Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Mal motorcular buraya :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bisiklet
    Hortlatmak bazen çok çok iyidir
    Karalı, hellboys ve ellaksakir bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    ilk motorum scooter zatı muhterem 150 zat. Abi arka artçı sırt yaslama demiri kırıktı, kaynak yaptırdım tanıdık bir abinin dükkanında. Çıkış yeri biraz dikine abi üstünde bindim bastım gaza çıkmadı, indim hafif hafif bastım çıktı bir yerde çıkmadı. Uyanığım ya biraz daha bastım motorun tekeri yere sağlam oturdu sak diye bir fırladı ki sorma ben motorla beraber koşuyorum sonra ben bir yana motor bir yana en son motor minibüse girmiş motor ve bana etrafımda dolanırken 2 kez vurdu omuz surat fena ağrıyor derken yerden kalkınca herkes öldüm mü kaldım mı diye baktı ben ise motoru kaldırıp yoluma gittim :D manyağım ya ulan otur bir su iç iki dk dur yok :D

lise çağlarındayız. ben ve arkadaşım gece dışarı gezmeye çıkıyoruz. baktım bizim sokaktaki diğer arkadaşın evin önünde mobileti duruyor. yanımdaki arkadaşıma dedim şu bizim arkadaşa oyun oynayalım bir daha dışarıda unutmasın mobiletini. evin önünden mobiletini çalıştırdık başladık gezmeye arkadaşla. bir yandanda gülüyoruz hıyar herif arıyordur tırım tırım motorunu diye. bir saat kadar gezdik mahalleye 200 metre kala stop etti motor bir daha çalıştıramadık. itekleye itekleye yerine koyduk motosikleti. ertesi gün gördüm bizim elemanı dedim senin motoru çok aradınmı. şaşırdı dedi garajdaydı motor. dedim evin önündeki motor senin değilmiydi. yok yaw bizim kiracıya misafir gelmişti onundu o motor dedi :D he he tamam o zaman dedim çaktırmadım durumu o akşam misafirliğe gelen dayının motoru alıp onun motorla gezmişik.

sinan151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Activa S
    Bu konu eskimesinn :D
    acayüp ve badircik bunu beğendiler.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Gecen gece vakti arkadasi evine birakiyorum , bir ara farkettim ki yol normalden daha karanlil geliyor ulan dedim benim gozlere bisey mi oldu yedigim ictigim bisey mi dokundu. Neyse oyle dusune dusune gittim arkadasin evine kadar arkadas indi motoru cevirirken kafaya dank etti onceki gun sinyali degistirmisti kardesim acaba yukseklik ayarini mi bozdu dedim fari tutup asagi indirdim hem yol hem ben isil isil aydinlandik
    Levsy ve oggomoggo bunu beğendiler.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Ne konuymuş arkadaş oku oku gözlerim gitti koptum resmen e tabi benimde mal mal işlerim oldu ama yazamam okumaktan göz kalmadı bende

Bozüyüksporl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Mr Vulture
    Ee iki mallık da benden gelsin o zaman, ama ilk gün heyecanı da diyebiliriz. Motoru teslim aldık hemen satın aldığım abiyle servise gidip koruma demiri taktırdım abi eskişehire geri döndü.Neyse taktılar demiri işlem bitti motor kapının önünde bakıyorum öyle babama dedim kim götürücek benim yemez, al sen arabayla arkadan gel ben gençken kullanıyodum gelirim motorla dedi.Neyse eve vardık babam motorun anahtarını verdi (vermiş) ben heyecandan tir tir tabii, eve çıktım lan motorun anahtarı yok , yarım saat aradım motorun yanına döndüm bi baktım üstünde unutmuşum daha ilk günden

Neyse sonra bağyan bi arkadaşı aradım 3 aydır forum okuyoruz ya teorikte her şeyi çok iyi biliyoruz anasını satıım hava atıcaz ama şunun şurasında 2 kere vitesli kullanmışız, neyse şimdi motoru çalıştırıp sesi dinleticem dedim, ulan marşla gaza asılıyom asılıyom çalışmıyo bi türlü telefonu kapattım 2dk düşündüm.Forumda okuduklarım aklıma geldi ayaklık açıkken motor çalışmıyodu Sonra hemen geri arayıp çalıştırdım tabii

