Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

fuardan mont,kaks,eldiven,bot aldım.nasıl???

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBF500
    Hayırlı olsun Hepsi çok güzel
    Yanlız kask biraz pahalı gibi geldi bana

Bu kadar indirim yapabildiklerine göre hakettiklerinden fazla fiyat istedikleri kesin senin gibi pazarlık edemeyenler için üzüldüm dogrusu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

hayırlı olsun arkadas bizim burada fuar olsada bızde gıtsek

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Prometheus
    @BBRR abi verdiğin yazı sanki boy'u değil de seni çürütmüş gibi. 5 yıl yazısını kendin koymuşsun..
    danger0
    Bende kaskın 3-5 yıl içerisinde değiştirilmesi gerektiğine inanıyorum. çünkü mehmetin de dediği gibi bir kask öncelikle teknolojik olarak geri kalıyor bu kadar süre içerisinde.3 yıl süresi geçmiş kaskı alınca 3 yıl daha kullansan , teknolojiyi 6 yıl geriden takip ediceksin Bir diğer açıdan , eğer ömür boyu garantili diyebilseler emin olunki derlerdi. AMA DİYEMEMİŞLER. 5 yıl sonra değiştirin demişler. Bu günkü rekabet şartlarında 5 yıl sonra değiştirmenizi öneriyoruz demek, 5 yıl sonra değiştirmeniz gerek demekle eşdeğerdir.
    @BBRR
    çok ama çok komik olmuşsun çırpındıkçada batma eğilimindesin
    Sevgili BBRR (Barış) bu konuyu hırs yapıp yazmış olduğum yazılardan alıntılar alıp beni küçük düşürmeye çalışmak için bayağı uğraşmışsın. Teşekkür ederim. Ancak benimle aynı fikirde olanlar da var. Senin hakkında çok şekilde bilmediğin konularda iddia etmen konusunda eleştriler de aldım. Sen bence daha fazla benimle uğraşma. Ne çırpınıyorum, ne de batma eğilimindeyim ama hem çarparım hem de batırırım.

İnsanların dünya kadar para ödeyip eski model kaskları kullanması seni hiç rahatsız etmiyor mu? Bu gün kask teknolojisi 5 sene öncesinden çok ilerideyken ve piyasada sayısız model kask varken, kimse 5 senelik kaska o parayı vermek istemez. Bu açıkça ortada. Senin de anlayamadığın (daha doğrusu inat edip anlamak istemediğin) konu bu. İstersen bunu oylayalım bakalım kim 5 senelik kaska 450 YTL verecek, kim aynı fiyata 2006 model kask tercih edecek?

Deneyim konusunda hala beni eleştiriyorsan, gel buluşalım, deneyimlerimizi herkes önünde gösterelim. Buradan konuşmak kolay. Ağzı olan da konuşuyor, klavyesi olan da ağzına geleni yazıyor.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

SKYKAPTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125cc çift silindir
    arkads hayırlı ugurlu olsun üstüne paralansın

johny - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BBRR Moderatörlük tam olarak bu mu???
    Yani bildiğimiz yada bilmediğimiz konularda hırs yapıp...

@BBRR
    çok ama çok komik olmuşsun çırpındıkçada batma eğilimindesin
    zaten sen benle tartışamazsın tecrüben engel olur buna..
    al işte çarşaf çarşaf kapak olur sana ....
    Gibi yazışmalar...Hiç yakışmıyor...Burada bilgi paylaşmak için bulunuyoruz....Ama adam birşeyler söylüyorsa kendi bildikleri araştırdıkları dahilinde söylüyor...
    Onla bu kadar atışmadan önce gerçekten birşeyleri bilmeden yazanlara dur dermisiniz??
    Bunu anlamıyorum...Bu forumun bir çok yerinde "ben" buna izin vermemeye çalışıyorum...Bilgim dahilinde...
    Bilmediğim konuyla ilgili yazı yazmıyorum...

Bu arada ben henüz 18 yaşındayım....(1 ay sonra 19'um)
    Düşünün forumun yaş ortalamasında bile değilim...ama yazarken içim cız ediyor...
    Diyorum "Ben kullanmıyorum, etmiyorum.....Adam benden nasıl daha az bilgiye sahip olur"????...Sonuçta üstünde giden o !!!

Şu forumda saçma sapan karşındakini linç etme girişimleri yerine, biraz daha bilgilendirme yönüne kaymamız daha doğru değil mi???

