Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kanuni 150cc Cross Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    İlk model anlatımım olacak 150 cross ile ilgili sabit bir başlık göremedim o yüzden açtım eksiklerim olursa affola.

Teknik özelliklere değinir isek;
    Motor Tipi: Tek Silindir 4 Zamanlı
    Motor Hacmi: 149.5 cm3
    Motor Çapı: 62 x 49.5 mm
    Motor Sıkıştırma: 9,0:1
    Motor Soğutma: Hava soğutmalı
    Maksimum Güç: 11,56 HP 8000 d/d

Ağırlık: 130 kg
    Depo: 11,5 Litre
    Ortalama Yakıt Tüketimi: 3,3 lt / 100 km

Ön Süspansiyon: Teleskopik
    Arka Süspansiyon: Helezonik yaylı tek amortisör
    Ön Fren: Disk
    Arka Fren: Disk
    Ön Lastik: 90 / 90 - 19 TUBE
    Arka Lastik: 110 / 90 - 17 TUBE

İzlenimlerime göre motosiklet önceki 250 cross modelinin kırpılmış hali.Lastikler ve jant asfalt için daha uygun. Firma büyük ihtimal ile kullanıcılardan gelen çok titreşim şikayetinden dolayı bunu uygun görmüş.Açıkcası fabrika çıkışı olarak cross olan eski model daha hoşuma gitmişti.

Önceki model olan 250 cross
    Motor Tipi: Tek Silindir 4 Zamanlı
    Motor Hacmi: 230 cm3
    Motor Çapı: 67 x 65 mm
    Motor Sıkıştırma: 9,2:1
    Motor Soğutma: Hava soğutmalı
    Maksimum Güç: 12,78 HP/7200 d/d dev/dk

Ağırlık: 118 kg
    Depo: 8.8 Litre
    Ortalama Yakıt Tüketimi: 3.35 lt

Ön Süspansiyon: Teleskopik
    Arka Süspansiyon: Helezonik yaylı mono amortisör
    Ön Fren: Disk
    Arka Fren: Disk
    Ön Lastik: 80 / 100 - 21 TUBE
    Arka Lastik: 110 / 100 - 18 TUBE

Arkadaşlar ufak çaplı bir başlık oldu amacım benim gibi netten araştıran insanlar için sabit bir başlık olması. Bu siteden birçok şey öğrendim birazda geri ödemek lazım değilmi?

Bu arada 150 cross kullanıcıları önceki modeldeki elektrik problemi ve vibrasyon konusuna değinirlerse iyi olur. Hele iki modeli de kullanan arkadaşlar karşılaştırır ise tadından yenmez..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Alan ve kullanan hiç yok herhalde! Topic bomboş
    Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır.

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Bir ara niyetlenmiştim tam alacaktım, ama sonra daha çok şehiriçinde ve ara sıra yakın şehirdışı seyahatlerim olur düşüncesiyle vazgeçtim. Yoksa cross veya enduro motorlara ilgimden dolayı alacaktım.

Kullanıcıların deneyimlerini bende merak ediyorum açıkcası bu motor hakkında. Takipteyim...
    ..::.. GO ..::..

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bu motorun tipini filan bende beğendim ama nedir ne değildir birisinin kullanması gerek

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Kanuni sağ olsun, bu motosiklet ile ilgili hiç bir bilgi paylaşmamış sayfalarında.
    Özellikle vibrasyonu önlemek için bir tedbir alınmışmı, motorun özellikleri, karbüratörü, subab tipi vs. vs. ama yok!
    Bu anlayış, biz son kullanıcıları bir anlamda adam yerine koymamak değil mi?
    Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır.

OKTAY TINAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kanuni Cross 150 Bilgi

