Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Piranha Dıablo 3.5",Motorsiklet Navigasyon Cihazı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Piranha Dıablo 3.5",Motorsiklet Navigasyon Cihazından kullanan oldu mu arkadaşlar.
    Bir arkadaşımın çalıştığı markette kutusunda çıkarıp inceledik Motora takıp kullanamadıktan sonra pek anlamlı olmadı.
    İzlenimlerim kısaca ekranı çok küçük geldi. Dış kısmı gerçekten darbelere ve yağmura oldukça dayanıklı. Camı taşa denk gelirse o kısmı sakat işte
    Haritada şu yeri bul dediğimde çok fazla seçenek çıkmadı. Kendi şehrimde merkezde biel en az 30 yer varken 3-5 yer çıkardı. Acaba güncelleme yapınca bu düzelir mi ?
    Kullananlar varsa bilgi almak isterim. Sizce almaya değer mi yoksa başka önereceğiniz modeller var mı ?
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banalazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Ben kullanıyorum harika su geçirmez dayanıklı
    bu sene gps ile 3600 km. Yol yaptım bilmediğim her yere onunla gittim çok işime yaradı
    zaten motorda olması gereken iki şey var 1 xenon far ve gps.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Kullanan birisi isen sana hemen şu soruyu yöneltmek istiyorum.
    Örneğin şehir merkezinde 30 yer varken. Arama yaptığımda 3-5 adet yer çıkıyor.
    Şelale ve turistlik dere gibi yerlerin ise harita da adı bile geçmiyor. Güncelleme yapınca bu gibi sorunlar ortadan kalkıyor mu acaba ?
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Alıntı banalazim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kullanıyorum harika su geçirmez dayanıklı
    bu sene gps ile 3600 km. Yol yaptım bilmediğim her yere onunla gittim çok işime yaradı
    zaten motorda olması gereken iki şey var 1 xenon far ve gps.
    sanırım yanlış biliyorsunuz
    3 şey demeliydin

1:: Xenon far (mümkünse merceklisinden) ,,,
    2:: GPS (navigasyon)
    3:: BENZİN
    Benzin Olmassa Olmazıdır Motorun ))
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    bende kullanıyorum... yaz kış soğuk sıcak hava koşullarında kullandım.. hatta motorun üstünde unutup oto yıkamacı tanzikli su ile bile yıkadı.. sağlamlık konusunda sıkıntı yok..ekran ebatları gayet başarılı ve yeterli düzeyde.. eldivenle dahi yazı yazabiliyorsun.. bazı navi. larda eldiveni çıkarmak gerekiyor.. kendi servisinde harita yüklüyorla son güncel yolları dahi gösterir.. haritanın yani programın güncelliğine bağlı.. motosikletin gidonuna takılan aparatları başarılı.. aküden şarj alıyor.. kaska takılan kulaklığı var ama ben hiç kullanmadım.. ekranı kendim takip ediyorum..

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende kullanıyorum... yaz kış soğuk sıcak hava koşullarında kullandım.. hatta motorun üstünde unutup oto yıkamacı tanzikli su ile bile yıkadı.. sağlamlık konusunda sıkıntı yok..ekran ebatları gayet başarılı ve yeterli düzeyde.. eldivenle dahi yazı yazabiliyorsun.. bazı navi. larda eldiveni çıkarmak gerekiyor.. kendi servisinde harita yüklüyorla son güncel yolları dahi gösterir.. haritanın yani programın güncelliğine bağlı.. motosikletin gidonuna takılan aparatları başarılı.. aküden şarj alıyor.. kaska takılan kulaklığı var ama ben hiç kullanmadım.. ekranı kendim takip ediyorum..
    harita güncellemesi ne kadar sürüyor. Kaç mb acaba ?
    Etrafındaki plastik zaten belli ediyor kaliteli olduğunu kesinlikle hasar görmez, yüz üstü düşüp sivri taşa denk gelmezse tabii.
    Su geçirmez özelliği zaten var. Kulaklık kısmını deneme imkanım olmadı. kulaklığın şarjı yoktu. AVM içinde olduğumuzdan zaten navigasyondan verim alamadık.
    Şimdi ben şelale ve belirli gezi yerlerine cihaz beni götürsün istiyorum. inşallah harita güncellemesi yapınca bu sorunlar ortadan kalkar.
    eksik gördüğün bir yanı var mı peki cihazın ?

