi sağlaması gerek.

saygılar.
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

zahter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kocasının Mondial MH 125Drift'inde ARTÇI şmdilik
    Amaç şimdilik özellikle gece ışıklardan korunmak tabiki yazın da kullanmayı isterim ray-ban olan kenarları sert değil ama malzemeyi bilmiyorum. Vizor her kaska uyum sağlamaz dediler. Bende arastirmadim ona da bakmak lazım. Gözlükçü satmak için mi bilmem göze yakın olması lazım yoksa kask rahatsız eder dedi böyle geniş cam daha iyi olur muş ben onun yalancisiyim

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı zahter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amaç şimdilik özellikle gece ışıklardan korunmak tabiki yazın da kullanmayı isterim ray-ban olan kenarları sert değil ama malzemeyi bilmiyorum. Vizor her kaska uyum sağlamaz dediler. Bende arastirmadim ona da bakmak lazım. Gözlükçü satmak için mi bilmem göze yakın olması lazım yoksa kask rahatsız eder dedi böyle geniş cam daha iyi olur muş ben onun yalancisiyim
    bir yıl kask ile güneş gözlüğü kullandım. sonrasında renkli vizör aldım rahatladım, baktım vizör taşımak zor geldi ve sök yüzünden (biraz da malzeme kalitesi ve kask anatomisi yüzünden) vizörler eskidi, bir süre idare edip shark s900 aldım. o kadar rahat ki, ancak çift vizörlü kask kullanan birisi bunu anlayabilir
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    Bende LS 2 big one kullanıyorum güneş vizörü var içinde tünel girişlerinde filan yandan düğmeye basıp kapatabiliyorsunuz. Güneş gözlüğü özellikle tünel vs tarzı yerlde çok negatif bir olay bence aşırı tehlike arz ediyor.
    Biri Beni Durdursun !!!!!

CAGRRI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09
    tag huer al derim.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bisikletçilerin kullandığı gözlüklerden alabilirsiniz,hem gece'de kullanılabiliyor.sapları esnek olması'da + özellik.
    aquarist4 bunu beğendi.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Bahsettiğin gözlüğü (rayban) kullanıyorum, memnunum. Kaskla beraber denemeden güneş gözlüğü alma.
    Birde gözlüğün sapının uç kısmı düz olmalı, eğer fazla kıvrık olursa kask kafanda iken gözlüğü takamazsın. Kolay gelsin
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)