Arkadaşlar bende işin gerçegi bu Kanuni Cross 150 ile mondial 150 Mc arasında kararsızım bu motor görsel olarak güzel zaten öyle arazi falan işlerinede girmicem asfalt olarak güzel gider gibi görünüyor şunuda farkettim umarım yanlış farketmişimdir benzin depo göstergesi yada ikaz lambası varmı bu çok önemli ben biraz böyle acemi gibi yada temkinli gibi yazıyorum ama bu kadar motor cc sine düşmek biraz acı yoksa net 20 yıldır motor kullanırım bu sınıfta zongshen 200 cc motorumda vardı ve taş gibi idi bir gün yolda bırakmadı sürüş olarak jigle hemen sol gidonda idi çek hemen çalışırdı sadece tabi lastikler full arazi içindi yağmurda çok tehlikeli idi bizde inatla degiştirmedik neyse 8000 km yol yapmıştım onunla ve sıfır almıştım karaköy deki zongshen mağazasından hiç bir sorun yaşatmadı bana bu da acaba onun gibi çıkarmı yoksa ne bilim yok stop etti yok yollarda kalmak istemem ön lastik ve arka Michelim aneka gurubu ile degiştirildiginde 110/90 arkada 130/80 veya 90 süper kaslı durur makine birde 35 litrelik topcase çanta elcik falan birde 12 volt 10 amper tam kuru ve bakımsız akü de iyi olur sağlam basar marş isterimki bunu alan ve kullanan varsa bilgilerini deneyimlerini paylaşsın bizimle ben olayın yakıt falan gibi durumlarında degilim sadece start yapınca hemen çalışsın frenlerde güzel zaten arka fren disk hastasıyım ve çok degerli arkadaşlar yakında bir iş kuruyorum aslında Endüstriyel Tasarım Mühendisiyim ve Bilim adamı yönümde var artık yepyeni bir kaplama teknolojisi var Amerikada onu ülkemize getirtmek istiyorum olursa bu gerçekleşme anlamında tüm arkadaşlarımızın motorları gövde şase depo grenajlar aynalar jantlar aklınıza neresi gelirse hepsi 650 yakın desenle kaplanacak ve bu bir boya stikır Airbrush püskürtme yada folyo yapıştırma degil çok bambaşka bir şey en güzel tarafı işlemler sırasında 3 kat özel carbon nano polimer özel bir karuyucu film Tabakasıda atılıyorki dünyada bunu uygulayan firma sayısı 20 yi geçmiyor koruyucu bu filim olmadan ABD ve Avrupada yapan çok ama bu madde çok özel bu firmayıda ikna ettim zorda olsa sadece biraz daha finansal olarak biriktirme gerekiyor ama bu yaz placak gibi isim hakkınıda aldım ve eminim çok çok begeneceksiniz bu sistemi tabi arabalar ATV ler tekne yat yelkenli Uçak Helikopter her şey kaplanabiliyor evinizdeki sehpa dan zippo çakmagınıza kadar sınır sadece sizin hayalleriniz olacak ve esas amacım para kazanmak degil havacılık ve uzay çalışamalrıma bir miktar finans havuzu oluşturmak hepsi bu ve gayey makul fiyatlar olacak ve bu kaplama ile her ürün en az 10 yıl ömür uzayacak tabi silahlarda kaplanabilir tüm tüfekler ve tabancalar dediğim gibi hayal sınırı yok her şey kafanızdaki kasklar eskidimi boya için ugraşmayın bana getireceksiniz siz bile kaskınızı tanıyamayacaksınız şimdilik bu kadar burdan ticari sır olduğu için olayın ismini şimdilik veremiyorum ama çok begeneceginize eminim zaten bizler gurup olarak yurt içi ve dışı 20 kişillik bir ileri seviye mühendis Gurubuyuz amacımız ve oratak zevkimiz Havacılık ve Uzay Teknolojileri Üzerine bir çok zaten TV Programımda var bakabilirsiniz Facebook ta ise UUBAM olarak geçer oranında Başkanıyım işte böyle arkadaşlar iyi ve güzel şeyler yapmak ve başarmak arzusundayız
    Sitem ise www.uzayshop.com tekrar sizlerle görüşmek dilegi ile hepiniz sağlıcakla kalın iki tekerlekli güzel dünyamızın insanları

www.uzayshop.com

Motosikleti
    henüz yok
    cross 250 için böbrek taşı döker diyorlar aceba bunda da aynı sıkıntı olur mu
    yahu deneme sürüşü yapan bile yok mu bu araçla
    Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
    toprak uğrunda ölen varsa VATANDIR.

osmanfeza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj pulsar
    bende ybr mi satıp almak istiyorum. ama biraz yorum okusak?

Motosikleti
    kanuni cross 150 &dorada corvus
    mrb yaklaşık bir aydır kanuni cross 150 kullanıorum cross motora yeni başladım..şehri içind e ve arazide şimdiye kadar bir sıkıntı çkmedim(titreşim dahil)
    ..ben bu motorun biraz daha hırçın görünmesini istiyorum sizce modifiye olarak neler yapabilirm..?

ozzyx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco grand dink 250
    bır arkadasım 250 lıgını cok fazla övmüstü arıza yaptırtamadım demıs tı tum bılgım bu sadece on takımdakı vıdaları degıstırdım demıstı uzamıs vıdalar demır oldugu ıcın bu arkadas 100 kg.atlayıp zıplamıs hıcbırsey olmamıs.ama cok yakıyo dıyordu.

Motosikleti
    henüz yok
    fersat kardeşim ben bu motorun kullanıcısını bekliyorum uzun zamandır
    yorumlarını bi alsak arazide nasıldır asfaltta nasıldır beklentilerini karşıladı mı atlayıp zıplıyormmusun elektronik mekanik aksamında hiç sorun yaşadın mı ilk izlenimlerin neler
    deneyimlerini bizimle paylaşırsan çok sevinirim

Motosikleti
    kanuni cross 150 &dorada corvus
    murat kardeş bu benim ilk cross motorum olduğu için arazide kendi sınıfındaki diğer motorlara göre nasıl bilemiyorum..ama oldukça iyi olduğunu zannediyorum çünkü şimdiye kadar gözümün kestiği her yere çıkıp indim..asfalttada gayet iyi gidiyor 2kişi 110ü gördük titreşim yok denilecek kadar az. elektrik aksamına gelince şimdiye kadar bir sorun çıkarmadı ayak marşını daha hiç kullanmak zorunda kalmadım..

