Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Cross Motoru SuperMoto'ya Çevirmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    hondacbr1100xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Motor şahane gözüküyor. Ama süper moto için aslında 125 yada 150 cc az değil mi.sonuçta asfalt lastiği takacağız jant takacağız. Egzoz far derken güzel bir görüntü altında hiç değilse biraz yürüyen motor olsa iyi olmaz mi
    Bilgi;kucuk adami kibirlendirir,vasat adami sasirtir ,buyuk adami ise mutevazi yapar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    300cc motorda olsa altinizda max hiz 100-130 arasi üstü zaten güvenli degil ve hiçbir croos 5bin tlnin alti 110 u güvenli görmiyecek. Jantla oynarsaniz en ufak hata geri dönüşü olmaz sonuçlar doguracak 80km nin üstü güvenli olmiyacak. şase kalitesi, motor gücü ve ani hizlanmasi arazideki gücü, max hiz benim bildigim en iyi makina bu sizde araştirin. Bence beyenip alırsaniz lastik falan bile deyiştirmeden akarsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:39 ----------

baktiginiz şey kagit üzerindeki büyüklükse 250 cc 20bg veya üstü modellere bakmalisiniz.

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Aslında doğru diyorsunuz. 250 cc bile olsa son hız değişmeyecek. Ama hiç değilse biraz daha atik olduğunu size hissettirir. Biraz daha seri olur. Kısaca bu kadar masraf edip asfaltta ezilip büzülmek istemiyorum.ufak hacimli motorlarda insan çok zor durumda kalabiliyor.yeri gelince insan sıyrılıp çıkmak istiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:53 ----------

Arkadaşlar ben mecbur sıfır motor alacağım. Çünkü taksitle alacağım. Ve yılda 8 ay çalışıyorum (üniversite 8 ay açık oluyor çünkü) o yüzden ayda 500 ödeyerek 8 ayda toplam'da en fazla 4 bin lira verebilirim.ve kanuni'den ucuzu yok. Servis ve yedek parça bol.tek seçeneğim o
    Bilgi;kucuk adami kibirlendirir,vasat adami sasirtir ,buyuk adami ise mutevazi yapar..

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Alıntı troy01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasım sen bısıklete pisiklet derken ben motorla ugrasıyordum 5 ay 200 gy kullandım arkadasım mugladan adana ya getırdı bılıp bılmeden konusma yok 5000 anca gıdıyor yok su ole sacmalık mı olur sen motorun yagını suyuna bakma nasılsa ucuz çin die sadece bin motor yagda yakar herbısıyde olur ben motoru sattıgımda km 23000 ıdı...her onune gelen senın gıbı bole akıl verırse vay halıne mılletın ....

KARDESIM SENDE NE ISTIOSAN ONU YAP BU İŞLER TAVSIYEYLE OLMAZ YAPICAN BELASINI CEFASINI CEKICEKSIN BIR SONRAKINE NASIL DAVRANMAK GEREKTIGINI OGRENECEKSIN...İÇİNE SINIYORSA GUVENIYORSAN SEYINE (KENDINE) 17 INC JANTI DA TAK KALIN TABAN LASTIGINIDE AT GIT BAKALIM...ALLAH KAZA BELA VERMESIN...BIZ BURDA YASADIK KONUSUYORZ...
    Kişisel bi yorum yapmamıştım sana karşı ama biraz sinirlenmişsin bi kendine yedirememişsin sanırım. Ben motosiklet sahibi değil motosikletçiyim tabi kendim 2 gibi 2 teker üzerindeki arkadaşlarıma biraz daha saygılı oluyorum
    Kişisel bişey söylemediğimi tekrar belirtirim bide benim ailem 3 nesildir motorcu ve motosiklet konusunda az çok bilgim vardır diye düşünmüştüm piste falan boşuna çıkmışız tabi

Saygılar iyi forumlar
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max

150 cross

ödeme şeklinizin böyle olacağini belirtmemiştiniz benim tavsiyelerimdeki amacım motordaki en az oynamayla en iyi performansı alırken en güvenli motora biniyor olmak.
    amacınız 0 motormu almak 5 tlnin altında taksitlemi almak buna kesin çözüm getirelim...
    hangi motoru alırsanız alın jant değişikliği en az %30 size kalitesizlik olarak geri denüçek.
    125cc 15bg bi mororda vergi yakıt olarak geri dönücek size bunu bilin...
    http://www.motosiklet.net/forum/endu...en-yardim.html
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...iye-etmek.html
    http://www.motosiklet.net/forum/endu...ediklerim.html
    http://www.motosiklet.net/forum/mark...-japon-mu.html

senin için araştırdığım sayfalar kendinde göreceksin ki pek kullanıcısı yardım edeni olmıyacak bir motorsiklet olucak kanuni alman, en en kötü ihtimalle mondial x treme max almanı öneririm yada ikinci el honda xl200 lere bak

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Evet kredi kartı ile alacağım için mecbur sıfır motor alacağım. En fazla 4 buçuk 5 bin lira verebilirim.

