Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kışın napıyorsunuz motorda?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Kışın motorda, dondurucu soğuk ile adrenalin'in müthiş karışımının orgazmik hissini yaşıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    k4d1r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as200 gy-TAY
    yamyamaha tam noktasına değinmişsin ben söyleyecektim ama unuttum ben yapmadığım için

not: içi miflonlu olanlar terletiyor hemde soğuk soğuk üşürken terliyorsun :D en azından benim tecrübem oydu.
    elcik ısıtmaları kullanabiliriz ama etkili olacağını sanmıyorum. bunun için bir yerde kurye bir abimizin egzos sıcaklığını kendi el rüzgarlığına borularla ilettiği bir sistemi görmüştüm:D iyiydi
    bulunca veriym linki de bi şaşırın
    serseric ve ferdinandd bunu beğendiler.
    En Güzel Çamur Tekerlerimdeki Çamurdur.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Gayet güzel işte ya, çok sağolun cevaplar için. Demekki olmaz diye bişey yokmuş, bakalım daha ne tür öneriler gelecek

"Serseric" arkadaşımızın bu konuyu açması biçok kişinin çok işine yarayacak
    serseric bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    2 senedir motorcuyum. 2 senede 22.000 km yol yaptım. her ay 1000 km yapıyorum.

kışın bile 800 kmden aşağı sürdüğüm olmamıştır.

yamyamaha nickli arkadaşın verdiği ön cam diz örtüsü ve elcik koruma kesin şart.

yün içlik giydikten sonra dane svendborg montum üst tarafı komple hallediyordu. ıslanmalar dahil. o kadar yağmur kar altında kaldım; ki Malatya'da bu kış 3 ay -10larda gezdi; ne üşüdüm ne ıslandım.

deri eldiven de kesin şart. o olsa bile eller gene üşüyor. eller ve toto için bir projem var. maaşı alınca direk onu yapacağım. motorlar arası lamba değişimi başlığına atarım.

kaskım ls2 moby. pinlock da aldım ve buğu sorunum yok. eldiven de deri olduğundan silecek gibi yağmuru siliyordum.

2 kıştır motosiklet pantolonum olmadığından kullanmıyordum. yün içlik ve dizlikle beraber diz örtüm olduğundan üşümüyordum. ya da 20-25 dakikada üşümüyordum. belki bir saat yolda olsam üşüyebilirdim bilemeyeceğim. ıslanma konusunda ise teflon bazlı kumaşı olan bir yağmurluk pantolonum vardı. onu kışın hep giydim. ıslanma sorunum da olmuyordu.

bot olarak ise scooter marka normal bot kullanıyordum. kesinlikle su geçirmiyor. yağmurluk pantolonumun fermuarlı kısmını da sıkınca asla ıslanmadan günde 1 saat motosiklet üstünde sorun yaşamadım.

naylon lastiğiniz varsa mutlaka değiştirin. michelin pilot sport ıslakta mükemmeldir. maaşı alınca ybrme bir çift alacağım.

bir de lütfen motosikletinize koruma demirleri yaptırın. ben hem öne hem arkaya yaptım. bir de kendi yaptığım yan çantalarım sayesinde devrilip sürüklensem bile asla yerle temas etmiyorum. motosikletime bile zarar gelmiyor.

aklıma gelenler bunlar... eyyorlamam bu kadar.
    ferdinandd bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bir de sanılanın aksine ıslak yolda motor sürmek daha az tehlikelidir çünkü motordan düşüp sürüklenirseniz korumalı giysileriniz olmasa bile ıslak yol hem kaygan olduğundan hem de soğutucu özelliği olduğundan asfalttan daha az zarar görürsünüz, hem motor hem de siz.
    k4d1r bunu beğendi.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayrıca yağmurda ıslanıp motor kullanmak pek bir erotiktir.
    www.motorumla.net

k4d1r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as200 gy-TAY
    hem motoru hemde biniciyi iyi soğutur yağmur ayrıca.
    En Güzel Çamur Tekerlerimdeki Çamurdur.

Motosikleti
    Honda NC S
    Bu hazlardan eksik kalmayız zaten keyfi kullanırken de, ofise giderken, alışverişe giderken falan kötü olur durum

Bana kalsa yağmur çamur demem kask a sunroof taktırırım, hiç önemli değil
    serseric bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Ben şubattan beri aralıksız sürüyorum,sağanak ya da kar olmadığı sürece,bende üniye gidiyorum hemde dağbaşı:D Geçen sene tecrübesizlikten eller üşüdü,bacaklar üşüdü.Bu sene tam tedarikle kışlık eldiven,bot,pantolon,hepsinin üzerine geçirilebilecek yağmurluk,ayrıca çanta planlıyorum.Yapmurdan da kaçmayacağım,toplu taşımadansa kara kış demem giderim.Tamamen ayrı bir tecrübe,tamamen farklı bir sürüş ve teknikler,daha fazla dikkat.Ama zevkli,motosiklet üzerinde her anın ayrı bir tadi var.Her şart farklı tecrübeler katıyor.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Ben yaz kış , yağmur-çamur demeden motor kullanıyorum. TATLI SU motorcusu değilimdir. Sadece Bir daha buzda kullanmam. Malum buz dan ötürü motorum pert oldu. http://www.motosiklet.net/forum/moto...pert-oldu.html

Kışın giyim işi biraz daha uzun sürebilir.

Bot , (ben goratex dağcı botlarımı kullanıyorum . hem sağlam hemde sıcak tutuyor ve su geçirmiyor)
    Pantalon(kışlık veya 4 mevsim) kendinden diz koruması olduğundan ayrıca dizliğe gerek yok.
    Kışlık eldiven (goratex olursa soğuktan daha iyi korur )
    Kışlık mont yada 4 mevsim. ( 4 mevsim montlar çok soğuklarda yeterlı olmuyor.)
    Termal ,neopren veya wind stopper türü kumaştan maske.
    Extra olarak boyuna buff.
    Kıyafetleriniz su geçirmez değilse mutlaka yagmurluk.
    Ayrıca ben hergün köprüden geçtiğim için ve köprü soğuğu karadaki soğuktan çok dah afazla olduğundan içime gazete koyuyorum. Bunun yerıne maskedeki kumaş türü içlik te alabilirsiniz. Ama gazete hem çok ucuz hemde süper koruma sağlıyor.

Yağışlı havaların bendeki tek kötü yanı . Yağmurda damlacıklarından dolayı vizörü kapalı tutamıyorum . Yoksa önümü biraz zor görüyorum. Allahtan buhu sıkıntım yok birde o olsa hiç göremeyecegüm. Silecekli kasklar Türkiye'de satışa girmeli . Yada bizim kasklarımıza takılabilen opsiyonel parça haline getirilmeli.
    ferdinandd bunu beğendi.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    90 model tarihi eser bi tüplü kartalım var. Çok soğuk veya yagmurda damdan çıkarıveriyom. Çok işe yarıyor benim ıslanmam mühim değilde, yeterki motorum ıslanmasın.
    serseric ve aquarist4 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ıslanmam mühim değil, yeterki motorum ıslanmasın.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kışın gazcılar piyasadan çekiliyor seviniyorum.

gazcı tayfa haricinde kalın giyinmek dışında her şey aynı....
    serseric bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)