Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benzin oldu 5 TL birşey yapmalı

Motovento
    REKLAM ALANI

Sorunu kendimizde gormek? Yani tecavuze ugrayanda suclu diyorsun? Araclardan gecilmiyor, cunku adam gibi toplu tasima yok, adam gibi egitim yok, adam gibi hic birsey yok, Protesto aynen senin dedigin gibi olur. Yunanistan'da tirlara yapilan yaptirim sonrasi butun tirlar otobanda kontak kapatip trafigi kestiler ertesi gun yaptirimlar geri cekildi... Ama bunu yapamayiz niye? Cunku halk kendinden baskasini dusunmuyor. Halk, cocugunu dusunmuyor. Bunun nedeni Turk olmamiz ve Musluman olmamiz. Kulturumuzde sorgulamak yok biat etmek var. Suana kadar halkin baslattigi hangi devrim var Turklerde? Koca bir "HIC".
    Soykan67 ve farcob bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Herhalde tüm ülkelerin liderleri bizim Tayyip Erdoğan'ı kıskanıyordur.Bir ülke lideri için bizim halktan iyisi olamaz
    ANGARAJ

Bu insanlara az diyecem suçlu olacam.Ama yeter ya ulan 97 / 4.98 - 95 / 4.90 , söyleniyorlar başka ülkelerde de benzin 4.50 lira lan onların asgeri ücreti 2.000 ise senın 741 lira hiç bunları düşünmezler.Gelire göre gider hesabı yapamaz bizim ülkemiz işte böyle gerizekalı bir ülkeyiz zaten bu ülke beni ateist bu ülke beni ırkçı yaptı.Dediğim gibi üni bitince yokum burda

Trafikte bakıyorum herkes tek tek binmis araçlara.Kimsenın sknde değil bende diyorum ki demekki para var millette elini ver kolunu kaptır lafı lak oturmus konuya

baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bütün yorumları okudum bir nevi halkın nabzını tutmak kaybedilmiş bile savaş. Kimi halinden memnun, kimisi kaçmanın peşinde, kimisi ne yapacağını bilmiyor çok üzücü.

Sen ne diyorsun dersen GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER...!
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı D-Rat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunu kendimizde gormek? Yani tecavuze ugrayanda suclu diyorsun? Araclardan gecilmiyor, cunku adam gibi toplu tasima yok, adam gibi egitim yok, adam gibi hic birsey yok, Protesto aynen senin dedigin gibi olur. Yunanistan'da tirlara yapilan yaptirim sonrasi butun tirlar otobanda kontak kapatip trafigi kestiler ertesi gun yaptirimlar geri cekildi... Ama bunu yapamayiz niye? Cunku halk kendinden baskasini dusunmuyor. Halk, cocugunu dusunmuyor. Bunun nedeni Turk olmamiz ve Musluman olmamiz. Kulturumuzde sorgulamak yok biat etmek var. Suana kadar halkin baslattigi hangi devrim var Turklerde? Koca bir "HIC".
    Emperyalist sistemin 50 yıldır üzerinde çalıştığı Türk gençliğinin ve zihniyetinin geldiği nokta ne yazık ki bu işte. Türkleri ve müslümanlığı aşağılamak kendi ırkını kendi dinini sorumlu tutmak. Peki bir anda Meksikalı ve hristiyan olalım herşey bir anda çok mu güzel olacak ?
    Ya da ateist olalım ve rus ırkına dönüşelim bir anda benzin fiyatları düşecek mi ? .
    Yeni moda bu Türk'lüğünden utanmak ve asimile edilmek.

Yurtdışında turist olmak dışında bulundun mu bilmiyorum oralarda herkes süper zeka bilinçli mi sanıyorsun. ya da çok ucuz mu sanıyorsun.
    Tüm Dünya Almanya ya da Fransa mı sanıyorsun ? hiç Romanyaya gittin mi ? Ukraynaya gittin mi ? rusyaya gittin mi ? ORalardaki yaşam şartlarından haberin var mı . Afrika klişesini söylemiyorum bile.

