Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İki kask arasında kaldım

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi iki kask arasında kaldım suan 12 bin lira nakitim var suzuki inzumayı bekliyorum tabi öncesinde takım taklavat işini hallediyorum herşey bitti sıra geldi kaska kasklarda agv tulumuma daha çok yakısıyor ama sharkta bir baska duruyor siz iki kasktan hangisini öneriyorsunuz ikiside sharptan 4 yıldız almıs xr1000 alıcaktım çok tipsiz ben görüntüye önem veriyorum içime sinmesini istiyorum yoksa gider arainin tipsiz kasklarına 1.500 verirdim

SHARK : http://www.anesmotor.com/?urun-1500-...s-Stipple.html

AGV : http://www.mototas.com.tr/urunlistel...98&o=82&s=1258

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Ben GDR çene açılır kaskı almak için 6 ay bekledim. Topu topu 110 tl idi. Sen böyle bütçeden bahsedince acıdım halime :-(
    Peder bunu beğendi.

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    bence AGV
    daha teferruat ve güven verici duruyor
    fiyat farkıda yok gibi zaten
    şimdiden hayırlı olsun Allah kazasız sürüşlerde kullanmak nasip etsin
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence AGV
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Cgty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı-Mavi-Beyaz
    Naktin varsa agv almak için hiç zaman kaybetme bence , malum görünüm diyorsun . Ki göz var nizam var , ayrıca agv de gayet iyidir , iyi ..
    "Sağlığında nice ehli hünerin,bir tutam tuz bile katmaz iken aşına,öldürüp evvel onu açlıktan, sonra bir türbe dikerler başına."

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Size farklı bir marka önerisinde bulunayım BELL Türkiye'de pek tanınmasada her kaskı beş yıldızlı dış kabuğu diğer kasklar gibi uzaylı başlığı değil ama üstteki kasklardan hangisini alırsanız alın pişman olmazsınız.

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Ben bugun agv marka bir kask esime aldim izmirdeki mototas iskonto magazasindan cok memnunum . Tavsiye ederim , her iki kask da cok iyi ancak Agv tasarim olarak bir sinif ustte bence.
    Guvenli Surusler,
    Mert

agvnın vızorune bır bak bır de sharkın farkı yorumla sonra hangısını alırsan al

Teşekkürler arkadaslar sanırım agv yi alıcam fakat deneme sansım yok netten alıcam deneme sansım olsaydı keske

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Alıntı Pangea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size farklı bir marka önerisinde bulunayım BELL Türkiye'de pek tanınmasada her kaskı beş yıldızlı dış kabuğu diğer kasklar gibi uzaylı başlığı değil ama üstteki kasklardan hangisini alırsanız alın pişman olmazsınız.
    Dostum onada baktım sharptan 5 yıldız almıs fakat hem ismi kötü duruyor kaskta hemde tasarımı ls2 gibi bilinmedik birşey agv yide virüs programı olan avg ile karıstırıcaklar ) ben çok takıntılı biriyim o yüzden bell arai gidiyor SHOEI çok iyi tasarımdan kaybediyor ama agv nin harfleri AGV olsaymıs çok iyi olacakmıs ama olmadı işte :S neyse bakalım yapacak birşey yok zaten tulumumda giri ve siyah eldiven de öyle botta öyle ki bota 400 ü geçik verdim TCX ama çok iyi ortada motor yok motora para kalmadı desem yeridir ya nakit almayı düşünüyordum fakat motor fiyatının çeyreği taksit olcak gibi

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Alıntı rapidhacker5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    agvnın vızorune bır bak bır de sharkın farkı yorumla sonra hangısını alırsan al
    hocam ben bide 160 lira civarına renkli vizör alıcam o yüzden sorun yok böyle baktıgında ayna gibi gri olanlardan )

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:05 ----------

Alıntı skyytr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bugun agv marka bir kask esime aldim izmirdeki mototas iskonto magazasindan cok memnunum . Tavsiye ederim , her iki kask da cok iyi ancak Agv tasarim olarak bir sinif ustte bence.
    Guvenli Surusler,
    Mert
    hangi seri hocam biliyorsunuz geniş bir serisi var aldıgınız kaskın full race oldugunu sanmıyorum

agvnın vızorlerının ınce oldugunu ve sıneklerın vızorun ıcıne ısledıgıne defalarca sahıt oldum.yaklasık serce parmagımız kadar tas geldı benım sharka vızorde cızık yok gıbı bır sey ama hızım 122 km fılandı

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    bu para veriliyorsa bence schubert marka (doğru yazdığıma emin değilim) marka kasklara bakmanızı öneririm. 250 cc motosiklet kullanacaksanız 100+ hızlardaki ses geçirmeme özelliği de önemli bence.

illa bu ikisi ise agvyi öneriyorlar.

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Evet Haklisiniz Full Face Degil sehir icinde devamli artci olucagi icin esim full face almasini istesemde acik bir agv kask aldi , aksam evde inceledim isciligini cok begendim .
    Arkadas bence http://sharp.direct.gov.uk/ bu siteden istedigi kaskin kac yildiz aldigini bir arastirsin tipine cok onem vermiyorsa ben oyle yaptim

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İki kask arasında kaldım

Bi dilek tut o zaman

Schubert çeneden açılan modellerine bak .. Gözlükte rayban, çakmakta dupont, kaskta schubert her marka gelir geçer bu saydıklarım kalır ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Peder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR Daytona (Siyah)
    Şekil olarak Agv'nin daha farklı bi havası bi albenisi var bence
    Raptor Riders
    http://www.raptorriders.com.tr/
    Sons Of Anarchy

Schubert çok pahalı hocam ya aşırı pahalı agv alıcam sanırım vizör değişicem ya 200 lira civarında birşey

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Anladığım kadarıyla netten alacaksınız yani ürünleri görmediniz, şunu söyleyeyim bende kask almadan önce nette çok araşırdım, netteki fotolara bakarsan LS2 ler bile çok kaliteli gözüküyor ama akından görünce farkı anlıyorsun, Shark görünüş olarak çok iyi bence bende s700 alacaktım ama bedeni yoktu, şimdi idareten bir kadk kullanıyorum ama alacağım kask Shark olacak büyük ihtimal. Speed r sauer çok güzel gözüküyor.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Shark iyidir ama denemedim.AGV kasktan arkadaşımda var,çok memnun.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Herikiside birbirinden güzel duruyor tasarım olarak. Heriki markayada şahsen güvenim var iyi işler çıkarıyorlar.

Shark a karşı sempatim olduğundan ben Shark alırdım modeller arasında belirleyici bi fark yoksa diye düşünüyorum. Fakat bu model bana biraz rengarenk geldi.

Grafik detayları agv nin daha bütün duruyor. Birde ben paramı Fransa' dan sa İtalya' ya kaptırmayı tercih ederim ( gönül isterdi ki hiçbirine kaptırmayalım onlar bizden alsın )

Yani hakikaten tam bi ikilemdesin

-Herikisininde sharp sonuçları aynı mı ?

-Herikisininde ağırlığı aynı mı ?

-Dikey ve yanal aerodinamileri (rüzgar dirençleri) aynı mı?( biliyorsun ki seyir halinde bazıları feci rüzhar direnci oluşturup bakışını bile değiştirebiliyor)

-Herikisininde kask içi ses izolasyonu aynı mı ?

-Herikisinde de DD kilit mi kullanılmış?

-Vizörlerinin açılma kademeleri eşit mi ( bence önemli bir kademede 3 cm açılırsa boş iş )

-Görüş açıları aynı mı ? ( vizörden bakarmış gibi motosiklet kullanmak berbat bişey 1mm bile önemli benim için )

-Hangisinin dış kabuğu daha ufak ? ( topcase e 2 tane scorpion sığabilirken, 1 tane schubert sığıyor )

-Herikisnde de çene altı perdesi var mı ( çene kısmı epey alçalıyor olsada, rüzgar girecek biyer buluyor, önümüz kış )

... ... bu tür detay yorumları bulmaya çalış bence ve öyle seç

Herşey eşitse geriye kara kaş kara göz kalıyor. Bu durumda agv nin grafikleri Sharkta olsa alırdım, yoksada renkli şey takmam ben AGV alırdım
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    @ferdinand Mükemmel bakış açıları yakalamışsın:D Bunların cevabını bulduğunda ikilem ortadan kalkar zaten:D

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    agv hem şekil olarak hem özellik olarak daha kaliteli bir kask. aklını bulandırma agv al gözün arkada kalmasın

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)