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harita güncellemesi ne kadar sürüyor. Kaç mb acaba ?
    Etrafındaki plastik zaten belli ediyor kaliteli olduğunu kesinlikle hasar görmez, yüz üstü düşüp sivri taşa denk gelmezse tabii.
    Su geçirmez özelliği zaten var. Kulaklık kısmını deneme imkanım olmadı. kulaklığın şarjı yoktu. AVM içinde olduğumuzdan zaten navigasyondan verim alamadık.
    Şimdi ben şelale ve belirli gezi yerlerine cihaz beni götürsün istiyorum. inşallah harita güncellemesi yapınca bu sorunlar ortadan kalkar.
    eksik gördüğün bir yanı var mı peki cihazın ?
    harita güncellemesini sitesinden sen dahi yapabilirsin... ama garantiden düşüyor diye biliyorum.. aslında her yere götürüyor ama iyi çzmek lazım...
    şehir ilçe kodlarını girerken nokt atışı yapmak lazım... sokak kısmına bazen ilçeyi yazdığında oluyor.. sonuçta 2 yıl öncekiharita var ve zaten ülkemizde sürekliyollar değişmiyor..
    eksik gördüğüm yanı yok..yeterli seviyede olduğunu düşünüyorum.. kapsamlı bir program içinde.. en çok hoşuma giden yönü, otoban vapur veya devlet yolu gibi seçenekleri seçebiliyorsun..
    sürekli benzinlikleri göstermesi uzun yolda işe yarıyor.. yolu veya sapağı kaçırdığında bir kaç saniye içinde alternatif yol veriyor.. bunlar benim hoşuma giden yönleri

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Başka bir şehiri bulmak zaten zor değil. Ormanlık alanda bir göl veya şelaleye giderken çok fazla sapak ile karşılaşıyoruz. Navigasyon şart oldu.
    Çok şükür genelde hiç yanlış yola sapmadık. Şansımıza da genelde köylü yada o yerden dönen biri denk geliyor. yolu tarif ediyor.
    Gerçi navigasyona o kadar göl ve şelale ismi yazdık çıkmadı. Hiç navigasyon kullanmadığımdan biraz kafam karıştı. Benim tırstığım kısım burası.
    Satın alırsam ve gitmek istediğim yer çıkmazsa elimde kalır diye korkuyorum.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Benim motorda ne zenon var ne gps var, benzin olsa yetiyor. Bir teknolojik zımbırtının bana nereye gideceğimi söylemesindense etraftaki insanlara sora sora, gerektiği yerde kaybolarak yolumu bulmayı tercih ederim.
    metinkilic bunu beğendi.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Başka bir şehiri bulmak zaten zor değil. Ormanlık alanda bir göl veya şelaleye giderken çok fazla sapak ile karşılaşıyoruz. Navigasyon şart oldu.
    Çok şükür genelde hiç yanlış yola sapmadık. Şansımıza da genelde köylü yada o yerden dönen biri denk geliyor. yolu tarif ediyor.
    Gerçi navigasyona o kadar göl ve şelale ismi yazdık çıkmadı. Hiç navigasyon kullanmadığımdan biraz kafam karıştı. Benim tırstığım kısım burası.
    Satın alırsam ve gitmek istediğim yer çıkmazsa elimde kalır diye korkuyorum.

anladım..ben bu güne kadar göl olarak, abant ve manyasa gittim..yolu gösterdi.. sizin gibi fazla detaya ihtiyaç duymadım.. muhitin adını yazarakta sorunu belki çözeblirsiniz..

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Aleti 1.5 yıldır kullanıyorum. 90 Km. ile giderken arkasını kilitlemeyi unutmuşum asfaltta 100 metreden fazla sürüklendi dış aksamına hiç bir şey olmadı. Dağ, göl gibi yerlerin önce google map te koordinatlarını bulun alete koordinatları bul deyin o koordinata ne yapar eder sizi götürür. Yol olmasa bile gideceğiniz yönü gösterir. Bence kullanışlı tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:46 ----------

Unutmadan söyleyeyim alette blutut kulaklık yok, radyo sinyaliyle çalışıyor onuda cızırtıdan duymanıza imkan yok. Zaten kulaklığada ihtiyaç duymuyorsunuz.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda ne zenon var ne gps var, benzin olsa yetiyor. Bir teknolojik zımbırtının bana nereye gideceğimi söylemesindense etraftaki insanlara sora sora, gerektiği yerde kaybolarak yolumu bulmayı tercih ederim.
    Hocam sen beton yol harici mekan mı gördün yaw. Gördüğün yerlerde de ayakta duramıyormuşsun haberlerde öyle geçiyor

Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aleti 1.5 yıldır kullanıyorum. 90 Km. ile giderken arkasını kilitlemeyi unutmuşum asfaltta 100 metreden fazla sürüklendi dış aksamına hiç bir şey olmadı. Dağ, göl gibi yerlerin önce google map te koordinatlarını bulun alete koordinatları bul deyin o koordinata ne yapar eder sizi götürür. Yol olmasa bile gideceğiniz yönü gösterir. Bence kullanışlı tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:46 ----------