İyi bir şeyler yazanların mesajları editleniyor galiba...:

Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı
    Sinir yapıp ortamı farklı yerlere çekmeyelim asıl sorun kaskın fiyatı ve çok eski model olması. Eskimesi konusunda ise şunu söyleyeyim şu Dünya'da yıpranmayan, niteliğinden kaybetmeyen ürün üretilmedi. Konu güvenlik ise 5 senelik kask almak her bakımdan bir insana hiç güven vermez.
    Yöneticinin inadı tuttu.

Benim yukarıdaki mesajı niye düzenledin onu anlayamadım.
    Mümkünse benim ki editlenmesin ok??? Doğru düzgün yazışalım şurda!!!

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim elimde kesin kanıtlar var... elinizde kanıt olmadan raf ömrü diye bi şeyi iddaa ediyosunuz ben 5 senelik kaskı yeni kaska tercih ederim dememişiim konuyu önce anlayalım sorada konuşalım ben diyorumki kutusunun içinde duran kaskın bir raf ömrü yoktur
    shoei de bunu demiş zaten aynı şeyleri yazmaktan bıktım boy hala fikrine destek olacak bir kaynak bulmaktan aciz hatta proda aynı eğer dersenizki ben 350€ yani 567 ytl verip 2006 model alırım 450 ytl verip 2000 model alacağıma buna kimsenin diyecek bişisi olamaz ama raf ömrü gibi bir safsata yok .....yukarda size bunu kanıtlayan çok farklı kaynaklardan yazılar gösterdim ... ama hala cevap yok

gelen cevaplar şöle benim motorum seninkini döver ben senden eskiyim .....malesef ismi belli bir firmanın evet kasklarda bir raf ömrü vardır kutusunda dahi olsa 5 sene içinde satılamayan kaskı almayın gibi bir yazı yok... sırf laf

BBRR Moderatörlük tam olarak bu mu???
    Yani bildiğimiz yada bilmediğimiz konularda hırs yapıp...
    moderatörlük bildiğin konuda diğerlerini aydınlatmak bilmediğin konu hakkında araştırma yapmaktır...bu kask raf ömrü konusu benim bilmediğim bir konuydu ama arai shoei ve motomax firmalarına mail attık aslında daha çok mail attık ilk ağızdan cevap alalım diye ama sadece bu firmalar yanıtladılar... hepsi aynı fikirde birleşiyor kullanımdan itibaren 5-7 yıl içinde kaskın deişmesi gerektiğini sölüyolar.... Araştırma yapmasaydık evet kaskların bir raf ömrü vardır kervanına katılacaklardan biriydik sizde aynı araştırmayı yapın bakın sonuç ne olacak eğer aksi bir kanıt bulursanız burdan yanıtlayın cidden baktımda boy a fazla yüklenmişim ama oda bilmeden yazmış vede ısrar etmiş ve halada ediyo elinde en ufak kanıt olmamasına ve aksi kanıtlşara rağmen benim amacım boy la bilgi tecrübe yarışı yapmak değil.. Yanlış bilgileri düzeltmek işte arkadaşlar aksi ispat edilene kadar doğrusu budur demek.....
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Bütün arkadaşlara , tavsiye ediyorum...
    Ama inşallah koruyucu malzeme kullanmanıza hiçbir zaman gerek olmaz!!

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @BBRR
    cidden baktımda boy a fazla yüklenmişim ama oda bilmeden yazmış vede ısrar etmiş ve halada ediyo
    Yok canım fazla yüklenme yok. Burada sadece insanları yanlış yönlendirmemek gerekiyor. Bence esas konu kaskın raf ömrü olup olmaması değil, insanların kazıklanmaması olmalıydı. Konunun özeti şu : "450 YTL çok para. Bu paraya bu kask alınmaz."

Senin dediğin : "Raf ömrü diye birşey yoktur. 5 senelik olsa da, teknolojik olarak eski bir kaskı yeni modelleri fiyatına alabilirsiniz"

Benim dediğim : "Kask teknolojisi bu kadar hızlı gelişiyorken, 5 senelik bir kaska bu parayı vermek aptallık. Depoda beklediğini garanti edemiyorsanız, hiç riske girmeden yeni kask alın"

Bence bu tartışmayı daha da uzatmaya gerek yok. Biz bu konudaki yorumlarımızı yaptık. Kimin yorumu daha mantıklı geliyorsa insanlar bunu benimser. İsteyen istediği fiyata istediği kaskı alabilir. Ama şahsen insanların güçlük içerisinde bu motor işine para biriktirip de kazıklanmasını istemem.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    arkadaş kaskı almadan önce soracağı soruları aldıktan sonra sormuş...Ben hayırlı olsun diyorum,olan olmuş......
    [B]"Akıllı olanlar sebepler konusunda tartışırlar,ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!"[/B]

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler