Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet alacağım yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Şimdi ben 17 yaşındayım motosiklet almayı düşünüyorum önümde bazı sorunlar var yardımcı olursanız sevinirim
    1. sorunum= Ben vitesli motosiklet kullanmadım hatta bir kere kullandım o da 200 m falan anca alsam kendim öğrensem sorun olur mu? ( süper araba-scooter kullanırım )
    2. sorunum=100 mg prince alacağım hangi devirlerde kullanmak iyidir?
    3. sorunum=Vites düşüreceğimizde devirden düşünce direk ön tarafa basıp vitesi düşürüyor muyuz yoksa debriyaja basıp öyle mi düşürüyoruz?
    Acemiliğimi affedin artık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    conquista ve Anıl_88 bunu beğendiler.
    # motosikletle.blogspot

Acemiyiz diye neden dışlıyorsunuz :D siz annenizin karnında motosiklet mi sürüyordunuz .D

conquista - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z750S
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı çiftlikte bütün mesai arkadaşlarımla birlikte izledik şu anda 4 kişi yerde yatıyo gülme krizine girdiler. şu an yazdıklarımı gözyaşları içinde yazıyorum....

Şu 3. soruya cevap verin bari :D Gerisini hallederim ben gidip birine sorsam gülecek buradan sorayım ki gülen internetten kim olduğumu bilmeden gülsün :D

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı conquista adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı çiftlikte bütün mesai arkadaşlarımla birlikte izledik şu anda 4 kişi yerde yatıyo gülme krizine girdiler. şu an yazdıklarımı gözyaşları içinde yazıyorum....
    conquista kardeşim
    forumda her sorulan soruya özellikle yeni başlayacak olanlara yardım ediyoruz
    ama hergün 15-17 yaşlarındaki bu genç arkadaşlardan forumda 3 5 başlık acılıyor hiç araştırılmadan..
    '' ee ben motosiklete başlayacagım önceden köyde dayımın mobletine bindim .. 1000likle başlamayın dediler 600cc iyiymiş onla başlıcam 600 rr mı alayım gsxr mı alayım diye mesajlar filan geliyor'' *
    harbi bitmedi gitti şu muhabbet =)
    bi bitmediler :D

*bu forumda birileri bu vatandaşlara bilerek konu actırıyorlar gibi geliyor bana zaten biri bizi yiyor gibi hisediyorum.. geçenlerde hayabusayla başlıcam diyeni bile cıktı
    # motosikletle.blogspot

ya valla dalga geçmiyorum yardım eden yok gelen dalga geçiyor :D siz bütün bu bilgileri bilerek mi dünyaya geldiniz? 1. soruyu geçelim 2. Soruyu soruyorum çünkü arabada vites düşürürken devir 25 den düştü mü vitesi düşürürsün zamanla alışıyorsun buna motorda devir kaçı düşerse vitesi düşüreceğiz onun için sordum 3. Sorum da nasıl düşüreceğiz onun için sordum biri yardım etse ne olur dalga gecesiye yardım edin ...

Motosikleti
    Demir At
    kardeşim bak 125 cc ybrn var diye düşünelim 5. viteste 90 km hızla gidiyorsun yavaşlıyorsun hızını 60 a düşürüyorsun debriyajı sıkıyorsun gazı kesiyorsun 4 e düşürüyorsun
    yine yavaşlıyorsun 40 a düştün yine düşürüp 3e alıyorsun ... olay böyle yani kısaca
    hızlanırkende tam tersi hızlanıyorsun devir artıyor 5-6bin geçiyor 3 e alıyorsun sonra aynen 4 e alıyorsun
    bi anda 5 ten 3 atarsan motoru hızı düşürmeden seni üstünden atar yada krank kırak şanzıman dagılır
    # motosikletle.blogspot

Anıl_88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Para biriktiriyor.
    15 ile 18 yaş arasındaki insanlardan bıktık. Adam ehliyetini, eğitimini almadan süper araba kullanıyorum yazmış, scooter kullanıyorum yazmış. Şimdi bu ergenden ne kadar ciddiyet beklersin. Bizler dünyaya bilmeden geldik ama en azından eğitimlerini herşeyini alıp ondan sonra yollara çıktık. Önce adam gibi ehliyetini, kıyafetlerini al motosiklet en son şey. Kafanı bir temizle önce boş ve gereksiz şeylerden.
    the A.G.Z

arabada da öyle biraz tahmin edebiliyorum .. teşekkür ederim cevabın için

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

aracı ehliyet kullanmıyor ve burada kullananların yarısından çoğu ehliyetsiz bende öğrensem ne olacak?
    Tsubasa bunu beğendi.

Anıl_88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Para biriktiriyor.
    inşallah ehliyetsizken birisine ya da kendine bişey yaparsında sonra hesabını çetin veririsin. Bu zihniyet ile ne gençlerimizden nede bizden bir bok olmaz.
    Alıntı Antalyalı_07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arabada da öyle biraz tahmin edebiliyorum .. teşekkür ederim cevabın için

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:28 ----------

aracı ehliyet kullanmıyor ve burada kullananların yarısından çoğu ehliyetsiz bende öğrensem ne olacak?
    the A.G.Z

beddua ederek sen zihniyetini gösteriyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:34 ----------

tamam ya gidiyorum sormadım sayın. haklı olabilirsin fakat beddua etmen senin küçüklüğünu gösterir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)