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Ben motor almaya bir günde karar vermiştim hicbir bilgim yoktu motor hakkında neyse cbr125aldim mağaza sahibi dedi goturecekmisin bilmiyorum dedim kullanmayı ozaman nakliye ile gondereyim dedi bende tamam bilen biriylegonderde gösterin nasıl gidiyor diye tamam dedi ertesi gün isyerimin önüne geldi motor çocuk indirdi motoru iyi dedim anlat nasıl gidecek bu çocuk ne dese beğenirsiniz ben işe yeni başladım anlamıyorum tanıdığım motorcuda yok ozaman lar 15 gun boyunca ben ona o bana mal gibi baktik durduk bir birimize
    Adventure58 ve 26onurhan bunu beğendiler.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar bunlar bence olabilecek yani insana mahsus dalgınlıklar ben mallık olarak görmüyorum bunları, dalgınlık diyelim buna.
    "Mal motorcular" başlığını görünce daha farklı bi içerik bekliyordum. Hatta daha bu akşam dedim 'lan ne mal adamlar bunlar' diye. O da şudur: Çita mıdır nedir, o ve onun gibi 125lik gürültülü motorlar,apaçi motorları. Ya sanki bunları birileri görevlendirmiş de gidin milletin kafasını skin(ingilizcede ten manasında gelir, diğer adı deri) demiş. 'Ne mal adamlar bular yahu' diyorum hep.
    Diğer mal gurubu da şehir içi caddelerini yarış pisti sanan mallar, kimsenin bunlarla yarıştığı yada kapıştığı falan da yoktur halbuki ama bu mal kimle yarışıyo lan burda diye bi sağı solu kesiyorum, bi bakıyorum bu mal haricinde herkes efendi efendi gidiyor.
    Yok ya hep araba sürücülerine sallıyorum ama motorcularda da baya mal var.

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motor almaya bir günde karar vermiştim hicbir bilgim yoktu motor hakkında neyse cbr125aldim mağaza sahibi dedi goturecekmisin bilmiyorum dedim kullanmayı ozaman nakliye ile gondereyim dedi bende tamam bilen biriylegonderde gösterin nasıl gidiyor diye tamam dedi ertesi gün isyerimin önüne geldi motor çocuk indirdi motoru iyi dedim anlat nasıl gidecek bu çocuk ne dese beğenirsiniz ben işe yeni başladım anlamıyorum tanıdığım motorcuda yok ozaman lar 15 gun boyunca ben ona o bana mal gibi baktik durduk bir birimize
    Bende hayatta binmişliğim yoktur ki 1 ay öncesine kdar motorun m sinden anlamazdım :D
    3 gün önce kurs da 1 bucuk saat bindim ki 1 aydır okudugum izlediğim videolardan kadarıyla ki hoca maşşallah verdi :D
    Birde motor arıyorumyana döne al bak nasıl bi tur bin deseler ne halt yicem diye düşünürdüm.
    2 tur bindik ya artık herkese biliyoruz bee ayağı çekiyorum

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Motorun ilk servis bakımında arka freni test ediyordu usta tekeri eliyle çevirip bana frene bassana dedi bende gidip ön frene bastım adamın ne yapmak istediğini o tekerin dönüşünü izlerken anladım bayaa mal hissetmiştim o an kendimi :D
    zulu, Levsy, Ahmanamra ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

yayan-bay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilla pegaso 650
    2004 yılı idi , ilk motosikletimi almıştım , işe gidip geliyordum.Motosikleti yeni almışım kendi halimce masrafa girmişim , borçlanmışım artı masraf olmasın diye disk kilit ve halat kilit almamıştım.Motosikleti "Allah" emanet edip bırakıyordum yani .
    br sabah işe giderken motosikleti bornova ki bir avm nin açık otoparkına bıraktım , sadece kontak kapatarak .
    neyse alışverimi bitirdim , dışarı baktım motorun yanında iki genç motosiklete alıcı gözlerle bakıyorlar !!! ben de saf saf "ulen ne motor almışım herkes hayran hayran süzüyor " diye iç geçiriyorum.
    yanlarına gitmeden onları uzaktan izliyorum.Arkadaşların ilgisi bir anda motosikletten motosikletin gidonu ve kontak anahtarı bölgesine yönelince "iyi niyetleri "açıga çıktı ,
    neyse gittim yanlarına "selamın aleyküm dedim -arkadaşlar beni hiç beklemiyorlarmış-şaşırıyorlar- bu arada birin arka cebinde bir tornavida sapı görüyorum.Bana dönüp hemen kazı çevir yanmasın moduna geçiyorlar selamımı alıp -hemen abi motor un markası ne ?
    kaça aldın ? markası ne "ulen yazıyor işte depoda " jinlun" ne soruyon ? maksat işi idare ya , bildik geyik sorular soruyorlar ben de sakin sakin cevaplayıp arıxza çıkmadan arkadaşları yollamaya çelışıyorum .Çünkü müşteri otopark ı bomboş sabahın 09.30 u iki ye tek te yemiyor adamların üzerinde tornavida dan başka kimblir ne emanet var .
    anladığım kadarı ile onlarda arıza ya bağlamak istemiyorlar neyse karşılıklı biraz geyik yapıyoruz -gidiyorlar

Gidiyorlar , bu olayda benim kulagıma küpe oluyor , hemen bir -iki gün sonra disk kilit ve halat kilit alıyorm.

berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Alıntı kamak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşten çıktım, yorgundum ve E-5 trafiğini çekmemek için yanyola girdim. Epey bir süredir bu yola girmemiştim, baktım yepyeni bir asfalt var ve yol bomboş. O zaman kullandığım motor GSR600, tam onun yolu ama yorgunluktan sürat yapmıyorum. İki şeridin tam ortasında logar kapakları var, bir şekilde slalom yapmaya başladım. Nasıl farketmedim anlayamadım ancak önüme baktığımda bir altgeçite giriyordum ve 90 derece bir virajdayım. Yol yeni yapıldığı için tüm toz ve incecik kumlar geçitte birikmiş. Dik konumda iken mümkün olduğunca hızı düşürdüm ve kaldırıma yapıştım. Her gün İstanbul trafiğinde köprü geçerek en az 100 km yapıp da, bomboş bir yolda düşmeyi kendime hala yediremiyorum.
    Pendikteydiniz sanirim

Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    17 yaşındayım ehliyet sınavına girdim kıçımız ilk defa motosiklet görüyor tabi.
    Neyse çalıştırdım motoru dubaları geçtikten sonra sağ dönmem lazımdı gidonu sağa çeviriyorum çeviriyorum çevrilmiyor beni bir heyecan bastı orda sol taraftada bir grup sınava girmek için bekleyen insanlar duruyordu o heyecanla bunların içine bir daldım ama kaçışları hala aklımdan çıkmıyor ) Bu sınavdan kaldım tabi, 1 ay sonra tekrar sınava gireceğim gün motoru şöyle bir inceledim meğersem ön frenin kablosu fazla gevşek olduğundan grenaja gelip gidonun dönmesini engelliyormuş. O gün o kabloyu bantla sabitleyip girmiştim ve kazanmıştım sınavı.
    26onurhan bunu beğendi.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Geçen seneden hatırladığım bu konunun okunma sayısı 22.000'i epey aşmıştı.
    Aradan geçen zamanda 40.000'e yaklaşmıştır.
    Şu sayacı neden kaldırdınız? Sayacımı geri isterim arkadaş