Bu ülkede Köy enstitüleri vardı. Diyarbakır da Vals vardı. kardeşlik vardı. insani değerler vardı.
    Sonra teker teker bunlar kapatıldı. Kominist tehlike adı altında beyinler muhafazakarlaştırılmaya başlandı adım adım.
    Tepkisiz duyarsız cahil dediğin bu güzel ülkem nekadar direndi kaç tane devrim geçirdi kaç tane insan öldürüldü haberin var mı ?
    Her gün sokaklarda eylemler vardı. Ama gücün yetmiyor işte Halk sindirildi Toplum ezildi kafasına vura vura senin gibi zihinler üretildi.
    Vaktiyle sanayi devrimini yakalayamamış olmanın acısıydı bu.Kapitalizme ayak uyduramamanın cezasıydı bu. Ekonomik ve askeri anlamda güçlü ülke AMerika ve ingiltere tüm bu coğrayaları yönetti kurdu. ezdi.
    Türklüğünden ve Dininden utanan nesili bilinçli olarak ürettiler.

Benim de değişmesini istediğim çok şey var ülkede ama asla Türk'lüğümden utanarak değil veya muhafazakar olmasam bile dinimden bilerek değil.
    Bunun yöntemi bu değil.
    cx571 ve YÖRÜK bunu beğendiler.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı baysamin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün yorumları okudum bir nevi halkın nabzını tutmak kaybedilmiş bile savaş. Kimi halinden memnun, kimisi kaçmanın peşinde, kimisi ne yapacağını bilmiyor çok üzücü.

Sen ne diyorsun dersen GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER...!
    Biraz zor giderler. Hadi gittiler diyelim, geride bıraktıkları pislikler çok zor temizlenir.
    ANGARAJ

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    beyler bence burada boşuna konuşuyoruz boşuna yazıyoruz çiziyoruz
    babam 1978 de almaya ya gitmiş
    ve dediği laf şu alman gavuru o kadar akıllı ki adamlar 5 kişi bi arabaya binmesse o arabayı evden çıkarmıyormuş
    bize bakıyorum durum ne diye her kapıda 2 veya 3 araba bütün arabalar sadece tek kişi kullanılıyor
    ee buda demek oluyor ki bize bu zamlar vız gelir
    yani boşuna kendinizi yormayın gidin atlayın motosikletinize verin kırbaçı bakın hava da güzel tam gezi havası
    bırakın siyaseti siyasetçiler yapsın
    sizde sandık başında konuşun burda sizleri bizleri duyan yok
    rahmi34 bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece benzin fiyatlarının azaltılması değil. Bir proje hazırlamalıyız. "Trafik sorununa çözüm - Motosiklet " adı altında.
    Bu proje de motosikletlere ucuz benzin teşviğinden. emniyet şeridi kullanma izni. düşük ÖTV vb unsurlar belirtlimeli böylece insanlar motosiklete teşvik edilmeli.
    ciddi bir Doktora Tezi gibi güzel bir proje hazırlayıp altına tüm üyeler imza atıp istanbul valisi, belediye başkanı . ulaştırma bakanlığı ve başbakana göndermeli.
    Tebrik ederim güzel düşünmüşsünüz,iyi bir proje hazırlanması söz konusu olursa yardımcı olmak isterim.
    Gerekirse akademik destekte sağlamaya çalışırım.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    protesto sandık başında olur diyenlere sevgilerimi sunarım. oy pusulasında önünüze çürük elma, kurtlu armut, bozuk kiraz ve acı karpuz koyduklarında benzine zam yapmayacak olanını seçiniz lütfen. ulan sanki ülkede sol parti var sandık diyorsunuz hepsi birbirinin aynısı.

senelerce tek öğrendiğimiz biat etmek. din, millet, devlet hepsi insanları baskı altında tutmak için kullanılıyor. ağzınızı açsanız isyan günahtır devlet kutsaldır bla bla naraları atıyor ama tek kutsal insanın esamesi okunmuyor.

eğer şurada 50 motosiklet birarada kornaya basınca başımıza bi şey geleceğini düşünüyorsak vay halimize. giden gitmiş artık.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

Alıntı emocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emperyalist sistemin 50 yıldır üzerinde çalıştığı Türk gençliğinin ve zihniyetinin geldiği nokta ne yazık ki bu işte. Türkleri ve müslümanlığı aşağılamak kendi ırkını kendi dinini sorumlu tutmak. Peki bir anda Meksikalı ve hristiyan olalım herşey bir anda çok mu güzel olacak ?
    Ya da ateist olalım ve rus ırkına dönüşelim bir anda benzin fiyatları düşecek mi ? .
    Yeni moda bu Türk'lüğünden utanmak ve asimile edilmek.

