Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Araç Muayenesi yılda 1 e indirildi ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    umit_yaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150ns
    2011 aralık ayında kuba cg100 sport model motosiklet aldım duydum ki araç muayeneleri yılda 1 yapılacakmış artık, benim ruhsatımda muayene geçerlilik tarihi 2014 e kadar yazıyor ilk muayenemi ne zaman yaptırmam gerekiyor ? bu yasa sıfır motorlarıda etkiliyormu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Takipteyim ilk kez duyuyorum...ticari geçen araçlarda 3 ayda bir mi muayene olacak artık
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

atiTheSun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E Beyaz'2012
    7 agustos 2012'de 0 motosiklet aldım. ilk muayene geçerlilik süresi 20.04.2015.. bu durumda içiniz rahat olsun..

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Ticari araçların her yıl muayene zorunluluğunu duymuş olabilirsin. Ticariler her yıl, hususiler sıfır alındığında ilk 3 yıl muayene yok, takip eden her 2 senede bir muayene var.

Motosikleti
    Apache Rtr+Jl125C
    31.07.2012 28370 ya da 28730 sayılı resmi gazeteye göre tüplü araçlar 9 hususi araçlar ve motorlar yılda 1 ticari araçlar 6 ayda bir muayeneye girecek. henüz yürürlüğe girmedi.
    yürürlüğe girmesi halinde silifke tüketici hakları derneği yargıya başvurup kaldırılması için elimizden geleni yaparız açıklaması yapmış ama nafile. girecek gibi görünüyor.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    yok artık şimdi ticari aracımı 6 ayda bir muaneye mi götürcem,olmadı her ay başı olsun...arkadaş anlamadım gitti eski araçları trafikten kaldırma çalışmaları yapmak yerine böyle boş şeylerle uğraşıyorlar...her yıl muane neyine yetmiyor bu bisikletmi arkadaş araba ya ....

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    dövlete para lazım paraa. Millete sondaj çalışmaları tam gaz devam. Bu kadar olmaz.
    Nicat ve RuzgarSA bunu beğendiler.

sertan.1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora smart50x
    gercekten cok zor zamanlardayiz

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takipteyim ilk kez duyuyorum...ticari geçen araçlarda 3 ayda bir mi muayene olacak artık
    artık taksiler 2 yılda bir değil her yıl olacak.. durmak yok yola devam....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    konu başlığı yanıltıyor herkezi ama..olmaması gereken bi başlaık, yada değişik yazılmalı. -- "......" deniyor -- gibi olmalıydı..
    birGarip..

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    durmak yok soyguna devam bu işin sonu ne olacak böyle bi kulağımızın arkası kaldı....

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Arac muayenelerinin sık yapılması ulkemız için bir gereklılıktır. Vurdumduymaz bir toplumuz bunu kımse ınkar etmesin. Özellikle ağır tonajlı ticari araçların 3 ayda bir kontrol edılmesi trafik kazalarını olumlu yonde etkıleyecektır. Diğer yandan şehir içinde kullanılan ticari araçlarda en fazla 6 ayda bir muayeneye sokulmalı.

İşin parasal kısmına gelince. Muayene ucretleri düşürülmeli. 40-50 tl yi gecmemeli. Ulkedeki arac sayısına vurunca cok buyuk rakamlar ortaya cıkıyor.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Emodog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ DL-1000 V-STROM
    Teşekkürler Hökümet baba Sen çok yaşa oylar sana.ALLAH SENİ BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN !!!
    tr100a ve aquarist4 bunu beğendiler.
    Sür gari

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hastasıyız dedeeee

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ygk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    31.07.2012 28370 ya da 28730 sayılı resmi gazeteye göre tüplü araçlar 9 hususi araçlar ve motorlar yılda 1 ticari araçlar 6 ayda bir muayeneye girecek. henüz yürürlüğe girmedi.
    yürürlüğe girmesi halinde silifke tüketici hakları derneği yargıya başvurup kaldırılması için elimizden geleni yaparız açıklaması yapmış ama nafile. girecek gibi görünüyor.
    Bahsedilen Resmi gazeteyi inceledim, konuyla en alakalı şey "Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı" isimli bir genelde ama onun da muayene süreleriyle bir alakası yok zaten.

TheAzReaL07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    yakında ayda 1 muayene gelceniz demeseler bari
    Bir meyhane buldum mezarlığın karşısında eğer beni bulmak istersen ya ordayım ya da karşısında...

Aybaşı gibi olacak yakında.. Anca karnımız ağrıyacak!

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    kazalar otomobillerden değil mallıktan oluyor..
    bpk bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arac muayenelerinin sık yapılması ulkemız için bir gereklılıktır. Vurdumduymaz bir toplumuz bunu kımse ınkar etmesin. Özellikle ağır tonajlı ticari araçların 3 ayda bir kontrol edılmesi trafik kazalarını olumlu yonde etkıleyecektır. Diğer yandan şehir içinde kullanılan ticari araçlarda en fazla 6 ayda bir muayeneye sokulmalı.

İşin parasal kısmına gelince. Muayene ucretleri düşürülmeli. 40-50 tl yi gecmemeli. Ulkedeki arac sayısına vurunca cok buyuk rakamlar ortaya cıkıyor.
    Doğru söyle..Tüvtürkle ortakmısın ? ....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster

gereklilik olabilir...kazalarda azalabilir...daha güvenli karayollarına kavuşabiliriz...lakin maliyenin dolayısı ile hükümetin derdi hiç biri değil...
    sadece para....yani muayene ücreti kısmını unut...gerisi eyvallah...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)