Unutmadan söyleyeyim alette blutut kulaklık yok, radyo sinyaliyle çalışıyor onuda cızırtıdan duymanıza imkan yok. Zaten kulaklığada ihtiyaç duymuyorsunuz.
    Koordinat girme özelliği olduğunu bilmiyordum. Daha pahalı aletlerde koordinat girilir sanıyordum. google dan zaten yeri bulmak kolay. Koordinat girdik mi iş bitiyorsa aldım gitti

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Hocam sen beton yol harici mekan mı gördün yaw. Gördüğün yerlerde de ayakta duramıyormuşsun haberlerde öyle geçiyor
    Koordinat girme özelliği olduğunu bilmiyordum. Daha pahalı aletlerde koordinat girilir sanıyordum. google dan zaten yeri bulmak kolay. Koordinat girdik mi iş bitiyorsa aldım gitti

Gittiğim yolların neredeyse yarısı toprak çakıl köy yolları, düştüm mü de daha güçlü kalkmasını bilirim hiç merak etme sen. Bilgisayarlar hesap makineleri iyice yaygınlaştığından beri dört işlem yapmayı unuttuk insanlar olarak, teknolojiye yön bulma konusunda bile bağımlı olmak demek eroin bağımlılığı gibi beyni uyuşturmanın başka bir yolu. Toptan matrixteki gibi kendinizi makineye bağlayın rahat edin.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bu senin dünkü gezin değil mi ? Bugüne kadar sen bizi navigasyonla gördün mü ? Bizde sora sora bulduk yada yanlış girip dolandık.
    Ama artık direk gitmek istiyorum. Bazı yerleri kayıt altına almak ve tek başıma da gitmek istiyorum.

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    yav bu gps i nekadar büyüttün murat hocam.. bendeki izlenim
    1 motoruma farklı bir hava katıyor.. aksesuar olarak..
    2 istanbulda çok işime yarıyor.. kimseye sorup zaman kaybetmeden gideceğim yeri buluyorum
    3 bana güven veriyor.. iller arası gezdiğim için aklımda soru işareti olmadan gidiyorum..

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Aynen katılıyorum koray ;
    Bazı insanlar bilinçli olarak seni başka yola sevk edebiliyor. kime ne kadar güvenebilirsin.
    Bende aksesuar olarak zenginlik katsın istiyorum. daha önceden gittiğim yerleri kayıt altına alıp acaba şurda mıydı burdan mı gidecektik yapmak istemiyorum.
    Ben zaten bu tür şeyleri hafızamda tutmuyorum. Direk gezi bitince q-format atıyorum. Diğer gereksizlerde % 5 yeterince dolduruyor zaten

Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Aynen katılıyorum koray ;
    Bazı insanlar bilinçli olarak seni başka yola sevk edebiliyor. kime ne kadar güvenebilirsin.
    Bende aksesuar olarak zenginlik katsın istiyorum. daha önceden gittiğim yerleri kayıt altına alıp acaba şurda mıydı burdan mı gidecektik yapmak istemiyorum.
    Ben zaten bu tür şeyleri hafızamda tutmuyorum. Direk gezi bitince q-format atıyorum. Diğer gereksizlerde % 5 yeterince dolduruyor zaten
    Tolga Can; araba varsa orada da kullanabilirsin.. Taşıma çantası var, bisiklet sürerken yürürken kullanabilirsin.. film izleyebilirsin (otobüs yolculuklarında)
    multimedia özellikleri iyi .. ama öyle avatardaki gibim atlayıp zıplarsan , cihazın takıldığı aparakta kilit yeri var.. onu kesinlikle tak derim.. sonra bana servis sorma

---------- Post added at 16:57 ---------- Previous post was at 16:53 ----------

sadece bu fotoyu buldum.. fikir açısından.. gerçi motora bak adam buna gps takmış diyeceksnz ama gerçekten lazım oluyor

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    evet arkasındaki kilit mekanizmasını gördüm. Ben en az 3 adet yerden daha sabitlerim güvenmem
    multimedya özelliklerini gördüm ama o kadarını kullanacağımı sanmıyorum. Çoğu yere laptop götürüyorum , Ama kulaklık parazitli ses veriyor dendi ya hayal kırıklığı oldu. bakmadan gitmek güzel olurdu
    Bu motorun nesi var koray kardeşim. Beğenmeyinin ............. diyorum

Motosikleti
    kuba 2013
    Arkadaslar bugun bende aldim ama ilk konum olarak ist fatih i gosteriyor ben ankaradayim nasil cozecegimi bulamadim yardim lutfen

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Çıkar bi açık havaya etrafı tanısın alet. Bi daha unutmaz. Gpsin son çektiği konumu hatirlar diye biliyorum. İlk bağlanti uzun sūrebilir.
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)