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    anladım sifir motora karşık bi istek degilse bu 2-3 bin tl kariniz olur temizz bi motor bulmak kaydı ile motorcucan yada yeni 0 motor alacak arkadaştan yada kendi işyeri olan (esnaf )arkadaştada 2.el kredi kartıyla taksitle motor alabilirsiniz bana bu yol daha mantıklı geliyor... modifiye kısmı olabilir imkansiz degil motorunuza göre yapılacağı için aldıktan sonra gündeme getirmeliyiz...

Benim önerim honda xl200 (sadece honda olduğu için degil bg olarak yüksek ve kaliteli, her türlü modifeyi üstünde taşıyıp gösterebiliyor.
    yada parca konusunda ihtiyacınız olduğunda 1-2 hafta beklemeyi göze alırım derseniz hyo rx125 15bg sm olanı öneriyorum yağ sogutmalı ve kaliteli duruşuda çok hoş...

baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gideceksin bi bmw r80 gs alıcaksın biticek
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Kanuni cross'un yanında mesela mondial 150 x-treme max'da uygun gibi. Fiyatı 3400. Sizce supermoto olmak yakışır mi ona

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    önemli olan başkasının değil senin beğenmen sence olursa olmuş demektir yani madem 5000 veririm diyorsun str alsana hem 250 cc hemde 5000 civarı olması lazım fiyatı

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Kuba servisi trabzon'da yok.parça sıkıntısı az da olsa çekerim.çünkü bu sitede str kullanan arkadaşların yorumlarını okudum. Madem çin mali'na 4-5 bin lira vereceğiz. Hiç değilse parça sıkıntısı olmasın ve uygun olsun. Sonuçta alırım kanuni'yi kafama göre yavaş yavaş dizerim. Internette baktım. Acerbıs far'lar çamurluklar elcikler gidon'lar manet'ler egzoz'lar elcik korumalar beni bekliyor. Çok güzel olacak bence berk.

Motosikleti
    tabiki neden güzel olmasın hele bi alda onlarda yavaş yavaş alınıp taklır

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    güzel bi ara kendi kendime konuşuyorum sanmadim degil. Arkadaş demiş ya katiliyorum önemli olan senin yakiştirip beyenmen.

Motosikleti
    cbr 125 R
    http://www.youtube.com/watch?v=8nhz1...eature=related diger yorumları okumadım belki linki paylaşan vardır ama şu modeli alıp bu tarz bisi yapsan daha ekonomik olmazmı senin için ?
    motosiklete binmek sex yapmak gibidir bi defa bindigin zaman sürekli binmek istersin

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Emir peşin para ile almayacağım için mecbur sıfır olacak.nakit param yok.kart ile alacağım.hem asya motor'dan soğudum ben. Hergün bir cıvatası duruyordu. Montaj sıfır. Parça kalitesi sıfır. Kendim rodaj yapıp paşa paşa sürmek istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

Biraz jant araştırdım sahibinden'de. 17 inç tabi ki. Ama 150'lik motor jant'i da var 600'luk motor için'de 17 inç var. Ben hangisini alacağım :s yani 17 olması yetiyor mu. Mantık olarak 600'luk motor'un 17 inç jant'i ile 150'lik motor'un 17 jant'i aynı işi mi görüyor.

Motosikleti
    aynı işi görür ama bağlıntı yerleri farklıdır

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen hiç 200gy kullandın mı Çok kullanan yok zaten maks bi 5000 km gidiyolar o yüzden ucuz

Ki ben bu motoru supermotoya çevirmiş biriyim senin yaşadığını yaşamıştım şuan garajda motoru yok şase olarak duruyor jantlar lastikler hep satıldı

Berkin lafını dinle o biliyo bu işleri, halledersin onun dediği gibi
    Senin göstergeler ve depo grenajı duruyosa alabilirim haber bekliyorum?
    ANGARAJ

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin göstergeler ve depo grenajı duruyosa alabilirim haber bekliyorum?
    Maalesef yok
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Bu iş biraz uzun sürecek gibi.daha motoru seçemedım. Kaldı ki peşi gelsin

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı hondacbr1100xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz jant araştırdım sahibinden'de. 17 inç tabi ki. Ama 150'lik motor jant'i da var 600'luk motor için'de 17 inç var. Ben hangisini alacağım :s yani 17 olması yetiyor mu. Mantık olarak 600'luk motor'un 17 inç jant'i ile 150'lik motor'un 17 jant'i aynı işi mi görüyor.
    Ben de tam bunu diyecektim, kimse jantlardan bahsetmemiş diye... Nasıl jant bulmayı düşünüyorsun ?
    #sürenadam

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)