Yurtdışında turist olmak dışında bulundun mu bilmiyorum oralarda herkes süper zeka bilinçli mi sanıyorsun. ya da çok ucuz mu sanıyorsun.
    Tüm Dünya Almanya ya da Fransa mı sanıyorsun ? hiç Romanyaya gittin mi ? Ukraynaya gittin mi ? rusyaya gittin mi ? ORalardaki yaşam şartlarından haberin var mı . Afrika klişesini söylemiyorum bile.

Bu ülkede Köy enstitüleri vardı. Diyarbakır da Vals vardı. kardeşlik vardı. insani değerler vardı.
    Sonra teker teker bunlar kapatıldı. Kominist tehlike adı altında beyinler muhafazakarlaştırılmaya başlandı adım adım.
    Tepkisiz duyarsız cahil dediğin bu güzel ülkem nekadar direndi kaç tane devrim geçirdi kaç tane insan öldürüldü haberin var mı ?
    Her gün sokaklarda eylemler vardı. Ama gücün yetmiyor işte Halk sindirildi Toplum ezildi kafasına vura vura senin gibi zihinler üretildi.
    Vaktiyle sanayi devrimini yakalayamamış olmanın acısıydı bu.Kapitalizme ayak uyduramamanın cezasıydı bu. Ekonomik ve askeri anlamda güçlü ülke AMerika ve ingiltere tüm bu coğrayaları yönetti kurdu. ezdi.
    Türklüğünden ve Dininden utanan nesili bilinçli olarak ürettiler.

Benim de değişmesini istediğim çok şey var ülkede ama asla Türk'lüğümden utanarak değil veya muhafazakar olmasam bile dinimden bilerek değil.
    Bunun yöntemi bu değil.
    Hahahahah, bunun geldigimiz yerden utanmakla alakasi yok... Turklugumle gurur duyuyorum fakat bu yaptiklarimizi ve karakterimizi degistirmez. Dediklerimin arkasindayim ve bu irkin bir mensubuyum. Din konusuna gelirsek, bu ulkede yasayan herkesin musluman olma zorunlulugu yok fakat ulkenin kulturunde islam gelenekleri mevcut, kisacasi bosuna milliyetci tavir takinmaya gerek yok. Islamiyetten oncesi ve sonrasida TURK IRKI HICBIR ZAMAN BOYUNDURUK ALTINA GIRMEMISTIR. YABANCI BASKILARA DIRENMISTIR. Fakat tek eksisi kolay inanmasi, ic karisiklik ve bunalimlarda cozum uretememesidir. Yabanci tehlikelere karsi bir anda direnis ve basari gosterirken, iceride yasananlara her zaman sessiz kalmistir. HICBIR TURK DEVLETI SAVAS ILE YIKILMAMISTIR. Her zaman taht oyunlariyla, ali cengiz misali oyunlarla yikilmistir.....

Arkadasim basta ne dedim? Bu halk direnemez, cunku egitim yok... Senin dedigin gibi Cumhuriyet'in ilk doneminde halka bu asilanmaya calisildi. Ama dis etkenler ve icteki hainler yuzunden basarili olunamadi. Ataturk'un egitimi asilamak istemesinin sebebi keza benim dedigim kulturumuzde direnis degil biatin olmasi, acik ve net! Begensende begenmesende Islam kulturunde sorgulama yoktur. Hicbir dinde yoktur! Din dogmatiktir. Kafanizda kurdugunuz toz pembe balonlari patlattigimda bana gelip bu laflari soylemeden once arastirman en dogrusu olur. Bu ulkede herkes benim gibi olsaydi, bu mesaji yazmana gerek kalmazdi, cunku zaten benim gibi olan bireylerin sayisi arttikca bu ulkede egitim seviyesi artmis demek olucaktir ki bunun getirisi dusunce ozgurlugu ve bilincli direnis olacaktir.