Edit: Yok beyaw ne 40 bini, 28.000'i henüz aşmış, şimdi gördüm tamam

ufukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco venox
    o zaman 90 lı yıllardayız meteliğe kurşun atıyoruz, eski bir mobilet var gaz telinin elciğe bağlantı civatası koptu, ne yapalım ne yapalım derken
    ulan zaten fren tutmuyor, gaz telini frene bağlayalım, frene asıldıkça motor gitsin dedik ve bağladık frene bastıkça motor gidiyor ama yarım gaz,
    gaz telini biraz daha gerdirdik yine olmadı, artık nasıl bir gaza geldiysek bir gerdirmişiz son gaz olmuş çalıştırır çalıştırmaz motor fırladı ben sağından birader solundan tutuyoruz ama durmuyor yerlerde çamur birader bırakınca bende fazla tutamadım motor gitti kaldırıma çıktı ağaca tırmanıp ters takla attı
    Ahmanamra, iptaluyelik02 ve 26onurhan bunu beğendiler.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Güneşin alnında rapor almaya uğraşırken, oraya git buraya gel arkamda da işleri beraber yürüttüğümüz arkadaş var. Karşıyaka taraflarındayız, sıcak-trafik derken canımız çıktı dışarıda işimizi halledip hastaneye döndük. Hastanenin önüne yanaştım park edeceğim, biraz seri geldiğimden vites düşürerek yavaşlamaya fırsat olmadı arkadaşa dedim in ben yanaştırayım. Vitese bir bastım, iki bastım 1. vitese geçmedi gibi oldu ileri geri iki üç kere daha bastım ayağım boşa çıktı. Ana bir baktım vites kolu koptu kopacak ucu yere bakıyor. Stop edip elimle yokladım elime geldi bağlantı noktasına baktım önceden kaynaklanmış, nasıl kaynakladıysa artık yapan vites kolu koptu. Allah'tan vites 1'deydi 100m ötede kaynakçı bulduk gittim kaynattırdım hemen. Neyse ki hem yakında yaptırma fırsatımız oldu hem de trafiğin içerisinde veya hastaneye uzak bir yerde kopmadı.

denizsrkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200
    motorumu hafif meğilli bi yerde yan ayaklığını açıp vites boştayken bıraktım. Sonuç arkamı döndükten 2 saniye sonra motor sola devrildi

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    20 gun once yeni motorumla basima gelmistir:

Kiz arkadasim icmeyi sever. Eve 200 mt otede baska kiz arkadasiyla bulusup icmeye gitti arabasiyla. Gece 3 oldu arkadasi aradi "onur bu kiz cok sarhos gel al arabaya binmesin". Yalniz ben de evde 3 bira icmisim. Ciktim motora atladim mekana yakin bir yerde bulustuk benimki kizdi ben arabayla giderim isguzarlik yapmayin diye. Peki dedik atladi arabasina gitti ben de kisayoldan gideyim diye cimlere oradan kaldirima ciktim.

Kaldirimdan inmem gereken yerde diger araclar geciyordu bekleyeyim dedim, on tekeri indirdim. Arka teker kaldirimda. Ayaklarim yere degmedi, degemiyor, 7 sn surdu dusmem cunku ayaklarimin havada debelendigimi hatirliyorum. Sonuc kirilmis bir gidon topuz korumasi, incinmis bir karizma.

Alkol alip bakkala bile gitmeyin!
    ahmetersoz1 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Mondial Driftimi alalı 3 hafta olucak işte trafiğe ısınıyorum artık yaptığım mallık mı acemelik mi bilmem ama kontağı çevirmeden motoru çalıştırmaya çalıştım Geçen gün garaja koydum motoru bi güzel gezdikten sonra dedim orta sehpaya alayım düşürmesinler geçerken 1 deneme 2 deneme ulan bu mu ağır ben mi güçsüzüm diyorum forumdada okudum ağırlığı sehpaya verin diyor sonra aklıma geldi tabi motoru çalıştırıp boşa aldım tak orta sehpaya alıverdim dün benzinliğe girdim motoru stop edip kaskı çıkardım cüzdanda 6 lira çıkardım uzattım abi 6 liralık diye - Kardeşim 10 liradan aşağı benzin veremiyoruz artık dedi teşekkür ederim bindim uzaklaştım ordan Dünde asfaltla ilk yakınlaşmamı gerçekleştirdim denyo yayalar sayesinde.. Konuyu canlı tutalım

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)