Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sigorta Fiyatları Uçuyor ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Arkadaşlar geçen sene bir sigorta firması eski mh 125imi geçen sene 33 tlye sigortalamıştı. Şuan idarelik satın aldığım Asya as100 için sigorta yaptırayım dedim, 80 Tl ödedim. En düşük 80 tl bulabildim. Kimi firmalar 115 tl bile istedi. Mantık olarak büyük hacimli ve pahalı motorun sigortası daha pahalı olur ama bizde tersi oldu, sigorta fiyatlarımı arttı ? Bu aralar sigorta yaptırmak isteyen ve pahalı fiyata yaptıran oldumu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    CBF150'yi geçen ay 110 liraya sigortalattım. Bu sene fiyatlar yükselmiş diyorlardı, ben kazıklanmış da olabilirim.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Dün cbf 150 için 170 ten kapı açıldı Allianzda 105 e yaptırdım. Geçen yıl 75 TL. ye yaptımıştım.

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    iş bankası internet sitesi üzerinden yapın, aracı olmadığı için düşük çıkıyor trafik sigortası ben 75 e yaptırdım 650 dragstara..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    honda xl200 105 tl.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Az önce aradım . Geçen sene 40 tl bu sene 140 tl dedi AXA (hyo gv 650 için) . Biteli 3 gün oldu sanırım mecbur yaptırıcam az sonra. 3 gündür kapıda melül melül bakıyor yüzüme. Biraz gezdirim keratayı
    İş bankası müşterisi olmadığım için onuda yaptıramıyorum :(
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Yaşadığın şehirde kazalar ya da sigorta dolandırıcılıkları artmış demek ki.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bu kendi aramızda yaptığımız tutanakla ilgili kanun çıktığından beri sigorta fiyatları çok arttı. Özellikle de motosiklet, sigortacım hiç bir şirketin motosikletten kar etmediğini o yüzden fiyatların arttığını hatta bir çok şirketin motosiklete sigorta yapmamak için fahiş fiyat verdiğini söyledi.

Aynı şey otomobillerde de var ama motosiklet te durum daha da vahim.

Neden acaba
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Valla o kadar fiyat baktım 250 230 derken en ucuz ben 205 buldum. sizin yorumları okurken, sanırım kazıklandım diye düşünmeye başladım. Ama sigortacı ehliyet yeni yaş ufak (22) motor 2007 olduğu için böyle dedi normal midir sizce?

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı alicebbar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla o kadar fiyat baktım 250 230 derken en ucuz ben 205 buldum. sizin yorumları okurken, sanırım kazıklandım diye düşünmeye başladım. Ama sigortacı ehliyet yeni yaş ufak (22) motor 2007 olduğu için böyle dedi normal midir sizce?
    dostum liberty acentelerinden mutlaka fiyat alın,gerekirse yaptırdığınız sigortayı iptal ettirin
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Sigortam.net'den kesinlikle fiyat alın. Çok fazla sigorta şirketinin acentesi oldukları için en düşük fiyatı alma ihtimalinin çok yüksek. Ama internet üzerinden değil de telefonla fiyat almak daha iyi olur, internet üzerinden çok fazla firma teklifi sunamayabiliyor.

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    İş bank hesabı var, fakat ben yeni plaka çıkaracağım için cemiyette bir sıkıntı olur mu, Sigorta yapan acentelerin firma adı ve tarih gibi bazı bilgileri galiba cemiyete gidiyor. Sıkıntı olmaz ise iş bankası baya ucuza yapıyormuş bu işi

fatih_erz_25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 100 UKH
    Fiyatlar artmş .sigorta acentesi şöyle bi açıklamada bulundu sıfır araçlarda fiyat artms ve bu yüzden sıgorta fiyatları artmş.geçensene 45 e yaptrmştm bu sene 75 tl ödedim.(cup mtor 100cc)JCK 22

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    bende ak sigorta'den yaptırdım.2012 str 250 158 tl...bu arada sigortam.net den fiyat almayı unutmayın ve beni referans verirseniz Öner BAKIR'ın referansıyla arıyorum diye memnun olurum
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

conquista - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z750S
    ben 120 liraya yaptırdım sizin ödediğiniz fiyatlara bakılırsa benımkı bedava gibi bişey. motsikletim 34 plakalı hem de

Keremk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PCX
    Arkadaşlar bende de 17 plakalı yamaha ybr 125 var acaba hangi sigorta şirketini tavsiye edersiniz ?
    Not: İstanbul'da yaşıyorum.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    arkadaşlar bu iş bankasından hangi sigortayı seçeceğiz maximum trafik sigortası en yakın geldi bana?

Motosikleti
    sym wolf 250/ramzey cross 200
    arkadaşlar hersey fiyatı etkilliyo... yaş, motorun turu, ehliyet yılı, ruhsat sahibinin yası, yaşadığınız sehrin kaza oranı vs. vs aklınıza gelebilcek hersey yani... 100 tl civarı normal suan motosikletler için...
    waeder bunu beğendi.

waeder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Sportcity 250ie vardı satıldı :( (2009)
    Aykut kardeşim haklı mümkünse ruhsat sahibi babanız olsun fiyatın nasıl aşşağı düşeceğini görürsünüz Bende ekim ayında yaptırdım 3 ay gecikmeli oldu 141 tl ödedim hdi sigorta bence normal ödediğin ücret.
    beyaz atlı bunu beğendi.
    2008 - 2011 Mondial 125Mt , 2012 - 2013 Honda Dylan, 2013 - ...... Aprilia Sportcity 250ie
    Motosiklet özgürlüğümün tek yolu.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    haziran ayında ybrmin sigortasını 120 tlye yaptırdım(%50 fazla geciktiği için)bence normal senin sigorta fiyatı

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)