Irklara girmissin madem dostum, RUS IRKI GIBI OLMAYALIM AMA ONLARIN IYI YANLARINI ALALIM. Cok biliyorsun ya, Carlik Rusya'sini arastirsaydin laf soylemeden, Bolsevik ihtilalini arastirsaydin, halkin zulumlere ve esit olmayan calisma haklarina karsi cikisini arastirsaydin, ama yoooooooookkkk, arastirma neden? Cunku bunlari arastirdikca benim hakli oldugumu anlayacaksin. Sana Bin tane ornek verebilirim fakat su ornegi okuman beni anlamana yetecektir. Fransiz Ihtilali ve Bolsevik ihtilali, ikiside esitlik ve ozgurluk adini yapilan halk devrimi, ikisindede halk TOPLUCA DIRENMISTIR. Simdi gelelim OSMANLI'YA OSMANLI'da halk yenilik istedi mi? Esitlik istedi mi? Ozgurluk istedi mi? YOKSA PADISAHIM BILIR MI DEDI? OSMANLI'DA HANGI HALK DEVRIMI YAPILDI? YENILIKLER BILE PADISAH TARAFINDAN 50 YIL SONRA GETIRILDI... EBE INSAF ARKADASIM TARIHINI ARASTIRMADAN,SAZAN GIBI ATLAMASSIN BUNDAN SONRA KONUYA ATLAMADAN ARASTIRMA YAPARSIN...

Son olarak yazilarin icinden cimbizla cumle secmeyi degil, ana mesaji anlamaya calis...

Kal Saglicakla!
    YÖRÜK, Thracian ve Soykan67 bunu beğendiler.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Gidişat kötü. Yüce Rabbim Affına Sığınıyorum. Atatürk'ü göndersen geri ya :(
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim demek istediğim yamuk insan çok fazla ülkemizde.Herkes bi taraftan yontmaya çalışıyor,bu bi gerçek.Bunun en büyük sebebide Allah korkusu olmaması.En küçük bi alışverişte bile insanlar birbirini kazıklamaya çalışıyor.Ticaret ahlakı sıfır.Ağlaşan esnafların çoğu,bu durumu alışkanlık haline getirmişler.Dürüstlükle iş yapan çok az insan var.Bende yöneticilik yaptım 4 yıl.Çoğu zaman cebimden gitti para.Hiç bir ücrette almadım,çünkü gerek yok.Bana göre haksız kazanç.Ama genede insanları memnun edemedim.Bu yıl daire başı 765 TL daha fazla ödedi insanlar.Ama kimseden tık yok.Dediğim gibi biz ne istediğini bilmeyen insanlarız.
    Bu olaydada benzine zam geldi diye küfür edeceğimize,söyleneceğimize biraz oturma organızımı sıkıp araçlarımıza benzin almasak protestoların en güzeli olur.Küfüretsek ne olacak,ki her zamda ediyoruz zaten.Asıl komik olan bu.Hem küfür edip genede benzin almak.
    Saçma sapan bir mantık. Sanki keyfimizden benzin alıyoruz, "bir hafta almayalım"mış! Benzin almama şansım olsa zaten hiç benzin almam!

Benzin almadım diyelim, işe nasıl gideceğim? Evimden işime toplu taşıma yok; patrona "ben benzin zammına protestodayım, bu hafta işe gelmeyeceğim" mi diyeyim?

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2004 yılında beri benzin fiyatları %400 den fazla arttı.İyi yada kötü,işe yarar yada yaramaz bir şeyler yapmak lazım.Facebook şöyle bir etkinlik düzenlemişler katılmak isteyen gelsin.
    http://www.facebook.com/events/254008101388089/
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saçma sapan bir mantık. Sanki keyfimizden benzin alıyoruz, "bir hafta almayalım"mış! Benzin almama şansım olsa zaten hiç benzin almam!

Benzin almadım diyelim, işe nasıl gideceğim? Evimden işime toplu taşıma yok; patrona "ben benzin zammına protestodayım, bu hafta işe gelmeyeceğim" mi diyeyim?
    Evet diyeceksin arkadasim, sen diyeceksin o diyecek onlar diyecek... Sonucta topluca direnicez. Iyi o zaman sen yat, eglenmene bak, millet dirensin... Sonunda mutlu son, zamlar geri cekildi.... Boyle dusunenlere ancak koca bir "nahhhhhhhh" verebiliriz ha bir %10'a kadar zam =)