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kanuninin 250 cc çok harika idi ama şimdi sıfırı yok. 150 cc çıkmış ama oda en az abisi kadar güzel.

Motosikleti
    Honda CRF
    Bu gün bir arkadaşın 150 crossuna bindim: motor yeni olmasına rağmen çekişi iyi.1.-2. vitesleri arazide idare eder.Yanlız arka amortisör ODUN gibi, hiç esnemiyor.Kasis ve çukurlarda beyin sarsıntısı geçirtecek.Motor bloğunun önünde titreşimi önlemek için balansör var.Ön çamurluk fazla sallanıyor.Yakıtını bilmiyorum.

slm ben kanunı caracal 200 almak ıcın 4 kanunı bayı gezdım hıc bırınde bulamadım motorun uretımı durmus.son gırdıgım bayıde ıse dıkkatımı ılk cross 150 cekdı ve hıc dusunmeden aldım cok yakısıklıydı motor.we benım hayatımda kullandıgım ılk motor. daha dun aldım ewe getırırken yaklasık 20 km asfaltta gıttım servıs fazla hız yapma demesıne ragmen motoru ısıttıkdan sonra gazı sonladım formula 1 park yolunda motor 90 gordu ruzgarda cok oldugu ıcın hemen kesdım hızı.motoru acılınca emınım 110 cok rahat gorur. köy yerınde yasadıgım ıcın bu motorun zewkıde farklı olur dıye dusundum ve bugun ömerli baraj yoluna sokdum motoru motorda tık yok banamısın demıyo çekısı cok guçlü.bayır yukarı ıkı kısı 4 le cıkdım.ehlıyetımıde alınca hersey daha zewklı olucak.elektrık aksamıda guzel henuz ıkıncı gunum sorun yok bi defa düsdü motor okadar olucak artık.siz sorun soruları ben denıyıp solıyeyım sıze

Motosikleti
    henüz yok
    arkadaşlarım yorumlarınız için teşekkür ediyorum sanırım ben de bu motoru alıcam :D
    atlama zıplamaya gelir mi aceba bu motor torku güçlü sanırım ama teker yapar mı
    deneyimlerinizi paylaşmaya devam ederseniz çok iyi olur şimdiden teşekkür ederim yakın zamanda aranıza katılırım umarım

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı _murat_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlarım yorumlarınız için teşekkür ediyorum sanırım ben de bu motoru alıcam :D
    atlama zıplamaya gelir mi aceba bu motor torku güçlü sanırım ama teker yapar mı
    deneyimlerinizi paylaşmaya devam ederseniz çok iyi olur şimdiden teşekkür ederim yakın zamanda aranıza katılırım umarım
    Bende cross 150 alma düşüncesindeyim, kullanım durumuna göre,arazi durumuna göre arka süspansiyonu daha uzun ve yüksek bir tane ile degiştirebilirim, birde ön camurlugunu xt tarzına cevirme düşüncesindeyim. ama söyle uzun uzadıya kullanıp arazi,cadde. yakıt tüketimi gibi bilgileri paylasan birileri olsa kararım daha da netlesecek.
    Fikir ve tecrübelerini paylasan bulunan herkese tesekkürler

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı fersat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    murat kardeş bu benim ilk cross motorum olduğu için arazide kendi sınıfındaki diğer motorlara göre nasıl bilemiyorum..ama oldukça iyi olduğunu zannediyorum çünkü şimdiye kadar gözümün kestiği her yere çıkıp indim..asfalttada gayet iyi gidiyor 2kişi 110ü gördük titreşim yok denilecek kadar az. elektrik aksamına gelince şimdiye kadar bir sorun çıkarmadı ayak marşını daha hiç kullanmak zorunda kalmadım..
    murat kardes demekki gizerlerdeki tek cross u sen aldın kazasız sürüsler dilerim tam incelemek için içeri girdiğimde yerinde olmadıgını görmüstüm, bu motor in midir cin midir yorumlarını bekliyoruz

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    ferat kardes yanlıslıkla isme murat yazmısım kusura bakma

Motosikleti
    150 cross-150 zc
    Herkeze merhaba) Siteye yeni katıldım ee artık motosiklet.net li olmanın zamanı geldi) Bir hafta önce antalyadan bir arkadaşım 150 cross aldıgını soyledi bana motorda 150 cc den daha güçlü bir tork aldıgını ancak arka süspansiyondan 1 hafta içinde nefret ettiğini belirtti.ayrıca gostergeler konusunda biraz sıkıntı varmış yetersiz bir dizaynı oldugunu soyledi oda kople cıkarttırmış.lastikler caddeye daha uygunmuş yani 250 versiyonundaki tam arazi değil.fazla vibrasyonun olmadıgınıda belirtti daha arazide deneme şansı olmamış ama motorun bir haftalık performansını beğenmiş.bende dün istanbul sanayi mahallesinden bir tane kanuni 150 cross aldım kısmetse çarşamba günü teslim alıcam herşeyini dener bende yazarım şimdilik bu kadar ) herkeze kazasız belasız sürüşler hayırlı günler )

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)