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı D-Rat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet diyeceksin arkadasim, sen diyeceksin o diyecek onlar diyecek... Sonucta topluca direnicez. Iyi o zaman sen yat, eglenmene bak, millet dirensin... Sonunda mutlu son, zamlar geri cekildi.... Boyle dusunenlere ancak koca bir "nahhhhhhhh" verebiliriz ha bir %10'a kadar zam =)
    Hayal dünyasında nahlarınla yaşamaya devam et sen. Yap istediğin eylemi, Tayyip'in gemicikleri için paraya ihtiyaç var, Suriye'yle savaşmak için paraya ihtiyaç var, TOKİ müteahhitlerini doyurmak için paraya ihtiyaç var, var oğlu var. Benzin zammı geri çekilir, başka yerden girer. Umudum yok, eylem falan yapmayacağım; belki köprüden kaçak geçerim 2-3 defa.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alman gavuru o kadar akıllı ki adamlar 5 kişi bi arabaya binmesse o arabayı evden çıkarmıyormuş
    bize bakıyorum durum ne diye her kapıda 2 veya 3 araba bütün arabalar sadece tek kişi kullanılıyor
    Peki hiç düşündün mü neden Türkiye'de insanlar tek kişi araba kullanıyor? Mesela ben işe motosikletle gidiyorum hatta kar yağdığında bu benzin fiyatlarına ve karla kaplı yollarda çok yüksek kaza riskine arabamla gidiyorum. Neden? Çünkü o Alman gavuru dediğiniz adamların 1978'de ki toplu ulaşım sistemini geçen 34 yıla rağmen kuramadığımız için. O Alman gavuru evinden çıktıktan sonra en fazla bir kaç dakika yürüyüp metro ve otobüs kullanarak makul bir sürede ve insanca bir şekilde gitmek istediği yere ulaşabiliyor. Ama ben işe gitmek için gidiş-dönüş günde 4 km yol yürüyüp kalan kısımda da 300 kişiyle beraber 185 kişilik kapasitesi olan metrobüs dedikleri otobüste nefes almadan yolculuk yapmak zorunda bırakılıyorum. Bu insanlık dışı yolculuk için de arabayla tek başıma gittiğimde ödediğime yakın bir ücret ödemem gerekiyor. Hem de evim-iş yerim de dağ başında değil ve aralarındaki mesafe de 50 km değil sadece 10 km. Tabii ki özel aracımla gideceğim.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar kendi aramızda birbirimize düşmeyelim bölünmeyelim.Hiç birşey yapmadan zahmet çekmeden fedakarlık yapmadan hiç bir yere varılmaz hiç bir şey kazanılmaz.Günümzde etrafımdaki insanları bakıyorum çoğu son derece duyarsız,sadece zamlar konusunda değil her konuda.Benzin zammına karşı eylem yapalım denildiği zaman herkesten aynı cevap geliyor :"amannnn ne işe yarıyacak nasıl olsa yine yaparlar onlar zammı","biz kurtaracağız Türkiye'yi" ve benzeri cevaplara rastlıyorum.Benim bütün halka 2 sorun var ;
    1-Şimdiye kadar herkesin katılımıyla kapsamlı bir eylem denendimi Türkiye'de?Dış ülkelerde olduğu gibi herkes birden tırcısı,kamyoncusu,taksicisi kontak kapattı mı?Tabii ki hayır çünkü biz bencil bir toplumuz bireysel olarak kendimizden başak hiç bir şey düşünmüyoruz.Uzun vadeli refah ve toplumsal çıkarlarımız için kısa vadeli zevklerimizden ve rahatlığımızdan fedakarlık yapmıyoruz.Birlik beraberlik sıfır,mantık sıfır.Herkesin kafasındaki düşünce "Aman ben bugünü çıkarayım yarın Allah Kerim","Ben kendimi kurtarayım,diğerleri beni ilgilendirmez."Böyle olduğu sürece bu ülkenin % 1 ini oluşturan çakallar,biz %99 ile istedikleri gibi dalga geçer cebimizden paramızıda alır,özgürlüğümüzü de kısıtlar.
    2-Ya Kurtuluş savaşında dedelerimiz "Ne yaparsak yapalım nasıl olsa bunlar ülkeyi ele geçirirler,biz mi kurtaracağız bu ülkeyi,umut yok boş verin kendimizi kurtaralım" deseydi şu anki halimiz ne olurdu?
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Ne 4.92si edirnede bp 4.99 o_O noluyo yav

furko2424 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cheap Urban Bike
    en iyisi elektrikli bisiklet kullanalım.başka yolu yok.bu seferde elekriğe zam gelirse tüplü motorsiklet yaparız bizde

MotoBolu14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 Esd (Siyah)
    millet her seferinde domalıyor bekliyor.. böyle giderse daha çoook domaltırlar bizi...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)